Skocz do zawartości

Ćwiczenie 6. - Co to za piosenka?


Ismena

Polecane posty

Dobrze, w takim razie wstawiam jeszcze jedno ćwiczenie związane z piosenką ;)

Piosenka polska, rok powstania 2013

 

1. Kto ją śpiewa? - piosenkarz, piosenkarka? (płeć, wygląd, chyba, że ktoś zaryzykuje i poda autora z imienia i nazwiska :) )

2. O czym jest albo w jaki nastrój wprawia?

 

Zapraszam, weryfikacja w środę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ismeno wylosowałam Króla Karo więc wydaje mi się, że wykonawcą będzie mężczyzna lub mężczyźni (zespół). Może to być jakaś skoczna piosenka, która łatwo wpada w ucho (7 karo). Będę strzelać :) Trzy piosenki przychodzą mi na myśl : Enej - Symetryczno-liryczna, Piersi - Bałkanica lub Donatan&Cleo - My Słowianie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wylosowałam takie karty: 6 karo 10 karo 7 kier

Ponieważ pierwsza wyszła 6 karo to może wskazywać że chodzi tu o rodzinę wspólnie muzykującą lub poprostu zespół zżyty ze sobą, mający stabilną pozycję na rynku, zdobywający nagrody i dobrze zarabiający czyli znany, komercyjny - wiec podejrzewam że też ta piosenka została nagrodzona. Podobnie jak Laila stawiam na zespól, gdyż wyszly tu wyższe liczby i brak osoby jednej śpiewającej solo. Chyba ten zespól sie też udziela charytatywnie? A sama piosenka optymistyczna, gdyż same czerwone karty. Może mówić o marzeniach, obfitości w życiu... Nie znam się na tyle na nowościach ale ze starszych zespołów to Golcowie mi tu pasują choć Piersi też.... albo jakiś Zakopower :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wzięcie udziału :)<kwiatek>

Pora na weryfikację.

Niestety, ale nie chodziło o zespół ;( Piosenka to "Księżniczka", śpiewana przez Sylwię Grzeszczak

 

Najogólniej, to piosenka o miłości, także bardzo optymistyczna :)

Rzeczywiście łatwo wpada w ucho, przynajmniej refren ;) Jeżeli chodzi o nagrody, to zgadza się, podajże w tym roku została zagrodzona.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...