Skocz do zawartości

Podróż do wnętrza duszy


Ismena
 Share

Polecane posty

Podczas medytacji możesz otrzymać odpowiedzi na wszystkie pytania.

 

Zapaliłaś świeczki, usiadłaś wygodnie i zrobiłaś kilka głębokich oddechów. Twój mózg zaczął pracować na częstotliwości alfa - właśnie rozpoczęłaś medytację. Przed Tobą teraz nieskończone możliwości. Możesz uzdrowić swoje ciało, rozmawiać z Aniołami lub podróżować w kosmosie. Trzeba tylko umieć to zrobić - a nie jest to łatwe.

 

99721612.jpg

 

Magiczna moc mantry

Jeżeli masz trudności i nie możesz się zrelaksować, zacznij naukę medytacji od ćwiczeń relaksacyjnych. Znajdź swój sposób na odprężenie. Połóż się, jeśli nie jest Ci wygodnie w pozycji siedzącej. Włącz muzykę - nie musi to być specjalna kaseta przystosowana do tempa oddechów (można takie kupić na rynku).

Możesz też skorzystać z techniki medytacji transcedentalnej. Zaintonuj głoskę OM (wym. aum). Rób to do momentu, aż wpadniesz w trans. Intonacja OM jest sztuką, której musisz się nauczyć. Przede wszystkim zacznij - jak w oddechu joginów - brać powietrze z przepony. Po drugie, musisz znaleźć moc wibracji w wypowiadanej mantrze. Dobrze zaintonowana mantra porusza całe ciało i sama przez się uzdrawia i łączy z wyższymi bytami.

 

By znaleźć swój ton, nalej czystej wody do wanny i usiądź w niej. Poczekaj, aż woda się uspokoi, usta ustaw na wysokości lustra wody i zacznij śpiewać OM. Kiedy Twoje gardło wydobędzie z siebie odpowiedni dźwięk, na wodzie zobaczysz powstające fale. Jest to niepowtarzalne uczucie, będziesz miał/a wrażenie, jakbyś w tej chwili znalazł/a własny magiczny ton. Ale nie jest to żadna magia, tylko prawa fizyki.

Osoby, które naprawdę potrafią medytować, z łatwością wpadają w ten stan w każdym miejscu. Jednak początkujący muszą znaleźć sobie jakiś cichy kącik, korzystny dla nich pod względem energetycznym, który będzie "świątynią medytacji".

Najpierw oczyść pomieszczenie, w którym będziesz medytować (rytuał ten warto odprawiać co jakiś czas - ale nie musisz przed każdą medytacją). Obejdź pokój trzy razy z białą świeczką, możesz też zapalić szałwię lub kadzidła tybetańskie. Pamiętaj, by poruszać się zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Kiedy już zakończysz rytuał oczyszczania, zacznij krążyć po pokoju, szukając miejsca, które Cię przyciąga. Najlepiej przestań myśleć i zdaj się na własne ciało. Gdy znajdziesz to miejsce, usiądź, zacznij się wczuwać w siebie i powiedz: "od dzisiaj w tym miejscu będę bezpiecznie oddawać się medytacji".

Kiedyś szkoły magiczne proponowały rysowanie wokół siebie kręgów ze znakami ochronnymi. Nie zawracaj sobie tym głowy, wystarczy że poprosisz o ochronę. Jeżeli Twój sposób medytacji wywodzi się z tradycji szamańskiej, przywołaj swoje zwierzę mocy, by prowadziło Cię po podróży w innym wymiarze. Możesz też poprosić o opiekę Anioła Stróża. Ważne jest, byś czuł/a, że przyszedł do Ciebie Twój opiekun-przewodnik. Ten krok jest bardzo ważny i nie można go w żadnym wypadku pominąć - zapobiega on wizycie nieproszonych gości w Twoim umyśle.

Medytacja powinna trwać co najmniej 15 minut - wydłużaj jej czas w miarę treningu.

 

Popłyń z prądem swych myśli

Co się dzieje w umyśle medytującego człowieka? Niektórym niemal od razu, jak tylko wejdą w stan relaksu, wyostrza się słuch, innym wzrok i zaczynają widzieć aurę. To bardzo ciekawe doświadczenie, lecz trzeba je zignorować. Kolejną przeszkodą, na którą się natkniesz, jest gonitwa myśli. "Próbuję wyłączyć myśli, ale zupełnie nie mogę sobie z tym poradzić" - często czytam w Waszych listach. Przede wszystkim nie irytuj się, bo wybijesz się ze stanu relaksu. Wszystkie szkoły medytacyjne mówią: pozwól płynąć swoim myślom jak rzece. Obserwuj ten strumień, ale nie zatrzymuj go ani na sekundę. Nie przywiązuj też za dużej wagi do początkowych obrazów. Pomyśl sobie: to wszystko iluzje produkowane przez mój mózg. Nie zastanawiaj się też nad żadną emocją, która przyjdzie do Ciebie.

Jeżeli zastosujesz się do tych wskazówek, po paru minutach poczujesz, jak wszystko wokół Ciebie i w Tobie zwalnia. To moment, kiedy zacznie się przed Tobą odsłaniać prawdziwa Odpowiedź. Możesz być wtedy pewna/pewien, że zaczynasz "odbierać" informacje z innych wymiarów. Wtedy bez emocji przyjrzyj się powstałym obrazom, wsłuchaj się w pojawiające się szepty. Możesz też czuć wyraźnie jakiś zapach. Wszystko to jest informacją przeznaczoną wyłącznie dla Ciebie.

 

Nie ignoruj sygnałów podświadomości

W momencie otrzymania Odpowiedzi najważniejsza jest maksymalna koncentracja i tak zwana druga uwaga. Co to znaczy? Musisz we własnej głowie wytworzyć postać, która byłaby obserwatorem tego, co się dzieje w Twoim wnętrzu, a która po zakończonej medytacji będzie umiała zinterpretować otrzymane przesłanie. Radzę prowadzić pamiętnik, w którym będziesz zapisywał/a swoje wrażenia. Jeżeli będziesz robić to sumiennie i systematycznie, to czytając poprzednie zapiski, zauważysz swój postęp. Odczytywane informacje krok po kroku zaczną się układać w logiczną całość - może to być dla Ciebie przekaz wielkiej, życiowej lekcji. Pamiętaj, że nie wszystkie wizje ukazują cudowne, kwitnące łąki. Gdy pojawi się coś nieprzyjemnego, nie odsyłaj tego. Przyjrzyj się obrazom i zbadaj uczucie lęku, które im towarzyszy. Niemiłej lekcji nie pomijaj z dwóch powodów: po pierwsze, ta informacja wróci do Ciebie z podwójną siłą. A po drugie: nie możesz lekceważyć czegoś, co zostało Ci przesłane. Istnieje bowiem prawo energetyczne mówiące, że skoro prosiłaś/eś i dostałaś/eś, to musisz ten problem przetransformować. Nie masz innego wyjścia, możesz tylko poprosić, by dano Ci trochę więcej czasu, bo jeszcze nie jesteś gotowa/y do zadania, które otrzymałaś/eś. Zignorowanie tego prawa może sprawić, że coś podobnego pojawi się w Twoim realnym świecie i życie zmusi Cię do konfrontacji.

Jak widzicie, medytacja to nie zabawa, tylko ciężka, poważna praca, ale bardzo satysfakcjonująca, jeżeli pokonacie trudności, o których pisałam. Wasze życie - wewnętrzne i zewnętrzne - naprawdę może się zmienić.

 

źródło: gwiazdy.com.pl

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...