Skocz do zawartości

Dlaczego ascendent jest ważny?


Ismena
 Share

Polecane posty

Astrologowie mówią, że to maska, pod którą skrywamy swoje prawdziwe oblicze.

Ascendent to znak zodiaku, który wschodzi na niebie w momencie urodzenia. Może być dowolny, niekoniecznie ten sam, co słoneczny znak zodiaku, wynikający z daty urodzin. Jeśli ktoś urodził się o wschodzie Słońca, jego ascendent jest taki sam jak znak zodiaku. Ale jeśli przyszedł na świat, gdy Słońce zachodziło, jego ascendentem jest znak leżący dokładnie naprzeciwko w zodiakalnym kole.

I tak Baran urodzony o zachodzie Słońca ma ascendent w Wadze, bo gdy zachodził Baran (Słońce), wschodziła Waga. Jeden znak wschodzi przez mniej więcej 2 godziny, czyli 12 razy na dobę zmienia się ascendent. W jego wyznaczeniu pomaga zamieszczona poniżej tabelka.

Ascendent to jeden z najważniejszych, najbardziej znaczących punktów horoskopu. Zwany drugim znakiem zodiaku bywa nawet ważniejszy niż ten pierwszy, słoneczny. Informuje o typie sylwetki i urody, sposobie bycia i tych wszystkich cechach, na podstawie których inni wyrabiają sobie o nas opinię. Bo tym, co pierwsze rzuca się w oczy, gdy poznajemy kogoś, jest właśnie jego ascendent. Dopiero z czasem, kiedy zbliżymy się bardziej, poznajemy prawdziwe wnętrze, umysł i duszę człowieka, czyli to, co wnoszą Słońce, Księżyc i reszta planet. Ascendent jest więc maską, którą nosimy dla świata, lub okularami, przez które inni ludzie nas postrzegają.

 

asc.jpg.7443df810f47508237bc7c14432c38e0.jpg

Gdy masz ascendent w Baranie, jesteś bardzo aktywny,co sprzyja szczupłej, wysportowanej sylwetce. Zazwyczaj masz trójkątną twarz, wysokie czoło, silnie zaznaczony podbródek, ostry nos i charakterystyczne spojrzenie spode łba. Pierwszą zmarszczką, jaka się u ciebie pojawia, jest mars na czole. Ascendentalne Barany często miewają kręcone włosy.

Bykiem rządzi Wenus, dlatego mając ten ascendent, jesteś osobą ładną i atrakcyjną. Kobiety z ascendentem w Byku to prawdziwe seksbomby. Masz krępą, mocną budowę i skłonność do tycia. Twoje oczy są duże i okrągłe, możesz mieć też tzw. byczy karczek – krótki i szeroki.

Przy ascendencie w Bliźniętach jesteś szczupły i wysoki.Bez przerwy się wiercisz, nie potrafisz usiedzieć w miejscu, dlatego błyskawicznie spalasz kalorie. Chodzisz szybko, żywo gestykulujesz. Twoje oczy są duże i bystre, a nos długi. Masz też długie ręce i duże, lecz cienkie wargi. Długo zachowujesz młodzieńczą sylwetkę.

Osoby z ascendentem w Raku są raczej niskie, mają okrągłą, pucołowatą twarz jak Księżyc, który włada tym znakiem. Rak daje miękką, lekko zaokrągloną sylwetkę, pełne usta, u kobiet duży biust, u mężczyzn skłonność do hodowania brzuszka. Ludzie z tym ascendentem często noszą okulary.

Jeżeli masz ascendent w Lwie, wyróżniasz się mocną sylwetką oraz szerokimi ramionami. Twoja głowa może być duża, a wrażenie to pogłębia szopa włosów (najczęściej jasnych), przypominająca lwią grzywę. Masz także piękne kocie oczy. Twoja broda może być wysunięta nieco do przodu, nadając ci dumny wygląd. Możesz mieć piegi.

Ascendent w Pannie sprzyja szczupłości, nawet nadmiernej. Masz podłużną twarz, wąski nos i blisko siebie osadzone oczy, co nadaje twojej twarzy trochę „ptasi” wygląd. Wargi są cienkie, a włosy proste. Przeważnie wyglądasz młodziej, niż wynika to z twojej metryki, choć w młodości może być odwrotnie.

Piękne osoby rodzą się z ascendentem w Wadze. Masz w sobie wiele wdzięku i uroku. Zgrabna sylwetka, mały nos, ładna jasna cera, pełne usta to twoje atuty. Uwagę zwracają oczy i długie podkręcone rzęsy, nawet jeśli jesteś mężczyzną. Z biegiem lat nabierasz ciała, ale z tym także ci do twarzy.

Ascendent w Skorpionie daje kwadratową twarz, ciemne i gęste włosy oraz mocne, czasem krzaczaste brwi. Ale największą uwagę przykuwają twoje oczy – głęboko osadzone, często w niezwykłym kolorze, który podkreśla ciemna oprawa. I z tego powodu ludzie niechętnie patrzą ci prosto w oczy, ponieważ czują, jakbyś prześwietlał ich na wylot

Z kolei ludzi z ascendentem w Strzelcu poznasz po szerokim radosnym uśmiechu. Zresztą śmieją się niemal non stop. Jaki jest jeszcze ich znak rozpoznawczy? Duże usta i zęby, czasami odstające uszy. Tacy ascendentowi Strzelcy od wczesnych lat dziecięcych nie potrafią wysiedzieć w miejscu, zawsze są w ruchu. Dlatego mają szczupłą sylwetkę. Jednak z wiekiem ich patron Jowisz dokłada im kilogramów.

Ascendent w Koziorożcu daje szczupłą, a nawet wręcz kościstą sylwetkę oraz twarz o mocno zarysowanym podbródku i kościach policzkowych. Nos masz długi i haczykowaty. Włosy dość rzadkie i słabe, mężczyźni z tym ascendentem bardzo szybko łysieją. Na szczęście nadwaga absolutnie ci nie grozi. W dzieciństwie wyglądasz dojrzalej od rówieśników, później zaś młodziej.

Jeżeli masz ascendent w Wodniku, na pewno czymś się wyróżniasz. Może to być niezwykła, przykuwająca uwagę otoczenia uroda lub przeciwnie, jej brak. Albo na ciele masz nietypowe znamiona. Osoby z tym ascendentem miewają wyróżniającą się karnację, oczy w dwóch kolorach i egzotyczne rysy twarzy. Jesteś raczej wysoki, masz duże, jasne oczy, cienkie wargi i tajemniczy uśmiech.

Z ascendentem w Rybach jesteś nieduży i masz miękko zaokrągloną sylwetkę. Twoja cera jest jasna, jakby przezroczysta, nos mały, usta pełne i duże okrągłe „rybie” oczy, o rozmarzonym spojrzeniu. Możesz mieć piękny, aksamitny tembr głosu. Ludzie z tym ascendentem nie lubią wysiłku fizycznego, stąd łatwo tyją.

źródło: gwiazdy.com.pl

astromagia

 • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 11 months later...

Ascendent jet jednym z najważniejszych punktów w horoskopie, opisującym zarówno nasz wygląd zewnętrzny, jak i to, jakie zostawiamy po sobie pierwsze wrażenie na innych, nasz styl prezentowania i kreowania się w świecie, naszą obecność, nasze "ja". Położenie Ascendentu zależy więc ściśle od daty, dokładnej godziny oraz miejsca urodzenia (współrzędnych geograficznych).

Poniżej przeczytaj charakterystykę Ascendentów w poszczególnych znakach zodiaku. Zobaczysz jak kreujesz się w oczach innych osób:

Ascendent w Baranie: Charakter żywy, gwałtowny, wojowniczy, niecierpliwy.

Posiadasz zapał dla nowych idei i planów. Masz w sobie ducha przedsiębiorczości i inicjatora. Potrafisz bronić swoich zamierzeń z dużą stanowczością, nie oglądając się na ich braki i niedociągnięcia. Jeśli chcesz zobaczyć rezultaty swoich zamierzeń, musisz wykazać się większą cierpliwością. Okazujesz dużo radości życia i optymizmu.

Rwiesz się do przewodzenia innym, ale czasem lepiej aby ktoś ukierunkował Twoją żywiołową naturę. Silna indywidualność utrudnia Ci podporządkowanie się innym. W kontaktach z ludźmi cechuje Cię namiętność, niecierpliwość i dominacja. Najpierw działasz, zamiast chwilę pomyśleć.

W Twoim horoskopie jest podkreślony znak Barana, co można wykorzystać w dynamicznych zawodach, wymagających ruchu (np. sportowiec, akwizytor). To położenie sprawia, że w pośpiechu umyka Ci wiele szczegółów oraz, że nie wszystko dokładnie analizujesz. Pamiętaj, by czasem zrobić sobie małą przerwę w pracy.

Ascendent w Byku: Charakter uczciwy i godny zaufania.

Jesteś wrażliwy na piękno przyrody, w jej otoczeniu nabierasz sił i wewnętrznego spokoju. Jesteś osobą spokojną, życzliwą i łagodną. Twoje ruchy są staranne i nieśpieszne.

Z powodu uporu niechętnie przyjmujesz do serca uwagi na swój temat, chyba że pochodzą one od najbliższych lub osób, które bardzo podziwiasz. Odczuwasz dużą niechęć do osoby, która próbuje Cię poganiać. W kontaktach z innymi cechuje Cię zmysłowość oraz silna potrzeba bliskości i bezpieczeństwa.

Powierzoną Ci pracę wykonasz z oddaniem, ale po swojemu i we własnym tempie. Ciężko Ci zabrać się do pracy, ale kiedy już to zrobisz potrafisz wytrwale pracować cały dzień. Szukaj pracy która Ci odpowiada, którą możesz się delektować. Zadbaj, aby na Twoim biurku stał kwiatek.

Ascendent w Bliźniętach:Masz zawsze dużo dobrych chęci, ale często nie znajdujesz siły do ich zrealizowania. Ciągle poszukujesz nowych wrażeń i nie potrafisz skupić się na jednej rzeczy. Twoja natura jest dwoista, elastycznie dopasowuje się do sytuacji. Cechuje Cię duża ciekawość i żądza wiedzy.

Ludzie odbierają Cię jako osobę żywą, towarzyską i ciekawą nowych znajomości. Masz dużą potrzebę komunikowania się. Często też gestykulujesz i masz bogatą mimikę. W kontaktach osobistych ważna jest dla Ciebie wymiana myśli oraz komunikacja uczuć.

Ciągłe gonienie za nowymi wrażeniami może doprowadzić Cię do częstych zmian pracy. Pracodawcy mogą przeklinać Twoją niesłowność. Zadbaj, aby praca, którą wykonujesz rozwijała Cię, inaczej szybko się nią znudzisz. Na przykład częste wyjazdy służbowe stwarzają taką możliwość. Posiadasz zdolności literackie, a także talent do naśladowania innych. Ponieważ w Twoim horoskopie podkreślony jest Znak Bliźniąt, szukaj pracy związanej z tym Znakiem Zodiaku: pracy dziennikarza, sprzedawcy, reportera lub nauczyciela.

Ascendent w Raku:Skromność, nieśmiałość, wrażliwość i współczucie.

Masz skłonność do nadwrażliwych reakcji na drobne przykrości, czy grubiaństwo ze strony ludzi. Prowadzi to do powściągliwości i skrytości. Nieśmiałości i uległości wobec ludzi. Jeśli nimi kierujesz, robisz to za kulisami, tak, aby tego nie zauważyli. Obawiasz się, aby ludzie nie odkryli Twoich słabości i lubisz wzbudzać szacunek. Niechętnie występujesz publicznie. W kontaktach osobistych ważna jest dla Ciebie bliskość, czułość i wzajemna troska.

W pracy zwierzchnicy cenią Twoją punktualność, sumienność i oddanie. Zwracasz dużą uwagę, aby powierzona Ci praca była wykonana bez zarzutu. Ze względu na Twoją nieśmiałość, występy publiczne są dla Ciebie niewskazane. Szkoda na to zdrowia. Wybierz pracę w zacisznym gabinecie lub związaną z opieką nad innymi. Posiadasz zdolności wychowawcze i umiejętność wczucia się w nastroje, myśli oraz emocje ludzi.

Ascendent w Lwie:Próbujesz pokazać światu to, co jest w Tobie najlepsze. Cieszysz się życiem i chętnie spędzasz czas na zabawie. Masz silne poczucie dumy, godności i honoru. Miej szacunek dla siebie, ale unikaj wynoszenia się ponad innych.

Wobec ludzi masz wielkie serce i potrafisz okazać im wspaniałomyślność. Daje się jednak odczuć, że zachowujesz dystans i przesadnie domagasz się szacunku dla swojej osoby. Aspirujesz do wytwornego towarzystwa i starasz się zająć w nim honorowe miejsce. Ludzi zjednujesz sobie serdecznością i gościnnością. W kontaktach osobistych masz wielkie serce, dużo ciepła i namiętności.

Chętnie zajmujesz stanowiska kierownicze, a wobec podwładnych masz życzliwy, choć nieco władczy stosunek. Posłuszeństwo i uległość przyjmujesz jako rzecz naturalną. Wobec przełożonych zachowujesz się z dworską uprzejmością. Staraj się osiągać swoje zamierzenia samodzielnie, przyniesie Ci to więcej satysfakcji.

Ascendent w Pannie:Masz odczucie, że musisz się jeszcze dużo nauczyć i wciąż doskonalić siebie. Poświęcasz dużo energii drobnostkom i szczegółom. Widać to po skrupulatnym doborze potraw, sposobie ubierania się, towarzystwa, tematów rozmów. Unikasz wszystkiego, co mogłoby wprawić Cię w niepokój.

Wobec ludzi, nawet z najbliższego otoczenia, zachowujesz rezerwę i dystans. W kontaktach osobistych nie ulegasz gwałtownym namiętnościom, u partnera cenisz sobie lojalność i higienę osobistą.

Pracodawcy cenią u Ciebie punktualność, dokładność i zorganizowanie. Posiadasz zmysł porządku, systematycznie układasz swoją pracę. Masz jednak tendencję do rozdrabniania się, zajmowania tysiącem spraw i pracy w nadgodzinach. Masz talent do wykrywania rzeczy drobnych, których nie zauważyli inni. Można tę cechę wykorzystać w księgowości lub innym zawodzie gdzie kontrola kolumny cyfr, albo jakości produktów jest niezbędna.

Ascendent w Wadze:Cechuje Cię romantyzm, poczucie piękna i harmonii. Niestety czasem ogarnia Cię niezdecydowanie, obojętność lub nawet lenistwo.

Związki z ludźmi są dla Ciebie bardzo ważne. Ludzie postrzegają Cię jako osobę bardzo miłą i uprzejmą, ponieważ chętnie z nimi przebywasz. Nie potrafisz odmówić, kiedy ktoś prosi Cię o przysługę. Bycie z drugą osobą dodaje Ci sił, potrzebujesz partnera, by harmonijnie funkcjonować.

Umiesz sprawiedliwie rozważyć dwie strony medalu, posiadasz talent do dyplomacji. Zawody prawnicze, negocjacje, mediacje, praca z ludźmi – odpowiadają Twojej naturze.

Ascendent w Skorpionie:Twoje podejście do życia jest pełne rezerwy, a wobec ludzi jesteś nieufny. Także w codziennym życiu masz obsesję zabezpieczania siebie oraz przejmowania kontroli. W Twoim horoskopie podkreślony jest Znak Skorpiona, co symbolizuje Twoje silne emocje i intensywne reakcje. Często nawet błahe sprawy potrafią wywołać w Tobie gwałtowny gniew.

Wobec ludzi zachowujesz się nieufnie, często mściwie i bezlitośnie. Spróbuj pohamować swoją zazdrość i zaborczość wobec partnera. Jesteś osobą skrytą i trudno Ci się otworzyć nawet przed bliskimi osobami. Bardzo ważna jest dla Ciebie satysfakcja z życia seksualnego.

Masz lepiej od innych rozwiniętą umiejętność uzdrawiania i dużo wewnętrznej mocy. Jeśli znajdziesz życiową pasję, odkryjesz w sobie nadludzkie siły do jej realizacji. Ze względu na dar przenikliwej obserwacji innych i talenty psychologiczne, polecana jest praca w zawodach psychologa, detektywa lub policjanta.

Ascendent w Strzelcu:Podejmujesz działania z optymizmem, rozmachem i entuzjazmem. Lubisz ruch, podróże, nowe wyzwania. Wszędzie Cię pełno, a na pewno zawsze jesteś tam, gdzie coś się dzieje. Cechuje Cię idealizm i uduchowienie. Szczerze i otwarcie wyrażasz własne opinie oraz poglądy.

Ludzie postrzegają Cię jako osobę pogodną i pełną energii. Masz wobec nich przyjazne i otwarte nastawienie. Posiadasz ogromne pokłady współczucia, tolerancji i szacunku dla innych ludzi.

Najlepiej czujesz się w pracy pełnej ruchu i spontanicznych, zależnych tylko od Ciebie działań. Chętnie podejmujesz działania związane z pewnego rodzaju ideałem, powołaniem. Swoje pasje wykorzystać możesz w zawodzie podróżnika, nauczyciela czy filozofa.

Ascendent w Koziorożcu:Jesteś ostrożny wobec nowinek i masz realistyczne podejście do życia. Bliskie Ci są: sceptycyzm, pesymizm i przekonanie, że szkoda czasu na niesprawdzone pomysły. Przekonują Cię jednak praktyczne i dobrze uzasadnione argumenty. Cechuje Cię opanowanie i skłonność do zamykania się w sobie.

Przejmujesz się reputacją, pozorami i tym, aby dobrze wypaść przed ludźmi. Mierzysz wartość ludzi według ich majątku i miejsca w hierarchii społecznej. Obawiasz się opinii publicznej, dokładając starań aby prezentować się normalnie, a nawet konserwatywnie. W kontaktach osobistych partner może Cię odbierać jako osobę nieprzystępną i nieufną, ale może być pewien Twojej lojalności.

Dążysz do sukcesu. Ważna jest dla Ciebie pozycja zawodowa. To czym się zajmujesz, traktujesz bardzo poważnie, wręcz perfekcyjnie. Wielu adeptów sztuk walki tak jak i Ty, ma w horoskopie wschodzący znak Koziorożca.

Ascendent w Wodniku:Pociąga Cię to, co nowe, niekonwencjonalne, rewolucyjne. Wydajesz się osobą “narwaną” i często masz niezwykłe pomysły. Czasem są to zachcianki trudne do spełnienia.

Łatwo nawiązujesz kontakty z ludźmi i równie łatwo je zamykasz. Twoja uroda, pogoda ducha i swoboda zachowania przyciągają do Ciebie innych. W kontaktach osobistych cenisz sobie wolność i urozmaicone spędzanie czasu.

Szybko się uczysz i pojmujesz nowe zagadnienia. Wolisz działać, niż w nieskończoność zastanawiać się nad powodzeniem przedsięwzięcia. Poszukaj takiej pracy, w której poczujesz się swobodnie. Możliwe, że z trudnością przyjdzie Ci zaakceptowanie szefa i sztywnych godzin pracy. Przy wschodzącym Znaku Wodnika zauważane są predyspozycje do zajmowania się nowoczesnymi zawodami: informatyką, telekomunikacją, a także astrologią.

Ascendent w Rybach:Wrażliwość, współczucie, wyobraźnia i uczynność.

Posiadasz dużą intuicję. Kiedy spotyka Cię nieszczęście, potrafisz to przyjąć z pokorą i pogodą ducha. Cechuje Cię chwiejność i uległość, z trudnością przychodzi Ci odmawianie.

Masz dużo współczucia dla ludzi i ofiarnie udzielasz im pomocy. Głęboko przejmujesz się problemami innych ludzi. Masz dużą tolerancję i pobłażanie wobec wybryków ludzi, zachowaj więc ostrożność w doborze przyjaciół. W kontaktach osobistych zadbaj o to, aby partner nie wykorzystywał Cię nadmiernie, masz bowiem skłonność do poświęcania się i służenia drugiej osobie.

Nie odczuwasz potrzeby zaszczytów, ani publicznego uznania, chcesz mieć spokój. Potrafisz ofiarnie opiekować się innymi. Wskazana jest praca w służbie zdrowia, praca naukowa, praca przy komputerze

Źródło: proastro

 • Lubię! 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 year later...
 • 6 months later...

ja jestem wodnikiem z ascendentem w skorpionie

zaborczości i zazdrości jeszcze u siebie nie zauważyłam, a może po prostu nie chcę zauważyć :P

i większość się zgadza - jestem pełna rezerwy, nieufna i skryta. Intensywne reakcje też występują :) ale u mnie to raczej nie gniew, tylko bardzo, bardzo łatwo się wzruszam - nie mogę chodzić do kina, bo na każdej bajce Disneya się rozklejam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 1 month later...

Ascendent jest ważny, bo to jest pierwszy rzut, czyli pierwsze wrażenie jakie sprawiasz na innych; oczywiście cechy ascendentalne są twoją integralną częścią osobowości i są one widoczne "od razu", w przeciwieństwie do cech Słońca i pozostałych planet, które ujawniają się w "następnych rzutach", a czasami są prawie niewidoczne i dopiero bliższe relacje pozwolą przekonać się, z kim naprawdę mamy do czynienia  :]

Nie jest to cały obraz twego JA ale pokazuje on to, co inni widzą w tobie na pierwszy rzut oka, co zauważają w postaci pierwszego wrażenia. Jeśli kontakty są luźne, to na tym ascendentalnym wrażeniu można długo jechać.

Co jeszcze: ascendent opisuje konstytucję fizyczną, ogólny wygląd zewnętrzny i budowę ciała, rodzaj czy też jakość sił witalnych, pierwszą naturalną reakcję bodźce płynące ze świata zewnętrznego, sposób w jaki ten świat postrzegasz, sposób bycia, zachowanie się, maniery. Są to cechy, które można w pewnym stopniu kontrolować i modyfikować, tzn. dzięki ascendentowi można się zaprezentować zupełnie inaczej niż jest się w głębi duszy, czyli obraz ascendentalny może pokazywać cechy osobowe, które znacznie się różnią od naszego głębszego jestestwa.

 • Gratuluję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiło mnie, przeczytałam te skrótowe opisy i się zgadza! Czy znajdę gdzieś dokładny, dłuższy opis? A jeżeli nie, to czy można patrzeć na opis jakiegoś znaku i czytać właśnie pod kątem ascendentu? Np. skoro u mnie wyszła panna w ascendencie to mogę czytac to co jest w charakterystyce tego znaku? Czy to będzie to samo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiło mnie, przeczytałam te skrótowe opisy i się zgadza! Czy znajdę gdzieś dokładny, dłuższy opis? A jeżeli nie, to czy można patrzeć na opis jakiegoś znaku i czytać właśnie pod kątem ascendentu? Np. skoro u mnie wyszła panna w ascendencie to mogę czytac to co jest w charakterystyce tego znaku? Czy to będzie to samo?

Ivien w sieci jest mnóstwo takich opisów, krótszych i dłuższych, w książkach również. Ale generalnie znak asc czyta się właśnie jak opis znaku Słońca, oczywiście nie wszystkie cechy znaku występują masowo, bo to zależy od całości układu. Ale dam taki przykład: moja przełożona jest Lwicą, z silnie zaznaczonym znakiem ognia (tzn. ma silną obsadę tego żywiołu), a więc powinna być bardzo żywiołowa, taka ognista, energiczna, entuzjastycznie podchodząca do życia i zadań do wykonania. Ale na asc ma Pannę i te jej cechy właśnie najbardziej się manifestują w sposobie bycia i życia. Postrzegana jest jako czepiająca się najdrobniejszych szczegółów, wszystko musi być precyzyjnie, perfekcyjnie wykonane. I to jest ta energia ognista, która manifestuje się poprzez cechy znaku ascendentalnej Panny. Ogień nie jest czepialski, Panna jest, ogień bucha energią, Panna nie, a tu ta energia Ognia przybrała postać nadmiernej, rozbuchanej wręcz kuriozalnej akcji ścigania wszelkich niedociągnięć podwładnych oraz wygórowane wymagania (stawiania ludziom wysokiej poprzeczki, bo sobie też stawia). Dzieje się tak, ponieważ Ogień ma wysokie ambicje i aspiracje i przy tym ani nie liczy się ze zdaniem innych ani nie myśli o tym, że inni nie są tak ogniści, jak on - Ogień. I taka mieszanka daje w efekcie takie a nie inne postrzeganie osoby. Z drugiej strony patrząc (z perspektywy całego horoskopu) jest to osoba uczynna, lubiąca pomagać, w kontaktach prywatnych ciepła, wesoła, całkiem fajna babeczka, oczywiście lubi dominować i jest łasa na lep pochlebstw (no, Lew) jednak ludzie nie znający jej bliżej postrzegają ją jako wymagającą suchą wydrę i mają jej serdecznie dość, nie jest lubiana. Tak mniej więcej działa manifestowanie się cech wskazywanych przez układ horoskopowy przez pryzmat ascendentu.

 • Gratuluję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 weeks later...
 • 1 month later...

Jestem koziorożcem z ascendentem wagi i baranem na descendencie i ascendent faktycznie we mnie widać. Chyba ukrywam go pokazując kozice...

Mój mąż jest wagą z ascendentem lwa i descendentem wodnika i tu powiem, że jest na zewnątrz ognisty, dumny, zabawa w wybranym gronie i tu hamulców nie ma...ale w domu waga, bierna, leniwa... wszystko pasuje..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aila napisał:
Jestem koziorożcem z ascendentem wagi i baranem na descendencie i ascendent faktycznie we mnie widać. Chyba ukrywam go pokazując kozice...

aila, zarejestrowałam się na tym forum, żeby odpowiedzieć na Twoją wypowiedź, gdyż - ja też jestem koziorożcem z ascendentem w wadze i descendentem w baranie! :D Wiem, że nie ma w tym nic niezwykłego, ale po prostu zastanawiałam się przez chwilę, czy to czasem nie ja pisałam (później zobaczyłam datę wypowiedzi). Pozdrawiam ciepło. :)

Mój partner też jest ascendentalną wagą (generalnie mamy takie samo położenie osi). My się w tym "lenistwie" odnajdujemy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 4 weeks later...

Jestem rakiem z ascendentem w pannie. Jeżeli chodzi o opis wyglądu zewnętrznego to tego ascendentu panny u mnie prawie w ogóle nie widać. Z panny to mi się zgadza tylko to, że wyglądam na zdecydowanie młodszą i mam cienkie wargi. Co ciekawe, więcej się zgadza z opisu raka, ale też tak średnio na jeża :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 3 weeks later...
Dnia 16.03.2018 o 00:52, LatająceMasło napisał:

aila, zarejestrowałam się na tym forum, żeby odpowiedzieć na Twoją wypowiedź, gdyż - ja też jestem koziorożcem z ascendentem w wadze i descendentem w baranie! :D  Wiem, że nie ma w tym nic niezwykłego, ale po prostu zastanawiałam się przez chwilę, czy to czasem nie ja pisałam (później zobaczyłam datę wypowiedzi). Pozdrawiam ciepło. :)

Mój partner też jest ascendentalną wagą (generalnie mamy takie samo położenie osi). My się w tym "lenistwie" odnajdujemy. :)

Mój partner jest zodiakalną wagą z ascendentem lwa...jednak się różnimy😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.04.2018 o 21:43, Emilians napisał:

Jestem rakiem z ascendentem w pannie. Jeżeli chodzi o opis wyglądu zewnętrznego to tego ascendentu panny u mnie prawie w ogóle nie widać. Z panny to mi się zgadza tylko to, że wyglądam na zdecydowanie młodszą i mam cienkie wargi. Co ciekawe, więcej się zgadza z opisu raka, ale też tak średnio na jeża :P

Moja waga... Ładna i powabna😁 ale cóż z tego skoro na pezeciw jest baran. Buntownik bez powodu? Mój mąż wodnik na descendencie( lew na scendencie z marsem) nie baran i pusty strzekec w 5 domu. Jak to się stało? Kim był baran? Wpadka, klasyka. I jesteśmy. Tu nie jest wesoło... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 3 months later...

Koza  z asc  w  Skorpionie ;)

Powyższy opis   idealnie  pasuje  do  cytatu "  jestem  kobietą  po przejsciach  - codziennie  przechodzę   sama  siebie "  🙄🙈🙊🙉😂😂  

 • Haha 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 5 months later...

Skorpion z ascendentem w bliźniętach. Wszystko zgadza się co do joty. Nie mogę uwierzyć. Szczupła.duze oczy.waskie wargi.czesto zmienia pracę. Żywo gestykuluje.mimika twarzy. Szybko się nudzę.lubie zmiany.nie usiedzę na miejscu.b.mlodo wyglądam. W 100% opis się zgadza. Niesamowite!

 • Lubię! 2

Sko­ro nie można się cofnąć, trze­ba zna­leźć naj­lep­szy sposób, by pójść naprzód...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
 • Utwórz nowe...