Skocz do zawartości

karty odwrócone


asiam

Polecane posty

Tak, są dwa znaczenie, jedno dotyczy normalnej pozycji, a drugie odwróconej.

 

No najprościej na samym początku po kupieniu talii zaznaczyć każdą kartę, czyli np. namalować kropkę, gwiazdkę, co tam się chce na każdej karcie np. w górnym rogu i później jest wszystko wiadome.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no też prawda. Dobry sposób. Bez tego zaznaczania to ja bym chyba nie wiedziała która jest odwrócona, a która nie. Dziękuję.

Ja.karolina

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Stosowanie kart odwróconych - jest to indywidualna sprawa, każdej osoby zajmującej się kartami klasycznymi.

Według mnie na początek warto przyswoić sobie znaczenie kart w pozycji normalnej, a później dopiero zacząć uczyć się kart w pozycji odwróconej, ale mimo wszystko już na początku, po zakupie talii kart warto na każdej jednej namalować w prawym/lewym górnym rogu kropeczkę, która później będzie bardzo przydatna, jeżeli zdecydujemy się na odwracanie kart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ogólnie pozycje odwrócone wprowadzają chaos, dlatego ich nie stosuje. Uważam, że jeżeli karty chcą mnie przed czymś lub kimś ostrzec to zrobią to w zwykłych pozycjach. A zdarzają mi się takie połączenia kart, że włos się jeży Ooo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wręcz przy klasykach nie widze mozłiwości wróżenia bez odwracania :) za to w tarocie nie odwracam tam czuje karty i wiem kiedy co oznaczja bez odwracania.

Klasyki maja w sobie cos takiego, ze az prosza sie by je odwracać przynajmniej ja tak to czuje

"Każde marzenie dane nam jest wraz z mocą potrzebną do jego spełnienia"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Są klasyczne z obrazkami. Już teraz rożne talie wyszły można śmiało wybierać :)

Ja stosuję odwrócone, mam karty pozaznaczane, jak dla mnie to to jest świetna metoda plus kolejna kopalnia nieodkrytej wiedzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...