Skocz do zawartości

PAPIEŻ


Ada
 Share

Polecane posty

PAPIEŻ

2zi3nfb.jpg

 

Symbolizuje:

Symbolizuje zawody związane z medycyną, duchowny opiekun, wierzący.

 

Znaczenie karty pozytywne:

Zaufanie, nauczyciel duchowy, przywódca, poszukiwanie wyższych wartości, przywiązanie do jednej idei, konsekwentne postępowanie.

 

Znaczenie karty negatywne:

Fanatyzm religijny, sekta, zły przewodnik, wąskie poglądy,przesądy, wyciąganie fałszywych wniosków, poczucie wyższości i nie omylności, obłuda.

 

Opis:

W praktycznych rozkładach wskazuje na proces nauki lub ślub. Odpowiada pozytywnie na wszelkie pytania związane z nauką lub nauczaniem innych. Motywem przewodnim karty jest posłuszeństwo. Karta może również wskazywać na porządek rodzinny, dojrzałość, przebaczenie i pojednanie. Może też wskazywać na brak wiary we własne siły jak również nietolerancje. Karta oznaczać okres w życiu człowieka w którym poszukuje on głębszych wartości i możliwości. Może też oznaczać że poszukujący zwrócił uwagę na sprawy duchowe. Oznacza pragnienie osiągnięcia prawdziwego zrozumienia natury filozoficznej lub duchowej i chęć znalezienia prawdziwego celu i sensu życia. Może też objawić się przez poszukiwanie duchowego przewodnika lub mentora-być może w osobie psychoterapeuty- lub studiowanie dziedziny religijnej lub filozoficznej. W aspekcie pozytywnym karta mówi, że wolność można zdobyć przez wiedzę, a w negatywnym, że zostanie udzielona zła rada albo, że może być nadużyta władza-przez zatajenie informacji.

 

Karmiczne znaczenie jest przydatne dla osób, które chciałyby poznać swoje poprzednie wcielenie, karmę jak i warunki w jakich żyli i kim byli.

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM:

Ksiądz, duchowny, mnich, zakonnik, duchowy przywódca, obrońca skrzywdzonych i uciśnionych, osoba posiadająca autorytet i charyzmę, osoba o nieposzlakowanej reputacji i etyce, wskazuje na relacje z ojcem przeniesione z poprzednich wcieleń, wysoki stopień przepracowania obciążeń karmicznych.

W połączeniu z: KAPŁANKĄ - głosiciel idei ekumenicznych, KSIĘŻYCEM - kapłan innej religii niż chrześcijańska.

 

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM:

Fanatyk religijny, obłudnik, osoba o podwójnej moralności, uzurpowanie sobie praw boga, fałszywy prorok, nawiedzony guru, dewotka, przywódca sekty, satanista, osoba nawracająca siłą na swoją wiarę, długi karmiczne w stosunku do swojego ojca, zebranie negatywnej karmy, wcielenie mocno obciążające.

W połączeniu z: DIABŁEM - przywódca lub hierarcha sekty, która czciła zło, RYDWANEM - narzucenie siłą swojej religii innemu narodowi.

 

źródło: doris.piwko.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Arcykapłan (5) 
W położeniu prostym: ksiądz, duchowny, mnich, zakonnik, dostojnik religijny, papież, biskup, patriarcha, święty, męczennik za wiarę, filozof, strażnik tradycji i moralności, posiadacz licznej rodziny, troska o innych, obrońca skrzywdzonych i uciśnionych, duchowy przywódca, osoba posiadająca autorytet i charyzmę, prowadzenie działalności charytatywnej, ktoś, kto rozumie konieczność rozwoju duchowego, osoba o nieposzlakowanej reputacji i etyce świadomość poziomu własnej karmy, wskazuje na relacje z ojcem przeniesione z poprzednich wcieleń, wysoki stopień przepracowania obciążeń karmicznych. 
Przykładowa postać historyczna: papież Jan Paweł II. 
W połączeniu z: 
Kapłanką – głosiciel idei ekumenicznych, 
Cesarzem – obrońca skrzywdzonych, człowiek pomagający innym 
materialnie lub moralnie, 
Wisielcem – męczennik za wiarę lub przekonania, 
Księżycem – kapłan religii innej niż chrześcijańska. 
W położeniu odwróconym: fanatyk religijny, obłudnik, osoba o podwójnej moralności, uzurpowanie sobie praw Boga, fałszywy prorok, nawiedzony guru, dewotka, przywódca sekty, satanista, wyznawca idei mierzących w godność i dobro człowieka, osoba nawracająca siłą na swoją wiarę, wprowadzająca religię „ogniem 
i mieczem”, człowiek, który z imieniem Boga na ustach mordował i czynił z ludzi niewolników, konkwistador, ktoś wykorzystujący religię do swoich celów, osoba o bardzo wątpliwej reputacji i etyce, długi karmiczne w stosunku do swojego ojca, zebranie negatywnej karmy, wcielenie mocno obciążające. 
Przykładowa postać historyczna: papież Aleksander VI (Borgia). 
W połączeniu z: 
Cesarzem – osoba, która w imię pozornie praw Boskich, dokonywała 
zbrodni, 
Rydwanem – narzucenie siłą swojej religii innemu narodowi, 
Diabłem – przywódca lub hierarcha sekty, która czciła zło.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...