Skocz do zawartości

ŚMIERĆ


Ada
 Share

Polecane posty

ŚMIERĆ

1zxqkae.jpg

 

Symbolizuje:

Osoba po ciężkich przeżyciach, ktoś w kim dokonały się ogromne zmiany, stary człowiek.

 

Znaczenie karty pozytywne:

Punkt wyjścia, nagła zmiana, koniec, wyzwolenie, odcięcie się od przeszłości, punkt zwrotny, śmierć, śmierć kliniczna, koniec danego etapu życia, odnowienie, odrodzenie, niepewność sytuacji, początek czegoś nowego i nieoczekiwanego, zmiany w światopoglądzie, koniec jest początkiem i odwrotnie.

 

Znaczenie karty negatywne:

Stagnacja, zastój, brak postępów w działaniu, zerwanie kontaktów towarzyskich, porażka, znudzenie, depresja, problemy nie do rozwiązania, brak harmonii, myśli samobójcze, rozstanie, groźba wypadku, ryzyko zarażenia się chorobą.

 

Opis:

Kartę śmierć często losują ludzie którzy osiągnęli pewien graniczny wiek 14, 21, 24, 36,42, 48, 60-63 lat kiedy to następuje transformacja osobowości przejście do nowej jakości. Możesz też zmienić zawód lub obiekt uczuć. Przyjaciele staną się wrogami i odwrotnie. Zmiana którą zapowiada karta śmierć dokonuje się w sposób bardzo bolesny ponieważ towarzyszy jej pamięć o ludziach czy rzeczach z którymi byliśmy związani. Jednak obecność tej karty bezwiednie i niemal wbrew naszej woli przyczynia się do uświadomienia sobie konieczności uwolnienia się od tego co dawno przestało istnieć. Jest tak dlatego, że pragnęlibyśmy zatrzymać w sobie obraz tego z czym byliśmy związani. Jednak w życiu nic nie trwa wiecznie dlatego nie wolno marnotrawić czasu. Teraźniejszość powinna być tak samo szanowana, jak przeszłość. Niesprawiedliwość jakiej doznajemy, uczucie bólu, rozczarowania, czy nie spełniona miłość stają się łatwiejsze do przeżycia jeśli uznamy je za przemijające. W rozkładzie śmierć oznacza, że coś zbliża się do swego naturalnego końca. Wszystko w dużej mierze zależy od tego, jakie są odczucia pytającego odnośnie konkretnej sprawy, na ile bolesne będzie zakończenie. Karta automatycznie sugeruje nowe życie, ale zakończenie i początek są tyleż ciekawe, co przerażające. śmierć jest konieczna, jest częścią cyklu życia, nie ma sensu się jej sprzeciwiać. W położeniu odwróconym może oznaczać, że taka transformacja niedawno się dokonała ( jeśli leży na pozycji odnoszącej się do przeszłości) lub odwrotnie, że nie należy się spieszyć, gdyż zmiany i tak nastąpią we właściwym dla siebie czasie. Oznaczać to może słabość i nie dopuszczanie do siebie myśli, że nadszedł czas zmiany. Odwrócona karta często określa ludzi którzy szczycą się, lub obnoszą z własnym bólem albo przytaczają argumenty usprawiedliwiające ich cierpienie.

 

Karmiczne znaczenie jest przydatne dla osób, które chciałyby poznać swoje poprzednie wcielenie, karmę jak i warunki w jakich żyli i kim byli.

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM:

Osoba, która przeżyła rzeczy straszne np: obóz koncentracyjny, lecz nie straciła własnej godności i wyniosła z tego głębokie doświadczenia, ktoś kto przeszedł wewnętrzną transformację, doświadczył najtragiczniejszych przeżyć oraz stał się w pełni człowiekiem. głęboki humanitaryzm, zrozumienie natury ludzkiej i praw karmy, pogoda ducha, siła wewnętrzna.

W połączeniu z: SŁOŃCEM - całkowita transformacja osobowości, GŁUPCEM - zdolność do otrząśnięcia się z tragedii i rozpoczęcia wszystkiego od nowa.

 

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM:

Grabarz, pracownik cmentarza, rzeźnik, inkwizytor, osoba zadająca tortury fizyczne lub ból psychiczny innym, morderca który działał pod płaszczykiem prawa, brak ludzkich uczuć, jednostka która nie umiała okazać nikomu ciepła, trzymanie się skostniałych form, osoba ponura, gwałtowna, okrutna, agresor, bandyta.

W połączeniu z: DIABŁEM - osoba, której sprawiało przyjemność zadawanie bólu innym, sadysta.

 

źródło: doris.piwko.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Śmierć 13 
W położeniu prostym: osoba, która przeżyła rzeczy straszne, na przykład obóz koncentracyjny, lecz nie straciła własnej godności i wyniosła z tego głębokie doświadczenia, ktoś kto przeszedł wewnętrzną transformację, doświadczył najtragiczniejszych przeżyć oraz stał się w pełni człowiekiem, głęboki humanitaryzm, zrozumienie natury ludzkiej i praw karmy, pogoda ducha, siła wewnętrzna, zdolność do pomagania innym nawet w ekstremalnych warunkach, bardzo wysoki stopień przepracowania karmy, możliwość szerokiego wyboru wcielenia, wiele osób ma wobec kogoś takiego poważne długi karmiczne. 
Przykładowa postać historyczna: Victor Frankl. 
W połączeniu z: 
Głupcem – zdolność do otrząśnięcia się z tragedii i rozpoczęcia 
wszystkiego od nowa, 
Arcykapłanem – głęboki humanitaryzm, poświęcenie się dla innych, 
Eremitą – wejście na drogę duchową poprzez cierpienie, 
Słońcem – całkowita transformacja osobowości. 
W położeniu odwróconym: grabarz, pracownik cmentarza, rzeźnik, inkwizytor, osoba zadająca tortury fizyczne lub ból psychiczny innym, morderca, który działa pod płaszczykiem prawa, brak ludzkich uczuć, jednostka, która nikomu nie umiała okazać ciepła, trzymanie się skostniałych form, osoba ponura, gwałtowna, okrutna, 
agresor, bandyta, przestępca, wynalazca śmiercionośnych narzędzi, truciciel, człowiek bezwzględny, bezduszny, o kamiennym sercu, nagła śmierć, śmierć w męczarniach, bardzo dużo negatywnej karmy do odpracowania, brak możliwości wyboru wcielenia. 
Przykładowa postać historyczna: Torquemada. 
W połączeniu z: 
Arcykapłanem – członek Świętego Officjum, inkwizytor, 
Diabłem – osoba, której sprawiało przyjemność zadawanie bólu 
innym, sadysta, 
Księżycem – ktoś, kto zadawał śmierć przy pomocy trucizny. 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...