Skocz do zawartości

Rodzaje wahadeł


Miriam

Polecane posty

Wahadło proste z metalu

 

5070.jpg

 

Małe wahadło stożkowe z metalu z miejscem na świadka może mieć wszechstronne zastosowanie. Można używać je do badania ciśnienia tętniczego krwi, może być stosowane do sprawdzania leków, także do dobierania mieszanek ziołowych, do szukania minerałów, cieków wodnych na rysunku, planie lub mapie.

Przy wykonywaniu pomiarów radiestezyjnych należy wybrać odpowiednie miejsce, ustawić się twarze na zachód, jeśli jest obuwie na gumowej podeszwie, należy je zdjęć. Ponadto rozluźnić mięśnie i jednocześnie skupić się na badanym przedmiocie. Podstawowy kod radiestezyjny to: oscylacje wahadła pionowo oznaczają ''tak'', zaś oscylacje wahadła poziome oznaczają ''nie''.

Mogą też być obroty wahadła zgodnie ze wskazówkami zegara to ''tak'', zaś odwrotnie do ruchu wskazówek zegara to ''nie''. Trafność i dokładność otrzymanych wyników badań w dużym stopniu od poziomu duchowego radiestety. Po każdym badaniu, należy pamiętać o zneutralizowaniu promieniowania, które zostaje na wahadle.

 

Wahadło typu Izis

 

wahadlo-izis-mosiadz.jpg

 

Kształtem symbolizuje Krzyż Życia, wzmocniony baterią z czterech ogniw. Charakteryzuje się wysoką czułością radiestezyjną. Jest odbiornikiem i nadajnikiem. Uruchamiane poleceniem mentalnym. Można przekazać całe pasmo widma widzialnego. Jest wahadłem samo odpromieniowującym. Należy do zespołu wahadeł egipskich.

 

Wahadło typu Ozyrys

 

wahadelko_ozyrys_1b.jpg

 

Należy do zespołu wahadeł egipskich. wykonane jest z drewna w postaci półkul (ogniw).

Dzięki swemu kształtowi i baterii z czterech ogniw zakończonych stożkiem ma bardzo duży stopień wzmacniania i promieniowania. Emituje w sposób ciągły kolor zieleni ujemnych. Oddaje duże usługi przy leczeniu chorób nowotworowych oraz schorzeń na tle bakteryjnym i wirusowym. Podczas pracy i w czasie przechowywania ze względu na ciągłe promieniowanie zieleni ujemnej należy przestrzegać wymogów bezpieczeństwa.

 

Wahadło Karnak

 

wahadlo-karnak-heban-70-cm-drewno-o8910.jpg

 

Wahadła egipskie 'karnak' wykonane są najczęściej z mosiądzu, lub drewna tropikalnego. Rodzaj zastosowania materiału, zachowanie proporcjonalnego (do pierwowzoru) kształtu i właściwej polaryzacji poszczególnych elementów mają decydujący wpływ na stopień czułości i przydatności tego typu wahadeł do celów radiestezyjnych. Jest to wprost idealne wahadło do celów diagnostycznych diagnostycznych, badawczych, mentalnych(na mapach, planach) poszukiwawczych itp. Może służyć jako niezmiernie czuły i selektywny nadajnik i odbiornik. Wszelkiego rodzaju promieniowania. Jego niewątpliwa zaletą jest również to, ze nie wymaga każdorazowej dezimpregnacji(oczyszczania), gdyż jak wszystkie wahadła egipskie emituje w sposób ciągły własne promieniowanie oczyszczając się po każdorazowym użyciu.

 

Wahadło typu Mer-Izys

 

wahadlo-mer-izys-mosiadz-4-4-cm-70-g.jpg

 

Wahadło Mer-Izys jest nowoczesną konstrukcją wykorzystująca energię promieniowania kształtów. Powstało na bazie wahadeł egipskich(generuje podobne wibracje jak egipskie wahadła Izis) z dodatkowym wzmacniaczem uzdrawiającej energii. Nowatorskie rozwiązanie daje możliwości ukierunkowania i skupienia potężnej dawki energii wzdłuż osi wahadła. Wahadło doprowadza do uzyskania równowagi energetycznej w organizmie, działa uspokajająco i uśmierza ból(obroty w lewo). Przeciwne obroty wahadła (w prawo) pobudzają organizm i dodaje energii. Stosowane jest z dużą skutecznością do łagodzenia bólu, usuwaniu stanów zapalnych, podnoszenia ogólnej odporności i wydolności. Pobudza w organizmie procesy samonaprawcze i samouzdrawiające. Jest niewątpliwie ciekawym i unikalnym przykładem konstrukcji na skalę XXI w. Posiada spektrum kolorów biały, złoty, fiolet.

 

Wahadło Uniwersalne

 

369-wahadlo_uniwersalne_w-u_-_454.jpg

 

Wahadło uniwersalne opracowane przez radiestetów francuskich (de Belizal, Chaumery) stanowi drewniana kula odpowiednio zorientowana w przestrzeni (zaznaczono na niej równik elektromagnetyczny i dwa południki ; elektryczny i magnetyczny) zawieszona na metalowym kabłąku. Ta konstrukcja umożliwia bardzo precyzyjne zaznaczenie na całej powierzchni kuli, miejsca emisji lub odbioru każdego rodzaju promieniowania. Wahadła te są doskonałymi przyrządami radiestezyjnymi znajdującymi szerokie zastosowanie w diagnostyce radiestezyjnej, chromoterapii (leczenie kolorami), pracach badawczych i poszukiwawczych. Ich uniwersalność i możliwość stosowania również w teleradiestezji czyni je niezbędnym wyposażeniem każdego radiestety. Posiadają one niemal nieograniczone możliwości (badawcze i terapeutyczne).przydatność do prac badawczych, poszukiwawczych, diagnoz medycznych, chromoterapii diagnoz zootechnicznych i innych. Przy całkowitym zbadaniu wszystkich możliwości wahadła można się nim posłużyć w każdej sytuacji. Wahadło to nie jest jednak jeszcze dość dokładnie poznane. W związku z tym zaznaczyć należy, że posiada ono na równiku strefę radioaktywną w skład której wchodzi kolor szary (zieleń ujemna) oraz 6 tajemniczych promieniowań, określonych symbolami '' x,y,z '' i '' a,b,c '' leżących po obu jej stronach.Kolory te są szkodliwe, mało poznane i z tych przyczyn niewskazane jest posługiwanie się nimi.

U człowieka chorego na raka , występuje bardzo silne promieniowanie koloru szarego. Odwracając to zagadnienie można na bazie dotychczasowych prób zaryzykować twierdzenie, że ujawnienie wahadłem uniwersalnym koloru szarego wskazuje na wystąpienie raka.

W chromoterapii wahadło pozwala ładować promieniowanie każdym potrzebnym kolorem, lub uzupełniać je, przy czym nie zachodzi możliwość przedawkowania.

Wysoka czułość i selektywność powoduje, że przesunięcie pałąka o około 2 mm zatrzymuje wahadło. Pomiędzy skalami kolorów zasadniczych istnieje cała gama możliwości odbioru i nadawania pośrednich promieniowań.

Wahadło uniwersalne jest unikalne w swym rodzaju i radiesteta posługujący się tym doskonałym przyrządem może napromieniować obiekt czystym kolorem, jakiego potrzebuje.

Wahadło powyższe, mogę z czystym sumieniem zarekomendować wszystkim, którzy chcieliby uprawiać radiestezję.

Wahadło uniwersalne jest wykonane przeze mnie z takim nastawieniem, by służyło ludziom wyłącznie do celów pozytywnych.

Gdyby ktokolwiek chciał go użyć na szkodę innego człowieka, wibracje tego wahadła nie dotrą do adresata, lecz mogą ugodzić nadawcę.

 

Wahadło neutralne

 

5068.jpg

 

Wahadło wykonane jest z drewna, z dwóch sklejonych ze sobą części o odwrotnej polaryzacji. Pomimo, że jest to wahadło proste, w rękach dobrego radiestety ma wszechstronne zastosowanie.

Przy pomocy tego wahadła można badać chory organizm, stawiać diagnozę, wspomagać i uzupełniać braki energetyczne lub likwidować nadwyżki – zawsze z tendencją wyrównywania do normy.

 

Wahadło wykonuje kilka rodzajów ruchów, podstawowe z nich to:

-obroty kołowe zgodne z kierunkiem ruchu wskazówek zegara – oznaczają harmonię, dodatnie promieniowanie, zdrowie wg. kodu radiestezyjnego ’’tak’‘

-obroty kołowe przeciwne do ruchu wskazówek zegara – oznaczają zniszczenie, rozproszenie, negatywną energię, krytyczny stan zdrowia, wg. kodu radiestezyjnego ’’nie’‘

-obroty eliptyczne zgodne z kierunkiem ruchu wskazówek zegara – oznaczają zmiany, pogorszenie stanu zdrowia ale z tendencją do wyzdrowienia w kierunku pojęcia ’’tak’‘

-obroty eliptyczne przeciwne do ruchu wskazówek zegara – oznaczają tendencję zmian w kierunku pojęcia ’’nie’’,

-pogorszenie stanu zdrowia, promieniowanie zdecydowanie negatywne oscylacje pionowe wahadła oznaczają harmonię między badanymi obiektami, także wg kodu radiestezyjnego na ’’tak’‘

-oscylacje poziome oznaczają dysharmonię między badanymi obiektami, zmiany patologiczne danego organu, także wg. kodu radiestezyjnego na ’’nie’‘

-bezruch wahadła oznacza nieprecyzyjne postawieni pytania, zdania pomiarowego, również martwicę – może pojawiać się przy przepracowaniu radiestety lub innego typu zakłóceniach przekazu bioenergii drganie wahadła w bezruchu oznacza walkę wewnętrzną pomiędzy dobrem a złem, niepewność, samotność i opuszczenie.

 

Wahadło Mermet

 

15132-large.jpg

 

Wprowadzone do radiestezji na początku XX wieku przez wynalazcę Abbe Mermeta, opata szwajcarskiego jednego z najgenialniejszych radiestetów naszych czasów. Wahadło to w środku ma wydrążoną komorę zamykaną gwintowanym korkiem. Komora ta służy do umieszczania świadka (kawałek minerału, metalu, parę kropel wody, ubranie, włosy itp.) zależnie do jakich prac ma być zastosowane.

 

Wahadło z Fikcyjnym Stożkiem

 

wahadelko_1b.jpg

 

Wahadło zostało wykonane w Pracowni „Baj”, wg. projektu Józefa Baja, który jest cenionym w kraju i za granicą konstruktorem i wytwórcą wahadeł.

Wahadło z fikcyjnym stożkiem skonstruował francuski radiesteta Andre de Belizal. Składa się ono z okrągłego, drewnianego trzonka zakończonego po obu stronach spiczastą końcówką. Na trzonku oznakowane są kolory radiestezyjne w pełnym zakresie. Nazwa wahadła, wywodzi się od specyfiki jego konstrukcji – trzonek wraz z przesuwanym po nim, okrągłym, cylindrycznym krążkiem, tworzą rodzaj przestrzennego, wyimaginowanego stożka, bez ściany bocznej. Przesuwając krążek uzyskujemy wibracje poszczególnych kolorów. Nitka wahadła posiada trzy węzełki.

 

Pierwszy z nich (węzełek dolny licząc od zawieszenia wahadła) służy do badania promieniowania organizmów żywych (biometrii).

Drugi do badania tzw. promieniowania kształtów.

Trzeci (górny) do badania wibracji odpowiadającym kolorom radiestezyjnym.

 

Przy pomocy wahadła, możemy sprawdzić, jakiego koloru radiestezyjnego potrzebuje dana osoba.

Wahadło z fikcyjnym stożkiem może tez służyć do badania energii kształtu. Kładziemy na stole promieniujący znak np. krzyż atlantydzki. Chwytamy nitkę wahadła za środkowy węzełek. Pytamy: „W jakim zakresie częstotliwości występują tutaj wibracje badanego znaku?” Przesuwamy kolejno krążek wahadła aż natrafimy na odpowiedni kolor.

Wahadło z fikcyjnym stożkiem jest proste w użyciu, dlatego polecane jest nie tylko zaawansowanym radiestetom.

 

Zródło Czary mary. Sklep internetowy firmy Baj

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A co powiedzie o wahadle, które jest zrobione z kamienia szlachetnego, dokładnie Karneolu. Byłam ostatnio na targach ezoterycznych i na stoisku z różnymi kamieniami odnalazłam takie wahadełko, z jego wykorzystaniem. nigdy nie miałam doczynienia z wahadełkami, ale jak wzięłam je do ręki, wiedziałam, że muszę je zabrać ze sobą do domu i wypróbować. Więc mnie wybrało. Tylko jakie ma zastosowanie i jak się ma do tych wszystkich innych wypisanych powyżej? Może być lepsze, gorsze, czy w ogóle zajmowanie się takim wahadełkiem to według was strata czasu i pieniędzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wahadło takie same jak każde inne. Jeżeli ono Tobie odpowiada, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś się nim zajmowała, pracowała z nim. Wahadełko, to nie tylko wahadło zakupione w sklepie (któreś z tych, umieszczonych powyżej), ale także zrobione własnoręcznie, za pomocą kamienia szlachetnego, innego kamienia, czy jeszcze innego tworzywa.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zdecydowanie odpowiada, nie wiem jak to będzie jak zacznę z nim pracować i co nam ze współpracy wyjdzie, zobaczymy, ale chciało iść ze mną więc myślę, że to dobry początek.

 

A mnie tak naprawdę interesuje jakie są wasze doświadczenia z wahadłami, jakie najlepiej przypada do gustu.W końcu jest tyle tych rodzai, że nie wiadomo patrząc na nie wszystkie które wybrać, co które powie i jak dobrze przemawia.

 

Czy są różnice w używaniu? Jeżeli chodzi o kogoś kto się na tym zna. Takie ogólne, a nie spersonalizowane. By móc powiedzieć, że jakieś wahadło jest zawsze lepsze od innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiedniego dla siebie wahadełka szukałam dość długo. W sumie nie wiedziałam jakie kupić, które będzie najlepsze dla osoby początkującej. W końcu zdecydowałam się na wahadło Karnak i nie mam powodów do narzekań. Co prawda nie pracuje z nim na co dzień, ale był czas, że używałam go często. Bardzo fajnie nam się pracowało.

Wydaje mi się, że wybór wahadła to sprawa indywidualna, w końcu nie każdemu będzie się podobać to samo. Opinie są podzielone, jedni polecają wahadło X, inni Y, a jeszcze inni Z, zależy kto co lubi ;)

Jeżeli chodzi o przemawianie, to każde będzie coś wskazywać. Ale co, to już zależy od podjętej przez Nas pracy, bo samo nic się nie zrobi. Wahadełko trzeba zaprogramować, a później dużo, dużo z nim pracować, ćwiczyć. Właśnie od tych ćwiczeń zależy czy odpowiedzi na pytania będą trafne, czy też nie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wahadła z kamieniami, są o tyle dobre, że sam kamień wprowadza ciekawą energię, natomiast po dłuższej pracy kamień (w zależności od tego jaki jest), trzeba jednak oczyszczać. Jak kamień zaczyna pękać pod wpływem energii, to wtedy wahadełko traci na użyteczności.Wahadełka Isis czy Karnak oczyszczają się same (choć Isis dodatkowo sobie sprawdzam nad świeczką przed pracą z nim). Jednak jeśli Cię przyciągnęło - to warto z nim próbować. Może właśnie takiej energii potrzebujesz w tym momencie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja posiadam wahadło izis. :) Z tego co wiem, to trzeba uważac na uniwersalne ;o

"Uważaj, co do siebie mówisz, bo może się okazać, że słuchasz.”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...
W dniu 12.10.2014 o 22:27, Ismena napisał:

Według mnie wahadło takie same jak każde inne. Jeżeli ono Tobie odpowiada, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś się nim zajmowała, pracowała z nim. Wahadełko, to nie tylko wahadło zakupione w sklepie (któreś z tych, umieszczonych powyżej), ale także zrobione własnoręcznie, za pomocą kamienia szlachetnego, innego kamienia, czy jeszcze innego tworzywa.

 

W dniu 12.10.2014 o 22:48, Ismena napisał:

Ja odpowiedniego dla siebie wahadełka szukałam dość długo. W sumie nie wiedziałam jakie kupić, które będzie najlepsze dla osoby początkującej. W końcu zdecydowałam się na wahadło Karnak i nie mam powodów do narzekań. Co prawda nie pracuje z nim na co dzień, ale był czas, że używałam go często. Bardzo fajnie nam się pracowało.

Wydaje mi się, że wybór wahadła to sprawa indywidualna, w końcu nie każdemu będzie się podobać to samo. Opinie są podzielone, jedni polecają wahadło X, inni Y, a jeszcze inni Z, zależy kto co lubi ;)

Jeżeli chodzi o przemawianie, to każde będzie coś wskazywać. Ale co, to już zależy od podjętej przez Nas pracy, bo samo nic się nie zrobi. Wahadełko trzeba zaprogramować, a później dużo, dużo z nim pracować, ćwiczyć. Właśnie od tych ćwiczeń zależy czy odpowiedzi na pytania będą trafne, czy też nie.

Ja posiadam wahadełko zrobione z kryształu górskiego i rzemyka Ponoć ten kamień jest najlepszy do wahadełka. Pracowałem z nim krótko. Ustawianie wahadełka jest proste, każdy może spróbować. Metodę ustawiania zobaczyłem w książce o poprzednich wcieleniach (czyli w sposób ezoteryczny, nie jawny a ukryty gdzieś w tekście, książce. Tak to nazywam ) 

Może zakupię takie z wbudowanym kryształem. Ładnie wygląda. 

Karnak również ładnie się prezentuje. Nazwa Karnak przywodzi na myśl Egipt. Z pewnością tam używano wahadła. Wiadomo co do wyboru, to każdy ma inny gust i upodobania.  

Zainteresowałem się  Twoimi ciekawymi ćwiczeniami na forum i tak zacząłem "wahać". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat, ale jakby nie było chodzi o wahadło :) 

Od czasu jak zachorowałam w styczniu na c-19 miałam spore problemy z sercem. Czułam jakby dziurę i ucisk w jego okolicy. 

W lipcu poczułam silną potrzebę zakupu wahadełka z kryształu górskiego i w rzeczy samej tak uczyniłam. Sęk w tym, że go nie używam jako wahadełka tylko jako normalny wisiorek! Efekt był taki, że w ciągu 15 minut po założeniu na szyję zrobiło mi się niesamowicie gorąco jakbym weszła do pieca. Po tym czasie wszystko wróciło do normy a ja w ciągu kilku dni odkryłam, że dolegliwości z sercem, które były mocno nieprzyjemne całkowicie ustąpiły. 

Dopiero po tym fakcie znalazłam informacje o leczniczych właściwościach kryształu... 

Wahadełko ma kształt dwunastościanu i jest zawieszone oryginalnie na zwykłym stalowym łańcuszku. Zamówione na allegro.

W miarę możliwości na pytania odpowiadam w ciągu 48 godzin.

<karty>

Dziękuję za wyrozumiałość <serce>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...