Skocz do zawartości

Ćwiczenie 4. - Karta


Ismena

Polecane posty

Może trochę, to ćwiczenie będzie nietypowe, bo dotyczy ... karty, no ale spróbujmy :)

 

Otóż kilka dni temu znalazłam jedną kartę z talii klasycznych, oto moje pytania:

 

1. Gdzie tę kartę znalazłam? ( dom, ulica, podwórko, las itp)

2. Jaka to była karta? albo chociaż jakiego koloru

 

 

Zapraszam do wzięcia udziału :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraziłam sobie, że w lesie, ale potem wylosowałam kartę 8 kier ,więc wydaje mi się że w domu w pokoju. A kolor postawiłabyn na kier, pozytywne znaczenie coś jak zapowiedź np. zaręczyn? Mam nadzieję <haha2>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ismeno fajnie, że dodałaś nowe ćwiczenie :) Pytania trudne, ale spróbuję.

 

W odpowiedzi na pytanie pierwsze wylosowałam kartę Dama Trefl. Dwie myśli przyszły mi do głowy - pierwsza ,że kartę znalazłaś podczas porządków domowych w swoim pokoju, koło biurka.. lub druga, że znalazłaś ją w domu u jakiejś starszej krewnej, może mamy? Jest to karta koloru Kier, 4 Kier ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wzięcie udziału :)

Weryfikuję, kartę znalazłam na chodniku, gdy szłam załatwić pewne sprawy urzędowe, sprawy pracy, więc tutaj ta Dama Trefl mogłaby pasować. Po obydwóch stronach chodnika są drzewa, wiec Esso może dlatego miałaś skojarzenie, że to las?

 

Karta to dokładnie Król Pik - nikt nie trafił. Szkoda, ale każda z Was w pewnym stopniu była blisko. Essa te drzewa, Laila -jedno ze znaczeń Damy Trefl, a volva - kolor, trefle maja taki sam kolor jak piki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze, z tym chodnikiem nie trafiłabym nigdy :D

ale ciekawe ćwiczenie no i znalezisko oryginalne ;)

w sumie, gdybym słuchała bardziej intuicji to może by było lepiej...bo pierwsze skojarzenie, że to była karta z czarnych... używałam do interpretacji kart obrazkowych klasycznych i to nie jest dobry pomysł, bo zasugerowałam się ilustracją... jednak wrócę do swoich starych metod :)

dzięki za ćwiczenie Ismeno ;*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? a może ogólnie zrobimy ćwiczenie na intuicję? ktoś wyciągnie jakąś kartę, a kolejne osoby będą zgadywać co za karta. Można też jakąś naprowadzać w sensie, że napisać jakieś przykładowe zdanie, które pomoże w odgadnięciu. Można to dopracować, bo to na razie tylko takie, luźne myśli. Na pewno dobre na ćwiczenie intuicji :) Jeżeli znajdą się chętni, to byłoby bardzo fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...