Skocz do zawartości

SĄD


Ada
 Share

Polecane posty

SĄD

34j7zfp.jpg

 

Symbolizuje:

Idealista wcielający w czyn swoje idee, ktoś mocno wierzący w to co robi, szaleniec, nawiedzony, fanatyk, osoba narzucająca swoje poglądy i przekonania.

 

Znaczenie karty pozytywne:

Wyrozumiałość, przebaczenie, szczęście rodzinne, otrzymanie dobrej pracy, przełom, powołanie kapłańskie, zdolności mediacyjne, rozmowa prowadząca do zgody i zrozumienia sensu swoich problemów, wezwanie, nadzieja na lepsze życie, osoba duchowna, miłosierdzie, niezwykła przemiana, nowina, ważna wiadomość, przebudzenie, przypomnienie, dowód pamięci, ocena, poddanie się własnemu osądowi, wyzwolenie, nowa praca, nowy związek.

 

Znaczenie karty negatywne:

Strach, lek przed ocena, sytuacja która nas przeraża, niewiara, brak pierwiastka duchowego, ateista, brak nadziei, brak wiadomości, brak widoków na przyszłość, strach przed przyznaniem się do winy, inwigilacja, problemy rodzinne, separacja, lekceważenie innych, brak osiągnięć, rozczarowania, przeszkody, utracone szanse, trudność w podejmowaniu decyzji, niekomunikatywność, nieumiejętność spojrzenia prawdzie w oczy, brak osiągnięć.

 

Opis:

Kiedy ta karta pojawi się w rozkładzie, to znaczy, że nadszedł czas na ocenę dotychczasowych zdarzeń. Jest to czas konsolidacji podsumowania i wyciągania wniosków, czas zbierania owoców albo zapłaty za przeszłe uczynki. Sąd mówi że trzeba zamknąć rozdział i oznaczyć nowy początek, ale między jednym a drugim należy się rozprawić ze skutkami dotychczasowych wyborów i działań. Czas na podejmowanie ważnych decyzji. Możliwa zmiana dotychczasowego widzenia spraw innych ludzi a także samego siebie. Przełom i transformacja. Wzmocnienie psychiczne i odbudowanie wiary. Karta wielkich możliwości, obietnica zmian na lepsze satysfakcji i zwycięstwa. Pomyślna realizacja planów, ale raczej w dłuższej perspektywie. Możliwe tez przy niewłaściwej postawie - wzajemne zarzuty i oskarżenia.Dla ludzi nie szukających sukcesów i sławy lecz pragnących tylko spokoju, karta sąd w prostym położeniu oznacza przykry niepokój i naruszenie zwyczajowego biegu spraw. Łatwiej jest określić, co najbardziej nam przeszkadza, aniżeli zrozumieć, czego byśmy chcieli naprawdę. Zmiana jaką pokazuje karta, nie jest łatwa, zawsze jesteśmy od czegoś uzależnieni, uwarunkowani. Z pewnością każda zmiana budzi lęk. Postawienie pierwszego kroku jest trudne, napotyka na opór, wiąże się z niebezpieczeństwem. Możemy bowiem jak błędni rycerze dążyć do iluzji. Karta sądu może oznaczać rodzinę lub grupę ludzi związanych wspólnym celem czy interesem, pojednanie oraz zdolność do przebaczenia. Ten rodzaj przebaczenia może oznaczać uwolnienie się od przeszłości. Karta odwrócona oznacza niechęć do zmiany, trwanie w starych przyzwyczajeniach i układach paraliżujących działanie. Inna możliwość to: lęk przed popełnieniem błędu lub przed krytyką środowiska, tchórzostwo wynikające ze słabości.

 

Karmiczne znaczenie jest przydatne dla osób, które chciałyby poznać swoje poprzednie wcielenie, karmę jak i warunki w jakich żyli i kim byli.

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM:

Osoba, która poświęciła swoje życie rodzinie, żona która wspierała karierę męża, mąż, który troszczył się o rodzinę, idealista, osoba ciepła, serdeczna, uczciwa, otwarta na innych, ktoś kto spokojnie i harmonijnie przeszedł przez życie, osoba, która zrozumiała i wypełniła swoją misję, umiejętność globalnego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość.

W połączeniu z: KOCHANKAMI - liczna wielopokoleniowa rodzina.

 

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM:

Całkowity brak życia rodzinnego lub bardzo zaburzone relacje w rodzinie, osoba z którą trudno było innym wytrzymać, ktoś naginający prawo i religię do swoich potrzeb, tyram rodzinny, despota, autorytet wymuszony siłą, nieumiejętność podejmowania decyzji i dokonywania wyborów.

W połączeniu z: SPRAWIEDLIWOŚCIĄ - osoba, która była bardzo niesprawiedliwa w stosunku do swoich bliskich.

 

źródło: doris.piwko.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Sąd Boży 20 
W położeniu prostym: osoba, która poświęciła swoje życie rodzinie, żona, która wspierała karierę męża, mąż, który troszczył się o żonę i rodzinę, idealista, osoba ciepła, serdeczna, uczciwa, otwarta na innych, ktoś, kto spokojnie i harmonijnie przeszedł przez życie, osoba, która zrozumiała i wypełniła swoją misję, umiejętność 
globalnego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość, zdolność do podejmowania prawidłowych decyzji, służba dla innych pełniona z pełnym zrozumieniem, wskazuje na relacje karmiczne z osobami starszymi, dziadkami, wysoki stopień przepracowania karmy. 
Przykładowa postać historyczna: królowa Marysieńka Sobieska. 
W połączeniu z: 
Magiem – głęboka troska o młode pokolenie, nauczyciel, wychowawca 
młodzieży, 
Arcykapłanem – przywiązanie do tradycji rodzinnej, religijnej, narodowej, 
Kochankami – liczna, wielopokoleniowa rodzina, 
Równowaga – rozwaga w podejmowaniu decyzji i działaniu. 
W położeniu odwróconym: całkowity brak życia rodzinnego lub bardzo zaburzone relacje w rodzinie, osoba, z którą trudno było innym wytrzymać, ktoś naginający prawo lub religię do swoich potrzeb, tyran rodzinny, despota, autorytet wymuszony siłą, nieumiejętność podejmowania decyzji i dokonywania wyborów, skoncentrowanie się na swoich zachciankach, niszczenie rodzinnego życia innych, bezprawne ingerowanie w życie innych, konieczność przepracowania życia rodzinnego, trzeba uczyć się żyć z innymi pod jednym dachem, trudna karma. 
Przykładowa postać historyczna: Henryk VIII (król Anglii). 
W połączeniu z: 
Głupcem – ktoś, kto destrukcyjnie wpłynął na życie swoich dzieci 
lub się ich nie doczekał, 
Sprawiedliwość – osoba, która była bardzo niesprawiedliwa w stosunku 
do swoich bliskich, 
Wieżą Boga – zniszczenie szczęścia rodzinnego własnego lub innych. 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...