Skocz do zawartości

LICZBA RODZINY - jak obliczyć?


Marika

Polecane posty

LICZBA RODZINY

 

LICZBA RODZINY, nosi również nazwę Liczby Dziedzicznej. Zawiera informację na temat dziedzictwa kulturowego, emocjonalnego, intelektualnego, psychicznego, a także genetycznego danej osoby. Niektóre Liczby Rodziny jednak natarczywiej przekazują owo dziedzictwo, a osoby, których dotyczą, są mniej lub bardziej skłonne je przyjąć lub odrzucić. I tak ludzie z Liczbą Rodziny 2 lub 4 mają trudności z oderwaniem się od swoich korzeni, a 8 lub 22 uwalniają się od nich dosyć szybko. Należy jednak pamiętać, że Liczba Rodziny, jak sama nazwa wskazuje, jest wspólna dla dużej grupy ludzi, o tym samym nazwisku. Inaczej mówiąc, wiele osób dziedziczy wspólne cechy i skłonności do podobnych zachowań. Dopiero Liczba Niezależności każdej z nich, wywodząca się z imienia, pozwala przewidzieć i pojąć, jak dana osoba przyswaja, wykorzystuje lub poddaje się dziedzictwu rodzinnemu w każdej ze sfer swojego życia.

 

Tak jak już było wspomniane Liczba Rodziny, nosi miano także Liczby Dziedzicznej, wydaje się więc uzasadnione rozpatrywanie zarówno nazwiska ojca, jak i nazwiska matki. Zatem warto sprawdzić obie te Liczby. Dziedzictwo rodzinne dziecka może równie dobrze być kontynuacją linii matki, jak i ojca. Czasem bywa kombinacją obydwu. W tej kwestii nie ma żadnych sztywnych reguł. Aby uzyskać maksimum informacji na temat tła rodzinnego danej osoby, należy obliczyć Liczbę Rodziny dla nazwiska ojca, nazwiska rodowego matki, a następnie zsumować obie te Liczby - uzyskana tą drogą Liczba będzie czymś w rodzaju syntezy. Przeglądając się interpretacjom tych liczb będzie można stwierdzić, która z nich najlepiej odpowiada cechom badanej przez was osoby.

 

LICZBĘ RODZINY oblicza się ze wszystkich liter, a więc spółgłosek i samogłosek nazwiska.

 

Każdej literze w alfabecie podporządkowana jest cyfra od 1 do 9. Na zamieszczonej poniżej grafice, ładnie jest to przedstawione. Litery takie jak na przykład Ą, Ę, Ń ... mają wartość liczbową taką jak A, E, N ...

fe2.jpg.c12a708059587390b9192c5dff7aaf0f.jpg

Przykład:

 

N I E M C Z Y K

5-9-5-4-3-8-7-2 = 43

Wyszła liczba dwucyfrowa, więc musimy ją zredukować 4+3=7

 

LICZBA RODZINY 7

 

lub

 

G A W R O N

7-1-5-9-6-5 = 33

 

Wyszła liczba dwucyfrowa, więc musimy ją zredukować 3+3=6

 

LICZBA RODZINY 6

 

OPISY LICZB RODZINY ZNAJDZIESZ TUTAJ: viewtopic.php?f=98&t=2217

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Poprosiłam o dodanie szczegółowych informacji o tej Liczbie, zapomniałam wstawić je od razu <bezradny>

 

Zgodnie z tymi informacji, najpierw należy poznać Liczbę Rodziny, w której się urodziliśmy. Myślę, że najważniejsze jest nazwisko, które przyjęliśmy po narodzinach, czyli w większości przypadków nazwisko ojca i na nim obliczenia powinny się skupić. Ale tak jak jest podane, można pod lupę wziąć także nazwisko panieńskie matki i obliczyć liczbę jej rodziny, a następnie dodać do tej liczby, obliczenia, które wyszły z nazwiska ojca. Następnie wszystko dodać do siebie i w ten sposób wyjdzie dużo szerszy opis, dużo więcej wiedzy można w taki sposób pozyskać.

W przypadku mężatek - na pewno na pierwsze miejsce i od tego trzeba zacząć, należy obliczyć Liczbę Rodziny, z nazwiska panieńskiego. Dopiero później można liczyć Liczbę Rodziny z nazwiska męża, to między innymi wskaże na to, w jaką rodzinę weszłyśmy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obliczyłam liczbę po nazwisku od ojca i matki panieńskie i stwierdzam, że oby dwie pasują. Ale po sumowaniu ich razem już nie tak bardzo jak oddzielnie. Od taty mam liczbę jeden, a od mamy cztery w każdej z nich odnajdę coś co pasuje. Ale po połączeniu razem to już odpada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Anika, u Ciebie lepiej bez sumowania i niech tak będzie, w końcu taka też jest możliwość :)

Według mnie, gdy partnerzy biorą ślub i w związku rodzą się dzieci, to te dzieci silnie są związane z nazwiskiem, które otrzymały. Tak jak pisałam w większości przypadków jest, to nazwisko ojca, więc ja bym głownie to nazwisko brała pod uwagę.

Nazwisko panieńskie matki, to już dodatek, owszem informacje uzyskane z interpretacji mogą pasować, ale wcale nie muszą. Chyba, że dziecko ma dwa nazwiska ojca i matki, jak to ma miejsce w niektórych krajach, wtedy na pewno obydwa nazwiska będą mieć silny wpływ na dziecko i obydwa należy brać pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Zastanawiam się co w przypadku polskich nazwisk tzn. mam tutaj na myśli nazwisk z inną końcówką dla kobiet i inną dla mężczyzn np. Kowalski - Kowalska. Czy liczba rodziny jest liczona od nazwiska ojca/męża? Liczba dla nazwiska Kowalski wynosi 2, a dla nazwiska Kowalska 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2020 o 20:53, gosc12 napisał:

Zastanawiam się co w przypadku polskich nazwisk tzn. mam tutaj na myśli nazwisk z inną końcówką dla kobiet i inną dla mężczyzn np. Kowalski - Kowalska. Czy liczba rodziny jest liczona od nazwiska ojca/męża? Liczba dla nazwiska Kowalski wynosi 2, a dla nazwiska Kowalska 3.

 

Bardzo trafne pytanie! Na logikę to jeśli rodzina przyjęła nazwisko ojca - Kowalski, to skoro ma to być dziedziczne "po mieczu"

Dnia 20.09.2015 o 21:26, Marika napisał:

wiele osób dziedziczy wspólne cechy i skłonności do podobnych zachowań. Dopiero Liczba Niezależności każdej z nich, wywodząca się z imienia, pozwala przewidzieć i pojąć, jak dana osoba przyswaja, wykorzystuje lub poddaje się dziedzictwu rodzinnemu w każdej ze sfer swojego życia.

 to powinno się liczyć "Kowalski" dla wszystkich członków tej rodziny, a nie że dla jego żony i córki "Kowalska", a dla syna "Kowalski"

Jeśli owa córka - Kowalska, ma brata, to brat ma nazwisko "Kowalski" i "dziedziczy" 2 a ona przecież od tego samego ojca nie może dziedziczyć 3. 

 

Poza tym Liczba Rodziny tak jak jest ona określona tutaj to jest co innego niż jej protoplasta - Liczba Dziedziczna i tutaj też może kryć się podpowiedź co do tego jak ją interpretować. 

  • Gratuluję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Tak myślę a co w przypadku kiedy od dziecka nie uznaje się własnego nazwiska i największym marzeniem jest zmiana? Po ślubie wypiera się z pamięci nazwisko rodowe? Taka intuicja że to do mnie nie pasuje? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...