Skocz do zawartości

Królowa Denarów


Ismena
 Share

Polecane posty

Królowa Denarów

76.jpg.0dda7ce1296b0af978ff24fe97c4ed3c.jpg

Niekiedy pierwsze wrażenie staje się decydujące dla opinii, jaką zamierzamy właśnie wokół siebie budować. Królowa jest świadoma swoich mocy i zdolności, a przede wszystkim praktycyzmu. Potrafi świetnie organizować wszelkie działania i udzielić zbawczej rady, nawet w beznadziejnych sytuacjach.

 

Królowa Monet symbolizuje rozsądną i hojną kobietę. Jako siedemdziesiąta siódma, kolejna karta talii jest piątką, to czyni ją postacią żywą i zmysłową, ale przesadnie poddającą się emocjom, co nie bardzo przystoi żywiołowi ziemi. Jej reakcja w chwili gniewu może spowodować prawdziwe trzęsienie ziemi i poruszyć podstawy naszego bytu.

 

Jest to karta wskazująca na nasze zamiłowanie do funkcjonalności i praktycyzmu, przy zachowaniu elegancji i estetyki. Dla takich celów nie żałujemy pieniędzy, co pozytywnie wpływa na nasz wizerunek, samopoczucie i społeczny odbiór. Warto jednak inwestować w siebie, również w swój wizerunek zewnętrzny na zasadzie: „jak cię widzą, tak cię piszą”. Niekiedy pierwsze wrażenie staje się decydujące dla opinii, jaką zamierzamy właśnie wokół siebie budować. Królowa jest świadoma swoich mocy i zdolności, a przede wszystkim praktycyzmu. Potrafi świetnie organizować wszelkie działania i udzielić zbawczej rady, nawet w beznadziejnych sytuacjach.

 

Gdy wyciągniemy Królową Denarów

W towarzystwie kart pomyślnych wszystko wskazuje, że mamy predyspozycje do zajmowania stanowisk kierowniczych. Tkwi w nas oparta na realiach ambicja i wytrwałość w dążeniu do celu. Konsekwentne działania zawsze przynoszą finansowy sukces, co wzmacnia naszą motywację i pogłębia wiarę we własne siły. Umiemy też cieszyć się ze swoich osiągnięć i doskonale wykorzystywać je dla własnych przyjemności. Pozwala nam to gromadzić wokół siebie ludzi tego samego pokroju. Prawdę powiedziawszy, jesteśmy nieco egoistyczni i nawet pomoc traktujemy jako uprzejmość wymagającą rewanżu, a w najlepszym razie jako promocję siebie.

 

W otoczeniu kart mniej przychylnych możemy przewidywać, że nastąpią pewne trudności finansowe spowodowane rozrzutnością i nietrafionymi inwestycjami. Zbyt ufamy w swoją szczęśliwą gwiazdę, co na dłuższą metę może okazać się zgubne. Otoczenie powoli odkrywa naszą mniej piękną stronę, mianowicie egoizm i pozorne wsparcie dla innych.

 

Aby to niekorzystne wrażenie powstrzymać i nie narazić się na wstyd, trzeba czym prędzej porzucić nonszalancję i chwiejność, a nade wszystko nie poddawać się sytuacji. Bardziej wskazane jest przejęcie inicjatywy, pod warunkiem, że nie będzie to chwilowy zryw i zapał słomianego ognia. Na nic się to nie zda, gdyż konieczne jest jasne określenie celu i konsekwentne dążenie do jego osiągnięcia.

źródło: magia.onet.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

1zbbdyc.jpg

 

Znaczenie karty Królowa Denarów:

 

Reprezentuje podobne zawody, co Król Denarów, ale karta oznacza w tym przypadku kobietę. Cechuje ją odpowiedzialność, obowiązkowość, wytrwałość, pracowitość. Jest symbolem kobiety, która wspaniale radzi sobie w sprawach zawodowych i rodzinnych. Królowa Denarów to również opiekuńcza, pełna ciepła, oddana matka, która potrafi zapewnić bezpieczeństwo i byt swoim najbliższym. Karta może oznaczać również zmysłową, piękną kobietę, o dobrym guście, elegancko i modnie ubraną. Inne cechy, które symbolizuje karta to dojrzałość, kompetencja, praktycyzm, może być to również zapowiedź polepszenia warunków materialnych, poprawy finansów, awansu.

 

Źródło: Tarot - Arkana Małe

 

Królowa Denarów - pomyślność finansowa, umiejętność kierowania innymi ludźmi, ambicje poparte rzetelną pracą, konsekwentne realizowanie podjętych decyzji, cieszenie się z osiągnięć.

 

Królowa Denarów (odwrócona) - trudności finansowe spowodowane niegospodarnością, pogoń za pieniądzem, napięte terminy, brak wytrwałości, połowiczna realizacja celu.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pomyślność w sprawach finansowych, życie na wysokim poziomie materialnym, bogaci krewni na prowincji, aspiracje poparte rzetelną pracą, wiedzą, doradca. Ktoś, kto umie korzystać z dobrych stron życia. Osoba znająca odpowiedzi na wiele życiowych pytań, dbałość o urodę otoczenia.

 

W negacji - brak wiary w siebie, niegospodarność, podejrzliwość, nieregularna praca, poddawanie się losowi. Brud, niechlujstwo, skłonność do alkoholizmu i prostych rozrywek.

 

Choroby: ostrzega przed reumatyzmem i schorzeniami dermatologicznymi.

 

Źródło: Joanna Stawińska Twój magiczny niezbędnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...