Skocz do zawartości

Mars w horoskopie


Ismena

Polecane posty

Mars to jedna z dwóch planet bezpośrednio sąsiadujących z Ziemią. O ile Wenus sąsiadująca z Ziemią po wewnętrznej stronie orbity Ziemi, reprezentuje harmonię, piękno i kobiecość, o tyle zewnętrznie usytuowany Mars symbolizuje wartości męskie, siłę, agresję, aktywność.

 

Położenie Marsa w horoskopie wskazuje na sposoby w jakie osoba realizuje swoje cele i w jaki sposób wydatkuje swoją energię. Pozycja Marsa wśród domów horoskopu wskazuje na dziedziny życia, w których osoba będzie aktywna. Mars może również wnosić w te dziedziny rywalizację, walkę i mobilizację sił. Planeta ta, jeśli jest dobrze położona w horoskopie, daje umiejętność pokonywania przeciwności losu i zdecydowanego dążenia do celu.

 

W horoskopie kobiety wskazuje na obraz idealnego mężczyzny, a w horoskopie mężczyzny na typ męskości jaki on reprezentuje. Wzajemne położenie Marsa i Wenus w horoskopie partnerskim wskazuje na harmonijność relacji mężczyzny i kobiety, dlatego ważne jest aby planety te tworzyły harmonijny aspekt.

 

Energia Marsa może przejawiać się na wiele różnych sposobów zależnie od jego pozycji w horoskopie i tworzonych przez niego z innymi planetami aspektów. Mars w Bliźniętach, znaku rządzonym przez związanego z umysłem i komunikacją Merkurego, wskazuje na zamiłowanie do "walki" i rywalizacji intelektualnej, a więc do dyskusji, dysput i sporów. Natomiast Mars w idealistycznym Strzelcu reprezentuje zdolność do walki w imię wyższych ideałów, dla dobra ogółu. Słaby Mars w Rybach może natomiast sugerować, że osoba unika konfrontacji i ciężko przeżywa i rozpamiętuje niepowodzenia.

 

Nieharmonijnie aspektowany Mars w horoskopie może być źródłem niepewności siebie, kłótliwości czy braku motywacji. Sposób uzewnętrznienia się negatywnych cech planety Mars zależy od istnienia nieharmonijnych aspektów, planet, z którymi je tworzy oraz ich położeń w horoskopie. Niejednokrotnie jedna planeta może jednakże tworzyć zarówno harmonijne jak i nieharmonijne aspekty z innymi planetami prowadząc do ujawnienia się zarówno pozytywnych jak i negatywnych cech przez nie niesionych.

 

źródło: horoskopium.pl

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Mój Mars znajduje sie w znaku wagi, w domu V,

moje aspekty:

Mars 11°51' Libra, in House V

Mars Aspects
Venus sextile Mars orb -1°59'
Moon trine Mars orb -5°58'
Sun sextile Mars orb -5°02'
Mars semi-square Pluto orb +0°58

 

Co oznacza mars w wadze mniej wiecej wiem, ale czy ktos moze wypowiedziec sie odnosnie powyzszych aspektow? Czy sa dobre czy zle, czy powinnam na cos uwazac?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎04‎-‎12 o 18:03, runoutofbreath napisał:

Mars Aspects
Venus sextile Mars orb -1°59'
Moon trine Mars orb -5°58'
Sun sextile Mars orb -5°02'
Mars semi-square Pluto orb +0°58

1. jesteś atrakcyjna, sympatyczna, kochająca i prawdopodobnie odnajdziesz spełnienie w miłości :)

2. jesteś odważna, energetyczna, pomocna i też bezpośrednia. Lubisz podejmować ryzyko i jesteś gotowa na spotkanie z nową sytuacją.

3. Korzystasz ze swej energii tak jak chcesz. Jesteś stanowcza, ale nie uparcie waleczna, energiczna, ale bez popadania w przesadę.

kup sobie, jak będziesz chciała, "Horoskop dla bystrzaków" Rae Orion

  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SowAna napisał:

1. jesteś atrakcyjna, sympatyczna, kochająca i prawdopodobnie odnajdziesz spełnienie w miłości :)

2. jesteś odważna, energetyczna, pomocna i też bezpośrednia. Lubisz podejmować ryzyko i jesteś gotowa na spotkanie z nową sytuacją.

3. Korzystasz ze swej energii tak jak chcesz. Jesteś stanowcza, ale nie uparcie waleczna, energiczna, ale bez popadania w przesadę.

kup sobie, jak będziesz chciała, "Horoskop dla bystrzaków" Rae Orion

Bardzo dziekuje za poswiecony czas, jasne ze kupie, jesli jest warta kupna i polecasz to czemu nie, chetnie dowiem sie nowych rzeczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mars 

Dnia 12.04.2018 o 18:03, runoutofbreath napisał:

Mój Mars znajduje sie w znaku wagi, w domu V,

moje aspekty:

Mars 11°51' Libra, in House V

Mars Aspects
Venus sextile Mars orb -1°59'
Moon trine Mars orb -5°58'
Sun sextile Mars orb -5°02'
Mars semi-square Pluto orb +0°58

 

Co oznacza mars w wadze mniej wiecej wiem, ale czy ktos moze wypowiedziec sie odnosnie powyzszych aspektow? Czy sa dobre czy zle, czy powinnam na cos uwazac?

ja mam Marsa w 12 domu w Byku 17st. 30'

A moje aspekty to:

Mars sekstyl Księżyc orba 3 st.

Mars trygon Merkury orba  -4 st.

Mars trygon Saturn orba -3 st.

 

i na co powinienem uważać i jakie są pozytywne i negatywne strony tych aspektów?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 12.05.2019 o 22:24, Mistiko napisał:

Mars 

ja mam Marsa w 12 domu w Byku 17st. 30'

A moje aspekty to:

Mars sekstyl Księżyc orba 3 st.

Mars trygon Merkury orba  -4 st.

Mars trygon Saturn orba -3 st.

 

i na co powinienem uważać i jakie są pozytywne i negatywne strony tych aspektów?

Moim zdaniem szukasz... Uwaga księżniczki... Ale.... Księżniczka 👸 ma być ogarnięta,  czyli samodzielna i niezależna, na tyle by zaradziła  w trudnych sytuacjach.... 

Ta 👸 księżniczka niby będzie zaopiekowana.... Choć tu liczy się bardziej zasada dobrej organizacji ... Bez szaleństw w wydatkach chyba że na Ciebie i za swoje...... 😘 

Typ.... No ja stawiam na Pokachontas ale w wersji szwedzkiej.... 😘 💕  

 

  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Batyam napisał:

Moim zdaniem szukasz... Uwaga księżniczki... Ale.... Księżniczka 👸 ma być ogarnięta,  czyli samodzielna i niezależna, na tyle by zaradziła  w trudnych sytuacjach.... 

Ta 👸 księżniczka niby będzie zaopiekowana.... Choć tu liczy się bardziej zasada dobrej organizacji ... Bez szaleństw w wydatkach chyba że na Ciebie i za swoje...... 😘 

Typ.... No ja stawiam na Pokachontas ale w wersji szwedzkiej.... 😘 💕  

 

No nie powiem zaskoczyłas mnie tą interpretacją :)

co to znaczy że będzie zaopiekawana? :)

 

Pokahontas w wersji szwedzkiej? Może być :)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mistiko napisał:

No nie powiem zaskoczyłas mnie tą interpretacją :)

co to znaczy że będzie zaopiekawana? :)

 

Pokahontas w wersji szwedzkiej? Może być :)

To znaczy że niby ty będziesz głową rodziny ale ona musi być niezależna.... 

 

Typ blondyna dlugie nogi proste włosy szczupła itp.... 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Batyam napisał:

To znaczy że niby ty będziesz głową rodziny ale ona musi być niezależna.... 

 

Typ blondyna dlugie nogi proste włosy szczupła itp.... 

Jestem pod wrazeniem ze nawet wyglad tutaj wyciagnelas.

No @Batyam....<brawo>

  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 2 years later...

Ja mam niestety Marsa w Rybach w 8 😑

Moje życie to ciągła iluzja i faceci też są jak by nie z tego świata. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...