Skocz do zawartości

Wróżenie z ręki


Mala_Mi
 Share

Polecane posty

Wróżenie z ręki

linie_dloni.jpg

Chiromancja - Jak pisze jedne z najznakomitszych znawców ezoteryki Paracelsus, człowiek jest małym światem, ale we wszystkich mocach i cnotach odpowiada światu wielkiemu. Na człowieka przechodzi szlachetne imię mikrokosmosu.

Chiromancja zajmuje się znajdowaniem odniesień do losu ludzkiego i ich mocy bezpośrednio na ciele człowieka a dokładniej na dłoniach.

 

Dłoń dla wielu badaczy stanowi interesujący obiekt dla studiowania powiązań między małym światem ludzkiego losu a wielkim światem kosmicznego bytu. Tak jak i ręce każdego człowieka różnią się od siebie taksami i koleje losu są różne.

Umiejętność czytania z linii dłoni uchodziła za poważną gałąź nauki. Jeszcze w XVIII wieku istniały Niemczech katedry chiromancji na uniwersytetach.

 

Chiromancja z czasem została rozbita na wiele rożnych systemów.

Już Arystoteles podejrzewał związek pomiędzy długością linii na dłoni i długością życia. Nie było to jednak wróżbiarstwo tylko hipoteza naukowa. Sztuka czytania z dłoni przez antycznych myślicieli była traktowana jako cześć fizjonomiki, która na podstawie budowy wszystkich części ciała wyciągała wnioski co do zdrowia charakteru człowieka.

 

Chiromancja z czasem również czerpała z bogatych zasobów wiedzy astrologicznej. Ogromny system symboli w astrologii umożliwił stworzenie sieci powiązałaby uczynić wyraźnymi i zrozumiałymi związki pomiędzy ludzkim losem wypisanym na dłoni a wpływami wszechświata.

 

W połowie XIX wieku walkę przeciwko wierze w magię przeniesiono do podręczników szkolnych i encyklopedii. Także chiromancja się tam znalazła, zostając potępiona przez Kościół Katolicki.

 

Znajomość linii na dłoni poprzez stulecia została rozbudowana do ogromnego systemu myślowego. Metody odczytu linii były tak skomplikowane, że mogli się nimi posługiwać tylko fachowcy. Ci którzy chcieli zarobić mówili cokolwiek im przyniesie ślina na język by móc zarobić, dlatego tez znaczenie chiromancji zaczęło upadać.

 

Aby zostać Chiromanta nie wystarczyło tylko popatrzeć się na dłoń, należało znać się na fizjognomi, psychologii i być po części jasnowidzem.

 

Należy tez zwrócić uwagę, że np. wzorce interpretacyjnej chiromancji chińskiej, są zupełnie inne niż tej europejskiej.

Długa tradycje ma np. przekonanie, ze z lewej ręki można odczytać koleje losu określone położeniem gwiazd w momencie narodzi, a z prawej ręki charakter i duchowość człowieka.

 

Zaobserwowano ze prawa ręka jest czynna, nią piszemy i wykonujemy wiele rzeczy, dlatego przypisano jej większą moc niż lewej ręce. Niektórzy chiromanci uważali, że ci którzy urodzili się w nocy powinni mieć odczyt z lewej ręki.

 

Bardziej prawdopodobny jest jednak pogląd że dopiero porównanie obu dłoni daje ogólny obraz człowieka.

Głównym zadaniem Chiromanty jest ostrzeżenie przed nadchodzącymi nieszczęściami, przygotowanie tak aby można było stawić im czoła. Poznając swoje braki, osoba może wyciągnąć odpowiednie wnioski i poprawić swoje niedociągnięcia. Chiromanta który da znać w porę o niebezpieczeństwie, może nam bardzo pomóc. Jakie znaczenie mają ręce człowieka?

Gdy zaczynamy wróżenie z rak , należy zwrócić uwagę , czy ręce są gładkie czy sztywne. Następnie oceniamy wielkości dłoni w stosunku do całego ciała, potem dopiero kwalifikujemy do jakiego typu należą. Po osiągnięciu pewnej wprawy, można już na pierwszy rzut oka, określić typ do jakiego należą dane ręce. Następnie oceniamy długości palców. Kciuk ręki powinien być oceniany niezależnie od całej dłoni. Patrzymy jak jest osadzony, nisko czy głęboko, czy jest szeroki czy wąski itd.

Następnie odwracamy dłoń i przyglądamy się, które z wzniesień, umieszczonych na wewnętrznej stronie dłoni,, są najbardziej uwypuklone. Dopiero wtedy patrzymy na linię życia i resztę linki oraz wzgórków.

 

 

- Ręka w odpowiedniej proporcji do całego ciała cechuje człowieka, który dążąc do celu i obejmując całości, jednocześnie zdaje sobie sprawę z wagi szczegółów.

 

- Ręka nadmiernie miękka to ręka poety, natury marzącej, nerwowej i niepraktycznej. Może też oznaczać rękę człowieka leniwego, często niezdolnego do uczucia.

 

- Ręka o mięśniach dobrze wyrobionych jest ręką człowieka nie bojącego się pracy. Człowiek zdolny do zniesienia twardego losu.

 

- Ręka nadmiernie twarda oznacza niską inteligencję, obojętności wobec cudzego cierpienia.

 

- Ręka koścista i cienka ręka oznacza nieśmiałości oraz brak ambicji

 

- Ręka gruba, mięsista oznacza nadmierną zmysłowości i materializm.

 

- Ręka gruba, krótka i twarda, o krótkich palcach to ręka człowieka z małymi ambicjami

 

- Ręka płaska, wgłębiona oznacza częste kłopoty w interesach lub w sprawach sercowych

 

- Duże ręce cechuje ludzi zamiłowanych w dokładnej pracy, są to ludzie bardzo słowni, dotrzymują słowa, nawet gdy to dla niech jest niekorzystne.

 

Ludzie o małych rękach mają daleko idące ambicje, lecz rzadko kiedy umieją przeprowadzić swoje zamierzenia do końca, są bardzo wesołymi ludźmi. Łatwo dają przyrzeczenia i tak samo łatwo je łamią.

 

Rozróżniamy 7 typów rąk. Są to:

 

Ręka :

 

Pospolita – to częsty typ ręki, powszechny u klasy robotniczej, nie mają chęci do poprawiania swojego losu. Są to ludzie natury powolnej i bez wyobraźni. Palce ręki pospolitej są krótkie i sztywne, bez zaokrągleń na końcu. Dłoń szeroka, gruba i przeważnie twarda.

 

Szeroka - to najbardziej powszechny typ ręki. To człowiek sympatyczny, lubi porządek i jest dobrym organizatorem. Można na nim polegać, Jest też zdecydowany w swoich przekonaniach.

Mało kłótliwy, Bardzo wymagający w stosunku do siebie jak i do innych. Ręka człowieka interesów, zdolnego wykonawcy, jednak nie człowieka idei. Uwielbia sporty w tym często ekstremalne. Kieruje się rozsądkiem, nie wierzy w intuicje i rzeczy nie pokryte faktami.

 

Łopatkowa - Palce na końcach są często spłaszczone i szersze w tym miejscu niż w miejscu kostek. . Ręka ta zazwyczaj należy do osoby czynnej, szybkiej, energicznej, będącej w czynnym ruchu, miłują często tylko jedną osobę w życiu, posiadają jednego stałego partnera. Bardzo odpowiedzialni ludzie. Lubi nowe wyzwania. Z łatwością tworzą własne firmy, będąc niezależnymi finansowo. Jest to ręka nawigatora, mechanika, odkrywcy, biznesmena.

 

Filozoficzna - Liczne zgrubienia w przegubach charakteryzują tę rękę. Jest bardzo wyraźna w wyglądzie ale niezbyt ładna. Człowiek z taką ręką ma zamiłowanie do nauk ścisłych, badań prawdy opartej na faktach. Celem jego jest dobro innych , zapomina często o swoich potrzebach. Rzadko jednak zdobywa się na przyjaźń. Przywiązuje szczególną wagę do ubioru własnego i innych ludzi z otoczenia. Taką rękę najczęściej znajdujemy u inżynierów,, architektów, matematyków i dyplomatów.

 

Artysty – W ręce podłużnej, o zwężających się palcach, rozpoznajemy rękę artysty. Tacy ludzie są szlachetni w swych działaniach, lubują się we wszystkim co jest piękne, są romantyczni, wrażliwi i skłonni do podniet. Kierują się instynktem i impulsem. Rzadko jednak zaznają szczęścia w małżeństwie. Ulegają często nostalgiom i nastrojom chwili. Są to osoby błyskotliwe,, nie mogą żyć bez miłości ale są nieszczęśliwi w małżeństwie. Przy głębszym poznaniu tracą, gdyż umieją tworzyć z siebie osoby którymi nie są w rzeczywistości.

Ludzie tacy to artyści, dziennikarze, oraz ludzie o artystycznych zamiłowaniach.

 

Idealistyczna - to najpiękniejszy typ ręki, ale tacy ludzie przeważnie odznaczają się zupełnym brakiem umiejętności dawania sobie rady w życiu. Jeśli unikną ciężkiego losu, choć są idealistyczni i niepraktyczni.

 

Złożona – Jest to najtrudniejszy typ ręki do rozpoznania, posiada bowiem cechy charakterystyczne dla wielu typów rąk. Taka ręka oznacza indywidualności bardzo różnorodną o różnych zainteresowaniach. Ludzie tacy umieją przystosować się do zmiennych warunków i sytuacji. Są zręczni w rozmowie i umieją sprawi wrażenie bardzo inteligentnych. Są skłonni do zmiany swoich przekonań. Łatwo się zniechęcają nowościami, dlatego też rzadko osiągają prawdziwe sukcesy w życiu.

 

PALCE- ICH KSZTAŁT I ZNACZENIE

 

Palce, poza kciukiem, nazywamy:

pierwszy- wskazujący lub palec Jowisza

drugi- środkowy lub palec Saturna

trzeci- serdeczny lub palec Słońca

czwarty- mały palec lub palec Merkurego

 

Podczas oceny ręki, najbardziej charakterystyczny palec będzie wskazówką cech charakteru i usposobienia.

Jeżeli palce wraz z dłonią tworzą łagodnie zgiętą linię oznacza to powodzenie i łatwość w życiu. Jeśli jeden z palców jest osadzony nisko i wygląda jakby był wepchnięty w dłoń, linia powodzenia nie będzie taka prosta.

 

 

- Palec środkowy, Saturna, jest przeważnie prawidłowo osadzony

 

- Palec serdeczny, Słońca, osadzony nisko, oznacza chęć do wybicia się , do sławy

 

- Palec wskazujący, Jowisza, osadzony nisko, oznacza brak wdzięku i łatwości towarzyskiej

 

- Mały palec Merkurego nisko osadzony oznacza wiele przeciwności, brak umiejętności wpływania na ludzi.

 

- Palce białe, szerokie i długie spotykamy u ludzi o przenikliwym rozumie.

 

- Zbyt długie i wąskie palce cechują ludzi silnych i o wielkiej mądrości.

 

- Krótkie i okrągłe palce zdradzają charakter słaby, zły i kłótliwy.

 

Palec wskazujący – Jowisza

 

długi – Żądza władzy, dar panowania nad ludźmi

krótki – brak intuicji, unikanie odpowiedzialności

nadmiernie długi – nadmierna zarozumiałość

skrzywiony – brak samodzielności

 

Palec środkowy – Saturna

 

długi – typ ostrożny, lubiący samotność

krótki – człowiek niepoważny, nie dotrzymujący słowa

nadmiernie długi – pesymista, ponury, apatyczny

skrzywiony – histeryczne usposobienie

 

Palec serdeczny – Słońca

 

długi – zamiłowanie piękna, dążenie do wyróżnienia się

krótki – mała ambicja, nie szuka uznania wśród innych

nadmiernie długi – pociąg do hazardu, szukanie łatwego rozgłosu

zgięty – człowiek szukający rozgłosu

 

 

Mały palec- Merkurego

 

długi – człowiek szybko orientujący sie w każdej sytuacji i o wybitnych zdolnościach handlowych.

Krótki- człowiek bardzo przenikliwy,

nadmiernie długi – ludzie stwarzający nieistniejące sytuacje tylko w celu odwrócenia uwagi od właściwego przedmiotu.

Zgięty – wraz z długą linią serca oznacza zazdrości

 

PAZNOKCIE

 

Jak powszechnie wiadomo, paznokcie różnią się barwą, stopniem łamliwości, grubością. Obgryzanie paznokci jest objawem zaburzeń nerwowych, które mogą doprowadzi do poważniejszej choroby. Paznokcie, zależnie od stanu zdrowia, często zmieniają kolor, substancje oraz długości. Paznokcie ręki prawej ,bardziej ruchliwej, rosną około 132 dni, a lewej około 116 dni. W ciepłym klimacie paznokcie rosną szybciej.

 

 

- Paznokcie o długości proporcjonalnej, dość szerokie i kruche mówią o skłonności do chorób gardła, astmy, kataru i innego rodzaju schorzeń drób oddechowych. Paznokcie lekko trójkątne, cienkie, płaskie i nawet lekko wpadające wskazują na choroby nerwowe i skłonności do paraliżu.

 

- Długie paznokcie, cienkie i pofałdowane oznaczają słabe płuca

 

- Paznokieć wypukły, kopulasty oznacza choroby gruczołów limfatycznych i choroby płucne

 

- Paznokieć cienki, wąski i długi oznacza słabą kondycję fizyczną. Ludzie o długich paznokciach są o wiele bardziej wyrozumiali niż ludzie o których paznokciach.

 

- Paznokieć krótki, prawie kwadratowy wskazuje na wadliwe funkcjonowanie serca

 

- Krótki i szeroki, zarastający naskórkiem, oznacza krewkość

 

- Paznokieć wąski, zagięty i długi oznacza chorobę pleców, a bardzo wąski wskazuje na schorzenia stosu pacierzowego.

 

Białe plamki na paznokciach są przemijające, zazwyczaj pojawiają sie w momentach napięcia nerwowego, pojawiają sie w momentach napięcia nerwowego, zmartwień, wyczerpania umysłowego.

Normalny paznokieć powinien być błyszczący, lekko różowy i nie kruchy, przezroczysty i niezbyt cienki. Taki paznokieć wskazywałby na pogodne usposobienie, dobry gust i takt.

Ogólnie ciemne punkty na paznokciach wróżą niezgodę domową lub plotki, zaś jasne punkty oznaczają zgodę, przyjaźń, mało zmartwień w życiu.

 

KCIUK

 

Nie ma na świecie dwóch jednakowych kciuków. W studiach nad chirmonacją kciuk jest bardzo ważny, gdyż dzięki niemu można określić siłę lub słabości woli.

Profesorowie medycyny podkreślają wagę i znaczenie palców, zwłaszcza kciuka w rozwoju człowieka, wskazując, że niemowlę w pierwszym okresie swego życia zaciska palce dłoni na kciuku, a dopiero kiedy inteligencja niemowlęcia zaczyna się rozwija, zakłada oni kciuk na resztę palców.

Normalny kciuk powinien być proporcji do całej dłoni, z końcem trochę dłuższy niż pozostała część. Oceniając kciuk, należy zwróci uwagę na długość pierwszego trzonu, czy jest on osadzony nisko, czy wysoko. Jeśli pierwszy trzon jest długi i szeroki, oznacza to przewagę woli. Człowiek taki nie da się łatwo przekonać ani odwieść od swej linii postępowania. Jeśli ta części kciuka jest nadmiernie długa lub szeroka- dane cechu charakteru są spotęgowane i człowiek taki jest po prostu uparty.

Jeśli kciuk ma kształt zwężający się, oznacza to wyostrzoną intuicję. Koniec kciuka krótki, to człowiek ten kieruje się bardziej sercem niż rozumem.

Szeroki kciuk przedstawia człowieka o nieprzeciętnych cechach. Jest to człowiek niezależnej myśli i czynu, gotowy ponieść konsekwencje swojego postępowania. Kieruje się wyłącznie rozumem i logiką, nie lubi okazywać uczuć.

Mały kciuk wskazuje na naturę sentymentalną, łatwo ulegającą wpływom, niezdolną do wielkich czynów. Ludzie z małymi kciukami cierpią na brak decyzji i często zdarza im się przeoczyć dobrą okazję, właśnie z tego powodu. Życie jest dla nich ciągłą walką, nie mają cierpliwości i są wybuchowi. Kobieta o małym kciuku jest bardzo interesująca, żyje tylko dla miłości i miłość wypełnia jej całe życie.

Kciuk nadmiernie długi, szeroki i kwadratowy wskazuje nieokiełznany temperament, brutalność, złe instynkty

Smukłe kostki kciuka cechuję człowieka o rozrzutnym charakterze.

Kciuk bardo elastyczny w drugiej kostce oznacza zazwyczaj marnotrawcę. Kciuk bardziej sztywny wskazuje na zdecydowanie i więcej siły woli, a także ostrożność i dużo zdrowego rozsądku.

Kciuk zgrubiały przy końcu oznacza naturę brutalną, nieopanowaną i niepohamowaną.

 

twojeprzeznaczenie.com.pl

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Ja kiedyś zaczęłam się interesować tym tematem, ale niestety w tym okresie w moim życiu wiele się wydarzyło i temat porzuciłam. Może warto do niego wrócić? Spróbuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
4 godziny temu, KCAL napisał:

Szukam i nie widzę,  powinno się brać pod uwagę lewą czy prawą rękę? 

Było o tym w inny temacie i z te co pamiętam, powinno się brać lewą rękę pod uwagę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 30.04.2021 o 10:17, KCAL napisał:

Szukam i nie widzę,  powinno się brać pod uwagę lewą czy prawą rękę? 

W obecnych czasach w zależności od tego jaką masz aktywną, a jaką bierna. Po biernej widać zdolności, los początkowy, jakieś uwarunkowania, które masz od urodzenia. Po aktywnej sądzi się o aktualnym stanie rzeczy - jak człowiek zmienił siebie i swój los - po niej warto patrzeć na przyszłość. Poza tym bierze się pod uwagę typ dłoni, żywioł (!) dłoni, wzgórza planetarne, typ linii - ale mnie poniosło :)

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Francesca napisał:

W obecnych czasach w zależności od tego jaką masz aktywną, a jaką bierna. Po biernej widać zdolności, los początkowy, jakieś uwarunkowania, które masz od urodzenia. Po aktywnej sądzi się o aktualnym stanie rzeczy - jak człowiek zmienił siebie i swój los - po niej warto patrzeć na przyszłość. Poza tym bierze się pod uwagę typ dłoni, żywioł (!) dłoni, wzgórza planetarne, typ linii - ale mnie poniosło :)

 

Dziękuję za odpowiedź, patrząc na moje ręce to jestem dość skomplikowana :) 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...