Skocz do zawartości

Archaniołowie i Aniołowie


Mada
 Share

Polecane posty

ARCHANIOŁ CHAMUEL

 

Archanioł Chamuel (inne wersje to Camael, Khamael) - Jego imię oznacza "Ten, który szuka Boga". Jest Aniołem Miłości, współczucia, miłosierdzia, kreatywności i wybaczania. Wezwij Archanioła Chamuela jeśli masz problem związany ze sferą miłosną twojego życia.

 

Archanioł Chamuel pomaga również:

 

- znaleźć zagubione przedmioty;

 

- utrzymać pokój na świecie;

 

- znaleźć najlepsze miejsce zamieszkania;

 

- osiągnąć zadowolenie w życiu;

 

- znaleźć wewnętrzną radość i szczęście;

 

Jeśli jesteś artystą poproś Archanioła Chamuela, aby pomógł ci przejawiać twoją twórczą naturę.

Archanioł Chamuel pomoże ci pozbyć się egoizmu, niechęci do samej / samego siebie, skłonności do samo potępienia i niskiego poczucia własnej wartości.

Pomoże ci przygotować się na przyjęcie Ducha Świętego.

Archanioł Chamuel pomaga uzdrowić relacje międzyludzkie i znaleźć nowych przyjaciół

Kolor energii Archanioła Chamuela to kolor różowy.

Archanioł Chamuel sprawuje pieczę nad osobami urodzonymi w znaku barana.

 

 

ARCHANIOŁ GABRIEL

 

Archanioł Gabriel - Jego imię oznacza "Bóg jest moją siłą". Jest Aniołem Radości oraz Ducha Prawdy. Energia tego Archanioła odbierana jest jako energia żeńska. To właśnie Archanioł Gabriel oznajmił Elżbiecie i Marii, iż niebawem urodzą synów - Jana Chrzciciel i Jezusa z Nazaretu. Archanioł Gabriel znany jest jako Anioł Posłaniec.

 

Głównym zadaniem Archanioła Gabriela jest pomaganie rodzicom w poczęciu lub adoptowaniu dziecka. Dodaje on przyszłym rodzicom siły i odwagi, przede wszystkim pomaga matkom wytrwać w wierze, aby mogły one stworzyć najlepszą atmosferę dla swojego dziecka. Asystuje również kobietom przy porodach. Drugim zadaniem jest pomaganie wszystkim osobom, których życiowy cel związany jest ze sztuką (pisarzom, aktorom, muzykom, malarzom itp.) lub komunikacją (nauczycielom, dziennikarzom itp.). Archanioł Gabriel inspiruje i motywuje artystów, pomaga im zwalczyć strach i chęć odkładania wszystkiego na później.

 

Archanioł Gabriel znany jest jako silny i potężny Archanioł, zdecydowanie jest Aniołem akcji, a ci, którzy wzywają Go na pomoc czują, że zostają jakoby popchnięci do działania, które zakończone jest sukcesem.

 

Archanioł Gabriel pomoże ci również:

 

- zrozumieć życiową ścieżkę;

 

- otworzyć trzecie oko i uzyskać duchowe wizje;

 

- oczyścić ciało z toksyn.

 

Na obrazach Archanioł Gabriel zazwyczaj trzyma lilię symbolizującą czystość i prawdę. Czasami trzyma w dłoniach kałamarz i pióro, które przypominają o sprawowanej przez Niego funkcji niebiańskiego posłańca Słowa Bożego. Można zobaczyć Go także trzymającego złoty kielich silnie przypominający Świętego Graala.

Archanioł Gabriel pomoże ci wyjawić twoją prawdę otwarcie i szczerze; pomoże szanować twoją i innych ludzi indywidualność oraz słuchać intuicji i wewnętrznego głosu. Archanioł Gabriel jest zawsze gotów chronić to, co w tobie czyste i naturalne.

Archanioł Gabriel pomoże ci odnaleźć mądrość w twoim fizycznym ciele i poznać twoją osobistą prawdę. Szanuje indywidualność każdej istoty. Będzie cię wspierał gdy zdecydujesz się żyć swoją prawdą przejawiając i respektując dane ci od Boga talenty. Pomoże Ci rozwijać twoje dary tak, bys w pełni mogła / mógł przejawiać swą prawdziwą naturę.

Największym darem Archanioła Gabriela jest napełnienie cię odwagą i uświadomienie ci, że również ty - będąc tym, kim jesteś - masz znaczący wkład w duchowy rozwój ludzkości. Archanioł Gabriel pomoże ci zobaczyć, co jest prawdziwe dla ciebie. On rozjaśni drogę do prawdy znajdującej się w twoim sercu i pomoże ujrzeć jaką ścieżką powinnaś / powinieneś kroczyć, aby służyło to Najwyższemu Dobru i największej radości wszystkich ludzi.

Kolory energii Archanioła Gabriela to kolor złoty i biały.

 

 

ARCHANIOŁ SANDALFON

 

Archanioł Sandalfon - Jego imię oznacza "Mesjasz'. Mówi się, że Archanioł Sandalfon jest najwyższym ze wszystkich Aniołów; jest tak wysoki, że sięga z Ziemi do Nieba. W ten sposób pokazuje, że z natury jesteśmy połączeni zarówno z Niebem jak i Ziemią. Pomaga nam zrównoważyć energię planu fizycznego i Boskiego tak, byśmy mogli przekazywać i wykorzystywać te energie dla naszych korzyści. Jest Aniołem Ziemi i opiekunem Przewodników Duchowych. Jest również Anielskim Ambasadorem Modlitwy, Muzyki i Osobistego Wniebowstąpienia.

 

Archanioł Sandalfon i Jego bliźniaczy brat Archanioł Metatron to jedyni Archaniołowie, którzy kiedykolwiek żyli jako ludzie. Archanioł Sandalfon był prorokiem Eliaszem, natomiast Archanioł Metatron pisarzem Enochem. Wniebowstąpienie Eliasza odbyło się za pomocą stworzonego ze światła i ognia rydwanu zaprzężonego w konie.

 

Ponieważ jest Aniołem Ziemi możesz nawiązać kontakt z Nim każdego dowolnego dnia, nie ma żadnego konkretnego dnia, podczas trwania którego to połączenie byłoby lepsze, silniejsze. Archanioł Sandalfon z reguły ukazuje się jako stary mędrzec lub jako biskup. Archanioł Sandalfon pomoże Ci osiągnąć świadomość Jedności, może także przydzielić Ci specjalnego Duchowego Przewodnika, który pomoże Ci połączyć się ze światem duchowym.

 

To właśnie Archanioł Sandalfon przewodniczy każdemu etapowi życia i to On decyduje czy jesteś już gotowa / gotowy, by wejść na wyższy poziom na Drzewie Życia.. Medytuj i proś Archanioła Sandalfona o pomoc, a kiedy nadejdzie odpowiedni moment, kiedy osiągniesz gotowość i Twoje serce będzie wystarczająco czyste, byś mogła / mógł wznieść się wyżej wtedy On pojawi się przed Tobą i ukaże Ci klucz, z pomocą którego dokonasz postępu na Drzewie Życia.

 

Archanioł Sandalfon jest Mistrzem, który mówi mało, ale który może powiedzieć mnóstwo jednym tylko spojrzeniem. Wezwij Go, aby towarzyszył Ci gdy rozpoczynasz podróż przez Drzewo Życia; poproś Go, aby obdarował Cię wiedzą potrzebną do poradzenia sobie z życiowymi przygodami.

 

Archanioł Sandalfon wie z osobistego doświadczenia co oznacza żyć jako człowiek. Ma własne doświadczenia wynikające z przechodzenia od fizycznego królestwa do wyższych stanów świadomości. Jako Anielski Ambasador Osobistego Wniebowstąpienia Archanioł Sandalfon jest wyśmienitym Anielskim Sprzymierzeńcem dla tych ludzi, którzy poświęcają się ścieżce odkrywania siebie samych, rozwoju osobistego i Wniebowstąpienia. Służy z nieskończonym współczuciem i osobistym zrozumieniem; wspiera nas podczas naszego procesu Wniebowstąpienia. Pomaga nam w pełni realizować naszą Boską świadomość i jednocześnie w pełni doświadczać fizycznej egzystencji.

 

Jako Anielski Ambasador Modlitwy Archanioł Sandalfon dostarcza nasze modlitwy do Boskiego Uniwersalnego Źródła. Archanioł Sandalfon przypomina nam o potędze modlitwy, przypomina także o tym, ze kiedy otwieramy nasze serca, umysły i ducha w jakiejkolwiek formie modlitwy wtedy jesteśmy połączeni z i wspierani przez nieskończoną liczbę Niebiańskich Świetlistych Istot, Aniołów, Wniebowstąpionych Mistrzów, Opiekunów i Przewodników Duchowych.

 

Archanioł Sandalfon przypomina nam, że Boskie Uniwersalne Źródło jest nieskończone i wszechobecne i tak samo istnieje nieskończona liczba Aniołów i wszelkich Niebiańskich Świetlistych Istot. Nie ma potrzeby martwić się, że niepokoimy lub obciążamy Boskie Źródło lub jakąkolwiek Istotę Niebiańską naszymi modlitwami czy prośbami. Żadna prośba nie jest zbyt wielka, żadna modlitwa nie jest uważana za nic nie znaczącą. Każda modlitwa - formalna i nieformalna, niezależnie od języka w którym jest wypowiadana, niezależnie od religii i wiary wyznawanej przez osobę modlącą się - jest zawsze wysłuchiwana i nigdy nie pozostaje bez odpowiedzi. Wszystkie modlitwy są uznawane i honorowane w pełnym miłości i łaski sercu Boskiego Źródła.

 

Tak jak tworzymy za pomocą słów, myśli, emocji, wyobrażeń, intencji i wierzeń tak samo tworzymy za pomocą modlitwy. Jako Anielski Ambasador Modlitwy Archanioł Sandalfon zachęca nas, byśmy używali pozytywnej modlitwy, która odzwierciedlać i afirmować będzie wymarzoną przez nas rzeczywistość. Kiedy modlimy się wierząc w spełnienie naszych pragnień wtedy podnosimy wibracje naszej świadomości i współtworzymy z Bogiem.

 

Jednym z zadań Archanioła Sandalfona jako Anielskiego Ambasadora Modlitwy jest przypominanie nam, że każda modlitwa zostaje wysłuchana i spełniona w Boskim Doskonałym Czasie, dzięki Boskiej Łasce. Boskie Źródło jest nieskończone i dlatego nieskończone mogą być sposoby spełnienia naszych próśb. Bądźmy otwarci i gotowi przyjąć nieskończone możliwości wiedząc z całą pewnością, że nasze prośby zostają spełnione dzięki Boskiej Łasce, w Boskim Czasie i dla Najwyższego Dobra wszystkich zaangażowanych osób.

 

Archanioł Sandalfon jest bardzo zaangażowany niebiańską muzykę i jest muzą dla wszystkich muzyków, kompozytorów, piosenkarzy itd. Jako Anielski Ambasador Muzyki pomaga w terapiach, które wykorzystują uzdrawiającą, oczyszczającą i podnoszącą wibracje moc muzyki.

Archanioł Sandalfon współpracuje z Królestwem Elementali, pomaga nam połączyć się z Elementalami.

Archanioł Sandalfon odczuwany jest jako bardzo połączony z Ziemią, ma bardzo przyjazne nastawienie i poczucie humoru.

Kolor energii Archanioła Sandalfona to kolor turkusowy.

 

 

ARCHANIOŁ SELAPHIEL

 

Archanioł Selaphiel (inne wersje Jego imienia to: Selathiel, Seraphiel, Serafiel, Selafiel, Salathiel) - Jego imię oznacza "Modlitwa Boga", "Ten, który modli się do Boga". Jest Aniołem Modlitwy. Poprzez modlitwę pomaga ludziom łączyć się z Bogiem, pomaga im się koncentrować i nie zwracać uwagi na rozpraszające czynniki. Archanioł Selaphiel motywuje ludzi, by podczas modlitwy wyjawiali Bogu swe najskrytsze myśli i uczucia i by wsłuchiwali się w płynące od Boga odpowiedzi.

 

W sztuce przedstawiany jest przeważnie jako Anioł spoglądający w dół, z rękoma skrzyżowanymi na klatce piersiowej - jest to przejaw zarówno pokory jak i koncentracji, którą ludzie powinni mieć podczas modlitwy. Przedstawia się Go również trzymającego zbiornik z wodą oraz dwie ryby - to symbol darów otrzymywanych od Boga podczas modlitwy.

 

Archanioł Selaphiel jest Aniołem słońca i wspólnie z Archaniołem Jehudielem czuwa nad ruchami planet.

 

Archanioł Selaphiel:

 

- pomaga zapamiętywać i interpretować sny;

 

- pomaga uwolnić się od nałogów;

 

- otacza ochroną dzieci;

 

- sprawuje nadzór nad muzyką w Niebie, dyryguje chórami wyśpiewującymi pieśni chwalące Boga.

 

Kolor energii Archanioła Selaphiela to kolor czerwony

 

 

ARCHANIOŁ JEHUDIEL

 

Archanioł Jehudiel (inne wersje Jego imienia to: Jhudiel, Jegudiel, Yehudiel) - Jego imię oznacza: "Chwała Boga", "Ten, który wychwala Boga".

 

Archanioł Jehudiel znany jest jako Anioł Pracy. Napełnia odwaga, mądrością i siłą tych ludzi, którzy pracują dla Boskiej chwały - zwłaszcza tych pełniących rolę przywódców, liderów, którzy pragną wykonywać swoją pracę i spełniać swoje obowiązki ku chwale Boga. Archanioł Jehudiel może także pomóc Ci:

 

- dowiedzieć się jaką ścieżkę zawodową powinnaś / powinieneś obrać;

 

- znaleźć dobrą pracę;

 

- wykonać w wyznaczonym czasie wszystkie służbowe obowiązki;

 

- rozwiązać problemy w pracy;

 

- odnaleźć spokój w środku stresujących sytuacji w pracy;

 

- dowiedzieć się w jaką działalność (zgodnie z wolą Boga) wolontariacką powinnaś / powinieneś się zaangażować;

 

- jak osiągnąć wszystkie Boskie cele.

 

Archanioł Jehudiel znany jest także jako Anioł niosący miłość Boga. Jest Aniołem , który patronuje piątkowi.

W sztuce często przedstawia się Archanioła Jehudiela jako trzymającego bat (reprezentujący siłę) i noszącego koronę (reprezentującą nagrodę, którą w Niebie otrzymają ludzie pracujący podczas swego ziemskiego wcielenia ku chwale Boga). Czasami, w sztuce katolickiej, przedstawia się Go również trzymającego płonące serce (reprezentujące ludzi pracujących ku chwale ukochanego przez nich Jezusa).

Kolor energii Archanioła Jehudiela to kolor purpurowy.

 

 

ARCHANIOŁ ARIEL

 

Archanioł Ariel (inne wersje Jego imienia to: Ariael lub Ariella)- imię tego Archanioła oznacza "lew Boga". Jest Strażnikiem Świętej Wiedzy i Aniołem Ziemi. Archanioła Ariela przedstawia się zazwyczaj jako starszego człowieka z poważną twarzą, siwymi włosami i fioletowymi oczami. Nosi błyszczącą szatę w kolorach tęczy. Czasami przedstawiany jest również w żeńskiej postaci.

 

Archanioł Ariel jest Aniołem Natury. Wzywaj Archanioła Ariela gdy potrzebujesz osiągnąć stan harmonii i równowagi oraz gdy pragniesz pomóc Matce Ziemi i zwierzętom. Archanioł Ariel opiekuje się Matką Ziemią i wszystkimi żywymi istotami. Najłatwiej nawiązać kontakt z Nim przebywając na łonie natury, zwłaszcza nad wodą. Uważa się również, że sprawuje On władzę nad wszystkimi żywiołami: powietrzem, wodą, ogniem i ziemią Opiekuje się planetą Uran. Może również pomoc ci w leczeniu zwierząt (współpracuje wtedy z Archaniołem Rafaelem) oraz w manifestowaniu twoich pragnień.

 

Archanioł Ariel jest jedną z najpotężniejszych niebiańskich istot i zajmuje bardzo wysokie miejsce w hierarchii Anielskiej.

Kolory Archanioła Ariela to bladoróżowy lub kolory tęczy.

 

 

ARCHANIOŁ RAQUEL

 

Archanioł Raguel (inne wersje Jego imienia to: Raguil, Rasuil ) - Jego imię oznacza: "Przyjaciel Boga". Znany jest jako Anioł Sprawiedliwości I Uczciwości. Specjalizuje się ponownym łączeniu nas z naszymi pełnymi mocy Jaźniami, z naszym Boskim aspektem, który w naturalny sposób rezonuje ze zrównoważoną mocą, prawdą i uczciwością. Asystuje nam w ponownym odkrywaniu, że nasza Prawdziwa Istota (Esencja) jest godna szacunku. Archanioł Raguel pomaga nam uświadomić sobie i doświadczyć naszej siły, prawdy, szacunku, honoru i uczciwości istniejących wewnątrz nas samych i wewnątrz innych oraz w relacjach, które łączą nas z innymi ludźmi. Archanioł Raguel jest Anielskim Ambasadorem Harmonii, Równowagi i Porządku. Jako prawdziwy Mistrz Pokoju Archanioł Raguel pomoże nam wnieść harmonię do naszych relacji z innymi osobami.

 

Archanioł Raguel uznawany jest za przywódcę w Anielskim Królestwie. Sprawuje nadzór nad pozostałymi Archaniołami i Aniołami i dba o to, by wszyscy harmonijnie ze sobą współpracowali, zgodnie z wolą i porządkiem Boga.

 

Energia Archanioła Raguela jest bardzo miła i przyjacielska, w naturalny sposób podnosi nas na duchu i dodaje otuchy. Kolor Jego energii to kolor bladoniebieski (bardzo jasny odcień niebieskiego).

 

 

źródło: anielskiswiat.blox.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Habuhiah

Patron urodzonych w dniach 25–29 lutego.

 

HabuhiahDuchowy cel: leczy choroby dziecięce. Uzdrawia ludzi, zwierzęta i rośliny.

 

Promieniowanie: wysyła światło w kolorze żółtym, szczególnie aktywne pomiędzy godz. 22.20 a 22.40.

 

Co daje kontakt z nim: u dzieci powrót do zdrowia. Odzyskanie równowagi energetycznej wszystkich istot.

 

Anielskie przesłanie: najlepsze określenie Habuhiaha to anielski lekarz. Uzdrawia dosłownie całą Ziemię. Opiekun ludzi i zwierząt. Ze szczególną troską pochyla się nad chorymi dziećmi, posyłając im uśmiech uzdrowienia. To, o co można prosić anioła, to cudowne wyleczenie i ochrona przeciwko niedomaganiom zarówno duszy, jak i ciała.

 

Duchowa łączność: między 25 a 29 lutego zapal cytrynowe kadzidło i żółtą świecę. Zamknij oczy, wyobrażając sobie, jak Habuhiah trzyma w ręku gałązkę cytryny. Niech jej zapach dotrze do czakry gardła za pomocą żółtego promienia, który będziesz wdychać do swoich płuc. Wchłaniaj uzdrawiający oddech, prosząc anioła o zdrowie. W leczeniu roślin, zwierząt oraz dzieci posyłaj żółty promień na całą postać, pamiętając, że pochodzi on od Habuhiaha.

 

Minerał: cytryn.

Ośrodek energetyczny: czakra gardła.

Atrybut: gałązka z owocem cytryny.

 

 

Anna Wiechowska, angelolog

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...