Skocz do zawartości

Jak zrobić talizman


Mada

Polecane posty

Talizmany i amulety znane są od pradziejów. Już w pierwotnych kulturach służyły ludziom jako przedmioty służące w celach leczniczych, np. pewne kamienie, części zwierząt czy korzenie roślin. W wykopaliskach w Trewirze (Ameryce) znaleziono wśród zwłok plemion murzyńskich miniaturowe laleczki, które zapewne wykorzystywane były jako talizmany. W Egipcie najbardziej znanym talizmanem jest chyba święty chrząszcz skarabeusz, który do dzisiejszych czasów zachował swoją popularność. Hindusi natomiast przede wszystkim umieszczają nad drzwiami domów lub w świątyniach liczne dzwoneczki, które mają na celu odpędzać wszelkie złe wpływy. Następną istotną rzeczą jest symbol swastyki znanej z Palestyny i Egiptu (nie mylić z Hitlerem i faszyzmem). U Żydów spotyka się wiarę w specjalną moc kamieni szlachetnych, np. topaz działa jak tarcza obronna, odbijając wszystko, co trafia w człowieka. Tak więc widzimy, że wiara w talizmany i amulety nie jest czymś obcym. Istniała, istnieje i istnieć będzie. W naszych czasach jedynym problemem nie jest wiara w ich istnienie, tylko w działanie. Nie będziemy się nad tym rozwodzić, ponieważ odpowiedź na to nie jest prosta i pytanie w stylu "Czy talizmany mają rzeczywiście wpływ na ludzi?" jest w pewnym sensie podobne do "Czy istnieje Bóg". Dla nas odpowiedź na pierwsze pytanie jest tak samo prosta, jak odpowiedź na drugie pytanie dla tych, którzy wierzą w Boga. Chyba nie musimy tego tematu rozwijać.

 

Talizmany mają bardzo różne przeznaczenie, są i talizmany uniwersalne jak i przygotowane w jednym, konkretnym celu. Talizman może dla przykładu zapewnić właścicielowi dobrobyt, powodzenie w miłości, zdrowie, mogą pełnić funkcje ochronne, zapewniają także szczęście i poczucie bezpieczeństwa. Jednakże mimo że istnieją talizmany uniwersalne, opłaca się wykonywać talizmany przeznaczone do jednego tylko celu, gdyż nie zawsze to, co jest do wszystkiego, jest dobre. Talizman, mimo niektórych poglądów, wcale nie musi być wykonany przez specjalne osoby, najlepszym talizmanem dla Ciebie będzie ten który, sam sobie zrobisz.

 

Talizman wykonuje się zazwyczaj z kilku przedmiotów. Wszystkie muszą się wzajemnie uzupełniać i wspierać energetycznie. Poza tym składniki talizmanu powinny być tak dobrane, żeby ich symbolika i moc działania były czytelne dla naszej podświadomości. Najprostszymi i najbardziej uniwersalnymi symbolami używanymi do tworzenia talizmanu są liczby, litery oraz zioła. Oczywiście istnieje masa innych przedmiotów, które można wykorzystać, lecz nie będę o nich wspominał, gdyż nie są zbyt popularne i dostępne w naszym kręgu kulturowym, a jeżeli nawet, to może się to wiązać z bardzo niewielka dostępnością tychże przedmiotów. Pamiętać należy, aby przedmioty wykorzystywane przez nas do tworzenia danego talizmanu nie były kupowane, najlepiej zdobyć je samodzielnie - posiądą wtedy o wiele większą moc i energię, tworzy się wówczas związek emocjonalny miedzy przedmiotem a właścicielem. Liczby i litery powinny być wykonane z naturalnych materiałów, np. wycięte z drewna lub z tektury. Unikajcie gotowych, metalowych, srebrnych czy złotych przedmiotów, gdyż są one nasycone energią innych osób. I jeszcze jeden bardzo ważny element Twojego osobistego talizmanu - koniecznie powinien się w nim znaleźć mały pukiel Twoich włosów.

 

Gdy już wiesz, co jest potrzebne do zrobienia talizmanu, musisz wiedzieć, w czym ma ci on pomóc. Oto kilka przykładowych funkcji, jakie może spełniać twój talizman oraz odpowiadające im liczby, litery oraz zioła.

 

-- powodzeniu finansowemu, przygotuj: liczbę OSIEM lub literę "H" a także suszony owoc jarzębiny;

-- powodzeniu w uczuciach, przygotuj liczbę SZEŚĆ lub literę "O" i kwiat lub liść wiśni;

-- ochronie zdrowia i wewnętrznej harmonii, przygotuj liczbę TRZY lub literę "L" oraz fragment kory brzozy;

-- ochronie przed złymi wpływami, przygotuj liczbę DZIEWIĘĆ lub literę "R" o nie zapomnij dodać owocu lipy;

-- zapewnieniu Ci poczucia bezpieczeństwa i spełnienia w życiu, umieść w swoim talizmanie liczbę CZTERY lub literę "V" wraz z liściem bądź owocem żołędzia.

 

 

Niestety, nie możesz stworzyć talizmanu w dowolnym dniu i o każdej porze dnia. Odpowiedniej siły nabierze on podczas przygotowań w czasie pełni Księżyca, między godziną 23.30 a 0.30. Jeśli chcesz, by miał on wyjątkową moc, musisz go sporządzić w czasie, gdy pełnia Księżyca przypadnie w Twoim znaku zodiaku. Takie dni zdarzają się tylko dwa razy w roku.

 

-- 19 marca - Panny, Ryby

-- 17 kwietnia - Barany, Wagi

-- 17 maja - Skorpiony, Byki

-- 15 czerwca - Bliźnięta, Strzelce

-- 15 lipca - Raki, Koziorożce

-- 14 sierpnia - Lwy, Wodniki

-- 12 września - Panny, Ryby

-- 12 października - Barany, Wagi

-- 10 listopada - Skorpion, Byk

-- 10 grudnia - Bliźnięta, Strzelce

-- 10 stycznia 2001 roku - Raki, Koziorożce

-- 18 lutego 2001 - Lwy, Wodniki

 

W ciągu całego dnia poprzedzającego noc rytuału nie pij kawy, alkoholu, mocnej herbaty i powstrzymaj się od jedzenia przynajmniej na trzy godziny przed godziną 23.30. Podczas przygotowywania talizmanu umysł powinien być skupiony, jasny i w miarę "czysty". Od tego zależy siła Twojego przekazu. Cała ceremonia powinna trwać najwyżej godzinę. W pomieszczeniu powinno być cicho, a stół, przy którym będziesz pracować, ma być czysty, okryty białą tkaniną. Przygotuj sobie trzy świece jako symbol trzech wymiarów. Ważny jest ich kolor:

 

-- dla miłości - czerwony

-- dla zdrowia - zielony

-- dla finansów - żółty

-- dla ochrony od złych wpływów - biały

-- dla poczucia bezpieczeństwa - niebieski

 

 

Zapal kadzidełko oczyszczające, najlepiej bursztynowe (dostaniesz je w sklepach ezoterycznych) i poczekaj, aż odczujesz podniosłość tej chwili. Wtedy zapal wybrane przez siebie trzy świece w odpowiednim kolorze, pamiętając o tym, że każda z nich ma symbolicznie połączyć Cię z trzema wymiarami ducha: podświadomością, świadomością i nadświadomością. Umieść kolejno przed sobą: mały pukiel swoich włosów wraz z przygotowanymi uprzednio liczbą, literą i zielem. Potrzebny Ci też będzie mały, lniany lub skórzany woreczek, do którego włożysz wszystkie te przedmioty. Zanim jednak to zrobisz, każdy przedmiot dokładnie oczyść nad płomieniem każdej świecy. Wyobrażaj sobie w tym czasie, jak poprzez czubek Twojej głowy, przez szyję i ręce przenika biały strumień światła. Oczami wyobraźni zobacz, jak wypełnia każdy z Twoich magicznych przedmiotów. Wtedy dopiero możesz je włożyć do przygotowanego woreczka i dokładnie go zawiązać. Po skończonym rytuale nie zdmuchuj świec, lecz zgaś je zwilżonymi palcami. W ten sposób Twoje intencje "nie rozwieją" się. Tak przygotowany talizman włóż na szyję i noś zawsze blisko skóry, w okolicy splotu słonecznego. Co siedem dni oczyszczaj go nad świecą w odpowiednim kolorze, aby pozbyć się negatywnych wpływów otoczenia. Unikaj dotykania go przez inne osoby. Staraj się też zawsze pamiętać, do czego ma służyć, co chcesz dzięki niemu osiągnąć.

 

Tak właśnie możesz stworzyć talizman dla siebie, oczywiście jest to tylko jeden z wielu sposobów zrobienia takiego talizmanu, jest on stosunkowo prosty i efektywny i szczerze go polecam początkującym magom jak i doświadczonym. Życzę także wszystkim udanych zabiegów magicznych i aby wasze talizmany służyły wam długo i tak, jak tego oczekiwaliście, pamiętajcie, aby nie wątpić w ich moc i darzyć je szacunkiem i miłością - to niemalże wasze własne dzieci, które żyją własnym życiem. Także nie polegajcie tylko i wyłącznie na nich, one tylko was wzmacniają, chronią, jednak sami musicie pracować, aby uzyskać efekty.

 

źródło: muza8.fora.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Moim zdaniem wcale nie musimy trzymać się tych określonych w artykule zasad. Talizmanem może być wszystko, co tylko uznamy za odpowiednie. Nawet mały kamyczek znaleziony na spacerze, jeżeli nam się podoba i czujemy potrzebę zachowania go, to może zostać i służyć nam jako talizman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dnia 1.12.2017 o 18:47, Alicja napisał:

Moim zdaniem wcale nie musimy trzymać się tych określonych w artykule zasad. Talizmanem może być wszystko, co tylko uznamy za odpowiednie. Nawet mały kamyczek znaleziony na spacerze, jeżeli nam się podoba i czujemy potrzebę zachowania go, to może zostać i służyć nam jako talizman.

I tak  i nie.

Talizmanem rzeczywiście może być wszystko, jeśli się poczuje szczególną więź z przedmiotem i uzna go za talizman do czegoś. Jednak uważam, że działa tu bardziej zasada wiary - przyciągania, i jest to "słabszy" talizman niż ten zrobiony zgodnie z jakimiś zasadami. Wiedza na temat przygotowania talizmanów jest bardzo stara, a sposobów przygotowania jak też i rodzai talizmanów jest mnóstwo. 

Nie trzeba trzymać się zasad określonych w tym artykule, szczególnie jak nie wiemy, skąd one pochodzą, tzn. czy jest to czyjaś kompilacja (gorzej) czy jeden ze sposobów, sprawdzonych (lepiej) obojętnie czy dawniejszy czy bardziej współczesny. Jednak są talizmany, przy których tworzeniu wskazane jest trzymać się "przepisu", myślę tu o złożonych talizmanach magicznych, w których używane są np. pieczęcie i imiona anielskie (i nie tylko anielskie) czy pradawne symbole, których siły i właściwości praktycznie nie znamy z praktyki, tylko gdzieś-coś przeczytaliśmy. Tu można osiągnąć skutek inny od zamierzonego albo wyrządzić sobie kuku.

Czyli takie talizmany proste, popularne, ludowe - są "bezpieczne" w użyciu, te zaś, które wymagają wyższego wtajemniczenia - nie są bezpieczne, jeśli przygotowuje je laik.

I na marginesie: talizman jest na coś, na ogół na przyciągnięcie szczęścia, powodzenia, miłości, pieniędzy, może coś wzmocnić, ugruntować, wspomóc, może pełnić rolę ochronną w sensie zapobiegania nieszczęściu, a amulet jest przeciw czemuś, pełni rolę typową ochronną - chroni przed czarami, złym okiem,  atakami psychicznymi, manipulacją, wrogami, wszelkimi nieszczęściami, katastrofami, wypadkami,  niegdyś przed "śmiercią na wojnie, w walce, ranami, morową zarazą" itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...