Skocz do zawartości

GŁUPIEC


Ada
 Share

Polecane posty

GŁUPIEC

i3v4gw.jpg

 

Symbolizuje:

dziecko lub ktoś niedawno poznany.

 

Znaczenie karty pozytywne:

witalność ,optymizm, ciekawość świata, niewinność i zaufanie, początek jakiegoś przedsięwzięcia, ryzykanctwo, początek, przygoda, lekkomyślność.

 

Znaczenie karty negatywne:

lenistwo, kłamliwość, nieodpowiedzialność, nieostrożność, zła rada, brak wiary we własne siły, nieprzemyślane decyzje.

 

Opis:

Głupiec mówi ze stare sposoby się wyczerpały i sugeruje silną potrzebę dokonania zmian. Zaczyna się nowy rozdział, narasta ochota, aby rzucić się w nieznane. Czekają nas nieoczekiwane możliwości przeżycia przygody lub ucieczki. Głupiec symbolizuje chęć przeżycia nowych doświadczeń w życiu, które innym mogą się wydać niekonwencjonalne czy nawet nie mądre. Mimo to pragnienie zmiany jest większe niż strach. Jest to wyzwanie, którego nie należy lekceważyć, gdyż możliwe, że nadszedł właśnie czas na zmianę.

 

Karmiczne znaczenie jest przydatne dla osób, które chciałyby poznać swoje poprzednie wcielenie, karmę jak i warunki w jakich żyli i kim byli.

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU PROSTYM:

Wszystko, co wiąże się z dziećmi, z ich posiadaniem, wskazuje na powiązania w obecnym wcieleniu z osobami, które w poprzednich inkarnacjach były naszymi dziećmi, określa relacje rodzinne, proste, naturalne warunki życia, skłonność do prostych przyjemności, młoda dusza, jedno z pierwszych wcieleń, błazen, trefniś na dworze królewskim, aktor, komediant, poszukiwacz przygód, mała ilość zebranych doświadczeń duchowych, wiele spraw, które zostały rozpoczęte i nie zostały zakończone i trzeba będzie je kończyć w następnych wcieleniach, niemożność dokonania wyboru wcielenia.

W połączeniu z KAPŁANKĄ - relacja dziecko i matka, ARCYKAPŁANEM - relacja dziecko i ojciec, CESARZOWĄ lub CESARZEM - młodsze rodzeństwo, ŚMIERCIĄ - utrata rodziców, sieroctwo.

 

KARMICZNE ZNACZENIE KART W POŁOŻENIU ODWRÓCONYM:

Zebrana w poprzednim wcieleniu karma była tak negatywna, że zachodzi konieczność zaczynania wszystkiego od początku, całkowite zanegowanie rozwoju duchowego, dzieciobójstwo, bratobójstwo, matkobójstwo, kidnaping, życie w luksusie kosztem innych, kierowanie się odruchami, zaspakajanie wszelkich zachcianek, nie liczenie się z innymi istotami żywymi lub też śmierć w bardzo młodym wieku, pytający umarł jako dziecko na skutek negatywnej karmy rodziców, przyszedł na świat aby odkupić karmę rodziców, dalsza karma całkowicie zależna od obecnego wcielenia.

W połączeniu z CESARZOWĄ lub CESARZEM - kazirodztwo, MOCĄ - zamordowanie członka bliskiej rodziny, ŚMIERCIĄ - pytający umarł jako dziecko.

 

źródło: doris.piwko.pl

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Arkan 1 – Głupiec (0 lub 22) 
W położeniu prostym: wszystko, co wiąże się z dziećmi, z ich posiadaniem, wskazuje na powiązania w obecnym wcieleniu z osobami, które w poprzednich inkarnacjach były naszymi dziećmi, określa relacje rodzinne, proste, naturalne warunki życia, skłonność do prostych przyjemności, młoda dusza, jedno z pierwszych wcieleń, błazen, trefniś na dworze królewskim, aktor, komediant, poszukiwacz przygód, awanturnik, mała ilość zebranych doświadczeń duchowych, wiele spraw, które zostały rozpoczęte nie zostało zakończone i trzeba będzie kończyć je w następnych wcieleniach, niemożność dokonania wyboru wcielenia. 
Przykładowa postać historyczna: Casanova. 
W połączeniu z: 
Kapłanką – relacja dziecko i matka, 
Arcykapłanem – relacja dziecko i ojciec, 
Cesarzową lub Cesarzem – młodsze rodzeństwo, 
Śmiercią – utrata rodziców, sieroctwo. 
W położeniu odwróconym: zebrana w poprzednim wcieleniu karma była tak negatywna, że zachodzi konieczność zaczynania wszystkiego od początku, całkowite zanegowanie rozwoju duchowego, dzieciobójstwo, bratobójstwo, matkobójstwo, kidnaping, życie w luksusie kosztem innych, kierowanie się prymitywnymi odruchami, zaspokajanie wszelkich zachcianek, nie liczenie się z innymi istotami żywymi lub też śmierć w bardzo młodym wieku, pytający umarł jako dziecko na skutek negatywnej karmy rodziców, przyszedł na świat, aby odkupić karmę rodziców, dalsza karma całkowicie zależy od obecnego wcielenia. 
Przykładowa postać historyczna: Kaligula. 
W połączeniu z: 
Cesarzową lub Cesarzem – kazirodztwo, 
Mocą – zamordowanie członka bliskiej rodziny, 
Śmiercią – pytający w danym wcieleniu umarł jako dziecko.

 

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...