Skocz do zawartości

5 dom -dzieci


soleila007

Polecane posty

Zaczełam ostatnio analizować moj kosmogram pod katem dzieci ich ilosci i plci. Znalazlam informacje "Przy aspekcie dominanta V domu z planetami połączonymi koniunkcją, można spodziewać się bliźniąt, a jeśli przy tym sam dominant znajduje się w tzw. znakach podwójnych (Bliźnięta, Strzelec lub Ryby), to można oczekiwać bliźniąt, trojaczków lub jeszcze większej ilości dzieci przy jednym porodzie. Na to samo wskazuje stellum w tych znakach."

Moj dominantem V domu jest Ksiezyc bo 5 dom mam w raku Ksiezyc w bliznietach i ksiezyc tworzy 2 koniukcje do urana i neptuna dobrze interpretuje ze moge zostac mama blizniat?:) nie wiem tylko jak sprawdzic plec?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płeć pomoże określić znak (męski, żeński) w którym znajdują się władcy odpowiednio 5, 7, itd. domu. 5 domu mówi o ilości dzieci bardziej wydaję mi się pod kątem płodności ogólnej i ciąży, natomiast o płci dziecka możemy więcej powiedzieć analizując władców wymienionych wyżej domów-5 dla pierwszej ciąży, 7 dla drugiej ciąży, 9 dla trzeciej ciąży, 11 dla czwartej ciąży itd. Przy czym bierzemy tu pod uwagę każdą ciąże. Charakter władcy (męski, żeński) oraz znak w jakim się znajduje pomoże ocenić płeć dziecka (męski, żeński). Np. władca domu 5- Wenus położona w męskim znaku może dać pomimo męskiej jakości dziewczynke w jakiej jest posadowiona (przy czym zwracamy uwagę, że sama Wenus jest żeńska), tylko dosyć rezolutną, taką chłopaczare :) Wiadomo, że gdy władcą będzie Saturn położony w męskim znaku dodatkowo można spodziewać się synka. Planety położone w 5 domu mogą nam dodatkowo podpowiedzieć jaki będzie nasz stosunek do dzieci, prokreacji, jak będziemy przechodzić ciąże oraz o okolicznościach możliwych porodów.

Księzyc położony w Bliźniętach nie jest szczególnie płodny. Ale sam wierzchołek 5 domu nie nastręcza już wątpliwości co do płodności. Być może wskazuje ciąże bliźniacze, na zasadzie jednej ciąży, może dwóch , przy czym możliwa ciąża mnoga. Znaki szczególnie płodne to Rak, Skorpion i Ryby. Słyszałam teorie o ilości aspektów do władcy 5 domu. Przy czym liczyć należy każdy aspekt, półsekstyle itp. również. Ale jak jest ze sprawdzalnością to różnie bywa, bo należałoby jeszcze spojrzeć na dom 11 i planety tam położone.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Ostatnio czytałam, że ktoś z planetami takimi jak Saturn czy Pluton zwłaszcza w skorpionie w 5 domu nie ma szans na dzieci a także, że aspekty Wenus uznaje się za potencjał posiadania dzieci. Co wy o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Dnia 1.02.2019 o 13:38, nikita29 napisał:

Ostatnio czytałam, że ktoś z planetami takimi jak Saturn czy Pluton zwłaszcza w skorpionie w 5 domu nie ma szans na dzieci a także, że aspekty Wenus uznaje się za potencjał posiadania dzieci. Co wy o tym sądzicie?

saturn opoznia często daje późne macierzyństwo:D klasyczny przykład Shakira. Siostra moja ma plutona w 5 domu wlasnie spodziewa się 2 dziecka ale poroniła 2 razy....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, soleila007 napisał:

saturn opoznia często daje późne macierzyństwo:D klasyczny przykład Shakira. Siostra moja ma plutona w 5 domu wlasnie spodziewa się 2 dziecka ale poroniła 2 razy....

Sama mam Plutona w 5 domu i też spodziewam się, że będą różne przykrości związane z macierzyństwem (jeśli przyjdzie na to czas).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...