Skocz do zawartości

Księżyc w domach


Polecane posty

Księżyc w I domu:

 

Twoja świadomość siebie i sposób wyrażania swojej osobowości mają silny związek z uczuciami, doświadczeniami z wczesnego dzieciństwa i sprawami rodzinnymi. Cechuje Cię zmienność i brak długotrwałego ukierunkowania na cel. Twoja wrażliwość powoduje, że bierzesz sobie bardzo do serca każdą niegodziwość. Kiedy jednak przełamiesz opory, potrafisz czule kochać i obdarzyć innych swoim opiekuńczym sercem.

 

Masz tendencję do nadmiernego ulegania wpływom innych ludzi, szczególnie rodzicom. Twoje nastroje, sposób postępowania i reakcje na środowisko są zmienne i kapryśne. W stosunkach z ludźmi otaczasz się murem nieufności, wynikającym z nieśmiałości i obawy przed odrzuceniem.

 

Księżyc w II domu:

 

Masz silną potrzebę zabezpieczenia finansowego siebie i swojej rodziny. Twoje dobre samopoczucie zależy od materialnego komfortu. Przywiązujesz się do tego co posiadasz. Lubisz otaczać się znajomymi przedmiotami i pamiątkami, które budzą emocjonalne wspomnienia. Spróbuj uświadomić sobie, że to nie same przedmioty są istotne dla Ciebie, ale ładunek emocjonalny jaki za sobą niosą.

 

Pobyt w domu i spotkania rodzinne pomagają Ci w odzyskaniu wewnętrznych sił i poczucia bezpieczeństwa.

 

Masz zmysł do robienia dobrych interesów. Interesować Cię będą sprawy związane z żywnością i nieruchomościami.

 

Księżyc w III domu:

 

Masz bogatą wyobraźnię. Świetnie umiesz znaleźć się w sytuacjach codziennych: zorganizować przyjęcie, zrobić zakupy itp. Lubisz być w ruchu – monotonia i rutyna męczą Cię. Pragniesz poznać otaczający Cię najbliższy świat i utrzymywać z nim częste kontakty. Masz chłonną i żywą umysłowość, lecz odznaczającą się zmiennością zainteresowań.

 

W kontaktach z ludźmi potrafisz zachowywać się taktownie i okazać zrozumienie. Nie zadowala Cię powierzchowność relacji, zawsze starasz się „dolać” trochę uczuć. Często jednak emocje biorą górę nad rozsądkiem. Identyfikujesz się chętnie z cudzymi ideami, masz skłonność do marzeń i fantazjowania. Masz trudność w intelektualnym skupieniu się na jednym zagadnieniu, ulegasz kaprysom i zachciankom.

 

Księżyc w IV domu:

 

Masz domatorski charakter, najlepiej i najbezpieczniej czujesz się w domu, z rodziną. Aby odpocząć i zregenerować się psychicznie potrzebujesz własnego, zacisznego kącika. Wartości, które przekazali Ci rodzice są tą deską ratunku, której chwytasz w momencie kryzysu.

 

Jesteś osobą, która nosi serce na dłoni, choć swoje troski zachowujesz dla siebie. To powoduje, że otoczenie postrzega Cię jako osobę stabilną, która może pomóc w trudnych sytuacjach. Niepokoi Cię strach przed utratą bliskich, domu, wrażenie opuszczenia i osamotnienia.

 

Księżyc w V domu:

 

Związki miłosne odgrywają szczególnie ważną rolę w Twoim życiu, nic więc dziwnego że łatwo je nawiązujesz. Bycie rodzicem traktujesz jak przyjemność lub zabawę. Z dziećmi łączy Cię silna więź. Starasz się przekazać im wrażliwość i rozwijać w nich duszę artystyczną. Staraj się pamiętać o tym, żeby Twoja opiekuńczość nie pozbawiła dzieci samodzielności. Do swoich zainteresowań starasz się przekonać rodzinę, możliwe że wszyscy macie wspólne hobby.

 

Księżyc w VI domu:

 

Dużo uwagi kierujesz na higienę osobistą i porządek w domu, ponieważ zależy od tego Twoje dobre samopoczucie. Jeśli nawet coś sprawia Ci przykrość, potrafisz zacisnąć zęby i przecierpieć. Zwróć uwagę czy gdy tłumisz w sobie jakieś uczucia i pragnienia, nie robisz z siebie męczennika. Stajesz się wtedy zbyt krytyczny wobec bliskich i wzbudzasz w nich poczucie winy. Jesteś praktyczny i zaradny.

 

Wolisz żyć skromnie i w cieniu, co czyni z Ciebie wymarzonego pracownika. Staraj się jednak nie brać zbyt dużo obowiązków na siebie lub dużo odpoczywać. Przemęczony będziesz zbyt uciążliwy dla współpracowników i bliskich. Zbawienna dla Twojego zdrowia może być dobrze ułożona dieta.

 

Księżyc w VII domu:

 

Poświęcasz dużo uwagi swoim związkom z ludźmi. Zwykle łączy Cię serdeczny kontakt z innymi, prowadzisz ożywione życie towarzyskie. Pamiętasz o swoich starych znajomych i dawnych miłościach. Zależy Ci na dobrej opinii otoczenia. Robisz wszystko by być postrzeganym jako osoba życzliwa i opiekuńcza. Dlatego często popadasz w skrajność, stawiając sprawy innych ponad swoje życie. Pamiętaj by nie zapomnieć o swoich pragnieniach i marzeniach, ponieważ ich realizacja czyni z nas szczęśliwych ludzi.

 

Praca, z której odczuwasz satysfakcję wiąże się z pomocą ludziom oraz częstymi kontaktami z nimi. Interesują Cię doradztwo i handel.

 

Księżyc w VIII domu:

 

Twoje doświadczenia emocjonalne są bardzo intensywne. Twoje nastroje są nieprzewidywalne nawet dla Ciebie. Możesz wahać się od miłości do nienawiści, lub popadać w głębokie depresje. Twoja zmysłowość i erotyzm są silnie rozbudzone. Możliwe, że odkryjesz w sobie niezwykłą wrażliwość na ponad naturalne siły. Spróbuj odkryć w sobie siłę, która da Ci emocjonalne bezpieczeństwo w czasie kryzysu.

 

Potrzebujesz głębi uczuć. Twoje związki partnerskie są niezwykle intensywne i namiętne. Masz skłonność do zaborczości i kontrolowania osoby, z którą jesteś.

 

Księżyc w IX domu:

 

Jesteś emocjonalnie przywiązany do wartości religijnych, etycznych i społecznych, wyniesionych z dzieciństwa. Masz tendencję do podświadomego uczenia się, oraz bogatą wyobraźnię i wybiegającą w przyszłość intuicję. Wykazujesz naturalną zdolność do tzw. wyższych uczuć: dobroczynności, miłosierdzia i dobroci. Cechuje Cię wieczny niepokój i pośpiech, wymykanie się rutynowej codzienności i znudzenie zwyczajnością. Staraj się wystrzegać dogmatycznych poglądów na życie społeczne i religijne.

 

Codzienna rutyna w pracy może Cię szybko znudzić. Poszukaj zajęcia aktywnego, dzięki któremu będziesz się rozwijać.

 

Księżyc w X domu:

 

Twoje uczucia i stany emocjonalne ludzie widzą jak na dłoni. Możesz odnosić wrażenie, że Twoje osobiste życie jest wystawione na widok publiczny i nie masz możliwości nic ukryć.

 

Twoi rodzice mieli bardzo ambitne plany co do Twojej pozycji społecznej i zaszczepili Ci wiele przekonań, czym ona jest. Cechuje Cię zmienność celów życiowych. Staraj się iść raz wybraną drogą, zdobądź się na konsekwencję i nie mieszaj uczuć z pracą. Zbytnia łagodność ułatwia Twoim współpracownikom wykorzystywanie Cię.

 

Księżyc w XI domu:

 

Twoje nadzieje, wyobrażenia przyszłości i ideały są zmienne, a także zależne od nastroju.

 

Znajomości zawierasz spontanicznie, masz bardzo szeroki krąg znajomych. Szukasz bezpieczeństwa wśród przyjaciół, którzy mają na Ciebie duży wpływ. Twój dom jest często miejscem spotkań ludzi połączonych wspólnymi zainteresowaniami. Unikasz samotności, towarzystwo innych poprawia Ci samopoczucie.

 

Księżyc w XII domu:

 

Cechuje Cię silna wrażliwość emocjonalna, połączona z niechęcią do okazywania uczuć. Może to prowadzić do nieśmiałości. Najbezpieczniej czujesz się w samotności.

 

Obawiasz się, że gdyby inni znali Cię naprawdę, nie lubili by Cię, dlatego ukrywasz swoje życie emocjonalne. Jest to jednak miecz obosieczny, bo to co ukrywasz przed innymi, ukrywasz także przed sobą. Problemem jest dla Ciebie obdarzenie zaufaniem drugiej osoby i otworzenie się przed nią.

 

źródło: proastro.wordpress.com

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Księżyc w I domu - nieświadome dążenie do ciągłych zmian w życiu prywatnym i zawodowym, możliwość kilku przeprowadzek, nieustanne szukanie odpowiedniego stanowiska zawodowego, mnogość wykonywanych zawodów, ingerencja osób postronnych w życie rodzinne, łatwość ulegania wpływom otoczenia.

 

Księżyc w II domu - sytuacja materialna korzystna, ale podlegająca stałym wahaniom, wynikającym z braku solidnych podstaw zarobkowania, dochody z drobnego handlu, pośrednictwa, równowaga psychiczna silnie związana z powodzeniem w sferze materialnej.

 

Księżyc w III domu - wykorzystywanie sprytu i intelektu, w działalności zarobkowej, możliwość prowadzenia wspólnej firmy z rodzeństwem, lub bliskimi sąsiadami, praca umysłowa, oparta na analizowaniu i przetwarzaniu danych, praca reportera, praca sprzedawcy w księgarni, prowadzenie kiosku z codzienną prasą.

 

Księżyc w IV domu - duże znaczenie przeżyć z dzieciństwa, oraz bieżących relacji w domu rodzinnym, w podejmowaniu decyzji na polu prywatnym i zawodowym, nieustabilizowane warunki życia rodzinnego, przeprowadzanie zmian i późniejsze powroty do poprzedniego porządku, zajęcia zawodowe związane z zagospodarowywaniem wnętrz mieszkalnych, handel, lub naprawa sprzętów gospodarstwa domowego.

 

Księżyc w V domu - wpływ związków miłosnych na istotne decyzje w życiu zawodowym, uleganie pokusom łatwych i wygodnych rozwiązań, nietrwałych w dalszej perspektywie, skłonność do hazardu, trwonienie czasu i gotówki na imprezowaniu, łatwe nawiązywanie przelotnych związków, praca w reklamie, przemyśle rozrywkowym, oświacie, praca przedszkolanki, lub wychowawcy w młodszych klasach szkolnych.

 

Księżyc w VI domu - sytuacja finansowa uzależniona od wydajnej pracy podwładnych, praca zawodowa związana z wodą w sensie produktu, lub specyfiki miejsca działalności, unikanie ryzyka i brania odpowiedzialności za wdrażanie nowych projektów i realizowanie nowych pomysłów, praca w gastronomii, praca kontrolera jakości produktów i napojów spożywczych, upodobanie do dietetycznego odżywiania się.

 

Księżyc w VII domu - wpływ rodziny na zawierane związki małżeńskie, emocjonalne nastawienie do spraw partnerstwa i małżeństwa, związek, lub spółka handlowa z osobą wrażliwą, uczuciową, ale kapryśną i problematyczną we współpracy, zwierzchnicy niestali w planach i koncepcjach, podwładni zmienni w nastrojach i trudni do nadzorowania.

 

Księżyc w VIII domu - kłopotliwe, bądź zagadkowe związki finansowe z najbliższą rodziną, przychody materialne oparte na rentach i dziedziczeniu, dochody ze źródeł nielegalnych, lub ukrytych przed osobami postronnymi, emocjonalny stosunek do posiadanych zasobów pieniężnych, praca w agencjach ubezpieczeniowych, urzędach podatkowych, firmach obliczających podatki.

 

Księżyc w IX domu - dłuższy pobyt i praca za granicą, podświadome pragnienie dalekich podróży, liczne podróże drogą wodną, warunki pracy na obczyźnie dobre, ale mało stabilne, bogata wyobraźnia, zainteresowania ezoteryką, decydujący wpływ rodziny i wychowania, na wyznawaną religię, lub reprezentowany światopogląd.

 

Księżyc w X domu - wysoka pozycja zawodowa, uzyskana dzięki poparciu rodziny, lub w wyniku odziedziczenia firmy, szukanie zajęć pozwalających na uzyskanie szerokiego uznania, rozgłosu i popularności, trudności w zapewnieniu sobie stabilnego zajęcia, bądź stanowiska, prowadzenie działalności publicznej, nadzorowanie grup pracowników.

 

Księżyc w XI domu - praca oparta na przyjaźniach i działalności grupowej, relacje towarzyskie wywodzące się z kręgów rodzinnych, wrażliwość na opinie i reakcje przyjaciół, oraz skłonność do ulegania ich wpływom, praca polegająca na pomocy materialnej, lub duchowej.

 

Księżyc w XII domu - skłonność do przebywania w izolacji i odosobnieniu, potrzeba pracy indywidualnej, wymagającej skupienia i samotności, praca związana z poszukiwaniami i zagadkowymi wydarzeniami, umiejętne wykorzystywanie wrodzonej intuicji, zdolności parapsychiczne, niechęć do manifestowania uczuć, ukryte związki miłosne.

 

źródło: astromix.pl

  • Lubię! 2
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 4 years later...

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...