Skocz do zawartości

UMIARKOWANIE


Ada
 Share

Polecane posty

UMIARKOWANIE

hsrxas.jpg

 

Symbolizuje:

Osoba zrównoważona, świecki przewodnik duchowy, osoba rozwijająca się duchowo, ktoś kto w ogóle nie radzi sobie z życiem, człowiek niezrównoważony.

 

Znaczenie karty pozytywne:

Umiar, cierpliwość, dokończenie starych spraw, odnowienie starych przyjaźni, perfekcja, mistrzostwo, udany związek partnerski, odzyskanie dobrej kondycji fizycznej, umiar, mocna postawa, spokój, harmonia.

 

Znaczenie karty negatywne:

Brak umiaru, niemożność przejścia na wyższy poziom, przeszkody, stagnacja, rezygnacja z powziętych działań, chaotyczne postępowanie, brak taktu, nieporozumienie, współpraca z ludźmi nie przynosząca żadnych rezultatów, przewrażliwienie, nadwrażliwość, walka z przeszkodami i utrudnieniami, niecierpliwość.

 

Opis:

Umiarkowanie odzwierciedla konieczność syntezy i łączenia przeciwieństw. Korzystne wyjście z trudnych sytuacji jest możliwe, jeżeli uważnie kontrolujemy i wyważamy rożne elementy. Karta oznacza współprace i kompromis w związkach, potrzebę negocjacji i dzielenie się uczuciem, będące kluczem do harmonii. Jako odpowiedz na pytanie o ewentualny przebieg spraw planowanych, karta ta obiecuje sukces tylko tym którzy mają dużo cierpliwości i umieją czekać. W innych sytuacjach może oznaczać pomyślne kontakty z zagranicą, wyjazdy, układy zawodowe lub nawet przeprowadzkę za granice na stałe. W rozkładach TAROTA karta umiarkowanie leżąca normalnie oznacza konieczność dopasowania się do sytuacji, w której istnieje, albo będzie istniał konflikt. Karta zaleca rodzaj działań opartych na powściągliwości jak również radzi się odsunąć od problemu i pozostawić rzeczy ich własnemu biegowi. W pozycji odwróconej wskazuje na nieprzemyślane i gwałtowne reakcje na brak konsekwencji i cierpliwości w działaniu. W wielu przypadkach karta odwrócona ukazuje brak tolerancji w stosunku do zachowań innych ludzi, ich koloru skóry, kultury i religii. Karta może wskazywać na rodzaj obcości i oddalenia się od ludzi.Ukazuje też w tym położeniu, że faktycznie nie wystarczy sił by dojść do postawionego celu, dlatego lepiej z góry z tego zrezygnować. Kontakty z zagranicą okażą się niepomyślne lub w ogóle do nich nie dojdzie. Może tez zapowiadać ogólny nadmiar, który jak wiadomo nie zawsze jest pomyślny. Negatywnym aspektem może też być marnotrawienie twórczej energii i stłamszenie i martwe emocje.

 

Karmiczne znaczenie jest przydatne dla osób, które chciałyby poznać swoje poprzednie wcielenie, karmę jak i warunki w jakich żyli i kim byli.

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM:

Osoba rozważna i spokojnie idąca przez życie, mediator, rozjemca, dyplomata, wcielenie które nie obfitowało w burzliwe wydarzenia, człowiek, który żył w spokojnych czasach, lub umiał zapanować nad dramatycznymi wydarzeniami, ktoś kto umiał zachowywać dystans w stosunku do tego co go otacza, człowiek pewny swoich racji, kierujący się głosem wewnętrznym, siła spokoju.

W połączeniu z: CESARZEM - mądry i rozważny władca, który wyprowadził kraj z kryzysu.

 

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM:

Ktoś, kto ciągle się spieszył, lecz nie wiele osiągał gdyż sam nie wiedział czego chce, jednostka, której było trudno osiągnąć równowagę wewnętrzną, osoba, która wprowadzała dysharmonię w życie innych, człowiek który przeżywał ciągłą huśtawkę tak życiową jak i emocjonalną, był raz na wozie raz pod wozem, ale niczego go to nie nauczyło, ktoś przekonany, że sam kieruje swój los kiedy w istocie jest igraszką w jego rękach, negatywna karma możliwa jednak do szybkiego odpracowania na drodze świadomego duchowego rozwoju.

W połączeniu z: ŚMIERCIĄ - bardzo częsta zmiana poglądów i to bardzo skrajna.

 

źródło: doris.piwko.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Równowaga 14 
W położeniu prostym: osoba rozważna i spokojnie idąca przez życie, mediator, rozjemca, dyplomata, wcielenie, które nie obfitowało w burzliwe wydarzenia, człowiek, który żył w spokojnych czasach lub umiał zapanować nad dramatycznymi wydarzeniami, ktoś kto umiał zachować dystans w stosunku do tego, co go otacza, człowiek pewny swoich racji, kierujący się głosem wewnętrznym, siła spokoju, osoba, która umiała przynosić spokój innym, zdystansowana do świata, wrażliwa na krzywdę społeczną, wysoki stopień przepracowania karmy, świadomy wybór kolejnego wcielenia. 
Przykładowa postać historyczna: Tadeusz Mazowiecki. 
W połączeniu z: 
Cesarzem – mądry i rozważny władca, który wyprowadził kraj 
z kryzysu, 
Arcykapłanem – dostojnik kościelny propagujący ideały ekumeniczne, 
Wisielcem – jednostka odnajdująca spokój dzięki modlitwie i medytacji, 
Diabłem – ktoś, kto umiał zapanować na własnymi namiętnościami. 
W położeniu odwróconym: ktoś, kto ciągle się spieszył, lecz niewiele osiągnął, gdyż sam nie wiedział czego chce, jednostka, której trudno było osiągnąć równowagę wewnętrzną, osoba, która wprowadzała dysharmonię w życie innych, człowiek, który przeżywał ciągłą huśtawkę tak życiową, jak i emocjonalną, był raz na wozie, raz pod wozem, ale niczego go to nie nauczyło, ktoś przekonany, że sam kreuje swój los, kiedy w istocie jest igraszką w jego rękach, negatywna karma, możliwa jednak do szybkiego odpracowania na drodze świadomego duchowego rozwoju. 
Przykładowa postać historyczna: Vincent van Gogh. 
W połączeniu z: 
Wisielcem – występowanie skrajnych stanów emocjonalnych: albo 
euforia, albo depresja, 
Śmiercią – bardzo częsta zmiana poglądów i to bardzo skrajna, 
Gwiazdą – artysta głoszący dekadenckie poglądy 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...