Skocz do zawartości

Dzieci, płodność, a domy astrologiczne


Suhaila

Polecane posty

O dzieciach, udzielanej im pomocy oraz o porodzie w horoskopie kobiet mówi 1 część V domu

 

baran - mało dzieci, entuzjazm dla miłości

byk - sporo dzieci, miłość zależna od sytuacji finansowej partnera

bliźnięta- przedwczesna śmierć dzieci, liczne romanse, miłość do partnera mimo skoków w bok, śmierć kochanki, nerwowość i intelektualizm

rak - kilkoro dzieci, związki z osobami pokrewnych zawodów, raczej niski poziom erotyki

lew - dzieci mało lub ich brak, intensywne pragnienia seksualne

panna - mało dzieci, miłość do domu, stosunki erotyczne z podwładnymi lub młodszymi od siebie

waga- mało dzieci, miłość do partnera i bliskich, pewna zachłanność na pieniądze

skorpion - mało dzieci, silne pasje erotyczne, pragnienie miłości

strzelec - mało dzieci, silna wrażliwość, podatność na miłość, stosunki miłosne zwykle z osoba z zagranicy

koziorożec - mało dzieci,miłosne związki zwykle stoją na przeszkodzie karierze zawodowej i reputacji

wodnik - mało dzieci, liczne miłostki i romanse, które nie kończą się małżeństwem

ryby - duża płodność, wszelkie miłostki przynoszą kłopoty i nie kończą się małżeństwem

władca V domu:

- złe aspekty od innych planet lub od władcy 8 domu nie daje potomstwa

- jeśli władca V domu jest w znakach męskich i jest dobrze aspektowany ze strony Słońca lub Jowisza, rodzi się chłopiec

- jeśli władca V domu jest w znakach żeńskich i brakuje aspektów ze słońcem, rodzi się dziewczynka

- jeśli władca V domu jest w znaku pojedynczym, rodzi się jedno dziecko, a jeśli w podwójnym możliwe są bliźniaki

 

położenie władcy V domu w innych domach:

- I, II - dzieci rodzą się w późniejszym wieku osoby

- III - dzieci rodzą się późno i mogą być nieszczęśliwe

- IV - dzieci rodzą się bardzo wcześnie i przynoszą szczęście

- V - dzieci będą na pewno i przyniosą wiele radości

- VI - dzieci mogą być chorowite i w okresie młodości nieszczęśliwe

- VII - dzieci stosunkowo późno, będą szczęśliwe

- VIII - dzieci rodzą się w późniejszym wieku osoby, możliwość przedwczesnej śmierci dziecka

- IX - dzieci w młodości, niezbyt dobra pozycja dla potomstwa

- X - dzieci w młodości, grozi im uszkodzenie ciała, sukcesy w życiu

- XI - dzieci w młodości, dobry los

- XII - dzieci w młodości, los niezbyt szczęśliwy

 

planety w V domu :

 

Słońce:

-jedno dziecko lub brak dzieci ( w miarę pomyślna sytuacja gdy na szczycie domu rak lub ryby)

-porody mogą być niebezpieczne

- osoba będzie dążyć do tego, aby dzieci stały się jej chluba, by można się było nimi pochwalić

Księżyc:

- silny instynkt macierzyński lub ojcowski

-gdy Księżyc wypada w znaku płodnym (rak, ryby, byk) może być kilkoro dzieci

-jeśli ascendent wypada w raku - silne, udane, szczęśliwe dzieci, które będą dumą rodziców

-gdy księżyc dobrze aspektowany - silny związek z dzieckiem

-księżyc źle aspektowany - rozgoryczenie z powodu nieudanych dzieci

- dobry aspekt z neptunem - możliwość adoptowanego dziecka

- złe aspekty ze Słońcem - trudności w wychowywaniu dzieci

- złe aspekty z Saturnem - częste choroby dzieci

 

Wenus:

- więcej niż dwoje dzieci, które będą artystycznie uzdolnione i bardzo kochane

- zły aspekt z saturnem- kłopoty z wychowaniem dzieci

 

Merkury:

- osoba czuje potrzebę werbalnego kontaktu z potomstwem i będzie zwracać szczególna uwagę na edukacje dzieci

- pozytywne aspekty z Jowiszem, Słońcem i Wenus - sukcesy w zwiazku z dziećmi, miłość do dzieci

- negatywne aspekty - obojętność wobec dzieci, trudność w okazywaniu im uczuć; dzieci mogą mieć problemy zdrowotne

 

Mars :

- stosunki z dziećmi mogą być napięte z powodu niecierpliwości

- pozytywne aspekty - zdolności pedagogiczne, duży nakład energii w wychowanie dzieci, głównie w ich rozwój fizyczny np przez sport

- krytycznie aspektowany - dzieci mogą być przyczyna kłopotów wychowawczych, a także ich późniejsze życie może przynieść wiele zmartwień rodzicom

 

Jowisz:

- możliwość większej liczby dzieci dobrze wychowanych, osoba wyrozumiała wobec dzieci,a nawet pobłażliwa

- źle aspektowany - zaniedbywanie dzieci

 

Saturn:

- rodzic może być zbyt rygorystyczny i wymagający albo skąpy

- pozytywne aspekty - osoba poważnie przejęta rolą rodzica, przejmuje na siebie wszelkie ciężary wychowawcze; może być praca z własnymi dziećmi, wspólny biznes

- niekorzystnie aspektowany zły dla potomstwa- zły stosunek dzieci do rodziców, ograniczona liczba dzieci, jedno z dzieci może zginąć, kłopoty przez dzieci, w horoskopach kobiet możliwa aborcja

- złe aspekty ze Światłami - choroby, bezpłodność

- złe aspekty z Uranem - śmierć dzieci

 

Uran:

niekorzystne położenie - mało lub brak dzieci

- dla kobiet możliwe są ciężkie porody, poronienia, a urodzone dzieci mogą łatwo ulegać wypadkom

- pozytywnie aspektowany - wyjątkowe dzieci, w okresie dzieciństwa trudności w porozumieniu sie, ale z czasem to sie zmienia

Neptun:

-niekorzystne położenie - bezpłodność lub trudne sytuacje dla dzieci

- może być też adopcja, oddanie własnego dziecka do adopcji lub idealizowanie swojego potomstwa

Pluton:

- wychowanie dzieci może być środkiem dla duchowego rozwoju i przemiany

- możliwe jest też jedno dziecko, którego rodzice nie rozumieją

- obsesyjna chęć posiadania dzieci

- złe aspekty - trudności z posiadaniem dzieci, a jeśli się urodzi osoba staje się wręcz zaślepiona na punkcie dziecka

 

Planety w synastrach :

 

V dom partnera:

 

przy dobrych aspektach:

 

Słońce: para będzie chciała mieć dzieci i chętnie będzie uczestniczyć w ich wychowaniu

Księżyc: osoba z Księżycem wniesie w życie właściciela V domu pragnienie miłości, założenia rodziny i posiadania dzieci

Merkury: osoba z Merkurym będzie wpływać na poglądy właściciela V domu w kwestii edukacji dzieci

Wenus: bardzo silne romantyczne i seksualne przyciąganie rodziców i dzieci z miłości

Mars: silny seksualny pociąg, który bardziej sprzyja romantycznym przygodom niż małżeństwu

Jowisz : związki miłosne przy tej pozycji Jowisza zwykle kończą się przed ołtarzem, wskazuje na liczną rodzinę

Saturn: niekorzystne położenie nawet przy pozytywnych aspektach - dzieci mogą być obszarem zwiazku w którym występują trudności

Uran: oryginalne podejście do wychowania dzieci lub ich edukacji

Neptun: wskazuje na nieoczekiwane zapłodnienie lub adopcję dziecka. Wspólne zainteresowanie duchowa edukacja dzieci

Pluton: romantyczne uczucia i fizyczne przyciąganie partnerów, wspólna idea wychowania dzieci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Bardzo ciekawie opisane i wciąga ; )

Czyli - jeśli ja Koziorożec, a partner Byk to będziemy mieli dużo dzieci, prawdopodobnie synów, mogą się urodzić bliźniaki?

W sumie w jednej wróżbie mi już wyszło, że córki miała nie będę a szkoda, bo chciałabym syna i córkę, albo dwóch synów i dwie córki :)

Najwyżej adoptujemy, jak sie nie uda własnej ^^

 

Kłopoty wychowawcze też by się zgadzały, jeśli dzieci odziedziczą mój charakter, to ręka, noga, mózg na ścianie :D

Jeśli chodzi o aborcję to też fakt, niestety ale poroniłam i byłam łyżeczkowana...

  • [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przeczytałam kilka ale z racji tego że jestem mocno początkująca w kosmogramach mam pytanie. W 5 domu mam księżyc w raku i Wenus w lwie, czy to oznacza więcej niż dwoje dzieci?

Z kosmogramu męża niestety nie umiem nic wyczytać.

Dla ułatwienia wysyłam kosmogram

Ja

Męża

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam kilka ale z racji tego że jestem mocno początkująca w kosmogramach mam pytanie. W 5 domu mam księżyc w raku i Wenus w lwie, czy to oznacza więcej niż dwoje dzieci?

Z kosmogramu męża niestety nie umiem nic wyczytać.

Dla ułatwienia wysyłam kosmogram

Ja

Męża

Tefigi nie prześlesz w ten sposób kosmogramu. Zamieszczone przez Ciebie linki zostały usunięte, gdyż nie przekierowywały do kosmogramu, a na główną stronę. Aby przesłać obrazki z kosmogramem najprawdopodobniej najpierw trzeba zapisać je w odpowiedniej formie albo pobrać jako obrazek do swojego komputera i dopiero później zamieścić na forum. Albo jeśli wiesz jak robić zrzut ekranu (print screen) to ta opcja również będzie bardzo wygodna i zdecydowanie najlepsza do zamieszczenia tutaj omawianych przez Ciebie kosmogramów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam kilka ale z racji tego że jestem mocno początkująca w kosmogramach mam pytanie. W 5 domu mam księżyc w raku i Wenus w lwie, czy to oznacza więcej niż dwoje dzieci?

Z kosmogramu męża niestety nie umiem nic wyczytać.

Dla ułatwienia wysyłam kosmogram

Ja

Męża

Tefigi nie prześlesz w ten sposób kosmogramu. Zamieszczone przez Ciebie linki zostały usunięte, gdyż nie przekierowywały do kosmogramu, a na główną stronę. Aby przesłać obrazki z kosmogramem najprawdopodobniej najpierw trzeba zapisać je w odpowiedniej formie albo pobrać jako obrazek do swojego komputera i dopiero później zamieścić na forum. Albo jeśli wiesz jak robić zrzut ekranu (print screen) to ta opcja również będzie bardzo wygodna i zdecydowanie najlepsza do zamieszczenia tutaj omawianych przez Ciebie kosmogramów

 

Dziękuję za info, mam te kosmogramy w pdf, ale nie bardzo umiem tu załączyć. Wiem już nie czym tkwi problem z koamogramem męża, nie znam godziny urodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tefigi napisał:
Ismena napisał:
Tefigi napisał:
Przeczytałam kilka ale z racji tego że jestem mocno początkująca w kosmogramach mam pytanie. W 5 domu mam księżyc w raku i Wenus w lwie, czy to oznacza więcej niż dwoje dzieci?

Z kosmogramu męża niestety nie umiem nic wyczytać.

Dla ułatwienia wysyłam kosmogram

Ja

Męża

Tefigi nie prześlesz w ten sposób kosmogramu. Zamieszczone przez Ciebie linki zostały usunięte, gdyż nie przekierowywały do kosmogramu, a na główną stronę. Aby przesłać obrazki z kosmogramem najprawdopodobniej najpierw trzeba zapisać je w odpowiedniej formie albo pobrać jako obrazek do swojego komputera i dopiero później zamieścić na forum. Albo jeśli wiesz jak robić zrzut ekranu (print screen) to ta opcja również będzie bardzo wygodna i zdecydowanie najlepsza do zamieszczenia tutaj omawianych przez Ciebie kosmogramów

 

Dziękuję za info, mam te kosmogramy w pdf, ale nie bardzo umiem tu załączyć. Wiem już nie czym tkwi problem z koamogramem męża, nie znam godziny urodzenia.

Nie załączysz pliku w pdf, na forum mogą znaleźć się jedynie obrazki. Jeśli chcesz, zajrzyj tutaj zostało przedstawione jak zrobić tzw. zrzut ekranu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Ja w 5 domu mam Chirona i Marsa, chiron w pannie, mars w wadze

"waga- mało dzieci, miłość do partnera i bliskich, pewna zachłanność na pieniądze"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
50 minut temu, Polin napisał:

Jeżeli ani partner ani ja nie mamy nic w V domu?

 

A musicie mieć coś w V domu by mieć dzieci?... widać nie przeczytałaś pierwszego postu, tam wyraźnie stoi - i to najpierw - o władcach domu. Jeśli dom jest pusty to w takim wypadku decyduje o tej kwestii jego władca (a władcą tym jest planeta władająca znakiem znajdującym się na szczycie tego domu). 

Jeśli w domu są planety to one mają wpływ na ocenę spraw dotyczących danego  domu, ale ważne są też ich połączenia z władcą domu. I dopiero ocena całości tych wpływów daje jakiś obraz możliwości prokreacyjnych. 

Dla mnie jest ciągle temat, z którym się zmagam, tzn. kwestia ilości i płci dzieci. To jednak nie jest takie proste jak w teorii  ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...