Skocz do zawartości

2 dom


Tefigi

Polecane posty

Dziewczyny mam pytanie i jakoś nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, może Wy pomożecie. Otóż chodzi o 2 Dom. Jak wiemy mowi on o sukcesie I pieniadzach, a co jeśli w tym domu jest pusto? Gdzie mogę sprawdzić czy pisany jest mi sukces materialny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dziewczyny mam pytanie i jakoś nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, może Wy pomożecie. Otóż chodzi o 2 Dom. Jak wiemy mowi on o sukcesie I pieniadzach, a co jeśli w tym domu jest pusto? Gdzie mogę sprawdzić czy pisany jest mi sukces materialny?

Znalazłam coś takiego:

Puste miejsca w horoskopie wcale nie są puste, brak planet, midpunktów czy znaczących astrologicznie punktów arabskich w jakimś znaku czy domu nie oznacza, że jest to „martwa strefa”. Wręcz przeciwnie, „nieoświetlona” wpływem planet, punktów i aspektów sfera w naszym horoskopie tętni życiem.

[...] Zacznijmy od przykładu bardzo ogólnego, czyli od analizy żywiołów i jakości w horoskopie. Przypuśćmy, że w naszym horoskopie brakuje jakiegoś żywiołu, np. ziemi. Co to oznacza dla właściciela horoskopu? Nie mniej i nie więcej, jak to, że wcześniej czy później dojdzie do sytuacji konfrontacji (bifurkacji), w której zaznaczy się ranga i rola żywiołu ziemi. Nie można całe życie spacerować w obłokach, przychodzi czas, że istotne staje się to, gdzie i jak żyjemy. Należy myśleć o każdym żywiole, brak ziemi w horoskopie to zwykle brak zwykłej życiowej zaradności, umiejętności zdobywania, gromadzenia i wykorzystywania dóbr materialnych, bez których de facto nikt nie jest w stanie przetrwać. Bolesna lekcja życiowa może nam wskazać na kierunek rozwoju naszych działań, czyli na poszukiwanie sposobów na fizyczne zabezpieczenie naszych podstaw bytu. Puste miejsce w horoskopie nagle odzywa się, zwykle boleśnie. Uczymy się na gwałt racjonalności, zaradności, poszukiwania satysfakcjonującej pracy.

 

Podobnie jest z pustymi znakami Zodiaku. Doskonale znane (lub nieco mniej doskonale, w zależności od ilości nieharmonijnych aspektów) są znaki Zodiaku, w których „coś mamy„. Jestem słonecznym i mocno akcentowanym Strzelcem, więc z autopsji znam plusy i minusy tego znaku. Jestem z sobą już wystarczająco dużo czasu, aby zauważyć, że mam nieobsadzony znak Bliźniąt. W praktyce oznacza to u mnie samotnictwo, brak umiejętności (ewentualnie potrzeby) w obcowaniu z innymi ludźmi. Dopiero od niedawna uczę się interakcji z ludźmi typowej dla Bliźniąt. Prowadzę dialog już nie z samym sobą a z wieloma ludźmi. Sprawia mi to radość, której wcześniej nie znałem.

 

Inny przykład, brak obsady w znaku Lwa. Osoba z takim znakiem ma, a raczej będzie miała, potrzebę bycia „kimś”, osiągnięcia osobistego sukcesu, który będzie gwarantem tego, że osoba idzie po właściwej dla siebie drodze rozwoju.

 

Podobnie jest z domami w horoskopie. Nieobsadzony albo pusty dom drugi to niepewność związana z bytem fizycznym. Pusty dom trzeci – nieliczne lub powierzchowne kontakty z bliskim otoczeniem, itd. Podane skrótowo przykłady to jedynie kierunek poszukiwań. Istotne z punktu astrodynamiki jest to, że każdy układ dąży do równowagi. Brak w jednym miejscu oznacza nadmiar w innym. Naturalnym jest, że w takim układzie dojdzie do procesu, w którym energia i zainteresowania zgrupowane w obrębie tych stref horoskopu, które są niepuste, skierowane zostaną w stronę „opuszczonych” miejsc. W poszukiwaniu sensu życia, rozwiązań, które mogą pomóc nam w przezwyciężeniu ciężkiego kryzysu – warto skierować swoją uwagę w stronę miejsc, w których niczego, oprócz kosmicznego wiatru, nie mamy. Jak w kosmosie, na co dzień nie widoczna ciemna masa, w przestrzeni podziurawionej gdzieniegdzie światłem gwiazd. Astronomowie mówią, że nasza „jasna” materia to zaledwie 5% całej masy. Jednym słowem, nie jest to cała masa Wszechświata, tak, jak nie jest całością człowieka schemat wpisany jedynie kodem planet, aspektów czy punktów arabskich. Istotne są również, a śmiem twierdzić, że bardziej ważne, puste miejsca w horoskopie.

 

Nawet wtedy, gdy człowiek osiągnie wszystko, co jest w stanie osiągnąć – bogactwo, sławę, powodzenie – nawet wtedy pojawi się chwila, kiedy ów człowiek uzna, że czegoś mu brak do pełni szczęścia. Podobnie w miłości. Jeśli ktoś koncentruje się tylko na sobie, potrafi jedynie brać a nie dawać, nie zauważa drugiej osoby – wtedy nie ma mowy o stabilnym układzie równowagi, związek musi się rozpaść.

 

Puste miejsca w horoskopie są jak niewidoczna strona Księżyca, nikt jej nie widzi, a każdy wie, że jest. Pytanie tylko, kto na co dzień, np. podczas pełni Księżyca, pomyśli o tej części, której nie widać. Jeśli pomyśli, to znak to, że puste miejsca w jego horoskopie coraz mocniej dają znać o sobie.

 

Astrologia pustych miejsc w horoskopie jest równie bogata, jak astrologia planet i aspektów. W miarę możliwości będę poszerzał opis pustych miejsc w horoskopie: domów, znaków czy żywiołów. Są istotnym elementem systemu astrodynamiki i kluczowym rozwiązaniem dla ogólnych, szerokich ludzkich problemów, a także ścieżką do poznania całości wewnętrznego wszechświata.

 

źródło: astrogeneza.wordpress.com/2010/05/28/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oblicza się domy? O co w tym chodzi? Czy ktoś może obliczyć moje domy? Co muszę jeszcze podać oprócz daty urodzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oblicza się domy? O co w tym chodzi? Czy ktoś może obliczyć moje domy? Co muszę jeszcze podać oprócz daty urodzenia?

Jestem początkująca w tym temacie za wiele nie pomogę, sama szukam informacji :)

Domy wykresów się w kosmogramie, można skorzystać z internetowych programów ze stronynp astro.com podaje się imię, nazwisko, datę oraz godzinę urodzenia oraz miejsce urodzenia.

O domach możesz poczytać tutaj

viewtopic.php?f=85&t=134

https://kartylosu.pl/viewtopic.php?f=85&t=134

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodziłam się w 1996 roku. Czyli wychodzi na to, że muszę znać ułożenie planet w dniu i godzinie moich narodzin, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Znalazłam coś takiego "Domy puste, czyli nie obsadzone planetami.

 

Domy zawierające planety pokazują sfery życia najważniejsze dla człowieka, dziedziny którym poświęca się najwięcej energii, czasu, uwagi, fatygi. W domach z planetami - mówiąc potocznie - najwięcej "się dzieje".

 

Domy puste, bez planet mówią o doświadczeniach zależnych od doświadczeń zebranych w domach z planetami. Jeśli jakiś dom jest pusty, bez planet, wówczas celem odpowiedzi na pytania dotyczące tematyki danego (pustego) domu, astrolog analizuje położenie naturalnego władcy (dyspozytora) tego pustego domu.

 

Przykład: jeżeli w 2-gim domu (domu finansów) nie ma żadnej planety, a wierzchołek 2-go domu znajduje się w znaku Strzelca, wówczas patrzymy gdzie jest naturalny władca znaku Strzelca, czyli Jowisz. O ile Jowisz będzie w domu 3-cim, to oznacza, iż człowiek może powiększać swoje zasoby materialne i finansowe poprzez środki typowe dla domu 3-go (np. poprzez pracę polegającą na komunikowaniu się z innymi, poprzez tłumaczenia z jęz. obcych, poprzez handel, pośrednictwo, podróże, wyjazdy, ewentualnie także dzięki pomocy najbliższych krewnych). O ile Jowisz (jako naturalny władca domu 2-go w danym horoskopie) znajdzie się natomiast w domu 5-tym, to oznacza, iż człowiek może zarabiać poprzez środki typowe dla domu 5-go (a więc np. dzięki swojej pracy nauczycielskiej, pedagogicznej, wychowawczej, pracy z dziećmi, poprzez swoje artystyczne zamiłowania, a może też czasem polepszyć swoje finanse dzięki jakiejś wygranej)."

jolanta-golebiewska.pl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodziłam się w 1996 roku. Czyli wychodzi na to, że muszę znać ułożenie planet w dniu i godzinie moich narodzin, tak?

Tak, a dowiesz się tego po wykonaniu kosmogramu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...