Skocz do zawartości

Wenus w domach


Ismena

Polecane posty

Wenus w I domu:

 

Masz sympatyczny sposób bycia, miłe usposobienie. Aby odczuwać wewnętrzną harmonię, musisz dobrze wyglądać i ładnie urządzić swoje otoczenie. Lubisz sztukę, słuchasz nastrojowej muzyki. Masz zmysł artystyczny i uzdolnienia aktorskie.

 

Masz osobisty wdzięk i dyplomatyczne nastawienie do ludzi. Znajomi postrzegają Cię jako uprzejmą i towarzyską osobę. Chętnie zawierasz nowe kontakty. Posiadasz duże grono znajomych, Twój sposób bycia podoba się otoczeniu.

 

Zawody które mogą Ci odpowiadać, są związane ze sztuką, modą i upiększaniem życia.

 

Wenus w II domu:

 

Masz skłonność do wydawania pieniędzy na przyjemności. Lubisz otaczać się rzeczami najwyższej jakości, często bardzo kosztownymi.

 

Dzięki przyjaźniom i dobrym relacjom z ludźmi możesz znacznie poprawić swoją sytuację finansową.

 

Przy zawieraniu umów potrafisz zatroszczyć się o korzystne warunki finansowe, masz zmysł do intratnych interesów.

 

Wenus w III domu:

 

Masz dobry gust i wyczucie proporcji. Interesujesz się tymi rzeczami, które mogą uprzyjemnić ludziom życie: muzyką, sztuką i literaturą. Optymistycznie i pogodnie patrzysz na świat.

 

Dzięki miłemu sposobowi bycia masz dobre stosunki z otoczeniem. Nawiązujesz wiele życzliwych układów z ludźmi. W dyskusji pamiętasz, by zachowywać się taktownie i grzecznie.

 

Możesz osiągnąć powodzenie w pracy związanej z wymianą dóbr materialnych oraz marketingiem.

 

Wenus w IV domu:

 

Najlepiej czujesz się w swoim domu lub na swojej działce. Lubisz kiedy Twój dom jest urządzony ładnie i przeznaczasz na to sporo pieniędzy. Swoje uczucia często zachowujesz dla siebie i nie okazujesz ich ludziom. Odczuwasz emocjonalną więź ze swoimi rodzicami i miejscem wychowania. Masz wiele miłych wspomnień z przeszłości.

 

Chętnie podejmujesz przyjaciół w domu. Stwarzasz w nim miłą, rodzinną atmosferę.

 

Możesz odnieść korzyści dzięki nieruchomościom.

 

Wenus w V domu:

 

Cechuje Cię duża uczuciowość, zawierasz wiele przyjaźni i przelotnych miłości. Potrafisz cieszyć się życiem, masz pogodne usposobienie. Lubisz przyjemności i imprezy.

 

Jesteś osobą popularną i lubianą. Dzięki wielu miłościom masz okazję do wielu romantycznych przeżyć.

 

Satysfakcję przyniesie Ci praca związana z wychowaniem. Możesz odnieść korzyści poprzez inwestowanie pieniędzy w przedsięwzięcia, czy giełdę. Masz talent aktorski.

 

Wenus w VI domu:

 

Zadowolenie daje Ci dobrze wykonana i zorganizowana praca.

 

Wobec ludzi zachowujesz się cierpliwie i uprzejmie. Możliwe, że wybranka poznasz w miejscu pracy.

 

Swoją pracę i obowiązki starasz się w jakiś sposób uprzyjemnić, chociażby przez harmonijne układy ze współpracownikami. Odpowiada Ci zajęcie w spokojnym biurze, na nieeksponowanym stanowisku. Masz talent do szycia i projektowania odzieży.

 

Wenus w VII domu:

 

Zwracasz uwagę na uczucia innych, jesteś osobą taktowną. Chętnie dzielisz się z ludźmi sobą i swoimi serdecznymi uczuciami. Dążysz do tego, by sprawy sporne załatwiać polubownie, można z Tobą osiągnąć kompromis.

 

Harmonijny związek partnerski jest dla Ciebie niezwykle ważny. Jeśli spotkasz drugą osobę, która ma podobne pragnienia, Twoje małżeństwo może dać Ci pełnię szczęścia. Możliwe jednak, że poszukujesz ideału: najpiękniejszego, najsłodszego, nieistniejącego.

 

Pracę zawodową zwiąż z ludźmi, dyplomacją i handlem.

 

Wenus w VIII domu:

 

Cechuje Cię duża emocjonalność, niepokój o bezpieczeństwo materialne. Starasz się zabezpieczyć finansowo „na czarną godzinę”.

 

Cechuje Cię duża wrażliwość i zmysłowość. Masz skłonność do ukrywania swoich uczuć. Seks jest dla Ciebie przeżyciem bardzo głębokim. Wobec partnera wykazujesz pewną zaborczość i domagasz się dowodów uczuć.

 

Możesz osiągnąć powodzenie w pracy związanej z zarządzaniem cudzymi środkami pieniężnymi.

 

Wenus w IX domu:

 

Optymistycznie patrzysz w przyszłość. Cieszy Cię doświadczanie czegoś nowego. Chcesz studiować, rozwijać się i poszerzać horyzonty.

 

Możliwe, że partnera życiowego poznasz na studiach, w podróży lub za granicą. Na związki patrzysz idealistycznie, zależy Ci abyście mieli wspólne poglądy społeczne. Wobec poglądów innych ludzi masz dużo tolerancji.

 

Możesz osiągnąć powodzenie w pracy związanej ze sztuką, kulturą, podróżami.

 

Wenus w X domu:

 

Odczuwasz niezdecydowanie co do wyboru swojej życiowej drogi. Masz dużą zręczność w pokonywaniu przeciwności życia, Twoim powołaniem jest wnoszenie harmonii do otoczenia. Masz duże pragnienie miłości i wielką zdolność obdarzania nią otoczenia.

 

Wśród znajomych i przyjaciół jesteś osobą bardzo popularną. Szukasz relacji z ludźmi, którzy wydają się mocnym oparciem i mogą Ci pomóc duchowo lub materialnie. Zabiegasz o dobre i przyjacielskie stosunki z nauczycielami, przełożonymi, ludźmi którzy są dla Ciebie autorytetem. Mogą to być ludzie starsi, albo wyżej postawieni, mający za sobą wiele doświadczeń.

 

Dobrą pracę możesz otrzymać przez protekcję, szczególnie kobiet. Masz szansę osiągnięcia powodzenia w zawodach związanych ze sztuką, przedmiotami luksusowymi, uprzyjemnianiem i upiększaniem ludziom życia. Masz również talent artystyczny i pedagogiczny.

 

Wenus w XI domu:

 

Jesteś osobą towarzyską. Nawet wobec nieznajomych masz życzliwy i serdeczny stosunek. Szukasz przyjaźni wśród ludzi inteligentnych, o szlachetnych ideałach, którzy potrafią żyć na luzie i bezproblemowo.

 

Towarzystwo przyjaciół, udział w stowarzyszeniach, klubach, partii może dać Ci dużo przyjemności. Możliwe, że w grupie w której działasz, znajdziesz swojego życiowego partnera. Chcesz w związku rozwijać się, czuć niezależność i inspirację.

 

Powodzenie zawodowe możesz osiągnąć dzięki pracy grupowej, działalności w organizacjach społecznych lub politycznych.

 

Wenus w XII domu:

 

Cenisz sobie spokój i ciszę. Masz wrażliwą naturę, porusza Cię nieszczęście ludzi. Twoje uczucia są delikatne i jeśli ktoś je zrani, zamykasz się w sobie i cierpisz. Sprawia Ci przyjemność, jeśli komuś zrobisz niespodziankę w tajemnicy.

 

W sprawach uczuciowych masz skłonność do zbytniego poświęcania się. Często o Twoich miłościach nikt bliski nie wie. Twoja nieśmiałość może powodować, że czujesz czasem osamotnienie.

 

Praca w głośnym otoczeniu, polegająca na ciągłej rywalizacji może Cię wyczerpywać. Szukaj zajęcia raczej w zacisznym miejscu, pracy artystycznej, uduchowionej.

 

źródło: proastro.wordpress.com

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wenus w I domu - potrzeba idealnej prezentacji własnej osobowości, zachowania nienagannego wyglądu, bycia zauważanym wśród zbiorowości, przyciąganie wzroku wyglądem zewnętrznym i przyjemną dla oka stylistyką ubioru, wystudiowane zachowanie, wypracowane sposoby nawiązywania i utrzymywania znajomości, uzdolnienia artystyczne.

 

Wenus w II domu - zarobki związane z pracą twórczą, rzemiosłem artystycznym, sztuką, biżuterią, ubiorem, przemysłem kosmetycznym, dekoratorstwem, rozrywką, środki pieniężne chętnie przeznaczane na przyjemności życiowe, dobrą zabawę, drogocenne drobiazgi i przedmioty luksusowe, dochody uzyskiwane w wyniku udanych, pod względem finansowym, związków partnerskich.

 

Wenus w III domu - zamiłowanie do literatury pięknej i poezji, uzdolnienia pisarskie, zdolności negocjacyjne, umiejętność sprytnego wybrnięcia z trudnych sytuacji i polubownego załatwiania konfliktowych spraw, upodobanie do wakacyjnych podróży i krótkich wycieczek, organizowanych wspólnie z rodzeństwem, oraz bliskimi znajomymi, kontakty i znajomości oparte na zainteresowaniach intelektualnych, odnajdowanie się w grupowej pracy twórczej.

 

Wenus w IV domu - praca związana z konserwacją dzieł sztuki, projektowanie i wyposażanie wnętrz mieszkalnych, zainteresowanie historią, archeologią, kulturą i sztuką antycznych cywilizacji, kunsztowne wyposażenie własnego mieszkania, pietyzm i przywiązanie do drobnych szczegółów dekoracyjnych, dbałość o harmonijne relacje partnerskie i miłą atmosferę w domu rodzinnym.

 

Wenus w V domu - nieskrępowana twórczość artystyczna, zwykle o pewnym zabarwieniu erotycznym, praca modelki, hostessy, zainteresowanie zawodem aktora, prezentera, fotografa, projektanta w agencji reklamowej, animatora życia kulturalnego, psychologa, nauczyciela plastyki, talent nauczycielski i wychowawczy.

 

Wenus w VI domu - działalność zawodowa w dziedzinie zdrowia, higieny i bezpieczeństwa panującego w środowisku pracy, przywiązywanie dużej wagi do miłej atmosfery oraz wysokiej ergonomii na stanowisku pracy, projektowanie, lub szycie odzieży roboczej, zagospodarowywanie i upiększanie przestrzeni biurowych i przemysłowych, dobre stosunki z przełożonymi i podwładnymi.

 

Wenus w VII domu - sprawy biznesowe prowadzone wspólnie z osobą o nieprzeciętnej urodzie i reprezentacyjnym wyglądzie, posiadającej szerokie grono znajomych i duże możliwości zdobywania nowych klientów, w drodze nieformalnych kontaktów towarzyskich, oczekiwanie od partnera, lub małżonka nienagannej prezencji, miłego sposobu bycia, oraz umiejętności odpowiedniego zachowania się na imprezach z udziałem przyjaciół, znajomych, lub w charakterze osoby towarzyszącej, w czasie spotkań biznesowych.

 

Wenus w VIII domu - dochody pochodzące ze sprzedaży odziedziczonych kolekcji sztuki, scedowanych, bądź otrzymanych w spadku praw autorskich, pośrednictwo w handlu dziełami sztuki, nieruchomościami, praca w bankowości, ubezpieczeniach, przemyśle estradowo – rozrywkowym, korzystanie z zasobów finansowych innych ludzi, dzięki umiejętności odpowiedniego zaprezentowania i wypromowania własnej osobowości.

 

Wenus w IX domu - możliwość zawarcia związku małżeńskiego z obcokrajowcem, lub osobą na stałe mieszkającą za granicą, potrzeba dzielenia się własnymi poglądami filozoficzno – religijnymi, handlowe, lub artystyczne kontakty z zagranicą, praca w biurze podróży, recepcji hotelu, organizowanie grupowych wyjazdów edukacyjno – rozrywkowych, podróże zagraniczne jako ulubiona forma wypoczynku, praca naukowa, lub praca w administracji wyższych uczelni, praca psychologa, nauczyciela religii, rola przewodnika duchowego.

 

Wenus w X domu - ułatwienia i pomoc w osiąganiu coraz to wyższych szczebli kariery zawodowej, ze strony osób znajdujących się w najbliższych kręgach towarzyskich, czasami skoligaconych z rodziną partnera, lub małżonka, działalność polityczna, publicystyczna, kierowanie przedstawicielstwami handlowymi, fundacjami artystycznymi, praca jako rzecznik prasowy, komentator życia publicznego, analityk finansowy, makler giełdowy.

 

Wenus w XI domu - praca społeczna, wolontariat, zainteresowanie różnymi formami ekspresji artystycznej, znajomi spośród artystów, mecenasów sztuki, praca w instytucjach charytatywnych, promujących zdrowy i ekologiczny styl życia, kierowanie, lub udział w nieformalnych grupach społecznych, łatwo zdobywane uznanie i popularność osobista.

 

Wenus w XII domu - ukryte związki handlowe, lub partnerskie, nieśmiałość i niezdecydowanie utrudniające nawiązywanie nowych kontaktów, praca związana z niesieniem pomocy osobom niezdolnym do samodzielnego funkcjonowania, spychanym na margines życia społecznego, lub społecznie niedostosowanym, małżeństwo, lub partnerstwo związane z różnymi formami odosobnienia fizycznego, lub psychicznego, związki z osobami o bogatej, ale zbyt delikatnej i niestabilnej psychice.

 

źródło: astromix.pl

  • Lubię! 1
  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

według A.von Pronay z książki "Interpretacja horoskopu"

"1. Dom pierwszy
+ : życiowy optymizm, radość życia, życie bez trosk dzięki społecznym
awansom i przychylności kobiet; WH umie się znaleźć wszędzie i dzięki
czemu jest lubiany; pogodne usposobienie, miła, sympatyczna powierzchowność;
w aspektach z Marsem: aktor, artysta.
- : nazbyt ożywiony oraz towarzyski, lekkomyślny, wczesne małżeństwo; w
negatywnych aspektach: niewierny, nieodpowiedzialny, ciągle „pożądający"
na polu seksu.
2. Dom drugi
+ : zyski przynoszą mu zawody i praca związana z Wenus; luksusowe warunki
życia przyniesie mu darowizna; poczucie nadmiaru.
- : marnotrawstwo, „interesy" robione na miłości, potrafi zbyt wiele dawać
oraz zbyt wiele wydawać, cieszy się złą opinią; w złych aspektach:
perwersyjny, chory wenerycznie.
3. Dom trzeci
+ : umiłowanie sztuki, ujmujący charakter, lubiany przez krewnych, na co
dzień towarzyszy mu erotyczna wrażliwość (szczególnie w warstwie słownej);
podróże sprawiają mu przyjemność.
- : napięcia i swary wśród krewnych; zbyt wiele niepotrzebnego gadania o
miłości.
4. Dom czwarty
+ : ukochany przez rodziców znajduje szczęście we własnym domu
zwłaszcza pod koniec życia; kocha domowe zacisze, harmonię; dobrobyt
w dojrzałym wieku pozwala WH zająć się sztuką i nauką, żyje zgodnie z
własnymi predyspozycjami.
- : zbyt rozpieszczany, utrata rodzinnego majątku przez lekkomyślność i
rozrzutny* tryb życia; pechowy wybór partnera; wg tradycji: dla urodzonych
w dzień wczesne wdowieństwo; w koniunkcji z Merkurym: cudzołóstwo,
finansowa ruina.
5. Dom piąty
+: szczęśliwa miłość i szczęście w interesach, także dzięki dzieciom; twórcza
osobowość, zwłaszcza jako artysta lub aktor; WH osiąga w życiu to, czego
chce.
- : negatywne aspekty od Marsa, Urana, Neptuna mówią o chaosie i
wyolbrzymianiu problemów; zaś od Saturna o rozczarowaniu i rozstaniu;
niepowodzenia czekają go jako pedagoga; wg tradycji: poronienie.
6. Dom szósty
+: dom korzystny dla zdrowia i stosunków w miejscu pracy; WH zyskuje
sympatię współpracowników i podwładnych.
- : dom negatywny, jeśli nie stoi żadna planeta w dziesiątym domu; kłopoty
ze zdrowiem, impotent, choroby nerek.
7. Dom siódmy
4-: szczęście w małżeństwie, w stosunkach partnerskich oraz w układach
społecznych; dobry znak na całe życie.
- : rozwód, spóźnione szczęście; w negatywnych aspektach z Marsem
małżeńskie kłopoty, zaś z Saturnem lub Neptunem skłonności homoseksualne;
wg tradycji: narodziny w nocy polepszają pozycję Wenus.
8. Dom ósmy
+ : korzyści przez dziedzictwo lub posag; wg tradycji: łagodna śmierć.
- : rozpad małżeństwa z powodu rodzinnych kłopotów albo z przyczyn
majątkowych.
9. Dom dziewiąty
+: przyjazne, szlachetne usposobienie, społeczna akceptacja, talent artystyczny.
- : niemoralność, dwulicowość, sława bez pokrycia, odrzucenie ideałów
dla świętego spokoju.
10. Dom dziesiąty
-ł-: miłość dla przyjemności i zabawy, towarzyskość; sukcesy w zawodzie
artysty lub w zawodach związanych z planetą Wenus; także powodzenie w
miłości; zaszczytne stanowisko; dom korzystny dla matki; jeśli WH jest
mężczyzną to pomogą mu kobiety na stanowiskach.
11. Dom jedenasty
+: radość i dobro dzięki przyjaciołom, a zwłaszcza kobietom, spełnienie
marzeń, korzystne małżeństwo.
- : w zależności od aspektu pozytywny kierunek jest zakłócony; w przypadku
Marsa przez przemoc; w przypadku Neptuna przez intrygi; zaś w
przypadku Saturna przez wahania, rozczarowania i rozstania.
12. Dom dwunasty
+: WH broni się przed wrogami swoim wdziękiem, sympatią, ale i tak
odczuwa brak kobiecej życzliwości; erotyczne pragnienia zaspokaja potajemnie,
ukrywa swoje miłostki ze względu na duże różnice społeczne
oraz wiekowe między nim a partnerką; wg tradycji: miłość do dużych
zwierząt.
- : jego miłosne przygody wpędzają go w kryzysową sytuację; afery miłosne
przysparzają mu wrogów, destrukcyjna zazdrość prowadzi WH do
rezygnacji; kapituluje"

  • Lubię! 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 years later...

w horoskopie urodzeniowym mam Wenus w 2 domu i nawet w najtrudniejszych momentach życia, potrafiłam zdobyć pieniądze.  Jeden z uprawianych przeze mnie zawodów to zawód artystyczny.  Na szczycie 2 domu mam znak Wodnika zarabiam zawsze w niecodzienny sposób, dużo też pomagają mi relacje z ludźmi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...