Skocz do zawartości

WISIELEC


Ada
 Share

Polecane posty

WISIELEC

33de4q1.jpg

 

Symbolizuje:

Osoba podchodząca kontemplacyjnie do życia, sumienny ale mało twórczy pracownik.

 

Znaczenie karty pozytywne:

Samo-poświęcenie, rezygnacja, pokuta, zdanie się na innych, powstrzymanie aktywności, współpraca, takt i dyplomacja, pogodzenie się z losem, zmiana stylu życia, zawieszenie, ukojenie, regeneracja.

 

Znaczenie karty negatywne:

Apatia, niechęć do podejmowania działań, pochopne decyzje, potrzeba odpoczynku, pustka, próżnia, zdrada, przeszkody w realizowaniu pragnień i marzeń, strata czasu, utrata zaufania, nadmierne zwracanie uwagi na drobiazgi.

 

Opis:

W rozkładach tarota karta leżąca normalnie oznacza, że stoimy w martwym punkcie. Nierzadko, karta zapowiada chorobę lub wskazuje na ogólną apatie. W praktyce oznacza uczenie się czegoś nowego. Jednakże w odniesieniu do ludzi starszych ona radzi żeby nie trzymać się uporczywie starych wyobrażeń o czymś lecz sugeruje, aby znaleźć nowy punkt widzenia. Wisielec mówi o konieczności ofiary. Trzeba z czegoś zrezygnować na rzecz czegoś bardziej wartościowego i znaczącego. Ważne jest, byśmy pamiętali o dobrowolnym aspekcie karty: dokonujemy wyborów i sądów o tym, co ważne, a z czego należy zrezygnować. Idea oddania tego, co doczesne w zamian za to, co duchowe jest najważniejszym przesłaniem tej karty. W położeniu odwróconym oznacza ona że człowiek teraz nie jest gotów do przyjęcia niczego nowego, dlatego podjęcie nauki, czy przemyślenie starych poglądów są mało prawdopodobne. wisielec ostrzega przed zbytnim uleganiem, żądaniom innych i żywienia fałszywego poglądu, że poświecenie jest najlepszym sposobem zapewnienia sobie sympatii i życzliwości.

 

Karmiczne znaczenie jest przydatne dla osób, które chciałyby poznać swoje poprzednie wcielenie, karmę jak i warunki w jakich żyli i kim byli.

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM:

Osoba, bardzo przeciętna, bezbarwna, nudna, nieciekawa, wyobcowana, mająca trudności w kontaktach z ludźmi, nic nie wnosząca ani w swoje ani społeczne, biurokrata, jednostka bez inicjatywy, ktoś kto nie odcisnął swego śladu na Ziemi, nie uczynił nic złego, ale nie zrozumiał i nie wypełnił misji z którą przyszedł w danym wcieleniu, osoba która nie umiała niczym się cieszyć.

W połączeniu z: KAPŁANKĄ - kobieta która urodziła dzieci, ale nie zajmowała się ich wychowaniem.

 

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM:

Osoba chora psychicznie, o niezrównoważonej osobowości, a także rozchwianych emocjach, bardzo trudna w kontaktach, nerwowa, wymagająca stałej opieki oraz poświecenia ze strony rodziny i znajomych, brak własnej woli, podatność na wpływy, chwiejny charakter, neurastenia, schizofrenia, depresje, zaburzenia osobowości, skłonności autodestrukcyjne, wskazuje na konieczność pracy nad własnym charakterem, umacniania woli i bardziej świadomego kształtowania swego życia. Należy też odpracować długi karmiczne w relacjach z bliskimi.

W połączeniu z : ŚMIERCIĄ - rozdwojenie lub rozwarstwienie osobowości.

 

źródło: doris.piwko.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Wisielec 12 
W położeniu prostym: osoba bardzo przeciętna, bezbarwna, nudna, nieciekawa, wyobcowana, mająca trudności w kontaktach z ludźmi, nic nie wnosząca w życie ani swoje, ani społeczne, biurokrata, jednostka bez inicjatywy, ktoś, kto nie odcisnął swego śladu na Ziemi, nie uczynił nic złego, ale nie zrozumiał i nie wypełnił misji, z którą przyszedł w danym wcieleniu, melancholik, osoba, która nie umiała niczym się cieszyć, ciągle była ponura i przygnębiona, brak poczucia humoru, stracona inkarnacja pod względem wypracowania pozytywnej karmy, w następnych wcieleniach należy uczyć się radości życia. 
Przykładowa postać historyczna: król Michał Korybut Wiśniowiecki. 
W połączeniu z: 
Kapłanką – kobieta, która urodziła dzieci, ale nie zajmowała się 
ich wychowaniem, 
Cesarzem – człowiek, który był na wysokim stanowisku, ale nic 
konstruktywnego nie zrobił, 
Eremitą – osoba, która wybrała życie pustelnicze, by uciec od problemów, 
bez powołania, 
Równowagą – życie nudne, bezbarwne, szare. 
W położeniu odwróconym: osoba chora psychicznie, o niezrównoważonej osobowości, a także rozchwianych emocjach, bardzo trudna w kontaktach, nerwowa, wymagająca stałej opieki oraz poświęcenia ze strony rodziny i znajomych, brak własnej woli, podatność na wpływy, chwiejny charakter, neurastenia, schizofrenia, 
depresje, zaburzenia osobowości, skłonności autodestrukcyjne, wskazuje na konieczność pracy nad własnym charakterem, umacniania woli i bardziej świadomego kształtowania swego życia, należy też odpracować długi karmiczne w relacjach z bliskimi. 
Przykładowa postać historyczna: Maria Włast. 
W połączeniu z: 
Głupcem – osoba od urodzenia chora psychicznie, 
Śmiercią – rozdwojenie lub rozwarstwienie osobowości, 
Wieżą Boga – osoba agresywna lub autodestrukcyjna. 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...