Skocz do zawartości

Jakie posiadacie talie?

Syrena

Polecane posty

Witajcie, jakie posiadacie talie kart Lenormand? J Jestem ciekawa jak Wam się pracuje z tymi kartami? Jak je odbieracie?

Ja osobiście posiadam Gilded Reverie Lenormand - Ciro Marchetti. Moje odczucia są bardzo dobre, są niesamowicie trafne. Dają odpowiedzi bardzo bezpośrednie i czytelne. Jeśli "nie chcą odpowiadać" to po prostu nie jestem w stanie zrobić sensownej interpretacji rozkładu na dane pytanie. A jak jest u Was?

Mam tą sama talie od czterech dni. :) Kupilam ją tylko dlatego bo od Ciro, i ogólnie są piękne.

Ciężko mi powiedzieć jak się z nimi pracuje... Jak robię rozkłady z tej mini książeczki to nic mi nie wychodzi - ale jak stawiam, po dwie karty czy trzy to trafiam, ale tylko jak chodzi o teraźniejszość czy przeszłość, mam duże problemy z odczytem przyszłości. Ale z dnia na dzień jest coraz lepiej...

Ogólnie talia jest piękna i ma cudowna energie, świetny przewodnik i bogata symbolika.

Volva karty Lenormand mają też znaczenia kart klasycznych i spróbuj nimi się podpierać. Ja tak czasem robię, oczywiście zawsze biorę przede wszystkim pod uwagę Lenormand (trochę różnią sie te znaczenia).

One lubią bardzo jasno sprecyzowane pytania, czyli zamiast ogólnego pytania na uczucia lepsze będzie "jak potoczy się moja relacja z panem x przez najbliższe pół roku". Oczywiście karty odpowiadają na jedno i drugie pytanie, ale na początku tak będzie łatwiej.

Co do rozkładów to uważam, że po 3 karty na pytanie wystarczą, można z nich wyczytać sporo.

Jeśli w pytaniu jest zawarta, np. Teraźniejszość i przyszłość, spróbuj po prostu rozłożyć dwa razy karty. Raz z zaznaczeniem na teraźniejszość i drugi raz z zaznaczeniem na przyszłość

Ja posiadam talię Mystical Lenormand. Przyznam szczerze, że nie pracuję z tą talia na co dzień, zresztą bardzo długo leżała nieużywana. Dopiero jakiś czas temu ją wyciągnęłam, a obecnie używam do odpowiadania tutaj w dziale z ćwiczeniami. Jak mi się z tymi kartami pracuje? - różnie, ale sama czuję, że to jeszcze, nie to, daleko mi do perfekcji. Ale choćby nawet jakoś nie ciągnie mnie do tych kart, chyba, to nie mój czas ;)

No właśnie, te karty klasyczne na kartach mnie trochę dezorientuja.

Królowa Pik jako Kwiaty? Ona jest wdowa, bardzo często osobą która szkodzi, to smutek, żal... Więc poszperalam więcej no i trafilam aby interpretować jedna kartę jako przymiotnik i druga jako rzeczownik i nie zwracać na początku uwagi na znaczenie kart klasycznych.

To dezorientuje. A jak z podsuwaniem kart? Ponoc się się jakoś dodaje...

No i ciągnie się z gory karty czy losuje?

Karty Leonard, nie rozumiem tej talii. :)

Przeczytaj uważnie temat. W tym wątku wypowiadają się Ci co mają karty Lenormand, a pytanie brzmi jaka talia? Więc jaką talię posiadasz?

• 4 months later...

Mystical lenormand , trochę mi przypomina mistyczny kipper, ale ogólnie podoba mi się ta talia.

Muszę zobaczyć Ciro Marchetti, może się na takie kiedyś skuszę. :)

Ismena

Jak dla mnie to talia Ciro Marchetti jest bardziej szczegółowa, a na pewno żywsza, jeżeli chodzi o kolory niż talia Mystical lenormand

Under the Roses Lenormand

dla mnie super:) Ciro Marchetti- cudne. wahałam się przy zakupie,ale w końcu wybrałam Roses.

• 2 years later...

Na co dzień korzystam z Die Zigeuner-Lenormand Orakelkarten od Bruno Bieri - to Lenormandy bez znaczków kart klasycznych, z których ja nie korzystam a zazwyczaj wprowadzały mi więcej chaosu i dezorientacji. Poza tym drażniły oko. Zaczynałem od kart z Piatnika, które nadal trzymam na pamiątkę - obecnie z nich nie korzystam. Jako zapasową talię posiadam karty Lenormand Oracle z Lo Scarabeo, bardzo ładnie wydana talia, bez przesytu, wyraźne symbole, stosowana kolorystyka (w większości pastelowe tła przełamywane mocniejszymi kolorami w symbolach, postaciach). Te karty również nie posiadają oznaczeń kart klasycznych.

• 6 months later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...