Skocz do zawartości

Kursy tarota


Vilandra

Polecane posty

Jestem zainteresowana kursami tarota, run, symboli sabiańskich itp na południu Polski. Jeśli ktoś coś wie chętnie się dowiem. Jeśli macie wiadomości o sprawdzonych kursach z innych części kraju również zapraszam na pogawędkę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardzo chętnie wzięła udział w takowych, jednak w Polsce północnej...

Nauczyć samemu się można wiele, ale nie porównując się do innych nigdy nie będziemy wiedzieli ile tak na prawdę jeszcze przed nami. Wiedza praktyczna to coś, czego nie odnajdziemy w książkach, dlatego myślę, że idee takich szkoleń czy warsztatów są bardzo dobre :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem najwięcej takich kursów odbywa się albo w Warszawie albo we Wrocławiu. Co jakiś czas można spotkać ogłoszenia o nowym kursie.

Może poszukaj na stronie z ogłoszeniami, a gdy już znajdziesz coś ciekawego dla siebie, to spróbuj znaleźc jak najwięcej informacji o osobie, która ten kurs będzie prowadzić itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie mieszkam wyżej. Wszystkie renomowane kursy odbywają się od Łodzi w górę. Co nie oznacza, że w każdej części Polski nie mozna znaleźć osoby posiadającej wiedzę i kompetencje.Czy brałyście udział w takich kursach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałam udziału, jestem tak jak Narbhflaith samoukiem :)

Jeśli zależy Ci na nauce tarota, to trochę własnej inwencji, ćwiczeń, lektury i rozmów z dobrymi (mającymi osiągnięcia) wróżkami, a jeśli idzie Ci o zaświadczenie, że ukończyłaś kurs, to jak najbardziej szukaj jakiegoś.

Moim skromnym zdaniem tylko ćwiczenia, intuicja, oczytanie oraz porady innych (czy choćby warsztaty na forum) mogą faktycznie czegoś nauczyć, teoria to nie wszystko.

Ale jak pisałam, nie korzystałam i nie mam zamiaru, jedni chwalą, inni nie, zatem sama musisz się przekonać.

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem na kursach, natomiast prowadziłem już kilka warsztatów na temat tarota w obrębie grup z którymi się trzymam. Sam się uczyłem z książek i przez praktykę, ale też pomagałem sobie dociekliwie wypytując tych którzy wiedzą więcej.

 

W razie czego bardzo chętnie udałbym się na jakieś spotkane forumowe w Wawie. Kurs... zależałoby od kosztów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W razie czego bardzo chętnie udałbym się na jakieś spotkane forumowe w Wawie.

 

Właśnie o takie wspólne spotkania mi chodzi, wymiana doświadczeń ewentualnie porady mądrzejszych w tej dziedzinie. Ja też jestem z Wawy :) Jak bym miała czas chętnie bym uczestniczyła.

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Vilandra, w Krakowie też czasami są. Zresztą tak jak wspomniałam, przeglądnij ogłoszenia, może coś znajdziesz.

I koniecznie sprawdź organizatora itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja szukałam w internecie. Uważam, że najlepsza jest własna praktyka.

Każdy może mieć inny kontakt z kartami, dlatego pewnych rzeczy lepiej uczyć się samemu, zdobywając tym samym doświadczenie.

W kartach Tarota najważniejsza jest wprawa...im więcej rozkładasz karty, tym lepiej je znasz, a potem jest już z górki, chociaż fascynujące jest to, że zawsze można wyczytać coś innego, bo każde życie, to inna historia. :)

Ja swoje początki zaczynałam z przewodnikiem : http://wrozka.tv/Przewodnik-kart-tarota.pdf

który spełnił moje oczekiwania, ponieważ nie zawierał zbędnych informacji. Same podstawy i to na początku mi jak najbardziej wystarczało. Potem dokładałam własne znaczenia intuicyjne. Myślę, że samodzielna nauka daje więcej możliwości, bo na kursie dowiadujemy się pewnych schematów i niekiedy może to być dla nas zbyt ograniczające. A więc na początek karty, przewodnik i dużo chęci. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wydaje mi się, że to zależy od osoby, jednym wystarczy samodzielna nauka, a drugim nie, będą uczęszczać w kursach i w ten sposób uczyć się znaczenia kart.

Teraz nawet kursy przez skypa są organizowane, więc nawet nie trzeba wychodzić z domu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Podzielam zdanie, że wszystko zależy od osoby. Jednym wystarczy samodzielna nauka, inni potrzebują kursów lub wręcz szkół. To sprawa indywidualna. :)

Ja mogę napisać o sobie. Moją pierwszą książkę i talię kart zdobyłam w 2000 roku. Wcześniej uczyłam się kart zwykłych. Jednak to tarot mnie do siebie przyciągnął. Jestem samoukiem, który siedzi z nosem w książkach i cały czas uważa, że wciąż się uczy. Oczywiście praktykuję, karty ustrzegły mnie i moich bliskich przed wieloma błędnymi ścieżkami.

Im więcej wiemy, tym silniejsza jest nasza intuicja. ( Christina Stead)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Czy udział w kursie Tarota ma sens? Wiadome, że taki kurs nie kosztuje parę złotych ale za zwyczaj jest to kilkaset złotych i teraz pytanie czy udział w takim kursie, gdzie sa również inne osoby się dla nas, osób chcących nauczyć kart, opłaca? Na kursie nie będziemy traktowani indywidualnie ale jako grupa.

Według mnie na takim kursie nie można się całkowicie skupić, skoncentrować. Jest możliwe jedynie zapamiętanie szczątkowych informacji.

 

Co myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Raczej żaden z obecnych użytkowników forum nie organizuje kursu. Jeśli jesteś zainteresowana kursem, poszukaj w internecie, może znajdziesz coś ciekawego lub spróbuj własnych sił w nauce Tarota

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama stawiam pierwsze kroki w Tarocie jednak zawsze chętnie uczestniczę w jakiś spotkaniach. Kursu szukałam dla innej osoby, ja nie czuję się na siłach, żeby przekazywać wiedzę :-) A zawsze lepiej to znaleźć taką osobę na forum tematycznym, a nie z ogłoszenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi, nie o przekazywanie wiedzy i uczenie innych osób, ale o Twoją naukę, abyś sama spróbowała. Myślałam po prostu, że kurs ma być dla Ciebie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...