Skocz do zawartości

CESARZ


Ada
 Share

Polecane posty

CESARZ

wbdxg2.jpg

 

Symbolizuje:

Ojca, męża, osobę na stanowisku kierowniczym, mężczyzna, szef, opiekun.

 

Znaczenie karty pozytywne:

Dojrzałość, kontrolowanie emocji przez rozsądek, dominacja, inicjatywa, odwaga, umiejętność dokonywania wyboru, sprawiedliwa ocena, zdecydowanie, dobra rada.

 

Znaczenie karty negatywne:

Niedojrzałość emocjonalna, brak kontroli nad uczuciami, niecierpliwość, kłótliwość, sprzeczki, wygórowane ambicje, tyrania, złe rezultaty, despotyzm.

 

Opis:

W rozkładzie Cesarz może tez oznaczać rodzaj presji, wywieranej na nas jeżeli czujemy się ofiarą. Często karta Cesarz może wskazywać na kompleksy związane z przymusową zależnością od tej osoby czy sytuacji w jakiej się znajdują. Karta mówi, że nadszedł ważny moment dla spraw należących do świata materialnego. Zachodzi konieczność konfrontacji z własną odpowiedzialnością, ponieważ karta podkreśla potrzebę przełożenia marzeń na rzeczywistość. Ważne mogą być takie sprawy, jak korzyści materialne, status nasze zdobycze. Może to oznaczać potrzebę założenia firmy lub rodziny. Cesarz może wyobrażać kogoś obdarzonego dużym autorytetem, np. Ojca. Może okazywać się niezawodnym przyjacielem albo też nieugiętym tyranem. W negatywnej formie może oznaczać przegrany proces sądowy, lub rozkład małżeństwa. Obok karty ograniczającej oznacza on tyranie i postawę męskiej dominacji.

 

Karmiczne znaczenie jest przydatne dla osób, które chciałyby poznać swoje poprzednie wcielenie, karmę jak i warunki w jakich żyli i kim byli.

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM:

Cesarz, władca, mężczyzna, car, król, książę, dostojnik państwowy, premier, prezydent, osoba z zasadami, prawa i moralna, duże sukcesy zawodowe, osoba o ustalonej wysokiej pozycji, wskazuje na relacje typu dowódca - podwładny, przeniesiony z poprzednich wcieleń, wysoki poziom rozwoju.

 

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM:

Tyran, despota, satrapa, osoba upajająca się władzą lub uzurpująca sobie władzę, ktoś żądający absolutnego posłuchu, wysyłanie ludzi na pewna śmierć, żołdak, najemnik, ktoś bezmyślnie wydający rozkazy, długi karmiczne w stosunku do byłych podwładnych, fatalna karma trudna do odpracowania.

W połączeniu z MAGIEM - szpieg działający na szkodę własnego kraju, WISIELCEM - władca chory psychicznie.

 

źródło: doris.piwko.pl

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Cesarz (4) 
W położeniu prostym: mężczyzna, władca, cesarz, car, król, książę, dostojnik państwowy, premier, prezydent, minister, osoba z zasadami, prawa i moralna, duże sukcesy zawodowe, osoba o ustalonej wysokiej pozycji i reputacji, ojcostwo, człowiek czynny, energiczny, zdecydowany, umiejący radzić sobie w sytuacjach ekstremalnych, zdobycie prestiżu i szacunku swoimi czynami, wojskowy, dowódca, obrońca ojczyzny lub przynajmniej własnego domu, wskazuje na relacje typu dowódca – podwładny przeniesione z poprzednich wcieleń, wysoki poziom rozwoju. 
Przykładowa postać historyczna: generał de Gaulle. 
W połączeniu z: 
Sprawiedliwością – prawodawca, sprawiedliwy sędzia, 
Mocą – władca, który przyczynił się do rozkwitu swego kraju, 
Wieżą Boga – dowódca, który wygrał wojnę, 
Słońcem – osoba, która swoimi czynami zdobyła uznanie i szacunek 
całego narodu. 
W położeniu odwróconym: tyran, despota, satrapa, osoba upajająca się władzą lub uzurpująca sobie władzę, ktoś żądający absolutnego posłuchu, władca absolutny lub totalitarny, wymuszanie posłuchu siłą, uciekanie się do przemocy i brutalności, tchórzostwo, zdrajca, który w sytuacji zbliżającej się klęski przechodzi na stronę wroga, renegat, szpieg, żołdak, najemnik, zasłanianie się innymi w trudnych sytuacjach, wysyłanie ludzi na pewną śmierć, ktoś bezmyślnie wykonujący lub wydający rozkazy, długi karmiczne w stosunku do byłych podwładnych, fatalna karma trudna do odpracowania. 
Przykładowa postać historyczna: generał Pinochet. 
W połączeniu z: 
Magiem – szpieg działający na szkodę własnego kraju, 
Mocą – sadysta, któremu sprawia przyjemność zadawanie bólu fizycznego 
innym, kat, 
Wisielcem – władca chory psychicznie.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...