Skocz do zawartości

KSIĘŻYC


Ada
 Share

Polecane posty

KSIĘŻYC

2whqs6c.jpg

 

Symbolizuje:

Matka, żona, kochanka, teściowa, osoba oddana rodzinie lub pracy na rzecz innych ludzi. Osoba bardzo wrażliwa na swoim punkcie, ktoś kto nie rozumie własnych uczuć, macocha.

 

Znaczenie karty pozytywne:

Iluzja, złudzenie, zwodzenie, choroba psychiczna, nadwrażliwość, brak poczucia rzeczywistości, ciężka próba, przemęczenie, nerwowość, napięcie, wysiłek, lęk, niepokój, oszustwo, omamy, wpływ księżyca, magia, opętanie, zagubienie, szukanie po omacku, niejasność, niebezpieczeństwo, złe wpływy, podstęp, nadmierne uleganie wpływom matki lub żony, związek uczuciowy który nie może być ujawniony, uleganie nałogom, ukryci wrogowie, brak satysfakcji z życia, uleganie kompleksom, smutek, lęk, zły wpływ innych ludzi, oszukiwanie samego siebie, brak intuicji, czas złudzeń niepewności i zmian.

 

Znaczenie karty negatywne:

Pokonanie demona, walka z przeciwnościami, droga do domu, otrzymanie na czas pomocy, rada umożliwiająca trzeźwy osąd sytuacji, zwiastun ważnych zmian w postawie i poglądach, inspirująca wyobraźnia, nowe podejście do wykonywanej pracy, wgłębienie się w naukę tajemną, dokonanie rozliczeń ze złymi wpływami z przeszłości.

 

Opis:

W rozkładzie karta mówi, że jesteśmy niepewni siebie i zagubieni, zmienni i pełni wahań. Nie musi to jednak wróżyć niczego złego. Wyczuwalna jest atmosfera dojrzewania, coś po cichu, w tajemnicy, rozwija się i w odpowiednim czasie zostanie ujawnione. Powinniśmy pozwolić sobie na wewnętrzne zagubienie, nie spieszyć się z rozwiązaniem problemu, zmieszanie może być twórcze, karta wskazuje na istniejące pokłady kreatywności. Rozwiązanie problemu może do nas przyjść w snach lub znajdziemy je dzięki uczuciom, a nie przy użyciu logiki i racjonalnego myślenia. Księżyc w prostym położeniu może sygnalizować macierzyństwo(ciąże) ogólną przewagę pierwiastka in, biernego, przyjmującego, a także świat iluzji. Iluzje mogą wskazywać na predyspozycje zawodowe lub radzą żeby zająć się pewnymi sprawami takimi, jak kino, telewizja, internet, fotografia, reklama - przecież obrazki, które tam widzimy to także iluzja. Można zostać bajkopisarzem lub iluzjonistą. Na planie codziennych wydarzeń często losują ją ludzie którzy stoją na progu czegoś nowego w swoim życiu, czego oni nigdy wcześniej nie doświadczyli i właśnie to wywołuje w nich strach i niepokój(nowa praca, nowy związek, nowy kraj). Nie bój się mówi ta karta, śmiało krocz do przodu i zabieraj się do dzieła, albowiem nowe zawsze jest lepsze od starego. Karta Księżyca leżąca normalnie oznacza lęk, niepewność, wahanie. Źródło tego lęku jest dla nas niejasne. Karta podkreśla niezgodność między tym co chcielibyśmy robić, a tym co istotnie czynimy. Oznacza że w rozstrzygających momentach nieoczekiwanie wycofujemy się lub działamy niedorzecznie w sposób niezrozumiały dla nas samych. W połączeniu z karta mieczy może wskazywać na zdradę lub obecność ukrytych wrogów. W sferze uczuć karta ta oznacza trudne związki. W położeniu odwróconym cechą karty jest pesymizm i słabość. Potęgujące się depresje stymulują sięganie po alkohol czy narkotyki. Może ona oznaczać załamanie psychiczne, a nie rzadko tęsknotę za śmiercią wyrażającą bardziej rezygnację niż rzeczywistą chęć opuszczenia tego świata. Karta ta może ostrzegać przed niebezpieczeństwem jakie może grozić pytającemu, jeżeli nie odwoła się do swojej woli. W położeniu odwróconym informować może też, że ciąży nie będzie, że ani filmem czy telewizją zajmować się nie warto, lub że świat iluzji przyjmuje negatywny charakter, to znaczy że może wystąpić uzależnienie od alkoholu, narkotyków, a nawet komputerowych światów wirtualnych. Może też uprzedzać o tym, że oczekiwane nowe sprawy nie przyniosą niczego dobrego.

 

Karmiczne znaczenie jest przydatne dla osób, które chciałyby poznać swoje poprzednie wcielenie, karmę jak i warunki w jakich żyli i kim byli.

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM:

Lekarz, położnik, wyznawca religii innej niż chrześcijaństwo, otwarcie się na różne tradycje, tolerancja, zajmowanie się ezoteryką, świadomy rozwój duchowy, posiadanie dużej ilości dzieci własnych lub adoptowanych, miłość do dzieci, dobre wychowanie, szczęśliwe dzieciństwo, wczesne zawarcie związku małżeńskiego. W połączeniu z: EREMITĄ - duża samoświadomość oraz pozytywny wpływ na innych.

 

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM:

Somnambulizm, życie w oderwaniu od jakichkolwiek realiów, karmienie się iluzjami na temat własnej osoby, niechęć do wzięcia odpowiedzialności za siebie, bezpłodność, utrata dziecka, sieroctwo, trudne dzieciństwo, dzieciństwo spędzone w przytułku, brak matczynej opieki, surowe wychowanie. W połączeniu z: GŁUPCEM - osoba, która wychowała macocha.

 

źródło: doris.piwko.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Księżyc 18 
W położeniu prostym: lekarz, położnik, wyznawca religii innych niż chrześcijaństwo, otwarcie się na różne tradycje, tolerancja, zajmowanie się ezoteryką, świadomy rozwój duchowy, posiadanie dużej ilości dzieci własnych lub adoptowanych, miłość do dzieci, dobre wychowanie, szczęśliwe dzieciństwo, wczesne zawarcie związku małżeńskiego, kierowanie się przy wyborze partnera sercem, zrozumienie panujące w rodzinie, osoba o bujnej wyobraźni, więcej niż jedno małżeństwo, istotne znaczenie związków partnerskich, dobra karma, szeroki wybór następnej inkarnacji. 
Przykładowa postać historyczna: Avicenna. 
W połączeniu z: 
Głupcem – szczęśliwe dzieciństwo własne lub zapewnienie takich 
warunków dzieciom, 
Kochankami – szczęśliwe, choć liczne związki partnerskie, np. wielożeństwo, 
Eremitą – duża samoświadomość oraz pozytywny wpływ na innych, 
Światem – kontakty z ludźmi różnych narodowości i ras. 
W położeniu odwróconym: somnambulizm, życie w oderwaniu od jakichkolwiek realiów, karmienie się iluzjami na temat własnej osoby, niechęć do wzięcia odpowiedzialności za siebie, bezpłodność, utrata dziecka, sieroctwo, trudne dzieciństwo, dzieciństwo spędzone w przytułku, brak matczynej opieki, surowe wychowanie, ortodoksyjna religijność, negowanie wszelkich wartości związanych z innymi kulturami, rasizm, popieranie podziałów klasowych lub kastowych, samotność, rozwód, nagła utrata partnera, negatywną karmę można przepracować poprzez pracę z dziećmi i przyjęcie pełnej odpowiedzialności za siebie. 
Przykładowa postać historyczna: Marylin Monroe. 
W połączeniu z: 
Głupcem – osoba, którą wychowywała macocha, 
Eremitą – osoba, która przeżyła życie samotnie, 
Wieżą Boga – rozwód, nagła, tragiczna utrata partnera. 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...