Skocz do zawartości

Ćwiczenia - OKREŚL MIEJSCE


Laila

Polecane posty

Określanie miejsca przez karty jest trudne, więc pomyślałam, że możemy wspólnie poćwiczyć i nabrać wprawy :)

 

Zapraszam chętnych do wzięcia udziału, im więcej osób, tym będzie ciekawiej :)

 

Spróbujcie odpowiedzieć na pytanie - Gdzie dzisiaj byłam na wycieczce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

As pik, wyślizgnęły się: Król Trefl i 5 kier*

 

Myślę ze tam gdzie byłaś jest bardzo ciekawie ;) I chyba nie jest to okolica w której mieszkasz. Może to jakieś miejsce widokowe?

Góry lub jakiś ładny park z rzeczką? Albo jakis zabytkowy cmentarz?

Lub tez opcja nr 2 : Zwiedzałaś miejsce, w którym się 'myśli' - uniwersytet itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a ilość kart jest dowolna? czy to ćwiczenie z jednej karty?

 

10 Karo - mam dwie opcje, pierwsza - osiedle domków jednorodzinnych albo jakieś osiedle willowe, gdzie, gdy popatrzy się na te domki, widać iż właściciele do biednych nie należą.

druga - miejsce gdzie jest jakiś zamek albo po prostu muzeum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ismeno, Julio dziękuję za Wasze odpowiedzi. Z weryfikacją poczekam do jutra, może jeszcze się ktoś zdecyduje.

 

Myślę, że możemy przyjąć dowolną ilość kart. Można oczywiście z jednej, a jak ktoś woli z kilku to nie ma problemu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

As karo 10 karo dama kier

Wydaje mi się że dostałaś wiadomość od kogoś i pojechalaś gdzieś gdzie jest zielono jakiś park czy dziedziniec ale też jakieś dziedzictwo kulturowe czyli albo ruiny jakieś albo muzeum pomnik czy galeria obrazów. To był dzień odpoczynku. Mógł to być w sumie też ogród botaniczny <myśli>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawałoby się, że ćwiczenie trudne a jednak bardzo dobrze sobie poradziłyście :) Chodziło o góry, więc tutaj odgadła Juliak - gratulacje :) Pierwsza Twoja myśl, że to miejsce widokowe bardzo trafna. Ze szczytu roztaczały się naprawdę piękne widoki.

 

Ismeno, byłam w miejscowości turystycznej, więc było tam dużo hoteli, pensjonatów i willi. Karty też tutaj trafnie wskazały.

 

Esso fajnie, że również wzięłaś udział. Zgadza się, dostałam wiadomość, że mam się szykować i jedziemy na wycieczkę. Było dużo zieleni, łąki,lasy. Napisałaś, że park więc było blisko.

 

Julio jeśli masz ochotę, to możesz nam teraz zadać jakąś zagadkę :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To może ja zadam.. A pytanie brzmi : Gdzie mieszkam? Chodzi mi o to, czy w domu, czy może w bloku/kamienicy ?

Myślę, że pytanie nie jest trudne - są tylko dwa warianty odpowiedzi. Zapraszam więc do udziału :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trudne jednak jest jak dla mnie :) mam wrażenie że wyprowadziłaś sie z domu rodzinnego i mieszkasz teraz w 4 ścianach, czyli mieszkanie w jakimś budynku. Karty As karo, 4 karo, 5 pik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłam ;)

 

Dama Karo Walet Pik 8 Karo - wydaje mi się, że mieszkasz w bloku. Moje skojarzenia, to często możesz mieć kontakt z nowymi osobami, albo często widzisz nowe osoby, np. gdy odwiedzają Twoich sąsiadów. Oraz, po prostu ta dama i walet, to Twoi sąsiedzi, a 8 karo, jako jakiś wysoki budynek ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ismeno, że zdążyłaś :-) A więc tak, obecnie mieszkam w swoim rodzinnym domu - dom piętrowy wolnostojący. Za miesiąc jednak planuję wyjazd i będę wynajmowała pokój - cztery ściany jak napisała Essa i pewnie będę widywała często nowe osoby jak napisała Ismena. Może karty widzą mnie już w nowym miejscu? ;)

 

Essa już dziś zadała nam zagadkę, więc proponuję aby tutaj Ismena nam coś wymyśliła ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Esso! <brawo>

Dziękuję Lailo za weryfikację :)

Hm, błędnie się pokierowałam, a w takim razie zapytam, czy obecnie mieszkasz oprócz rodziców z kimś jeszcze? Może ta dama i walet, to Twoje rodzeństwo?

Przyznam szczerze, że ja ostatnio głowy do kart nie mam ;)

 

Moje pytanie będzie dotyczyć miejsca, w którym mieszka moja znajoma. A konkretnie w jakiej okolicy? (może miasto, może wieś, może blisko parku, lasu, jeziora, a może na odludziu? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ismeno mieszkałam jeszcze z bratem. Może karty pokazały moich nowych współlokatorów ;)

 

Szkoda, że już nikt nie bierze udziału w ćwiczeniach.. ja wyjechałam i niestety nie zabrałam ze sobą kart. Ale bardzo Wam dziękuję za miły czas jaki z Wami spędziłam na wspólnych ćwiczeniach ;*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lailo!! Super, że pojawiłaś się na forum :) Niestety ćwiczenia troszkę upadły, ale mam nadzieję, że to chwilowe :)

I my dziękujemy Tobie, ale może za jakiś czas wrócisz do Nas? byłoby bardzo fajnie! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ismeno postaram się wrócić i mam nadzieję, że do tego czasu nie zapomnę tego co już się nauczyłam ;)

Może nie będę brała czynnego udziału w ćwiczeniach ale będę tu do Was zaglądać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

8 kier

Wydaje mi się, że mogła to być kolacja u dobrych znajomych, albo w jakiejś dobrej restauracji?

8 kier to też zajęcia oddechowe, joga, no ale obstawiam, że kolacja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wzięcie udziału :)

Weryfikacja, byłam w szpitalu, z racji, że badania się przeciągnęły spędziłam tam kilka godzin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...