Skocz do zawartości

SPRAWIEDLIWOŚĆ


Ada
 Share

Polecane posty

SPRAWIEDLIWOŚĆ

11lr34h.jpg

 

Symbolizuje:

Prawnik, człowiek o dużym poczuciu sprawiedliwości, osoba opierająca się na faktach, sędzia, sąd.

 

Znaczenie karty pozytywne:

Porada prawna, czysty jasny osąd, sprawiedliwość, rozsądek, zgoda w rodzinie, naprawienie krzywdy, pewność siebie, argument, dobre samopoczucie, prawda, wybaczenie.

 

Znaczenie karty negatywne:

Niesprawiedliwość, kłamstwo, oszustwo, kara, niekorzystny, wyrok sądowy, pomyłka sądowa, wykrycie przestępstwa, bałagan brak równowagi, łapownictwo.

 

Opis:

Na najprostszym planie bytowym, karta może oznacza sprawę sądowa wygrana dla osoby pytającej. Jeżeli pytanie dotyczy tego czy warto wszczynać sprawę sadową to odpowiedz brzmi tak. Karta niesie możliwość uświadomienia sobie popełnionych błędów naprawienia sytuacji dzięki właściwemu jej rozpoznaniu. Karta może zarówno oznacza że to my zostaliśmy skrzywdzeni lub też wskazywać na nas jako na winowajców. Karta oznacza konieczność rozważnego i racjonalnego ważenia rzeczy, aby aby odkryć sprawiedliwie i obiektywnie rozwiązanie problemów. Nadszedł czas na arbitraż lub rozstrzygnięcie sporu przez negocjacje. Może poszukujący zaangażował się w kwestie prawne: konieczne jest także trzeźwe myślenie i bezstronne podejmowanie decyzji. W odwróconej pozycji podobnie jak przy karcie leżącej prawidłowo, należy sięgnąć do źródeł konfliktu. Konieczność uwolnienia się od rzeczy przeszkadzających nam w życiu. Może też oznaczać, że tracimy okazje aby coś naprawić czy wyjaśnić. Być może wybieramy źle rozstrzygnięcie. Karta może wskazywać na przegrany proces sądowy lub na decyzje podjęta omyłkowo, która utwierdza nas w przekonaniu o złym losie i powoduje pogrążenie w fatalizmie. Negatywna interpretacja może być niesprawiedliwość lub brak sprawiedliwego działania.

 

Karmiczne znaczenie jest przydatne dla osób, które chciałyby poznać swoje poprzednie wcielenie, karmę jak i warunki w jakich żyli i kim byli.

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM:

Prawnik, adwokat, prokurator, pracodawca, ustawodawca, człowiek zrównoważony, rozsądny, umiejący znaleźć harmonię zewnętrzną i wewnętrzną, osoba która umiała z dystansem spojrzeć na swoje sprawy i problemy, wskazuje na konieczność przepracowania spraw związanych z równowagą.

W połączeniu z: ŚWIATEM - prawnik o międzynarodowej sławie, WISIELCEM - ktoś prawy, ale twardo trzymający się przepisów.

 

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM:

Osoba przekupna, kryminalista, bandyta, przestępca, morderca, fałszerz, rozbójnik, osoba dająca lub przyjmująca łapówki, niesprawiedliwy sędzia, osoba która ma na sumieniu niesłusznie skazanych.

W połączeniu z: CESARZOWĄ - paser lub fałszerz, dzieł sztuki, albo pieniędzy, GŁUPCEM - osoba, która na skutek własnej głupoty złamała prawo.

 

źródło: doris.piwko.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Sprawiedliwość 11
W położeniu prostym: prawnik, adwokat, prokurator, prawodawca, ustawodawca, osoba surowa, ale o wysokim poczuciu sprawiedliwości, człowiek zrównoważony, rozsądny, umiejący znaleźć harmonię zewnętrzną i wewnętrzną, osoba, która umiała z dystansem spojrzeć na swoje sprawy i problemy, mogła co prawda być bezdyskusyjnym wykonawcą cudzych rozkazów i ponad człowieczeństwo stawiać prawo, stając się jego ślepym narzędziem, wskazuje na konieczność przepracowania spraw związanych z harmonią i równowagą, średni poziom przepracowania karmy. 
Przykładowa postać historyczna: Abraham Lincoln. 
W połączeniu z: 
Kapłanką – znawca prawa i przepisów, 
Kochankami – twórca uregulowań prawnych, obowiązujących 
wszystkich, np. konstytucji, 
Wisielcem – ktoś prawy, ale twardo trzymający się przepisów, 
Światem – prawnik o sławie międzynarodowej. 
W położeniu odwróconym: osoba przekupna, kryminalista, bandyta, przestępca, morderca, fałszerz, rozbójnik, skazaniec, galernik, paser, osoba, która zakończyła swoje życie w więzieniu lub na skutek wyroku sądowego, niesprawiedliwy sędzia, osoba, która ma na sumieniu niesłusznie skazanych, osoba dająca lub przyjmującą łapówki, poborca podatkowy, inkwizytor, śledczy stosujący tortury, kat, osoba wykonująca egzekucje, ktoś, kto znał prawo i świadomie 
je łamał, handlarz niewolnikami, całkowity brak równowagi, fatalna karma, ogromna ilość spraw i relacji do przepracowania. 
Przykładowa postać historyczna: Rainhard Heydrich
W połączeniu z: 
Cesarzową – paser lub fałszerz dzieł sztuki albo pieniędzy, 
Głupcem – osoba, która na skutek własnej głupoty złamała prawo, 
Śmiercią – morderca, osoba, która z premedytacją przyczyniła się 
do czyjejś śmierci.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...