Skocz do zawartości

WIEŻA


Ada
 Share

Polecane posty

WIEŻA

121bi4y.jpg

 

Symbolizuje:

Człowiek przeżywający rozwój duchowy, osoba zdolna do najwyższych poświęceń, psycholog, ktoś kto dostarcza wielkiego cierpienia, przeżywa upadek i załamanie, osoba nie umiejąca dostrzegać problemów innych ludzi.

 

Znaczenie karty pozytywne:

Działanie niezgodne z prawami natury, działanie z góry skazane na niepowodzenie, upadek, zniszczenie, destrukcja, błąd prowadzący do załamania się przedsięwzięcia, dzieło budowane na kłamstwie i oszustwie, niemożność porozumienia się, pretensje, rozpad, rozstanie, ruina, rozwód, zerwane zaręczyny, koniec miłości, rozpacz, katastrofa, wypadek, zwolnienie z pracy, wszystkie wypadki losowe zgodne z charakterem tej karty np: wypadek samochodowy, pożar domu, spalenie się domu od uderzenia pioruna. Utrata stabilizacji życiowej, dramat, niebezpieczeństwo, przygnębienie, stagnacja, frustracja, monotonne życie, klęska, izolowanie się od ludzi, wstyd, problemy zdrowotne w sferze psychicznej, oraz związane z kończynami dolnymi, konflikt, awantura.

 

Znaczenie karty negatywne:

Stagnacja, kontynuacja dotychczasowych przedsięwzięć nie dających nadziei na przyszłość, marazm, inercja, rutyna, niemożność wyzwolenia się, trwanie w związku bez wzajemności, osłabienie woli, brak uczuć, nuda, nagła zmiana biegu wydarzeń, mądrość zdobyta na drodze doświadczeń, możliwość nowego startu w życiu, umiejętność patrzenia na problemy dnia codziennego z dystansem, rozpoczęcie wszystkiego od nowa, zburzenie starego porządku i zbudowanie nowego, zmiana opinii, regeneracja sił,niespodziewana pomoc lub zachęta w trudnej sytuacji.

 

Opis:

W rozkładzie karta oznacza, że nadszedł czas na dokonanie nagłych zmian. Dawne ideały są staroświeckie i nieodpowiednie. Należy obalić istniejące układy, aby móc zbudować nowe. Poszukujący musi zrewidować swoje przekonania i ideologię oraz przygotować się na odrzucenie nieistotnych. Karta Wieży leżąca normalnie oznacza nieszczęście, ruinę, katastrofę, ciężką chorobę, ale najczęściej zapowiada załamanie się sytuacji życiowej, utratę pracy lub bliskich w sposób nieoczekiwany i gwałtowny. Jeżeli karta Wieży ukaże się w rozkładzie, musimy jednak sobie uświadomić, że mimo negatywnych przeżyć jakie zapowiada, prowadzi nas do wolności, bo w jakimś sensie uwalnia od przymusu i zależności w jakich dotychczas pozostawaliśmy. W położeniu prostym mówi ona o konieczności takich zmian, albowiem nie sposób budować czegoś nowego bez zniszczenia starego, reanimować stare to tylko próżna strata czasu i sił. Leząc na pozycji odnoszącej się do przeszłości Wieża może oznaczać że etap niszczenia został zakończony i jest on już za nami. w odniesieniu do poziomu bytowego karta ta może oznaczać po prostu konflikt, nawet awanturę, jednakże nawet i takie przeżycia są potrzebne żeby dotrzeć do prawdy. Wieża może też nieść i dosłownie przesłanie czyli wskazywać na jakiś dom lub budowlę, a także na zagrażające z ich strony niebezpieczeństwo. Dla osób zajmujących się biznesem przynosi radę by rzucić wszystko i uciekać zabierając całą kasę lub dokładnie wynająć dobrego prawnika i oddać sprawę do sądu, jako że w obu tych przypadkach szanse na wygraną są większe niż jeżeli będzie się siedzieć bezczynnie i czekać na losowe rozwiązanie sytuacji. W położeniu odwróconym znaczenie karty przybiera znaczenie odwrotne do już opisanego, czyli nie należy się spieszyć ze zniszczeniem starych struktur i związków, lepiej rozwiązywać swoje sprawy drogą pokojową unikając wszelkich awantur i konfliktów. Negatywna interpretacja mówi też, że odrzucenie starych nawyków i układów może niepokoić i osłabić pytającego.

 

Karmiczne znaczenie jest przydatne dla osób, które chciałyby poznać swoje poprzednie wcielenie, karmę jak i warunki w jakich żyli i kim byli.

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM:

Człowiek ułomny fizycznie, ślepiec, niemowa, głuchoniemy który przezwyciężył swoje kalectwo, ktoś, kto przeżył wojnę, rewolucję, strajki, bunty, i umiał w tym wszystkim zachować swoje człowieczeństwo, silna osobowość, człowiek który umiał na gruzach swoich marzeń zaczynać budować wszystko od nowa, hart ducha, siła woli i wytrwałość w realizowaniu swoich planów.

W połączeniu z: MAGIEM - człowiek który służył za wzór dla swojego pokolenia.

 

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM:

Morderca, zabójca, kat, oprawca, osoba podkładająca ładunki wybuchowe, prowokator, człowiek który żywił się strachem innych, szantażysta, strażnik w obozie koncentracyjnym, łowca lub nadzorca niewolników, człowiek destrukcyjny i rujnujący wszystko.

W położeniu z: KOŁEM FORTUNY - człowiek, który dokonał ogromnych zniszczeń materialnych.

 

źródło: doris.piwko.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Wieża Boga 16 
W położeniu prostym: człowiek ułomny fizycznie, ślepiec, niemowa, głuchoniemy, który przezwyciężył swoje kalectwo, ktoś, kto przeżył wojnę, rewolucję, strajki, bunty i umiał w tym wszystkim zachować swoje człowieczeństwo, silna osobowość, człowiek, który umiał na gruzach swoich marzeń zaczynać budować wszystko od nowa, hart ducha, siła woli i wytrwałość w realizowaniu swoich planów, osoba, która weszła na szczyt, spadła z niego, lecz umiała go jeszcze raz zdobyć, wcielenie które pozwoliło na przepracowanie wielu karmicznych obciążeń, wysoki poziom rozwoju karmicznego, szeroki wybór następnego wcielenia. 
Przykładowa postać historyczna: Hellen Keller. 
W połączeniu z: 
Magiem – człowiek, który służył za wzór dla swojego pokolenia, 
Mocą – silna osobowość, która mimo przeciwieństw konsekwentnie 
realizowała swoją misję, 
Śmiercią – ktoś, kto mimo kalectwa sięgnął po szczyty, 
Księżycem – ktoś, kto wbrew wszelkim przeszkodom zrealizował 
swoje marzenia. 
W położeniu odwróconym: morderca, zabójca, kat, oprawca, osoba podkładająca ładunki wybuchowe, prowokator, człowiek, który „żywił się” strachem innych, szantażysta, strażnik w obozie koncentracyjnym, łowca lub nadzorca niewolników, człowiek destrukcyjny i rujnujący wszystko, ktoś, kto niszczył innym domy 
i rujnował ich szczęście, osoba niszcząca życie innych i prześladująca ludzi, okrutnik, karta ta wskazuje na choroby karmiczne typu rak, łuszczyca, gruźlica, które w obecnym wcieleniu pomagają przepracować tak złą karmę, o ile dana osoba zechce z tym pracować. 
Przykładowa postać historyczna: Ł. Beria. 
W połączeniu z: 
Kapłanką lub Arcykapłanem – ktoś, kto wydał na śmierć własnych 
rodziców, 
Cesarzem – władca, który prześladuje własny naród, 
Kołem Fortuny – człowiek, który dokonał ogromnych zniszczeń 
materialnych. 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...