Skocz do zawartości

Różne znaczenia kart


mila86

Polecane posty

Hej, swoją przygodę z Tarotem dopiero zaczynam, chciałabym jednak wiedzieć, jak przy wielości znaczeń danej karty dokonujecie interpretacji ? Szczególnie zależy mi na takiej umiejętności w przypadku stawiania kart na rozkład ogólny .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem w tej dziedzinie autorytetem i nie wiem czy przyda się moja wskazówka, ja zwyczajnie intuicyjnie wiem co akurat dana karta mówi w jakimś rozkładzie, dla danej sprawy/pytania, dla danej osoby co ta czy inna karta może oznaczać (a przynajmniej tak mi się zdaje, że wiem <haha2> ), nie potrafię powiedzieć dlaczego tak jest, po prostu tak czuję. U mnie jest to kwestia taka, że nie rozkładam i już mówię, potrzebuję czasu aby skupić się nad problemwem, a następnie wyczytać z kart co mówią na dane pytanie, daną sprawę.

Uważam, że nie można trzymać się sztywno książkowych znaczeń, one pomagają w interpretacji, trzeba karty czuć. Wiadomo, że nie zawsze wróżba się sprawdza, ale to nie zależy tylko od błędnego odczytu wróżbity, bo odczyt może być poprawny, jednak np. osoba, której kładzemy karty nie przemyśli tej wróżby, nie wyciągnie wniosków lub sytuacja na skutek innych osób może się zmienić.

Dlatego nie potrafię powiedzieć jak odczytuję, po prostu czuje i już, nie wiem czy to dobra metoda/działanie czy nie, przecież nie sposób zapamiętać wszystkich znaczeń jakie pojawiają się w książkach i czasem nijak mają się do pytania. Moim zdanie ważne by znać podstawy, a reszta to intuicja i ćwiczenia/doświadczenia/częste ćwiczenia z kartami. :)

0girl_witch.gif.d551843d651a3d222daca21637f5946b.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za tą informację. Spróbuję więc podejść do tego tematu bardziej na wyczucie i intuicję.

Może rzeczywiście to jest klucz. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Między innymi dlatego unika sie rozkładów ogólnych. Jest wielość znaczeń i tak naprawdę trudno przyjąć to właściwe, szczególnie, gdy nie wie się nic o problemie, ma się tylko suche pytanie.

Na pewno jeżeli wrożysz dla siebie będzie łatwiej, bo możesz sobie niejako ustawić karty. W grę wejdzie brak obiektywizmu no ale rozkład jako tako będzie wyglądał. Gorzej gdy wróży się dla kogoś, wtedy najlepiej znać chociaż mały zarys sytuacji i już jest łatwiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Nie lubię ogólnych rozkładów. Przy ogólnych rozkładasz otrzymujesz ogólną odpowiedź. Jest to kwestia intuicji jak zinterpretujesz dane karty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...