Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mala_Mi

Tarot a żywioły astrologiczne

Polecane posty

Mala_Mi

Małe Arkana lub Małe Wtajemniczenia kart Tarota występują w czterech kolorach:

Buławy, Puchary, Miecze i Pentakle (od których najprawdopodobniej pochodzą dzisiejsze piki, kiery, trefle i karo), tak samo jak znaki zodiaku dzielą się na pory roku:

 

Wiosna – Buławy

Lato – Puchary

Jesień – Miecze

Zima – Pentakle

 

Równie podobnie do znaków zodiaku możemy je podzielić na żywioły:

 

Buławy – Ogień (Baran, Lew, Strzelec)

Puchary – Woda (Rak, Skorpion, Ryby)

Miecze – Powietrze (Bliźnięta, Waga, Wodnik)

Pentakle – Ziemia (Byk, Panna, Koziorożec)

 

BUŁAWY – ŻYWIOŁ OGNIA.

 

To kolor, który mówi o działaniu, ruchu, rozwoju i postępie. Wszelkie świadome działanie, które prowadzi do zmian i rozwoju, znajdzie swoje odbicie w kolorze buław, począwszy od jego drobnych przejawów, aż po wielkie osiągnięcia.

Buławy odnoszą się również do tych ludzkich działań, które uwieńczone są sukcesem, zdobyciem prestiżu i uznania społecznego. Są to działania zarówno ludzi uprawiających politykę, jak i wielkich artystów, osoby zajmujące się działalnością charytatywną, ale i wojskowych, ponieważ we wszystkich tych dziedzinach potrzebna jest inicjatywa i energia, a to właśnie jest domeną buław.

Kolor ten mówi o inspiracji, jaką otrzymujemy z kosmosu, od Boga, czy też z własnego wnętrza, zachęcającej nas do konkretnych działań.

Ludzi scharakteryzowanych przez buławy cechuje ognisty temperament, niespożyta energia, dążenie do zmian, chęć służenia innym, ale najczęściej tylko w roli przywódcy. Człowiek taki jest ambitny i chętnie podejmuje wyzwania, które niesie mu życie.

Buławy pokażą nam także dziedzinę życia, w której człowiek posiada najwięcej możliwości, siły i energii, dzięki której będzie mógł realizować swoje zamiary.

 

Więc BUŁAWY symbolizują: energię, życie, działanie, ruch i zmiany.

Inne nazwy: pałki, różdżki, laski, berła kije.

Planety: Słońce, Mars, Jowisz.

Typ charakteru: choleryk.

 

PUCHARY – ŻYWIOŁ WODY.

 

To kolor mówiący o wszelkich uczuciach, emocjach i przeżyciach wewnętrznych, kojarzy się je z intuicją, twórczością artystyczną i płodnością. Opowiadają o wszystkich wydarzeniach związanych z przeżyciami, jakich doświadcza żywa istota.

Puchary mówią o kreatywności danej osoby i jej uzdolnieniach artystycznych, o sposobie realizowania się jako jednostka twórcza, o zainteresowaniach sztuką i kulturą w szerokim znaczeniu. Pozwolą nam zrozumieć emocjonalność danego człowieka i jego podejście do innych osób, przede wszystkim do najbliższych, partnera, rodziców, dzieci, przyjaciół i znajomych.

Puchary charakteryzują ludzi których cechuje duża wrażliwość, czasami nawet nadwrażliwość, duża zmienność nastrojów, podatność na wpływy innych ludzi, intuicja oraz empatia. Osoby takie wszystko bardzo mocno przeżywają, czasami nawet mają skłonność do ucieczki w świat wewnętrzny.

Puchary mówią także o wyobraźni oraz fantazji, o świecie marzeń każdego człowieka, które mogą być zrealizowane, jeśli nadejdzie odpowiedni impuls ( a to już domena buław – ognia).

Puchary pokazują także stosunek osoby do wiary i religii, jej rozwój duchowy, umiejętność rozmowy z Bogiem poprzez modlitwę i medytację.

Puchary mówią także o braku chęci podejmowania jakichkolwiek wysiłków, które ograniczają działania człowieka i nie pozwalają mu wypełnić jego życiowej misji.

 

PUCHARY symbolizują: uczucia, emocje, twórczość, intuicję i wrażliwość.

Inne nazwy: puchary, serca, kubki.

Planety: Księżyc, Neptun, Pluton.

Typ charakteru: melancholik.

 

MIECZE – ŻYWIOŁ POWIETRZA.

 

Miecze to kolor, który informuje nas o możliwościach i zdolnościach intelektualnych jednostki, jej rozumie i ambicjach, kojarzą się z nauką, rozwojem umysłowym. Opowiadają o tym co człowiek może zrobić dzięki nauce i zdobywaniu wiedzy.

Miecze mówią również o dążeniu do władzy, jej osiąganiu i sprawowaniu dzięki posiadanym zdolnościom i umiejętności wpisania się w obowiązujące struktury społeczne czy prawne. Określają stopnie przystosowania się jednostki do życia.

Ludzi charakteryzowanych prze Miecze cechuje logiczne myślenie, umiejętność przystosowania się do każdych warunków, chęć uczenia się i zdobywania wiedzy, dominacja pierwiastka rozumowego nad uczuciowym. Często są to ludzie, którzy bardzo niechętnie ujawniają swoje uczucia, ale za to wytrwale i konsekwentnie trwają przy swoich poglądach. Mają duże predyspozycje do pracy umysłowej, z reguły są także bardzo dobrymi nauczycielami. Miecze skłaniają człowieka do szukania ułatwień w życiu, zachęcają do wprowadzania unowocześnień. Odnoszą się do konkretów, spraw widocznych, które nie wymagają wgłębiania się w ludzką psychikę, lecz dotyczą tego, co się dzieje w świecie zewnętrznym. Kolor ten opowiada o predyspozycjach i możliwościach intelektualnych danej osoby, zaś inne kolory określają, jak należy je realizować oraz w jaki sposób wpłynie to na ich życie emocjonalne.

 

MIECZE symbolizują: intelekt, naukę, zdolności umysłowe i nowoczesność.

Inne nazwy: szpady, szable, ostrza.

Planety: Merkury, Wenus, Uran.

Typ charakteru – sangwik.

 

PENTAKLE – ŻYWIOŁ ZIEMI

 

Pentakle natomiast, to kolor, który opowiada o możliwościach finansowych danej osoby, o jej podejściu do spraw materialnych, a przede wszystkim pokaże nam jej stan majątkowy i stosunek do pieniądza. Mówią o tym, co człowiek może osiągnąć w tej dziedzinie, jak wygląda jego droga do dobrobytu i czy będzie on umiał utrzymać go na dłużej, czy też bardzo szybko roztrwoni to, co sam zdobył lub też otrzymał od innych.

Karty koloru Pentakli mówią o warunkach w jakich człowiek pracuje, o środowisku zawodowym i sprzyjających, bądź niesprzyjających sytuacjach do zarabiania pieniędzy.

Ludzi charakteryzowanych przez Pentakle cechuje spokój, materialne podejście do życia (chociaż niekoniecznie materialistyczne), są mocno przywiązanie do tego, co posiadają i cenią wygodne, dostatnie życie, choć z innej strony są to osoby bardzo pracowite, dokładne w działaniu, a nawet wręcz drobiazgowe. W pracy dążą do jak największej precyzji, często mają skłonność di przesadnego perfekcjonizmu. Łatwo można znaleźć wśród nich ludzi mocno przywiązanych do ziemi, uprawiających ją zawodowo lub dla przyjemności. Pentakle pokazują również wszelkiego rodzaju przemiany materialne, począwszy od wydarzeń na planie czysto finansowym poprzez zmianę podejścia do tej sfery życia, aż do wprowadzenia pełnej harmonii i zrozumienia proporcji pomiędzy materią i duchem. Przepracowanie tego koloru pozwala na odnalezienie równowagi w świecie zewnętrznym i wewnętrznym, tym bardziej, że w tu wcale nie chodzi o całkowite odrzucenie materii, jak niektórzy sądzą, lecz o mądre podejście do niej.

 

PENTAKLE symbolizują: pieniądze, materię, pozycję materialną.

Inne nazwy: monety, gwiazdy, grosze, dyski, denary.

Planety: Wenus, Merkury, Saturn.

Typ charakteru: flegmatyk.

 

Źródło: ezotop.pl

  • Lubię! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina

Bardzo fajna ściągawka dla początkujących :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...