Skocz do zawartości

Zawody - Małe Arkana


Polecane posty

Do kart dworskich są przyporządkowane zawody:

 

Król Buław - człowiek na stanowisku, przedsiębiorca, właściciel firmy, szef.

Królowa Buław - takie same zawody jak Król, tylko płci żeńskiej.

Rycerz Buław - pośrednik.

Giermek Buław - posłaniec.

 

Król Kielichów - lekarz, terapeuta, psycholog, nauczyciel, kapłan, wychowawca.

Królowa Kielichów - zawody takie jak król, tylko płci żeńskiej.

Rycerz Kielichów - marzyciel, poeta.

Giermek Kielichów - osoba niedojrzała, młoda, medialna, pomocna.

 

Król Mieczy - pracownik wyższej uczelni, prawnik, filozof, dyplomata, matematyk, krytyk, sędzia, chirurg, szef policji, kabarecista.

Królowa Mieczy - zawody podobnie jak u króla.

Rycerz Mieczy - żołnierz, policjant.

Giermek Mieczy - młoda osoba (nie ma określenia zawodu)

 

Król Monet - właściciel ziemski, handlarz nieruchomościami, ogrodnik, leśnik, bankowiec, makler, właściciel restauracji, obrońca środowiska naturalnego, nauczyciel.

Królowa Monet - zawody podobnie jak u Króla.

Rycerz Monet - przyjaciel, człowiek realistyczny.

Giermek Monet - młody człowiek, chętny do nauki, student.

 

źródło: "Vademecum Tarota" Barbary Antonowicz Wlazińskiej

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawody przedstawiane poprzez karty Dworskie

================================================

 

Sprawa jest o tyle ciekawa o ile my często sami nie wiemy w która stronę iść , co wybrać, co będzie dla nas dobre. Co prawda numerologia tez bardzo ładnie pokazuje tego rodzaju sprawy , mówi nam o predyspozycjach do pewnych rzeczy , o sprawach, których powinniśmy unikać, bo w przyszłości będą robione przez nas na siłę ale również z kart możemy się bardzo ładnie dowiedzieć co tak naprawdę u nas w duszy piszczy i w która stronę ta dusza ciągnie. Przy tym sprawdzaniu zawodów owszem możemy sprawdzać np. Poprzednie wcielenia, czym się zajmowaliśmy, co mamy w tej pamięci genetycznej , komórkowej ale również możemy tak prosto. Po prostu przychodzi mam i pyta w jakim kierunku córkę, lub syna, pchnąć dziecko , na jakie kursy i jak rozwijać zainteresowania

 

Do tego trzeba wybrać stosowny układ.

Talia kart – oddzielić karty dworskie od całej reszty . Dobrze jest wtedy podzielić talie kart na 3 kupki- osobno karty dworskie, osobno małe arkana, i osobno wielkie arkana.

Tasujemy karty dworskie i jako centralną kładziemy kartę dworską.

Tasujemy wielka arkana, prosimy aby osoba wyciągnęła lub sami wykładamy 4 wielkie arkana i układamy je w krzyż czyli oprócz tej centralnej karty będziemy mieli w tym momencie 5 kart. , bo 4 wielkie arkana będą otaczać ta kartę centralną z figur dworskich.

Następnie tasujemy małe arkana , które będą drobnymi podpowiedziami i rozkładamy nad tymi arkanami 4 karty małych arkan. , które też może wyciągnąć zainteresowana osoba. Karty maja losować dorosłe osoby ( nie dzieci).

 

Skupiamy się głównie na tej karcie centralnej czyli tej karcie , która mówi nam o predyspozycjach tej karcie dworskiej a i wielkie arkana i małe arkana są podpowiedziami.

Te karty, które stoją po naszej lewej stronie ( jeden wielki arkan i jeden mały)- będą podpowiedzią co się zdarzyło w przeszłości i co ma wpływ na nasza obecna konstrukcję psychofizyczna czyli dlaczego jesteśmy taka osobą jaka jesteśmy i co tam kiedyś w duszy zagrało.

Karty, które są centralnie nad karta dworska mówią o tym co dzieje się w tym momencie, jakie na ten moment mamy możliwości i co możemy zrobić, żeby dalej w życiu tym zawodowym również być osobami szczęśliwymi.

Karty po naszej prawej stronie pokazują nam ścieżkę, która w momencie kiedy wybierzemy ta radę tarota z teraźniejszości potem otwiera się przed nami. Przeważnie są to rady dobre wiec i ta ścieżka też wychodzi jako taka słuszna i niezachwiana, niezłomna i dobra dla nas.

Jak już mamy rozkład te karty poboczne interpretujemy wg własnej zdobytej wiedzy czyli wg tego, co usłyszeliśmy, przeczytaliśmy, przemedytowaliśmy z kartami, Natomiast jeżeli dana karta znajdzie się w centralnym punkcie ( karta figur) oznacza :

 

Król Pałek

Pałki często dają nam dużą energię, dają nam możliwości. Często oznacza to jako zawód tzw. Przedsiębiorca czyli jest to osoba, która działa na własny rozrachunek , na własny koszt. Jako Król może mieć pod sobą osoby , które są od niego zależne czy finansowo czy zawodowo ale daje nam taka energię, która pozwala nam działać na swoim kawałku podłogi czyli na takich określonych poprzez świat w którym żyjemy , i miejsce w którym żyjemy –warunkach

Bardzo często u młodych osób król Buław jak karta zawodu oznacza po prostu politykę. Dlatego, że jednak pałki dają nam lekkość wypowiedzi , są kartami energetycznymi – można mówić o zawodzie i predyspozycjach , biznesmeni, przedsiębiorcy ale i mimo tego , ze tez przede wszystkim w karcie króla Mieczy widzimy sędziego to również król buław niesie nam energie rozsądzania sporów, energie przyjacielską, dobra i stabilną na tyle, że jeżeli ktoś kto pyta czym się powinien zając dążył w tym kierunku ,żeby zostać chociażby sędzią.

Oprócz tego są to zawody grupowe np. policjant, żołnierz, ale generalnie król Pałek oznacza przywódcę i lidera. – zawody zajmujące się organizacja pewnych rzeczy – np. organizacja przyjęć, organizacja konferencji, i osoba, która wybrała ta karta poradzi sobie z tymi przeciwnościami . Wiadomo organizacja czegokolwiek wiąże się z kontaktami , które ułatwiają nam pałki ponieważ my mamy w życiu dosyć dużo przyjaciół, umiemy przeforsować w życiu pewne sytuacje, które niekoniecznie od razu są na rękę ale potrafimy je tak zmienić, tak ułożyć, że się nam układa, zgadza.

Może to tez być szef sztabu, oficer marynarki ( chociaż marynarka jako służba na wodzie kojarzy się z Pucharami) to jednak tu ten Król Pałek daje nam taka moc, moc szefowania , moc przekonywania do swoich racji.

Często ta karta pokazuje takich samorzutnych liderów, czyli osoba, która wcale nie przepycha się łokciami i kolanami poprzez środowisko w którym się znajduje, jest tak samo rzutnie wybrana na osobę prowadzącą , na lidera.

 

Królowa Buław

Tu jest nieco łagodniejsza energia. Królowe dodają więcej przy czym niekoniecznie musi to oznaczać, że osoba, która pyta jest kobietą. Natomiast daje nam większą lekkość bytu i większą intuicyjność .

Zawody są związane bardziej z myśleniem , tez z szefowaniem , też z przywództwem ale bardziej z empatią, sympatią do innych osób. I tak np. Królowa Buław może przedstawiać terapeutę, psychologa- wiec dużo nauki przed kimś kto pyta ( spełnienie w zawodzie psychologa ).

I czasem mimo , iż nie są to karty mieczy czyli ciecia Królowa Buław oznacza zawód chirurga .

Jeżeli pyta chłopak , jeśli dzieckiem jest męska osoba to często jest to mechanik – niekoniecznie samochodowy – może być ten związany z lotnictwem , bo też ta karta oznacza zawód pilota.

Może tez być marynarz ale nie na zasadzie oficera marynarki tylko żołnierz zawodowy- marynarz, ale nie na bardzo wysokim stanowisku .

Jako , ze jest to karta kobieca daje intuicyjność – bardzo często spotyka się ja wśród bioenergoterapeutów lub radiestetów.

Pałki dają nam na tyle dużo energii, że nie musimy się martwic tym , że gdzieś ta energia zostanie nie tak wykorzystana , nie tak puszczana. , że ludzie będą z nas ciągnąć i stąd ten trudny zawód czy bioenergoterapeuty czy radiestety mogą wykonywać osoby pod nadzorem tej karty Królowej Pałek.

oznacza misjonarza . bo tu mamy w połączeniu tej duchowości . tego powołania z karta drogi , z tym poruszaniem się rycerz , z tym ruchem , które karty rycerzy nam jednak niosą albo Mo Pałki dają nam również polot, który mówi , że równie dobrze możemy być szalonym konstruktorem, który jeszcze potrafi na tych swoich szalonych konstrukcjach fajnie zarobić.

Jako, że pałki są żywiołem ognia mogą to być również jakieś stanowiska związane ze strażą, przy czym przy Królowej Pałek mogą to być nawet dość wysokie stanowiska i tu przywództwo podobnie jak przy królu Pałek tez wchodzi w grę dlatego , że ludzie pod nadzorem tej karty Królowej Pałek bardzo często zostają liderami , przywódcami jakiejś grupy społecznej ( np. nasz pokój w urzędzie) ale wiadomo to my rządzimy i do nas zwracają się ludzie z prośbami o pomoc, o to by cos doradzić, rozsądzić.

 

Rycerz Buław

Tu jest większa figlarność. Rycerze to szybkie energie , szybkie karty.. To jest przekazywanie wiadomości , to są osoby, które potrafią odnaleźć się w każdym towarzystwie. Karta ta oznacza bardzo często predyspozycje do zawodów aktora- nie musi być to aktorstwo wielkiego lotu, ale spełnianie się w krótkich etiudach czy na zasadzie jakichś studenckich czasów ( ale w zasadzie bardziej aktorstwo niż siedzenie po drugiej stronie kamery.

Rycerz Pałek może oznaczać szeroko rozumianego filmowca (osobę, która stoi za kamerą, która zajmuje się dźwiękiem , światłem) i daje sprawdzalność czyli nawet w momencie kiedy sprzęt cos nie działa to ten rycerz pałek zawsze potrafi odnaleźć się w danej sytuacji, coś załatać, taka złota rączka , ma predyspozycje by wszystko funkcjonowało poprawnie.

Jako, że pałki dają nam dar wymowy może to być również parlamentarzysta ale bardzo często ci ludzie zajmują się słowem jako takim lecz nie maja aż takiej wyobraźni, żeby np. wymyślać nowe przygody, nowe książki . Mogą to być raczej krótkie formy typu opowiadania , nowelki albo spisywanie biografii bo świetne jest posługiwanie się słowem ale nie na zasadzie czystej wyobraźni tylko bardziej na faktach.

Jako Rycerz Buław – może to być hodowla koni i nie musi to być od razu hodowla własna lecz może to być np. nauczyciel konnej jazdy , osoba, która pracuje z dziećmi , pracuje z końmi.

Rycerze mówią o mobilności czyli np. o samochodach i tu przy energii tego Rycerza pałek osoba ma predyspozycje do pozostania instruktorem samochodowym ( jako instruktor spełni się ).

Rycerz Pałek jako karta daje nam chęć zapoznania się ze światem doświadczanie go poprzez to co widzimy , poprzez to co czujemy , przez smaki i zapachy – oznacza w przyszłości podróżnika . Dalsze karty pokazują czy to będzie podróżnik zawodowy ( ktoś kto wydaje książki , kto robi reportaże i filmy ) czy będzie to pasjonat, który każdy zarabiany przez siebie grosz ( a Rycerz pałek potrafi zarabiać pieniądze ) będzie odkładał na podróże po to aby czuć te obce klimaty , smaki i zapachy całym sobą.

Rycerz Buław może oznaczać, jeżeli osoby czuja powołanie ( w okolicach wielkich arkan mamy Kapłana). Bardzo często może oznaczać misjonarza . bo tu mamy w połączeniu tej duchowości , tego powołania z kartą drogi , z tym poruszaniem się rycerzy , z tym ruchem , które karty rycerzy jednak nam niosą albo może być wykładowcą w szkole jeżeli np. pojawi się jakaś karta urzędowa ( Sąd, Sprawiedliwość)

 

Paź Pałek

Tu wchodzi w grę już filozofowanie i te osoby ciągną na takie kierunki jak filozofia, socjologia i mogą zostać filozofem z prawdziwego zdarzenia , bo na karcie Pazia Pałek stoi człowiek i przemawia.

Paz Pałek daje nam możliwości przekonywania innych do swoich racji. Mało tego, mówi czasem o abstrakcyjności czyli ta filozofia nie jest ugruntowana w korzeniach , nie jest przyziemna , natomiast daje nam bardzo ładne powiązanie pewnych faktów, udowadnianie pewnych tez , które gdzieś tam w rzeczywistym świecie niekoniecznie maja racje bytu- czyli to zawód filozofa.

Blisko filozofii zawód jakby konkurencyjny nawet jeśli chodzi o wymiar finansowy czyli jako naukowy jest adwokat, tutaj też jest przekonywanie innych do swoich racji , przygotowane przemówienia, wystąpienia pewnych tez czyli zawód adwokata jest tez dla takiej osoby bardzo pożądany. Paź Pałek często charakteryzuje naszego pracodawcę z tym , że mieć za pracodawcę Pazia pałek to jest tak jakby dziecko więcej wiedziało od rodzica , bo Paź Pałek nie ma takiego doświadczenia , zawsze stoi trochę niżej od nas , czy wiekiem czy wykształceniem , czy doświadczeniem życiowym lecz jest na tyle obrotny i ambitny , że często społeczeństwo wznosi go na wyżyny zarządzania (może być naszym pracodawca)

Jeżeli przy Paziu Pałek staną duchowe karty – oznacza duchownego , też niekoniecznie proboszcza, biskupa, papieża, lecz duchownego na początku swej zawodowej kariery i niekoniecznie wzniesie się wyżej czyli predyspozycje , powołanie –tak, niekoniecznie wielkie stanowisko kościelne.

Może być biografem, pisarzem nowelek, opowiadań ale nie wielkie tolkienowskie powieści iluś częściowe , które tworzą cały świat i gdzieś ta wyobraźnia gra- tylko to są z życia wzięte króciutkie formy typu felietony.

Może tez być zawód związany z przyrodą.

To jest osoba , która w przyszłości nie będzie się czuła na tyle silna i na tyle doświadczona życiowo , żeby np. zakładać własny biznes ale będzie szukała do spółki , do której się nadaje , bo takie prace z polecenia, coś gdzie wskażemy drogę, coś podpowiemy przyjmuje to na siebie bardzo chętnie , wykonuje rzetelnie , uczciwie ale boi się wystartować samemu czyli musi mieć oparcie w innej może bardziej doświadczonej osobie.

 

Król pucharów

Daje nam tendencje do tego , że będziemy dobrym psychologiem, również parapsychologiem , bo odczuwa uczucia innych ludzi w sobie wręcz więc jest to taki rodzaj więzi bardzo spójny ( kogoś boli głowa to jego też).

 

Królowa Pucharów

Kielichy w ogóle odpowiadają za uczuciowość, za umiejętność wczucia się w drugiego człowieka , dostrzeżenia jego plusów, minusów i spojrzenia na jego drogę w sposób bardzo łagodny ,.

Jeżeli przy pytaniu o pracę wypadnie nam królowa Kielichów bardzo często oznacza to , ze albo jesteśmy albo będziemy lekarzem a najczęściej lekarzem położnikiem lub akuszerką.

Również wrażliwość możemy zauważyć w zawodach reżysera. Jest tutaj i wrażliwość na światło i na dźwięk , na całość obrazu , który musi emanować od tej osoby ale również zawód malarza , poety lub takiej osoby , która jest świetnym aktorem natomiast gra całym sobą, gra uczuciami a nie tylko uczy się roli na pamięć. Jest w tym jakieś uczucie , jakaś pasja, zadowolenie.

Królowa Kielichów bardzo często oprócz tego przedstawia zawody hotelarza ale jej uczuciowość powoduje to , że uwielbi pracę z dziećmi. I tu może być przedszkolanka , opiekunka w żłobku

Może to być tez osoba , która pracuje i ze zwierzętami i z dziećmi ( terapie dla dzieci chorych , które trzeba otoczyć dodatkową opieką.

Jeżeli o opiece mowa to również królowa Pucharów może być pracownikiem domu opieki już dla osób starszych . Jest to wtedy osoba o dodatkowej wrażliwości , pomaga a na pewno nie szkodzi.

Królowa Pucharów może być wychowawczynią w sierocińcu , dlatego , że królowa Pucharów generalnie ma bardzo duże i bardzo otwarte serce na wszystkich ludzi , szczególnie na te pokrzywdzone istoty , które gdzieś tam po drodze się w życiu napotyka .

Może tez być pracownikiem socjalnym ale wtedy nie jest to pracownik , który trzyma się ściśle wyznaczonych paragrafów tylko taki pracownik , który też działa z sercem i współpraca z tymi osobami , które napotyka na swej drodze

Takich spraw , które wymagają mniej zaangażowania uczuciowego może to być producent żywności lub sprzedawca artykułów spożywczych . I jeśli obok królowej Pucharów staną karty handlu możemy przypuszczać, że będzie to jakaś własna działalność.

 

Rycerz kielichów

ycerz Kielichów jest taka osoba, która potrafi bardzo dużo rozmyślać, potrafi przyglądać się rzeczom bardzo drobiazgowo i dlatego on ma tez takie drobiazgowe zawody . Tutaj np. może być filozofem , który rozkłada na czynniki pierwsze ile aniołów mieści się na łebku od szpilki dlatego , że go takie rzeczy interesują.

Może być również lekarzem i wtedy jest bardzo sympatyczny , ma mnóstwo pacjentów , dlatego , że przychodzą do niego ludzie , nie tylko po poradę zdrowotną ale również po to, żeby wyżalić się, zwierzyć, bo on potrafi wczuć się w ta druga osobę, która do niego przychodzi.

Jako osoba drobiazgowa może być również astrologiem . W astrologii potrzeba takiego troszeczkę zmysłu ezoterycznego ale również jest to taka dziedzina , że praktycznie prawie ścisła, bo jednak te wszystkie konstelacje itp. Ale on potrafi bardzo ładnie poukładać wszystko w jedna całość.

Oprócz tego jeśli chodzi o ezoteryczne zawody Rycerz Kielichów może zajmować się czytaniem z ręki dlatego , że np. ja patrzę na rękę , mam białą kratkę . jednak te karty do mnie przemawiają a z reki zupełnie nie potrafię znaleźć linii a rycerz kielichów potrafi. „krzyżyk na wzgórzu Wenus, „ tam gdzieś linia zagłębia się z drugą’, „ jakieś wydarzenia będą” – idzie mu to dobrze.

Ta drobiazgowość oprócz ezoteryki może się również przenieść na zawody detektywa i kryminologa , czyli są to służby mundurowe, natomiast bardziej w działalności umysłowej.

Może być również szpiegiem co na dzisiejsze czasy wydaje się nieco śmieszne ale myślę, że taka instytucja gdzieś tam funkcjonuje lub oficer wywiadu czyli gdzieś blisko szpiega.

Oprócz te go może być z różnych dziedzin badaczem ( jego drobiazgowość i przywiązanie się szczegółom)

Bardzo dobrze sprawdza się w zawodach chemicznych .

Puchary wiadomo wiążą się z woda. Podstawowy pierwiastek , którego i alchemicy i chemicy do różnych rzeczy używają

No i oczywiście może być alchemikiem.

 

Paz Kielichów

Jest to również osoba wrażliwa.

Może zostać w przyszłości albo już jest kompozytorem, muzykiem przy czym nie jest to muzyka bardzo mocna , nie jakiś zespół metalowy tylko takie jakieś łagodne Przytulanki poduchowe.

Może również być rybakiem Zawód może mniej popularny ale rybak na morzu może być.

Jako, że kielichy związane są z wodą może wykonywać zawód hydraulika ( takiego mistrza w swoim fachu- woda daje polot do tych spraw związanych z rurami) , czyli osoba giętka , która potrafi zarobić pieniądze a swoja pracę wykonuje dobrze.

Może być duszpasterzem lub kaznodzieja natomiast jest to na pograniczu guru, na pograniczu biednych kościołów, dlatego, że jednak kielichy dają takie zapatrzenie w siebie , że „ja jestem ważny , ja rządzę, ja jestem świetny i zostawię taki narcyzm , egocentryzm i stąd kościoły nowo powstałe w tym ruchu – new age”

Paz kielichów może być restauratorem ale nie posiadaczem restauracji, tylko raczej kimś kto zarządza czyjąś restauracją i robi to fachowo z tego względu , że potrafi wczuć się klimat danej restauracji wczuć się potrzeby klienta.

Jako osoba potrafiąca wczuć się w cudze emocje może być opiekunem z tym, że nigdy nie jest to taki opiekun zawodowy. Raczej jest to taka opiekunka, nasza znajoma dla naszego dziecka. Ktoś polecony.. ktoś godny zaufania ale niekoniecznie zajmujący się tym zawodowo.

Natomiast zawód salowa jest już związany z umową i prawnymi przywilejami.

Jako beztroski dzieciak Paz Pucharów może być producentem zabawek , z tego względu , że on bardzo ładnie wczuwa się w potrzeby tego najmłodszego pokolenia i tak naprawdę sam doskonale bawi się tym co robi.

Również może być pracownikiem wesołego miasteczka.

 

(opr. wg J. Wiśniewskiej)

źródło: dobry tarot.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...