Skocz do zawartości

Karciane zagadki


Marika

Polecane posty

Możemy zamieszczać tylko pytania, na które znamy odpowiedzi. Mogą dotyczyć nas, naszej rodziny lub postaci historycznych, aktorów itp. Po dodaniu pytania, można zamieścić krótką wskazówkę oraz dodać wyciągnięte przez siebie dwie karty (jeśli ktoś nie posiada kart, może zamieścić te, które jako pierwsze znajdzie przeglądając internet). Można przyjąć, że wylosowane karty oddają sens pytania i tym razem TY ZNASZ ODPOWIEDŹ, a karty mają Ci ją tylko zobrazować. To jest inna wersja tego ćwiczenia viewtopic.php?f=293&t=2908

 

Zadaniem osób, które są zainteresowane udziałem w ćwiczeniu jest odgadnięcie odpowiedzi na zamieszczone pytanie, na podstawie tych dwóch kart.

Zapraszam do udziału w tym ćwiczeniu! :)

 

Moje pytanie dotyczy kobiety, która jest sławna i na pewno wszyscy ją kojarzymy. Jest Polką. Czym zajmuje się zawodowo?

Wylosowałam takie karty: Gwiazda, Ptaki

 

art-nouveau-oracle-08705.jpg12+birds+-+songbirds.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gwiazdą ;) Miła, bardzo inteligentna oraz uzdolniona kobieta. Chyba jest aktorką i ma wielu wielbicieli, piękna kobieta. Może często podróżować, a także lubi chodzić na imprezy, bankiety i błyszczeć w towarzystwie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ismeno. Czy jeszcze ktoś weźmie udział?

Nie wiem, może to ćwiczenie jest trudne albo po prostu beznadziejne i dlatego nie angażujecie się? Napiszcie, przecież zawsze wszystko można zmienić, poprawić.Nie chcę, aby ćwiczenia stały puste, więc jeśli zachodzi taka potrzeba, to tym bardziej trzeba je zmienić, abyśmy chętnie do nich zaglądali :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dziękuję lirith! :) Obydwie macie rację, to co napisałyście pasuje do tej kobiety. Ale zawód, poprawnie określiła lirith - chodziło mi o dziennikarkę Agnieszkę Popielewicz. Lirith, czy chcesz dodać kolejną zagadkę? :)

W sumie sama jestem zaskoczona, jakie fajne karty wyciągnęłam i jak ładnie pokazały informacje o tej pani.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Osoba bardzo sławna, która dokonała czegoś wielkiego w historii. Wydaje mi się, że chodzi o mężczyznę, który zajmował się polityką, albo który nie bał się otwarcie mówić tego o czym myśli, wyrażać głośno tego, co mu się nie podoba. Był, to ktoś "wolny", dużo podróżował, miał obszerną wiedzę. Hmm, stawiam na Dalajlamę <myśli>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o sławną osobę, która lubi błyszczeć, być w centrum uwagi. Wydaje mi się, że chodzi o kobietę. Możliwe, że ma obok siebie kogoś znaczącego - męża, przyjaciela lub inną osobę, która ją wspiera i też dzięki której odnosi sukcesy w życiu.

Nie mam pojęcie jednak kim ta osoba dokładnie jest ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zdaje się, nikt już nie weźmie udziału więc odpowiadam; chodziło o kobietę, sławną więc tu Ismeno miałąś rację. Była to biografia Anny Dymnej.

PS. DZIęki za udział:))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję :)

 

Moja zagadka dotyczy pewnej starszej kobiety, która jest znana na całym świecie. O kogo chodzi?

Karty, które wylosowałam, to: Dziecko i Trumna

 

13-dziecko.jpg?w=327________6151428.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ta osoba od dziecka była przyuczana do roli, którą w przyszłości zacznie pełnić. Myślę, że była to bardzo odpowiedzialna rola, stąd też szybko musiała dorosnąć i jej dzieciństwo znacznie różniło się od tego jakie miały inne dzieci. Na myśl przychodzi mi tylko królowa, czyżby Elżbieta II?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Dziękuję! :)

 

Moja zagadka dotyczy mężczyzny, tak naprawdę dopiero od bodajże roku (jakoś tak) zrobiło się o nim bardzo głośno. Nie jest Polakiem.

 

Karty, które wylosowałam, to: Lis i Serce

lenormand-karta-liska.jpgHeart-Lenormand-e1362081039423.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Dobrze, ja zadam:

 

Właśnie oglądam pewien program. Karty, które wylosowałam na to "Jaki to program, o czym?", to:

Kotwica i Lilie

Baralho-Cigano-Carta-35-A-Ancora.jpg30.png

 

Kto zechce się pobawić i odgadnąć? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja bym stawiała na program typowo polski, z różnymi zagadkami i zadaniami do wykonania. Może chodzi o "Kocham Cię Polsko!" ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę ten temat:

 

Z jakiego powodu, w poniedziałek odwiedziłam moją koleżankę?

Karty, które wylosowałam jako odpowiedź to Góra i Niedźwiedź:

 

1fdfea5bece87d6533460135669a3cb4--lenormmalpertuis-lenormand-12267.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

ja spróbuję :)

jeżeli karty dobrze opisują powód, to:

Ona mogła właśnie wyjść ze szpitala, pokonać jakiś problem, mogła również potrzebować porady doświadczonej osoby, czyli Twojej

Ty również mogłaś potrzebować jej wsparcia i porady w temacie, który nie jest dla Ciebie łatwy

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 2.05.2018 o 15:20, Ismena napisał:

Odświeżę ten temat:

 

Z jakiego powodu, w poniedziałek odwiedziłam moją koleżankę?

Karty, które wylosowałam jako odpowiedź to Góra i Niedźwiedź:

 

1fdfea5bece87d6533460135669a3cb4--lenormmalpertuis-lenormand-12267.jpg

<spi>

  • Smutek 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...