Skocz do zawartości

Ćwiczenie 7. - Piosenkarka


Gość Essa

Polecane posty

To teraz piosenka ode mnie: piosenka polska z 2014 śpiewana przez osobę, którą ogólnie lubię za wybory artystyczne. Nie wymagam imienia i nazwiska, ale ogólnie może wygląd tej osoby, płeć, styl i klimat repertuaru tej osoby :) i o czym jest ta piosenka? Ilość kart dowolna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję <kwiatek>

Karty na wygląd:

Walet Karo, 10 pik - młoda osoba, o ciemniejszych włosach i brązowych oczach. Elegancko ubrana, w ogóle lubi eksperymentować z modą.

Jeżeli chodzi o płeć, to z tytułu wnioskuję, że to kobieta? ;)

O czym jest ta piosenka - 7 Trefl, Dama Kier - Wydaje mi się, że śpiewa o sobie samej, o swoim życiu. O jakimś przykrym wydarzeniu, które ją dotknęło.

W ogóle jej piosenki mogą być smutne, sentymentalne (8 Pik, Walet Pik, As Kier) pobudzające do refleksji nad życiem samym sobą i światem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto śpiewa? 8 kier - jest to młoda kobieta o jasnych włosach, która odniosła duży sukces i cieszy się dużą popularnością, ale mimo to "nie zadziera nosa". Obdarzona jest dużym urokiem osobistym, jest serdeczna i ciepła.

 

O czym jest piosenka? 7 kier - piosenka o miłości, rozczarowaniach, strachu przed czymś.. Może to być jakaś osobista piosenka, napisana z miłości do kogoś..

 

Może to jest Ania Wyszkoni - Biegnij przed siebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Obie poradziłyście sobie bardzo dobrze :)

Myślę, że Laila 100 % (poza panią Wyszkoni, ale to powiedzmy był dodatek do odpowiedzi ;) ), Ismena tak powyżej 90% (myślę tu o wyglądzie). Tak wiem, że gapa ze mnie, pytam o płeć a w tytule piszę, co piszę :D no trudno, dopiero dziś jak się wyspałam porządnie, to to zauważyłam <głupek>

Czy piosenki tej pani są smutne? nie potrafię w sumie odpowiedzieć na to pytanie, dla mnie bardziej refleksyjne, ale może dla innych smutne :)

 

A chodziło o... Melę Koteluk i piosenkę "Fastrygi"

 

 

Są też inne piosenki, nie wiem na ile znacie jej repertuar, ale wszystkie się charakteryzują takimi podtekstami, metaforami, alternatywnym stylem i refleksją na temat życia. Mela (Malwina) pisze teksty, więc myślę, że sporo tu o niej samej w tych piosenkach :)

Bardzo fajnie to wyszło w Waszych odpowiedziach! :)

 

;*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ismeno :) Super przynajmniej tu trafiłam z odpowiedzią <haha2> Muszę przyznać, że nie słyszałam tej piosenki jeszcze, ale bardzo mi się podoba - słucham już kolejny raz :) Dzięki Esso za zagadkę ;*

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie brak czasu na karty, więc i te interpretacje, moje odpowiedzi na tym tracą ;/

Właśnie też się zastanawiam nad przerwą od kart, bo za dużo sroczek chwytam za ogon i to jest niezdrowe :) a zmęczenie już dopadło... Trzeba odczekać ten pracowity okres :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...