Skocz do zawartości

Trzy żelazne prawa zdobywania bogactwa


Mala_Mi

Polecane posty

Prawo przekonań

W cokolwiek wierzysz głęboko uczuciowo przeistacza się w Twoje postrzeganie rzeczywistości. W większości Twoje postępowanie jest spójne z Twoimi przekonaniami. Szczególnie dotyczy to przekonań na własny temat. Przekonania działają jak zestaw filtrów, które usuwają wszystko, co nie jest spójne z Twoim postrzeganiem.

 

Człowiek nie wierzy w to co widzi, ale widzi to, w co już wierzy…

 

money_tree.jpg

 

Odrzuca się informację, która jest sprzeczna z tym w co już wierzymy bez względu czy te przekonania są oparte na faktach, czy urojeniach.

 

Ta zasada ma szczególne zastosowanie w przypadku tematu pieniędzy. Doskonałym wzorcem przekonań, który możemy wykształcić w sobie to wiarę, że nasze przeznaczenie to sukces i niezależność finansowa. Jeżeli jesteś przekonany do takiego celu, Twoje wszystkie działania będą spójne z Twoimi przekonaniami.

 

Najgorsze przekonania to te, które zakładają, że nasze własne możliwości są ograniczone, że nie będziemy w stanie niczego osiągnąć. Nie pozwól skreślić sukcesu ze swojej życiowej ścieżki tylko przez utarte fałszywe przekonania. Pozwól sobie marzyć. Nie bądź ofiarą własnych i cudzych przekonań.

 

Prawo oczekiwań

W kilku słowach zasada mówi nam, że czegokolwiek, z pewnością siebie, oczekujemy od życia staje się naszą samospełniającą się przepowiednią.

 

Za każdym razem kiedy opowiadasz lub myślisz o tym jak sprawy się potoczą, stajesz się prorokiem przyszłych wydarzeń. Jeżeli oczekujesz pozytywnych rzeczy, te nie omieszkają się przydarzyć częściej niż te mniej pozytywne. Jeżeli ciągle jesteś przekonany, że same złe rzeczy będą Ci się przytrafiać, w większości przypadków nie będziesz zawiedziony.

 

Zamożni ludzie oczekują tego, że będą bogaci. Ludzie sukcesu oczekują tego, że odniosą sukces. Szczęśliwi i zadowoleni ludzi oczekują tego, że będzie im towarzyszyć szczęście i zadowolenie.

 

I co najważniejsze, Twoje oczekiwania są w większości pod Twoją kontrolą. Zatem oczekuj samych najlepszych rzeczy od siebie. Wyobraź sobie, że masz nieograniczone możliwości i możesz osiągnąć wszystko co sobie wyznaczysz za cel. Twoja przyszłość jest ograniczona tylko i wyłącznie przez Twoją wyobraźnię, a to co dotychczas osiągnąłeś jest tylko namiastką tego do czego jesteś zdolny. Wyobraź sobie, że najlepsze chwile jeszcze przed Tobą i wszystko co dotychczas robiłeś było przygotowaniem do tego co ma nadejść.

 

Prawo przyciągania

Każdy z nas jest żyjącym magnesem. Niezmiennie przyciągamy do swojego życia ludzi, sytuacje i okoliczności, które to powstają w harmonii z naszymi dominującymi myślami.

 

Zasada ta tłumaczy większość sukcesów i porażek w biznesie i w życiu osobistym. Wszystko co otacza Cię do dzisiaj istnieje przez to w jaki sposób myślisz. Możesz zmienić swoje życie, poprzez zmianę sposobu myślenia.

 

Kiedy wykształcisz w sobie palące pragnienie sukcesu finansowego wytwarzasz w ten sposób w pewnym abstrakcyjnym sensie (może zabrzmieć zabawnie, ale ciężko znaleźć dobrą metaforę) „pole siłowe pozytywnej energii”, które przyciąga ludzi, pomysły i szanse do naszego życia, tak by pomóc przekuć cele w rzeczywiste rezultaty.

 

Spójrz teraz na aspekt finansowy swojego życia i zobacz w jaki sposób harmonizuje się z tym co myślisz. Bierzesz odpowiedzialność za wszystkie dobre rzeczy, które Ci się przytrafiły, ponieważ przyciągałeś je do siebie myśląc o nich. Teraz spójrz na rzeczy, z których nie jesteś zadowolony i wiedz, że za nie jesteś również odpowiedzialny. Zastanów się, co było nie tak w Twoim sposobie myślenia i co można zmienić w swoim nastawieniu.

 

Lech W.

 

solaris-rozwojosobisty.pl

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawa przyciągania... Tutaj tak jak w przypadku innych marzeń, nic się samo nie zrobi. Bogactwo możliwe jest wtedy, gdy w to całkowicie uwierzymy, będziemy pewni, że jesteśmy bogaci, pewni tak samo jak tego, że mamy ręce, nogi, że żyjemy, rozumiemy itp. Jeżeli będziemy pewni, przekonani, że mamy pieniądze, to i podświadomość tak właśnie będzie "myśleć". A wtedy już będzie z górki... Od tej pewności wszystko się zaczyna.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze dodała, że najważniejszym aspektem bogactwa jest również PRACA. Bez niej nic nie osiągniemy, wiara nic nie da, a chęci bez działania to tyle co nic. Ludzie oczekują, że coś samo się zrobi, a to tyle co prawie nic. Jedynie wszystko razem wzięte to apogeum dążenia do celu.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karolino masz rację. Wspominałam, o poradnikach, w których brakuj istotnych wskazówek, odnośnie podjęcia wysiłku, działania, czy w ogóle pracy. A bez tego, na upragniony efekt można bardzo długo czekać... Bo samo kupienie choćby zdrapki, już wymaga pewnego rodzaju działania.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Ostatnio w moje ręce trafiły dwie książki "potęga podświadomości", ale tytułu tej drugiej nie pamiętam bo czytałam ją na pdf. Racja, nic do nas nie przyjdzie samo, w tych wszystkich poradnikach jest nam malo uświadomione że bez wysiłku nic nie bedzie, samo nic nie przyjdzie. Oczywiście wpojenie w swoją podświadomość tego że już coś jest nasze jest bardzo ważne tak jak i to że trzeba za przeproszeniem ruszyć nasze cztery litery, alby osiągnąć cel :).

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

Jakby nie patrzeć, to już samo przeczytanie takiej książki jest motywujące. Dla wielu jest, to wielki krok do zmiany swojego myślenia. W ogóle czytanie o innych ludziach, którym się udało, którzy osiągnęli swoje cele, spełnili marzenia, napełnia nadzieją. Oprócz tego budzi się zazdrość i rywalizacja, bo skoro innym się udało, to dlaczego mnie ma się nie udać? Teraz tylko trzeba kuć żelazo póki gorące ;)

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę wam powiedzieć, że zaczęłam czytać tę książkę po raz kolejny, ale już z zupełnie innym nastawieniem i muszę przyznać że nasz umysł potrafi zdziałać cuda. Jeśli ktoś ma mało warty w siebie, w swoje możliwości i przestał wierzyć w swoje marzenia, to gorąco polecam przeczytanie "Potęgi umysłu" Joseph'a Murphy'iego :). Małymi kroczkami do celu. Oczywiście nadal potrzebuję pomocy w niektórych kwestiach, ale taka lektura dużo uświadamia :).

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

To prawo przyciągania to jedna wielka bzdura. Ludzie je bardzo lubią i powielają, bo zakładają one, że nic nie trzeba robić tylko myśleć cały czas o tym co chce się osiągnąć, a to nie prawda.

____________________

[link usunięty]

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, są poradniki, w których brakuje istotnej informacji, jakim jest własne działanie, ale są też i takie, które tę informację zawierają. Poza tym, są fora, blogi i inne tego typu miejsca, gdzie są opisywane doświadczenia z prawem przyciągania i to jest duża skarbnica wiedzy, z której można korzystać. Nie wszyscy wybierają bierną drogę i tylko oczekują, a ich aktywność ogranicza się jedynie do przeczytania książki.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...