Skocz do zawartości

GWIAZDA


Ada
 Share

Polecane posty

GWIAZDA

2lw7t60.jpg

 

Symbolizuje:

Człowiek zakochany, osoba rozumiejąca własne uczucia, artysta, ktoś utalentowany, osoba trwoniąca pozytywne energie na drobiazgi, człowiek nie wykorzystujący swoich talentów.

 

Znaczenie karty pozytywne:

Koniec drogi, ukojenie, osiągnięcie celu i cieszenie się zwycięstwem, poczucie komfortu, sukces, osiągnięcie wyżyn, dobre widoki na przyszłość, nadzieja, dobry omen, wzniosłe cele, uduchowiona miłość, wpływ gwiazd, spełnienie, satysfakcja, przyjemność, harmonia kosmiczna, wdzięk, młodość, inspiracja, narodziny dziecka, miłość, nadzieja, uzasadniony optymizm, dobre wiadomości, rozwój intuicji, ukojenie, miłość duchowa,

 

Znaczenie karty negatywne:

Brak wiary w siebie, jednostronne widzenie problemów, niezaspokojone nadzieje, zagubienie, nadwrażliwość, zmęczenie, brak spokoju i wypoczynku, źle ulokowane zaufanie, pesymizm, niechęć do zmian, niezadowalający związek miłosny, rodzinny, przyjacielski, brak postępów w pracy w interesach, wydawanie błędnych sądów i opinii, lenistwo,niepokój, brak widoków na przyszłość, niepewność, niepowodzenie, zmęczenie.

 

Opis:

W rozkładzie Gwiazda oznacza pozytywne nastawienie, źródło optymizmu i oczekiwań. Wskazuje na znaczenie celu i wiary w ostateczne dobro w życiu. Gwiazdy na niebie zawsze były kojarzone z nadzieją i cudem, a w TAROCIE Gwiazda zapewnia, że cuda i wiara pozwolą nam trwać nadal, nawet jeśli spiętrzą się trudności. W rozkładzie karta ta może oznaczać kilka rzeczy: człowiekowi załamanemu, rozdrażnionemu czymś ona niesie radę,by wierzył w swoją szczęśliwą gwiazdę i podążał za nią. W życiu może się to przejawić jako nagroda w dosłownym tego słowa znaczeniu awans, gwiazda na pagonach żołnierza. Karta leżąca normalnie zapowiada miłość i dobre nadzieje na przyszłość. Oznaczać może dobre perspektywy na przyszłość, spełnienie zamiarów i kontynuacje zadań które w przeszłości były narażone na niepowodzenia, teraz zaś mogą zostać zrealizowane. Oznacza dojrzałość psychiczną i zgodę z otoczeniem. Karta odnosi się bardziej do efektów naszych działań, które ujawnią się w przyszłości. W położeniu odwróconym perspektywy nie są tak pomyślne - na szybką poprawę sytuacji nie ma co liczyć na nagrodę również. Nie mamy wiary w sens naszych działań. Oskarżamy los upatrując w nim przyczynę naszych niepowodzeń, czujemy się zrezygnowani uważając ze inni są zdolniejsi i mądrzejsi od nas. Karta wyraża naszą apatie i dezorientacje. Sprawy traktujemy powierzchownie, brakuje nam konsekwencji, co prowadzi do miernych wyników.

 

Karmiczne znaczenie jest przydatne dla osób, które chciałyby poznać swoje poprzednie wcielenie, karmę jak i warunki w jakich żyli i kim byli.

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM:

Artysta, malarz, rzeźbiarz, poeta, pisarz, śpiewak, kompozytor, dramaturg, duży talent, osoba twórcza i kreatywna pragnąca przekazać piękno świata i ludzkiego ducha, jednostka kierująca się w życiu wartościami wyższymi, wrażliwość, delikatność, subtelność, ktoś uczuciowy i sentymentalny.

W połączeniu z: MOCĄ - twórcze wykorzystanie posiadanego potencjału do wykonania misji.

 

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM:

Ktoś, kto zmarnował swoje talenty i uzdolnienia, oddał je na służbę nieludzkich idei, brak wrażliwości i delikatności uczuć, konformizm, szukanie tego kto więcej zapłaci za posiadany talent, sprzedajność, artysta, który uwypukla w sztuce brzydotę, brak krytycyzmu.

W połączeniu z: RYDWANEM - oddanie swego talentu na potrzeby propagandy.

 

źródło: doris.piwko.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Gwiazda 17 
W położeniu prostym: artysta, malarz, rzeźbiarz, poeta, pisarz, śpiewak, kompozytor, dramaturg, duży talent, osoba twórcza i kreatywna, pragnąca przekazać piękno świata i ludzkiego ducha, jednostka kierująca się w życiu wartościami wyższymi, wrażliwość, delikatność, subtelność, ktoś uczuciowy i sentymentalny, współczujący i otwarty na innych, osoba empatyczna, duża intuicja pozwalająca instynktownie wejść na drogę duchową, pozostawienie po sobie trwałego śladu na Ziemi w postaci dzieł sztuki, wysoki poziom rozwoju karmicznego, szeroki wybór następnej inkarnacji. 
Przykładowa postać historyczna: Rafael Santi. 
W połączeniu z: 
Cesarzem – władca, który wspierał rozwój sztuk, 
Mocą – twórcze wykorzystanie posiadanego potencjału do wykonania 
misji, 
Księżycem – ktoś, kto dobrze wykorzystał swoją intuicję, 
Światem – osoba, która zdobyła międzynarodową sławę jako artysta. 
W położeniu odwróconym: ktoś, kto zmarnował swoje talenty i uzdolnienia, oddał je na służbę nieludzkich idei, brak wrażliwości i delikatności uczuć, konformizm, szukanie tego, kto więcej zapłaci za posiadany talent, sprzedajność, artysta, który uwypukla w sztuce brzydotę, brak krytycyzmu, miernota artystyczna, uprawianie 
kiczu, dorobkiewiczostwo, karierowiczostwo, brak kreatywności, odtwórcze podejście do sztuki, fałszerz dzieł sztuki, wspinanie się na szczyty na plecach innych, karma do odpracowania, ale jedynie dzięki służbie dla innych i prawidłowym wykorzystaniu posiadanych zdolności. 
Przykładowa postać historyczna: Maksym Gorki. 
W połączeniu z: 
Głupcem – warunki życia w dzieciństwie uniemożliwiły rozwój talentu, 
Rydwanem – oddanie swego talentu na potrzeby propagandy, 
Kołem Fortuny – sprzedanie swego talentu za pieniądze.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...