Skocz do zawartości

KOŁO FORTUNY


Ada
 Share

Polecane posty

KOŁO FORTUNY

34xg6z4.jpg

 

Symbolizuje:

Eksperta w swojej dziedzinie, człowiek którego dobre przeznaczenie postawiło nam na drodze życiowej.

 

Znaczenie karty pozytywne:

Odwrócenie biegu wydarzeń przynoszące poprawę ważnej dziedzinie życia, szczęśliwy obrót sytuacji, realizacja planów, szczęście, powodzenie w interesach, pracy , małżeństwie, nieuniknione zdarzenia które skończą się pomyślnie, ruch, działanie, koniec jednego cyklu i początek następnego, fortuna, wygrana, zmiana, zdobywanie mądrości życiowej.

 

Znaczenie karty negatywne:

Upadek, pech, nieuczciwa gra, strata, niekorzystny zbieg okoliczności, przegrana, negatywny wpływ wydarzeń losowych, brak równowagi: fizycznej, emocjonalnej, duchowej, materialnej. niekorzystna zmiana losu, trudności konflikty, problemy w relacjach z ludźmi, podejrzliwość, zazdrość, okrucieństwo, narzucanie czyjejś woli, szereg nieszczęśliwych wypadków.

 

Opis:

Tę kartę często wylosowują ludzie którym brakuje pewności siebie, wątpiącym w swoje siły i obawiającym się jutra. W takich wypadkach ana akurat daje radę opisaną w powyższym akapicie: twoje jedyne oparcie to ty sam. Bądź wierny sobie wszystko będzie w porządku. Przy odpowiedzi na pytania czym zakończy się ta czy inna sprawa, lub czy warto się za coś brać, odpowiedz jest w pełni pozytywna, a rada jak wyżej nie zmieniaj swoich zasad a wszystko będzie dobrze. Może też oznaczać zmianę spowodowaną przez los. W zasadzie nie ma na nią wpływu i powinniśmy ją zaakceptować i poddać się ruchowi koła. Karty otaczające pomogą określić czy to będzie zmiana na lepsze. Kiedy w rozkładzie pojawi się ta karta, oznacza nowy początek. Otwiera w życiu pytającego kolejny rozdział, który sam w sobie nie jest ani dobry ani zły. Decyduje o tym sposób w jaki poszukujący wykorzysta własną energię. Obraz kola w nieustannym ruchu można porównać do obrazu ziemi obracającej się wciąż wokół własnej osi i zsyłającej nam dzień i noc, lato i zimę, czas dostatku i ubóstwa. Najlepszy sposób na działanie z kołem to akceptacja jego ruchu i próba życia w możliwie najlepszy sposób z tym co nam przyniesie. Odwrócone kolo fortuny może oznacza nieumiejętność dopasowania się do istniejących warunków. Ogólny zastój kiedy stoimy w miejscu i nie czynimy nic żeby zmienić sytuacje.

 

Karmiczne znaczenie jest przydatne dla osób, które chciałyby poznać swoje poprzednie wcielenie, karmę jak i warunki w jakich żyli i kim byli.

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM:

Bankowiec, ekonomista, osoba, która zajmowała się finansami, skarbnik, strażnik skarbca, pracownik mennicy, ktoś , kto prowadził interesy z handlem na szeroką skalę, który wykazywał się kompetencją w tej dziedzinie.

W połączeniu z: CESARZEM - władca, który dbał o rozwój ekonomiczny swego kraju.

 

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM:

Osoba, która egzystowała jedynie na poziomie materialnym, kierowała się w życiu jedynie prymitywnymi impulsami i zaspokajaniem własnych zachcianek, bieda, skrajne ubogie warunki życia, nędza, życie na poziomie zaspokajania podstawowych potrzeb, żebranie, chodzenie po prośbie.

W połączeniu z: WIEŻĄ - brak domu, skrajna nędza.

 

źródło: doris.piwko.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Koło Fortuny 10 
Ta karta bardzo często symbolizuje po prostu karmę, nawet w układach stawianych na analizę bieżących spraw jej pojawienie się sugeruje problem lub obciążenie karmiczne. 
W położeniu prostym: bankowiec, ekonomista, osoba, która zajmowała się finansami, skarbnik, strażnik skarbca, pracownik mennicy, ktoś, kto prowadził interesy związane z handlem na szeroką skalę, człowiek, który wykazał się kompetencją w dziedzinie, którą się zajmował, dyplomata, osoba zamożna i żyjąca w słusznie jej się należącym dostatku i bogactwie, nie występowały problemy finansowe, ktoś, kto dobrze rozumie prawa karmy i stosuje się do nich, wskazuje na konieczność przepracowania spraw związanych z materią i pieniędzmi w obecnym wcieleniu, wysoki stopień przepracowania karmy. 
Przykładowa postać historyczna: Petroniusz (zarządca Bitynii za 
czasów Nerona). 
W połączeniu z: 
Cesarzem – władca, który dbał o rozwój ekonomiczny swego kraju, 
Rydwanem – człowiek, który zajmował się na szeroką skalę handlem 
lub dyplomacją, 
Mocą – ktoś, kto zarządzał dużymi dobrami materialnymi, strażnik 
skarbca np. królewskiego, 
Śmiercią – osoba, która wolała śmierć niż hańbę niesławy. 
W położeniu odwróconym: osoba, która egzystowała jedynie na poziomie materialnym, kierowała się w życiu wyłącznie prymitywnymi impulsami i zaspokajaniem własnych zachcianek, bieda, skrajnie ubogie warunki życia, nędza, życie na poziomie zaspokajania podstawowych potrzeb, żebranie, chodzenie „po prośbie”, nieuczciwe zarabianie pieniędzy, brak życia duchowego, możliwe, że poprzednie wcielenie należało jeszcze do świata zwierzęcego, bardzo niski stopień przepracowania karmy, jedno z pierwszych wcieleń w ludzkiej postaci. 
Przykładowa postać historyczna: 
Lukullus. 
W połączeniu z: 
Cesarzową – osobowość prymitywna, funkcjonująca na fizycznym, 
materialnym poziomie, 
Wisielcem – żebrak, nędzarz, 
Wieżą Boga – brak domu, skrajna nędza. 

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...