Skocz do zawartości

Wpływ dnia urodzin na charakter człowieka


Miriam
 Share

Polecane posty

Poniedziałek - dzień Księżyca

 

Urodzeni w tym jakże często nielubianym dniu są bardzo zmiennymi osobami, o wrażliwej duszy i niepokornym charakterze, chociaż głęboko zranieni potrafią schować się jak ślimak do swej muszelki, zakleić i tak przezimować długie dnie w goryczy i rozpaczy.

Dzielny i wytrwały Księżyc, odwieczny przyjaciel naszej rodzimej planety, obdarzył urodzonych w jego dniu dużą pracowitością, wytrwałością i brawurą, dlatego też uważa się te osoby za jedne z najpracowitszych i godnych zaufania, wiecznie gotowych nieść pomoc.

Niestety, podobnie jak nasz satelita, osoby te bardzo często zmieniają charakter i z bratniej duszy, mogą przeistoczyć się nagle w marudę czy zgryźliwego drania, ale będąc pod wpływem swojego patrona dnia, który obracając się nieustannie zmienia swoje położenie na niebie, nie mają wpływu na reakcję swojej psychiki, podporządkowanej jego wpływom ( szczególnie mocno dotyczy to kobiet).

Na szczęście "poniedziałkowi" szybko powracają do przyjaznej powłoki, są obowiązkowi, uczynni, twórczy i lubią gotować, choć ponadto uwielbiają dobre jedzenie, najlepiej w miłym towarzystwie.

 

 

Wtorek - dzień Marsa

 

Ta niewielka i bliska nam położeniem Czerwona Planeta włada ludźmi urodzonymi w miły i przyjazny wtorkowy dzień, który pozwala na spokojne, wypełnione obowiązkami codzienne życie, spokojne po cotygodniowym poniedziałkowym przewrocie. Niestety bojowy, gwałtowny i nadpobudliwy Mars, na którego powierzchni często zrywają się złowrogie burze, obdarza swych podopiecznych bardzo porywczym i walecznym charakterem, kłótliwością i obojętnością wobec innych.

"Wtorkowi" ludzie nie zapomną wyrządzonej krzywdy, a w słusznej sprawie są gotowi do boju póty starczy im sił i nie polegną znokautowani przez przeciwnika. Nie są duszami towarzystwa, lubią stałych sprawdzonych przyjaciół, nie dążą do poznania nowych znajomych czy roztrząsania innych, mają jasno wytyczone cele i dążą do nich " po trupach", pokonując problemy i zawiłości życia niczym brnący astronauta w czerwonej, rdzawej marsjańskiej burzy.

Mars był niegdyś uważany za złowrogą planetę, która swoim wpływem wzbudza w ludziach rządzę walki i krwi,

tworząc nowych przywódców i dyktatorów.

Na szczęście teraz wiemy, że jest to planeta bardzo podobna do Ziemi,istnieją na niej cztery pory roku a dzień jest tam tylko trochę dłuższy od naszego, dlatego urodzeni we wtorek pod wpływem Marsa, mimo swojej waleczności i

porywczości są bardzo mądrymi i racjonalnymi osobami, których interesują przyziemskie sprawy ( praca, dobra materialne, zagwarantowanie rodzinie dobrego i spokojnego życia), a waleczność i ciągła gotowość do walki z wrogiem są zdecydowanie dobrymi cechami w czasach, kiedy wrogiem może okazać się przemiły sąsiad, czy wiecznie uczynny i uśmiechnięty współpracownik czy kolega!!

"Nie poznasz wroga swego prawdziwego nim waleczny Mars krwią i krzywdą twą nie wskaże Ci niego!"

 

 

Środa - dzień Merkurego

 

Urodzeni w środę, jak przystało na "wyśrodkowanych" są bardzo spokojni, pracowici, energiczni, weseli i obdarzeni wiecznym "głodem wiedzy", nie tylko tej książkowej ale i zdobywanej na łonie natury o każdej porze roku.

Ludzie urodzeniu w środku tygodnia znajdują się pod władzą miłego, ruchliwego, bystrego i najbliższemu słońcu Merkuremu. Jest to mała planeta, choć o ogromnej energii, którą zapewne czerpie z bliskiego przebywania z naszą życiodajną gwiazdą Słońcem, wokół której tak żarliwie i odwiecznie krążą planety naszego układu. Merkury jest bardzo wszechstronny i dlatego obdarza urodzonych w środę wieloma zaletami, talentami, choć uposaża ich też w smykałkę do interesów, często cwaniactwa i przekupstwa.

Podopieczni tej planety są bardzo często szefami własnych firm, nie lubią zbytnio podporządkowywać się innym, a jako sprytni, pracowici i mądrzy ludzie interesu potrafią dobrze pokierować swoją karierą i zdobywanymi w finansami. Są ugodowi i przyjacielscy, w miłości bardzo rozważni, ale gdy zawładnie nimi prawdziwe uczucie kochają dozgonnie i żarliwie ofiarowując całego siebie drugiej osobie, choć mają skłonności do śledzenia i kontrolowania partnera...w końcu gorący i energetyzujący Merkury obdarzył ich iście słoneczną energią!

 

 

Czwartek - dzień Jowisza

 

Urodzeni w czwartek, pod patronatem wielkiego gazowego Jowisza są bardzo silni, wytrwali i mądrzy, jakby intuicyjnie zbierali siłę do wykonania wszelkich obowiązków przed nadchodzącym weekendem. Nie należą do nudziarzy czy marudów, są bardzo odpowiedzialni i często zbyt poważni, sen z powiek spędzają i niezałatwione sprawy i niewykonane prace, dążą do perfekcji w każdej sferze życia, czując ciągle wzrok wielkiego oka Jowisza, które niczym czujny szef ciągle kontroluje pracę swoich podwładnych.

" Czwartkowi" ludzie są bardzo inteligentni, raczej skryci i oszczędni w słowa, za to ich czyny mówią za nich, gdyż są bardzo sprawiedliwi i w obronie uciśnionych potrafią walczyć nie tylko słowem ale i ciałem!

W związkach uczuciowych nie należą do porywczych i szalonych partnerów, wolą spokojne i uporządkowane życie emocjonalne, choć są bardzo wierni i oddani, a zdradą się brzydzą jak kłamstwem, czy brudem w łazience, dlatego nie są w stanie wybaczyć ukochanej osobie zdrady, choćby jedynie słownej, podobnie jak i przyjacielowi, który dokonałby wiarołomstwa względem nich! Nie bez powodu olbrzymi, silny i mocny Jowisz spogląda na swoich poddanym złowrogim okiem wirujących burz, dając im ogromną moc i trzeźwość umysłu i wielkie pokłady życiowej rozwagi!

 

 

Piątek - dzień Wenus

 

" Piątkowi ludzie są w naturze swej mocno rozleniwieni, a w myślach błądzą z kochankiem na łąkach pełnych zieleni, ale jak to im za złe można utrzymywać, skoro nieprzystępna Wenus karze im ciągle kochać i miłości swej poszukiwać".

Urodzeni w piątek to bardzo wrażliwi i delikatni ludzie, reagują na wszystko bardzo emocjonalnie, płaczą nadrannym ptaszkiem znalezionym na ulicy czy podczas oglądania wzruszających romansów.

Mają zazwyczaj duże uzdolnienia artystyczne, wybierają nietuzinkowe profesje, są bardzo twórczy i niekiedy rozgarnięci, a jak na rasowych artystów przystało często się zakochują, ale i równocześnie często nudzą się starą miłością, oddając się żarliwie poszukiwaniem nowych doznań emocjonalnych.

Patronująca im gorąca planeta Wenus obdarza ich wielką zmysłowością, dlatego w alkowie są mistrzami i wybitnymi twórcami, choć przy codziennych nudnych obowiązkach bledną i gubią swój czar, często udając się w egzotyczną podróż po swojej jaźni.

Każdą przykrość i złe słowo bardzo przeżywają, czując prawie fizyczny ból, łączący się z krwawiącą duszą; zamykają się wtedy w sobie, milczą i nie chcą mieć kontaktu ze światem zewnętrznym, co zapewne zawdzięczają wpływowi swej niebiańskiej patronki, która jako planeta odgradza się od wszechświata gęstą chmurą kwasu siarkowego, nie pozwalając się przedostać światłu słonecznemu do środka, który jest tak gorący, że mógłby stopić ołów...jak często "piątkowe dzieci" stapiają serca swoich wybranków!

 

 

Sobota - dzień Saturna

 

Urodzeni w tym jakże miłym, zapowiadającym często frywolną zabawę i błogie lenistwo dniu, są osobami bardzo pogodnymi, wesołymi, rozważnymi, poważnie myślącymi o życiu i racjonalnie wybierających partnera.

Przepiękny i wzbudzający podziw, patronujący nad tym dniem "pierścieniasty" Saturn, obdarza urodzonych w sobotę solidnością, obowiązkowością, oszczędnością i gospodarnością, wnikliwością i często związaną z tym skłonnością do użalania się nad sobą i poczuciem niedosytu życiowego.

Sobotni ludzie są na ogół bardzo dobrym towarzyszami podróży i spotkań, biesiad czy uroczystości, chętnie pomagają i mają duże grono przyjaciół, lubią żartować, tańczyć, nie lubią stagnacji i nudnych wieczorów w domu,uwielbiają luksus w domu, otaczają się stylowymi rzeczami, ubierają markową garderobę, ekskluzywne samochody, kolacje w egzotycznych restauracjach i partnerów, wzbudzających podziw i zachwyt u innych.

Nie sposób jest ich winić za lekkie skłonności do pychy i samouwielbienia, gdyż to ich niebiański patron uposaża ich w tak wiele złożonych cech charakteru. Planeta Saturn słynie bowiem ze swoim cudnych pierścieni, utworzonych z miliardów skał i kawałków lodu, które cudnie okalają tego gazowego olbrzyma, w którego atmosferze występują ogromne huragany i burze. Tak wzniosła i piękna planeta o gorącym i burzliwym środku w wpływa na urodzonych w jej dniu swoimi cechami, dlatego "sobotnie dzieci" tak uwielbiają podziw i zachwyt nad sobą, swoim wyglądem czy swoimi sukcesami, jak piękny Saturn chcą być zawsze eleganccy i wytworni, a ich burzliwe wnętrze pełne jest skrajności, dlatego tak często popadają z radości w gniew, czy ze smutku w euforię!

 

 

Niedziela - dzień Słońca

 

" Urodzeni w niedzielę, nikogo to nie dziwi, są mili i beztroscy, dobrzy i szczęśliwi"

O urodzonych w niedzielę od wieków mówiono nie za dobrze, twierdzono, że są leniami, nie potrafią dobrze pracować, wysługują się innymi.....poniekąd jest w tym ziarenko prawdy, gdyż "niedzielne dzieci" , znajdujące się pod stałą ochroną Słońca mają ogromne szczęście w życiu, omija ich pech, podejmują dobre decyzje i często wygrywają różne konkursy. Wbrew ogólnej opinie bardzo chętnie garną się do pracy i nauki, ale jako energiczne i stanowcze osoby nie zadowolą się byle czym, brną do obranego celu i w końcu zdobywają wymarzoną pracę, szkołę czy partnera, a wszystko to zawdzięczają swojej determinacji i ogromnemu życiowemu szczęściu.

 

Słońce daje życie i światło planetom naszego układu, rozświetla Księżyc nocą dając nam w ten sposób niebiańską nocną lampkę, która od wieków pomagała ludziom w nocy (oprócz oczywiście nowiu), dlatego też rządzi niedzielą, świątecznym i wykwintnym dniem, którym każdy się rozkoszuje, a urodzonych w tym dniu rozświetla, dodaje słonecznej energii na każdy dzień, pobudza do działań, usuwa swoim żarem kłody spod nóg i uposaża w gorące, pełne uczucia serce, które wraz z rozumem mądrze wybiera partnerów życiowych i pozwala im spędzić długie, szczęśliwe wspólne lata.

 • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty - kiedy się urodziłeś?

 

Bożonarodzeniowe wesołki, maluchy, które przyszły na świat w poniedziałek, czwartkowe dzieci, urodzeni o zmierzchu...

Każdy dzień tygodnia i pora dnia lub nocy oznacza coś innego dla nowo narodzonego maleństwa. Jakie są przepowiednie związane z porą przyjścia na świat? Sprawdźmy!

 

Wesołek z Bożego Narodzenia - Niezależnie od tego, kiedy urodzi się dziecko, jesteśmy ciekawi, co przyniesie mu los. Od dawien dawna ludzie przepowiadali przyszłość wykorzystując dzień urodzin czy nawet porę dnia, w której dziecko przyszło na świat.

Pierwsza "wróżba" wiąże się z dniami szczególnymi - dniami Świąt Bożego Narodzenia. Dziecko urodzone w tym okresie (od Wigilii do drugiego dnia świąt) będzie wesołe, radosne, będzie miało wielu prawdziwych przyjaciół.

 

Wielkanocne szczęście - Co z innymi przepowiedniami związanymi z dniem urodzin? Jest ich wiele. Kilka z nich związanych jest ze świętami Wielkanocy. Podobno jeśli dziecko urodzi się w wielkanocną niedzielę, będzie miało bardzo dużo szczęścia w życiu, będzie wytrwałe w dążeniu do celu, ale będzie miało kłopoty w nawiązywaniu bliskich relacji z innymi.

 

Wielki Piątek - Na przeciwległym biegunie są dzieci urodzone w Wielki Piątek - te mogą mieć ciężkie życie, bo horoskopy najczęściej przewidują dla nich wiele trudności.

Ale można przed tym się ustrzec, bo modlitwy wielkopiątkowe na pewno się spełnią.

W Irlandii wierzy się, że jeśli dziecko urodzone w Wielki Piątek i ochrzczone w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, zostanie kapłanem, bądź wstąpi do zakonu, będzie miało dar uzdrawiania.

 

Urodzeni w niedzielę - Więcej przepowiedni dotyczy po prostu dni tygodnia. Niedziela jest bezsprzecznie najlepszą wróżbą na dalsze życie. Urodzeni tego dnia są bystrzy i cieszą się przez całe życie świetnym zdrowiem. Mogą liczyć na pomoc wysoko postawionych osób i mają szansę wysoko zajść w społeczeństwie. Niektórzy jednak twierdzą, że tego dnia rodzą się lenie i osobnicy, którzy mają "dwie lewe ręce". Cóż z tego, skoro i tak los im sprzyja?

 

Pracowity poniedziałek - Urodzeni w poniedziałek są pracowici, uprzejmi, a przede wszystkim obdarzeni wielką intuicją. Ich zaletą jest empatia i współczucie, ale wadą bywa zmienność pragnień i nastrojów. Urodziny w poniedziałek były uznawane za bardzo korzystne dla posiadaczy ziemskich i chłopów, bo wróżyły zainteresowanie rolnictwem i hodowlą.

 

Wtorkowy optymista - Dzieci, które rodzą się we wtorek, obdarzone są siłą przebicia, odwagą i wiodą aktywne życie. Ich zaletą jest optymizm. Wadą - wielka niecierpliwość i zamiłowanie do ryzyka oraz brawury. Urodziny we wtorek wskazują też na wielką siłę fizyczną i dobre zdrowie aż do późnych lat życia, a także wojowniczy, niespokojny charakter.

 

Środowy intelektualista - Środa, jako dzień urodzin, obdarza zdolnościami intelektualnymi i łatwością nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. Zaletą osób, które przyszły na świat w środę jest bystry umysł, a wadą bywa wielka ciekawość i niestety gadatliwość. Kto urodził się w środę, ten ma szczęście w podróżach i w interesach!

 

Sprawiedliwy czwartek - W czwartek rodzą się osoby o silnym poczuciu sprawiedliwości. Mają talent organizacyjny i często zajmują bardzo odpowiedzialne stanowiska. Ich zaletą jest szczerość i wewnętrzna siła, a wadą rozrzutność i uleganie nałogom. Do dziś w krajach anglosaskich o wyjątkowo szczęśliwych i beztroskich osobach mówi się "czwartkowe dzieci".

 

Flirciarz z piątku - Kto pragnie w życiu harmonii i miłości, ten zapewne urodził się w piątek. Nie można jednak wymagać od niego zaangażowania w ciężką pracę lub oszczędzania. Urodzeni tego dnia mają zdolności artystyczne. Są wrażliwi i pełni współczucia, a także cieszą się powodzeniem u płci przeciwnej. Za porę urodzin, która szczególnie sprzyja powodzeniu w sprawach sercowych uważano piątkowy zmierzch.

 

Obowiązkowa sobota - W sobotę rodzą się osoby nad wyraz poważne i bardzo obowiązkowe, które w życiu zajmują się poważnymi sprawami oraz studiami. Mogą mieć predyspozycje do zostania duchownymi lub prowadzenia studiów naukowych. Nie boją się ciężkiej pracy i potrafią długo czekać na efekty swoich starań. Mogą jednak być słabego zdrowia lub chorować w dzieciństwie.

 

http://dzieci.pl

 • Lubię! 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 year later...

Urodzeni w piątek to bardzo wrażliwi i delikatni ludzie, reagują na wszystko bardzo emocjonalnie, płaczą nadrannym ptaszkiem znalezionym na ulicy

 

to się zgadza, oby nie latał z "kwiatka na kwiatek" jak urośnie ten mój kwiatek xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o dziecko ? :) Jeśli tak, to on w ciągu tych lat, które ma przed sobą, na pewno cały czas będzie kształtował swoj charakter, najważniejsze, aby miał jak najlepsze wzorce :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 month later...
 • 1 month later...

Oj tak jestem typem "leniwca" niedzielnego :P tyle że leniwa jestem tylko w domu - zupełnie mam w nosie czynności domowe i mam dwie lewe ręce :P W pracy jestem pracowita i uparta i jeśli czegoś nie chce mi się robić to to od razu po mnie widać :) Ale zdarza mi się wysłużyć innymi :) Chyba mam talent do tego haha I chyba faktycznie jestem urodzona pod szczęśliwą gwiazdą i jestem " pod ochroną" bo często spadam na cztery łapy w sytuacjach gdy naprawdę było ciężko. Z tym zdrowiem to tak sobie - raczej nie mam świetnego :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 6 months later...
 • 2 months later...

U mnie się sprawdza. Szczególnie w tej miłości i śledzenia <krzyk>

„Życie to echo. Co wysyłasz – wraca. Co siejesz – zbierasz. Co dajesz – dostajesz. To, co widzisz w innych – istnieje w tobie.”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 months later...
 • 1 year later...
 • 6 months later...
 • 4 weeks later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
 • Utwórz nowe...