Skocz do zawartości

Fazy księżyca i ich wpływ na ludzi


Syrena

Polecane posty

Fazy księżyca a ich wpływ na ciało i samopoczucie

 

Księżyc - naturalny satelita ziemi, co już jakiś czas temu udowodniono, prócz wpływu na cykle przypływów i odpływów mórz i oceanów, wywiera pewien wpływ na funkcjonowanie i samopoczucie ludzi.

Przecież w końcu woda stanowi znaczną część ludzkiego organizmu i zmiany faz księżyca oddziałują nań w podobny, lecz nieco słabszy sposób niż na zjawisko pływów wodnych. Poniżej zestawione są fazy księżyca a ich wpływ i działanie na organizm ludzki, dzięki któremu będziecie mogli nieco dopasować realizację planów do faz księżyca pod kątem zwiększonej szansy na sukces...

Pierwsza kwadra - gdy księżyca przybywa.

Mamy wtedy dużo energii, lecz gorszy nastrój. Organizm nastawiony jest na regenerację, niczym gąbka chłonąc wszelkie substancje odżywcze. Dobra pora na upiększające zabiegi kosmetyczne - gdyż przywrócą wtedy skórze jędrność i elastyczność oraz wygładzą zmarszczki. Podczas tej fazy księżyca można odczuwać też wzmożony apetyt, albowiem organizm pragnie wtedy gromadzić zapasy i lepiej przyswaja pożywienie. Najlepiej w tym czasie jeść wiele warzyw i owoców, aby oszukać głód i zaopatrzyć organizm w jak najwięcej witamin.

Pełnia - gdy widać cały księżyc.

Podczas pełni odczuwalny jest podenerwowanie, często narzekamy na bóle głowy a kobiety mają obfitsze niż zwykle krwawienia miesięczne.

Najlepiej unikać podczas pełni wizyt u dentysty lub zabiegów chirurgicznych a także oczyszczania cery, gdyż rany w tym czasie się źle goją.

Organizm podczas pełni zatrzymuje najwięcej wody, toteż mogą się zdarzać iż skóra wygląda lekko napuchnięta.

Opuchliznę pomoże usunąć poranny, zimno-ciepły prysznic i masaż miękką szczotką, zawsze w kierunku serca.

Wieczorem zaś, by ukoić nerwy i szybciej zasnąć, można zafundować sobie odprężającą kąpiel w wannie z dodatkiem kilku kropli olejku aromatycznego, np. z melisy, lub jałowca.

Czas pełni jest czasem w którym można łatwo przybrać na wadze.

Lepiej jest wtedy jeść mniej, unikać tłuszczu, słodyczy oraz soli - sprzyjającej zatrzymywaniu wody w organizmie.

Pełnia jest złą porą na rozpoczęcie kuracji odchudzającej.

III kwadra - gdy księżyca ubywa.

Tracimy wtedy siłę i energię życiową. Niemniej, to doskonała pora na rozpoczęcie odchudzanie lub oczyszczanie organizmu z nadmiaru wody i toksyn. Porę trzeciej kwadry księżyca cechuje dużo szybsza przemiana materii i mniejszy apetyt. Najlepiej jeść wtedy potrawy obfitujące w błonnik, np. warzywa, brązowy (niełuskany) ryż, kasze, pełnoziarniste pieczywo i ziemniaki. Warto pić dużo niegazowanej wody mineralnej. Dobra pora na wizytę u stomatologa, gdyż nawet poważne zabiegi niosą za sobą małe ryzyko, i lepiej trzymają się mostki i plomby.

Nów - gdy księżyca prawie nie widać.

Podczas tej fazy księżyca, bardzo często odczuwamy osłabienie.

Jest to jednak niemniej dobra pora na przeprowadzenie operacji, gdyż łatwiej się wtedy goją rany, nie dopuszczając do tworzenia blizn i zmniejszone jest ryzyko krwotoków. Organizm, podobnie jak księżyc, przygotowując się do nowego cyklu. Jest to dla nas czas gruntownego oczyszczania ze złogów i toksyn - najlepiej jednodniową głodówką. Nów jest doskonałą porą na rozpoczęcie walki z nałogami, najłatwiej jest wtedy rzucić palenie, ograniczyć spożycie alkoholu lub słodyczy.

 

Fazy lunarne

Księżyc pomaga w pielęgnacji urody, dbaniu o linię, planowaniu miesięcznego cyklu aktywności.

Na nowiu, kiedy Księżyc znika, warto rozpoczynać nowe sprawy. Łatwiej wtedy rzucić palenie, rozpocząć dietę odchudzającą. Zdolność samooczyszczania organizmu jest większa niż zwykle. Złogi, trucizny i wodę można podczas nowiu szybciej i łatwiej wydalić z organizmu. Łatwiej nam zrezygnować z dań i napojów, do których się przyzwyczailiśmy. Ciało jest gotowe do oczyszczania się i regeneracji. Jednodniowa głodówka pomoże zapobiec wielu chorobom i poprawi nasze samopoczucie. Jest to korzystny czas aby zacząć realizować nowe postanowienia życiowe. Jest to również moment zatrzymania, skupienia uwagi, czas refleksji i medytacji nad własnym życiem.

Kiedy Księżyca przybywa nasze ciało jest gotowe do wchłaniania wszelkich substancji odżywczych i wzmacniających, potrzebnych organizmowi do wzrostu i prawidłowego rozwoju. Przybywamy wtedy na wadze, mimo że jemy tyle, co zwykle. Włosy strzyżone w tym czasie odrastają szybciej i są zdrowsze. Jest to również czas spontanicznego działania. Łatwiej nam podejmować nowe wyzwania, angażować się w nowe projekty i inwestycje. Rodzi się też wtedy więcej dzieci.

Kiedy Księżyc jest w pełni, ludzie zachowują się inaczej niż zwykle. Są silnie podnieceni, w działaniu kierują się emocjami i instynktem. Niewinna sprzeczka może się przerodzić w poważny i groźny w skutkach konflikt. Lunatycy wędrują we śnie, zakochani są niespokojni i nie mogą wytrzymać bez swojej drugiej połowy. Podczas pełni policja wzmacnia swoje patrole i posterunki, ponieważ zwiększa się liczba przestępstw i wypadków. Rany silniej krwawią, a krwotoki trudniej zatamować. Dlatego nie poleca się przeprowadzania operacji w tym czasie. W okolicach Salzburga w Austrii kobiety o małych piersiach wystawiały je na światło pełni Księżyca. Pełnia jest również dobrym dniem na ścisły post. Na pełni organizm najlepiej przyswaja zawarte w wodzie składniki mineralne i mikroelementy.

Kiedy Księżyca ubywa i zmierza on do nowiu, jesteśmy bardzo aktywni i świadomi swoich czynów. Większość prac domowych wykonywana jest wtedy bez wysiłku, operacje dają lepsze rezultaty niż zazwyczaj. Nie tyjemy tak szybko, nawet gdy jemy więcej niż normalnie. Jest to najlepszy czas do przeprowadzania kuracji odchudzającej. Organizm wypłukuje zbędne substancje, poci się i wydycha. Rany łatwiej się goją, skóra lepiej wysycha i zabliźnia się. Dlatego wizyty u kosmetyczki i wszelkie oczyszczające zabiegi skóry należy wykonywać po pełni, kiedy Księżyca ubywa. Włosy strzyżone wtedy odrastają gęściej.

Żyjemy wedle rytmów Księżyca, wraz ze zwierzętami i roślinami poddajemy się nieświadomie jego wpływom. Warto spróbować bardziej świadomie wykorzystywać jego wpływy. Pozwoli to nam żyć w zgodzie z naturą, pozbawi nas niepotrzebnych stresów i błędnych decyzji życiowych

 

źródło vitalia.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja zawsze podczas pełni księżyca nie mogę spać całą noc. Nawet jak mam zasłonięte rolety i nie mam pojęcia o tym, że jest pełnia to i tak spać nie mogę, potem zawsze wstaję w środku nocy wkurzona i wyglądam przez okno, a tam co? - pełnia.

Prawda to cudowna i strachliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie ~Albus Dumbledore.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja również podczas pełni księżyca nie mogę zasnąć , a potem gdy mi się uda to gdy budzę się następnego dnia jestem nie wyspana i mam złe samopoczucie, najgorsze dla mnie są właśnie te 3 dni kiedy księżyc ma największe działanie, <myśli> wypróbuje ten sposób ze szklanką wody, może pomoże :)

"Wczoraj to przeszłość,jutro to tajemnica a dziś to dar losu"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Podczas pełni, postaw na parapecie szklankę wody, podobno pomaga i nie tylko lunatykom ;)

 

Próbowałam niestety mi nie pomogło :(

"Wczoraj to przeszłość,jutro to tajemnica a dziś to dar losu"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ophelia2040

Byłam kiedyś u bardzo fajnego astrologa. Mówił, że podczas nowiu rodzi się bardzo mało dzieci - właśnie z takich przyczyn, że wszystko wtedy stoi, woda, organizmy itd. Był szczerze zaskoczony, że urodziłam się idealnie w godzinę nowiu - niestety nie ma w tym magii, podobno lekarze u mojej mamy wywołali wtedy poród lekami, bo już było dawno po terminie, a mi nie za bardzo mi się chciało przychodzić na ten świat (pewnie właśnie przez ten nów) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeszcze chce dodać ze osoby .które mają jakieś problemy emocjonalne czy psychiczne w czasie pełni bywają podraznione..bardziej nerwowe ...szukają pretekstow do awantury...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jestem dzieckiem pełni i o dziwo nic sie wtedy nie dzieje :)  byc moze dlatego, ze mam ksiezyc w baranie i zlosc to moje drugie imie (na szczescie jest jak zapalka wybucha i zaraz gasnie) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...