Skocz do zawartości

EREMITA


Ada
 Share

Polecane posty

EREMITA

4kimfs.jpg

 

Symbolizuje:

starego człowieka, mędrzec, emeryt, szef, osoba samotna.

 

Znaczenie karty pozytywne:

samotność, roztropność, rozwaga, doświadczenie, spokój wewnętrzny, poszukiwanie prawdy, skromna cicha osoba izolująca się, osoba nieśmiała, rada, nauka, mądrość, wiarygodność, wstrzemięźliwość, poświęcenie.

 

Znaczenie karty negatywne:

niezdolność do wyrażania uczuć, oschłość, niedyskrecja, pochopność, trudność we współżyciu z innymi, rozczarowanie mistrzem lub nauczycielem, trudna sytuacja życiową, niedojrzałość.

 

Opis:

Dla zwykłych ludzi np: dla dziewczyny którą rzucił chłopak ( czy do mnie wróci) oznacza po prostu samotność przynajmniej w najbliższym czasie. Karta niesie radę aby zająć się swoim rozwojem duchowym, wykorzystaj swoją samotność z korzyścią dla swoich spraw. W rozkładach TAROTA karta eremity oznacza konieczność zmiany dotychczasowego trybu życia, zwrócenie się do swego wnętrza i zastanowienia co jest dla nas najważniejsze a co należy odrzucić. Nie trzeba bać się samotności bo może okazać się lecznicza i nawet twórcza. Karta wyraża spokój uwalniający od zamęty życia. Pustelnik symbolizuje upływ czasu i odkrywa mądrość i pocieszenie, które zyskujemy dzięki poczuciu akceptacji. Jego pojawienie się w rozkładzie mówi, że nadszedł czas na głębokie przemyślenia, co może wiązać się z odrzuceniem, odosobnieniem, unikaniem rozrywek pędzącego świata. Pustelnik reprezentuje również mentora, który towarzyszy pytającemu w wewnętrznym poszukiwaniu sensu życia. Jest symbolem naszej wewnętrznej mądrości która może objawić się w naszych wizjach i snach. W karcie odwróconej może wskazywać na izolacje i konieczność odwrócenia się od ludzi i świata. Otaczające karty powiedzą czy izolacja nie wynika przypadkiem z naszej niedojrzałości i strachu przed konfrontacją z życiem.Karta przestrzega przed nadmierną ostrożnością powodująca niepotrzebna zwłokę lub niemożność zerwania ze starymi koncepcjami i akceptacje nowych.

 

Karmiczne znaczenie jest przydatne dla osób, które chciałyby poznać swoje poprzednie wcielenie, karmę jak i warunki w jakich żyli i kim byli.

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM:

Osoba o bardzo wysokim poziomie rozwoju, ktoś, kto już nie musi się wcielać, ale robi to by służyć innym swoją pomocą, osoba która służyła innym przykładem wskazując im drogę, brak negatywnej karmy.

 

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM:

Człowiek, który był na bardzo wysokim szczeblu rozwoju, ale go zaprzepaścił, człowiek zarozumiały i nadmiernie pewny siebie, negowanie wartości duchowych.

W połączeniu z: ARCYKAPŁANEM - osoba niewierząca, negująca prawa, boskie, MOCĄ - nadmierna pewność siebie przyczyniła się do upadku.

 

źródło: doris.piwko.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Eremita 9 
W położeniu prostym: bodhisattwa, osoba o bardzo wysokim poziomie rozwoju, ktoś, kto już nie musi się wcielać, ale robi to, by służyć innym swoją pomocą, radą i wsparciem duchowym, oświecony, wybrany, człowiek o wysokiej samoświadomości, osoba, która służy innym przykładem wskazując im drogę, którą powinni 
pójść, ktoś, kto kocha wszystkich, tolerancyjny, światły, pełen miłości i wiary, niosący innym nadzieję, brak negatywnej karmy, brak powiązań karmicznych, wszystko zostało już odpracowane. 
Przykładowa postać historyczna: Matka Teresa z Kalkuty. 
W połączeniu z: 
Kapłanką – duchowa służba dla dobra innych, 
Równowaga – osiągnięcie doskonałej równowagi między sprawami 
ducha i materii, 
Słońcem – pełny altruizm, życie dla innych, 
Światem – doskonały wzór do naśladowania dla ludzkości. 
W położeniu odwróconym: człowiek, który był już na bardzo wysokim szczeblu rozwoju, ale go zaprzepaścił, poczuł się równy Władcom Karmy, człowiek zarozumiały i nadmiernie pewny siebie, próżny i dumny, ateista, bluźnierca, ktoś, kto poddawał w wątpliwość istnienie Boga, negowanie wartości duchowych, nadmierne przywiązanie do spraw materialnych, osoba, która się wywyższała nad innych, a w danym wcieleniu powinna była nauczyć się pokory, jeśli nie pogubi się ponownie, to ma możliwość stosunkowo szybkiego odrobienia karmy poprzez służbę innym. 
Przykładowa postać historyczna: Księżna Walii Diana. 
W połączeniu z: 
Arcykapłanem – osoba niewierząca, negująca prawa Boskie, 
Mocą – nadmierna pewność siebie przyczyniła się do upadku, 
Wisielcem – egoizm uniemożliwiający dostrzeganie potrzeb i problemów 
innych. 

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...