Skocz do zawartości

Predyspozycje zawodowe w portrecie

Agiatis

Polecane posty

Predyspozycje zawodowe wg portretu, jestem ciekawa jak WY siędo tego odniesiecie...

Portret a predyspozycje zawodowe

Aby na podstawie Portretu Psychologicznego określić, jakie predyspozycje i uzdolnienia zawodowe posiada dany człowiek trzeba zanalizować połączenie kart leżących na pozycji 5 i 6. Należy jednak przy tym pamiętać, że nie każdy realizuje się zgodnie ze swymi uzdolnieniami, bo na przykład rodzice wybrali mu zawód, ktoś poszedł do danej szkoły, gdyż szedł do niej jego najlepszy kolega, ktoś inny nie podjął nauki w wymarzonej szkole, ponieważ uważał, że sobie w niej nie poradzi (niskie poczucie wartości własnej) itp. Dlatego, gdy chcemy określić wykonywany zawód, sprawdzamy połączenie kart z pozycji 2 i 5, oczywiście pamiętając o tym, że na tek dwie karty wpływają też i inne, z pozostałych pozycji

Wróćmy jednak do uzdolnień i potencjałów, np. osoba, która w Portrecie na miejscu 5 ma Kapłana, a na miejscu 6 - Eremitę doskonale realizuje się jako nauczyciel ezoteryki, ale mogłaby też osiągać sukcesy jako religioznawca, misjonarz, opiekun ludzi starszych, duchowny itp.

Inny przykład — mężczyzna, który na pozycji 5 ma Koło Fortuny, a na pozycji 6 Słońce ma silne cechy przywódcze i zmysł do interesów, i do pomnażania pieniędzy. W życiu przełożył to na szefowanie dużemu bankowi.

Kolejny przykład: kobieta ma na pozycji 5 Cesarzową, a na 6 Gwiazdę, co wskazuje na duże uzdolnienia artystyczne, szczególnie związane z poczuciem piękna, estetyki i dobrego smaku. Osoba ta byłaby doskonałym projektantem (np. wnętrz, ubiorów, biżuterii itp.), plastykiem, grafikiem. Niestety, wychowanie (ze sztuki jeszcze nikt nie wykarmił rodziny, jak mawiali jej rodzice) nie pozwoliło zająć się jej tym, co lubi, dlatego zaczęła realizować się zawodowo poprzez kartę na pozycji 2 - Kapłanka, co w połączeniu z Cesarzową uczyniło z niej przedszkolankę.

Inny przykład - matka przyprowadziła nastoletniego syna, abym określiła jego predyspozycje i uzdolnienia, co miało pomóc przy wyborze szkoły. Po obliczeniu Portretu okazało się, że

chłopiec na pozycji 5 ma Rydwan, a na pozycji 6 - Cesarza. Oczywiście powinien pójść do

technikum mechanicznego, kiedy to mówiłam, aż oczy mu się zaświeciły. Problem był w tym,

że mama widziała w nim prawnika. Na szczęście pogodziła się z tym, czego chciał syn i jest on teraz nie tylko dobrym mechanikiem, a również obiecującym kierowcą rajdowym.

zródło:http://allachrzanowska.blogspot.com/2011/08/portret-predyspozycje-zawodowe.html

U mnie na pozycji 2 i 5 są VII i IX natomiast na pozycji 5i6 są IX i II

Jak sądzicie co robię wg pozycji 2i 5 a czym powinnam się zajść wg połączenia 5 i 6 ?

Moje pierwsze skojarzenia:

Praca wykonywana: wydaje mi się, że powinnaś jeździć do klienta, praca związana z przemieszczaniem się, ale też godzeniem jakichś przeciwieństw, możliwe, że praca dynamiczna, zmienna. Eremita - przekazywanie wiedzy ezoterycznej klientowi, pomaganie osobom zagubionym, z problemem egzystencjalnym, w kryzysie, osobom samotnym. Korzystanie z własnej wiedzy, mądrości, wiedza wynikająca z medytacji i zaufania do wewnętrznej intuicji, wartości.

Predyspozycje: Eremita i Kapłanka - korzystanie z intuicji, ognisko domowe (Księżyc na karcie Kapłanki - Rak), wrażliwości, praca z uczuciami, kobietami, kobiecością, rodzinami (np. przerabianie relacje z matkami itp.), poświęcanie się w imię jakiejś idei, może być jakaś fundacja też. Eremita (zodiakalna Panna - Merkury) - praca wynikająca z potrzeb duchowych, ezoterycznych, ale też potrzeb analizy intelektualnej, doszkalania siebie lub innych. Tutaj raczej jakbyś nie miała skupiać się na materii, tylko wartościach wyższych, duchowych, egzystencjalnych. Jak za bardzo skupisz się na materii, może to spowolnić rozwój.

TU też jest ciekawy artykuł, może się przyda :)

• 6 months later...

ja mam na pozycji 5 - Rydwan, 6 - Eremita, 2 - Rydwan i do tej pory nie moge odnalesc sie w zadnym zawodzie, nienawidze sportu i podrozy a inteligentna tez nie jestem, rzucilam studia ktorych tez wcale nie chcialam podejmowac, a ogolnie mam artystyczna dusze uwielbiam film, muzyke, wszelkiego rodzaju sztuke i ezoteryke ale do niczego nie mam tak naprawde talentu :D uwielbiam tez cisze spokoj i samotnosc ,za to misje zycia mam - Glupiec ,zas realizacja misji (ostatnia pozycja) - Diabel (seks lubie ;) ) i jak to zinterpretujecie?

Rydwan i Eremita - myślę, że tutaj kryje się problem z wyborem. Bo cóż Eremita chciałby zanurzyć się w kontemplacji, medytacji, świetnie odnajdywałby się niosąc pomoc i rozświetlając drogę innym. Natomiast Rydwan nie pozwoli mu się zatrzymać na niczym dłużej i wciąż go gdzieś popycha, ale jakby w dwie różne strony. Także mam wrażenie, że samej Ci czasem ciężko za sobą nadążyć. Myślę, że powinna to być praca ezoteryczna, albo rozwikływanie jakichś zagadek problemów, ale i bardzo dynamiczna. Skojarzyły mi się tu jakieś tańce szamańskie, coś ekspresyjnego ale i duchowego zarazem. Masz tutaj temperament, więc coś psychodynamicznego, jakoś psychodrama na przykład myślę, że by Ci odpowiadała :)

Gorzej się sytuacja rysuje z tymi dwoma rydwanami... Bo jak są dwie takie same karty, to jedną się obraca i wtedy mamy negatywny Rydwan, czyli pełne rozdarcie i poddaństwo popędom, co Ci się uruchomi w danym momencie tam gnasz przez chwilę, istnieje też niebezpieczeństwo "rozbicia rydwanu", jeśli decyzja nie była przemyślana a działania impulsywne. Czyli też przeskakujesz z zainteresowaniami, masz problem właśnie z wybraniem jednego kierunku, a jak się w coś zaangażujesz to aż za bardzo, ale pewnie i nie na długo :) To nie tak, że nie jesteś inteligentna, bo jesteś, ale masz w sobie taki niepokój, który nie pozwala Ci się zatrzymać na długo by coś bardzo dokładnie zgłębić. Myślę, że ten Głupiec to właśnie nauczenie się pogody ducha i cieszenia się z małych codziennych spraw, czerpanie przyjemności z małych rzeczy, spacerów, czy kontaktu z przyrodą, ze zwierzętami. Ale i zmiana miejsc pobytu od czasu do czasu, bo zmienić perspektywę czy nabrać dystansu :)

Sztuka (filmy, muzyka, rękodzieło) jak najbardziej pozwalają Ci się rozładować. Myślę, że jakaś aktywność fizyczna - nie wiem co lubisz - może rower czy jazda konna (?) też by Cię jakoś uspokoiły wewnętrznie. Pewnie jak jesteś sama to łatwiej Ci zebrać myśli, stąd szukasz tej samotności od czasu do czasu.

• 2 weeks later...

Bo cóż Eremita chciałby zanurzyć się w kontemplacji, medytacji, świetnie odnajdywałby się niosąc pomoc i rozświetlając drogę innym.

bardziej wole byc sama uczniem i uczyc sie ale poprzez doswiadczanie nowych rzeczy ,ktorych czuje, ze potrzebuje w danym momencie i nie lubie innym prawic kazan albo w ogole nauczac

Masz tutaj temperament, więc coś psychodynamicznego, jakoś psychodrama na przykład myślę, że by Ci odpowiadała :)

tak ta psychodrama bardzo by mi pasowala bo czuje, ze wlasnie poprzez sztuke jakby aktorstwo mozna przerobic np swoje blokady ,ktorych mam strasznie duzo...

Ale i zmiana miejsc pobytu od czasu do czasu, bo zmienić perspektywę czy nabrać dystansu :)

dokladnie tak dusze sie gdy mieszkam bardzo dlugo w jednym miejscu

Myślę, że jakaś aktywność fizyczna - nie wiem co lubisz - może rower czy jazda konna (?) też by Cię jakoś uspokoiły wewnętrznie.

ten negatywny Rydwan sprawia ,ze ja nienawidze w ogole sportu i jedyny sport jaki lubie to moze te spacery albo wycieczki i zwiedzanie i tez seks :)

Pewnie jak jesteś sama to łatwiej Ci zebrać myśli, stąd szukasz tej samotności od czasu do czasu.

zgadza sie :) tylko w samotnosci umiem sie skupic :)

Super interpretacja, dziekuje Esso <kwiatek>

a co myslicie o Magu w zadaniu karmicznym? Praca glosem?

• 1 month later...

Mag kojarzy mi się z pewnością siebie i konsekwencją - ze świadomym realizowaniem celu. Zrealizuje go, jeśli w sposób świadomy wykorzysta zasoby, jakie posiada i będzie się trzymał tego, co sobie zaplanuje. Kontakt z Górą też jest ważny (ręka wyciągnięta w górę). Duża siła psychiczna tu się kryje, ale trzeba wiedzieć, gdzie ją skierować, by jej nie rozpraszać.

Mag, jak napisałaś pracuje głosem, czyli może być wykładowcą, demagogiem czy politykiem ;) Bo to też dobry manipulant bywa, czaruś ;) Ambitny jest i zdolny, ale musi chcieć, bo inaczej nie wykorzysta potencjału.

Jako karma - ciągły rozwój, doszkalanie i pomnażanie zasobów, wykorzystywanie ich. Jeśli kiedy manipulowałaś, to teraz sama możesz być wystawiona na manipulacje. Może to też być problem z decyzyjnością, realizacją zawodową, wyborem pracy i drogi rozwoju, z komunikacją...

llenadefe:)

Ja z kolei mam w 2 Mag, 5 Arcykapłanka i 6 Rydwan, co to oznacza?

A i jeszcze chciałabym zapytać o Cesarza w 1 i Kochankowie w 7? (Tutaj bym stawiała na problemy w związkach, co by się zgadzało), natomiast do tego Cesarza nie wiem jak się odnieść bo to męska karta, mało jest informacji na temat tego co oznacza u kobiety, silna osobowość? Jeszcze problemów z relacjach z rodzicami się tam doszukałam, nadkontrola...

• [...] Nadie puede detenerte

Si tu tienes fé

No te quedes con tu nombre escrito en la pared

En la pared...[/list:u]

ja mam na pozycji 5 - Rydwan, 6 - Eremita, 2 - Rydwan i do tej pory nie moge odnalesc sie w zadnym zawodzie, nienawidze sportu i podrozy a inteligentna tez nie jestem, rzucilam studia ktorych tez wcale nie chcialam podejmowac, a ogolnie mam artystyczna dusze uwielbiam film, muzyke, wszelkiego rodzaju sztuke i ezoteryke ale do niczego nie mam tak naprawde talentu :D uwielbiam tez cisze spokoj i samotnosc ,za to misje zycia mam - Glupiec ,zas realizacja misji (ostatnia pozycja) - Diabel (seks lubie ;) ) i jak to zinterpretujecie?

Rydwan bym skreśliła a jak już to odczytała w pozycji odwróconej. Ważniejszy jest tu Eremita. Bardzo wielu artystow uwielbia tworzyć w samotności, to takie barwne ptaki lub woli strzelcy, indywidualiści, idą własną drogą, realizują pomysły, kierują się swoją niepohamowaną wyobraźnią. Piszesz, że do niczego nie masz tak naprawdę talentu - może to być ten Eremita. Niby czymś się zajmuje ale bez przekonania, czy to to na pewno. ezoteryka to też domena eremity, cisza, spokój to wiadome.

Wrócę do Rydwanu, nie spełnisz się w zawodzie gdzie jest wymagana cierpliwość, punktualność. Praca oddawana w terminie też może być proiblem. Spełnisz się za to w zawodzie, prowadzonym na własną rękę, gdzie będziesz sama sobie szefem i sama będziesz organizować sobie pracę.

U mnie na pozycji 2 i 5 są VII i IX natomiast na pozycji 5i6 są IX i II

Jak sądzicie co robię wg pozycji 2i 5 a czym powinnam się zajść wg połączenia 5 i 6 ?

Rydwan, Eremita, Kapłanka.

Agiatis ja uważam, że praca za pośrednictwem internetu będzie dobra. Połączysz sobie swoją pracowitość z wiedzą i intuicją. Beż żadnych zbędnych kroków, bedziesz mogła realizować się na miejscu i czerpać z każdej karty coś, co z kolei przełoży się na osobisty sukces. Internet z Eremitą się kojarzy, nowoczesne dzielenie się wiedzą. W ogóle za pomocą swojej intuicji mozesz robić coś czego do tej pory nikt nie robi i to będzie strzał w dziesiątkę. Sukces odniesiesz na własnych metodach, pomysłach i poprzez własną pracę.

No na pewno mogłaby to być ezoteryka, zajęcie w tym kręgu ale także trener osobisty, doradca - co już skłaniałaby do założenia gabinetu i przyjmowania klientów lub jeżeli taka forma byłaby dla Ciebie odpowiednia - dojazd do klienta.

Ja z kolei mam w 2 Mag, 5 Arcykapłanka i 6 Rydwan, co to oznacza?

A i jeszcze chciałabym zapytać o Cesarza w 1 i Kochankowie w 7? (Tutaj bym stawiała na problemy w związkach, co by się zgadzało), natomiast do tego Cesarza nie wiem jak się odnieść bo to męska karta, mało jest informacji na temat tego co oznacza u kobiety, silna osobowość? Jeszcze problemów z relacjach z rodzicami się tam doszukałam, nadkontrola...

Twoim atutem i to dużym jest ruch, dynamiczność, nie masz w naturze aby siedzieć i się nudzić i to możesz śmiało wykorzystać w swoim życiu. Wysiłek fizyczny, natłok zdarzeń, cały czas ręce zajęte pracą, to byłoby coś dla Ciebie. Wydaje mi się że jeszcze nie znalazłaś odpowiedniego dla siebie zajęcia, to dopiero nastąpi i będzie niczym grzmot z jasnego nieba. Wtedy wykorzystaj sytuację, nie bój się ryzyka. Kapłanka, nauczycielka, przewodniczka, trenerka. Nie wiem co Cię interesuje może przewodnik wycieczek, trenerka jogi, fitnessu, stewardessa ...

llenadefe:) o Cesarza i kochanków, założ nowy temat, tam podyskutujemy bo to już coś innego niż predyspozycje zawodowe :)

llenadefe:)

O, dopiero teraz przeczytałam :)

Oj to prawda, nawet jeśli fizycznie nic nie robię to w głowie natłok myśli, co mogłabym zrobić, czym się zająć, jaka praca, studia, kursy etc.

I rzeczywiście jest tak, że jeszcze nie znalazłam nic odpowiedniego dla siebie.

Dzięki, tak właśnie zrobię ;)

Si tu tienes fé

Przewodnik wycieczek fajna sprawa, ale tutaj myślę że najpierw trzeba by było języki podszkolić.

Stewardessa... hmm, szczerze to nie wiem czy bym się odważyła, samolotem nigdy nie leciałam, chociaż adrenalinę lubię trzeba przyznać i im bardziej się czegoś boję, to tym bardziej mnie do tego ciągnie :D Więc to mogłoby być coś :)

Jako nauczycielki siebie nie widzę, bardziej jako tłumacza. Uwielbiam tłumaczyć teksty piosenek, kocham hiszpański od zawsze chyba, więc myślę że w tym kierunku chciałabym pójść tak przede wszystkim... no chyba że nauczycielka hiszpańskiego na jakimś kursie :)

A tak poza tym to interesuje mnie jeszcze dziennikarstwo, psychologia i astropsychologia, chociaż z tym ostatnim niewiele mam wspólnego i nie wiem, czy mam jakieś predyspozycje w tym kierunku.

W dzieciństwie chciałam zostać piosenkarką ale to odpada, bo jak śpiewam to nawet prysznic się boi <haha2>

Si tu tienes fé

Silnie zaznaczają się podróże, może na własną rękę a nie to własnie przy tym np dziennikarzu.Zawsze możesz również karierę robić poza granicami kraju. Ten Rydwan będzie szczególnie ważny, czego byś nie wybrała, to najlepiej żeby to było coś w ruchu, co zapewni urozmaicone, bogate zycie, bez rutyny :)

Uczysz się hiszpańskiego na własną rękę, czy uczęszczasz na kursy?

Poza granice kraju to właśnie się wybieram niedługo :)

Hiszpańskiego uczę się niestety na własną rękę. Jako nastolatka chciałam się zapisać na kurs, ale rodzice nie chcieli się zgodzić... Sama nie wiem jak to się stało, ale chyba chcieć to móc po prostu, bo jakoś sama sobie dałam radę. Oczywiście nie zmienia to faktu, że mam zamiar to nadrobić i na jakiś kurs się zapisać, jak tylko będzie możliwość.

Si tu tienes fé

Dasz radę, i tak myślę że już sporo umiesz, jeśli dajesz sobie rade z piosenkami to i z porozumieniem nie będzie problemu. Jeszcze gdybyś wyjechała i tam się uczyła, to nawet bez kursu by się obeszło.

• 5 months later...

Jak jest w pozycji 5 Kapłanka/Arcykapłanka, a 6

Umiarkowanie to, co może oznaczać?

Myślę o pracy związanej z nieruchomościami albo własny biznes.

Ja.karolina

• 2 years later...

Pozwolę sobie odkopać wątek. U mnie 5 to Papież (Cesarz), a 6 Kapłan. O ile Kapłan kojarzy mi się z nauczycielem, wykładowcą, duchownym (zakonnicą być nie zamierzam :P) o tyle nie umiem połączyć go z Cesarzem (szef własnej firmy?). Przychodzi mi na myśl doradca zawodowy (co jest śmieszne, bo sama nie mogę znaleźć sobie zawodu i drogi), Coach i nic więcej. Pomocy.

Jeśli chodzi o karty 2 i 5... Cesarzowa i Cesarz. No i zgłupiałam.

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utwórz nowe...