Skocz do zawartości

9 Denarów


Ismena
 Share

Polecane posty

9 Denarów

72.jpg.f63aebc2e4482a29c23373dd6cfb11c1.jpg

Dziewiątka Denarów to karta, która zapowiada uznanie i autorytet, osiągnięte w wyniku walki. Jako ziemska dziewiątka jest wprawdzie narażona na kuksańce i siniaki, ale tym razem sukces jest bezbolesny, tym bardziej, że jako siedemdziesiąta trzecia, kolejna karta talii jest jedynką, a zatem liczbą siły i zwycięstwa.

Trzeba przyznać, że jest to zwycięstwo również nad samym sobą, związane z rozszerzeniem horyzontów, zdystansowaniem się w stosunku do dogmatów i ograniczeń, a więc uzyskaniem poczucia duchowej wolności. Pozwala to na większą elastyczność poczynań, daje siłę wewnętrzną i zdolność szukania środków do wyciszenia i odzyskania sił. Zawracamy większą uwagę na siły natury, nie tylko w sensie przyrodniczym, ale również mistycznym i estetycznym. Taka obserwacja uczy nas tego, co od zawsze trwa w przyrodzie. Pozwala przetrwać i zwyciężać, ale również godnie znosić porażki.

Gdy wyciągniemy Dziewiątkę Denarów
W towarzystwie kart pomyślnych sugeruje, że nadszedł czas, by poddać refleksji swoje dokonania i podsumować sukcesy. W życiu każdego człowieka są takie chwile, które przynoszą nam zaszczyt i czas radości, a o których zapominamy w wirze codziennych trosk. Zróbmy sobie listę takich sukcesów i zbadajmy do jakich kategorii należą. Zastanówmy się, czy łatwiej nam przychodzą sukcesy duchowe, czy materialne i które są dla nas ważniejsze. To będzie znaczące doświadczenie przed rozpoczęciem następnego udanego przedsięwzięcia. A warto się o nie pokusić, bo i nasze walory, i czas będą temu sprzyjać. Dodatkowym bodźcem są też doskonałe relacje rodzinne oraz uczuciowe. Możemy dość bezpiecznie zabrać się za realizację tych planów, choćby dlatego, że nadchodzi nas dobry okres dla naszego zdrowia.

W otoczeniu kart mniej przychylnych musimy nieco rzetelniej rozważyć to, co chcemy zrobić. Istnieje wprawdzie duża szansa na powodzenie, ale zwycięstwo może być okupione nieopłacalnymi trudnościami. Ponadto istnieje pewne ryzyko spotkania nierzetelnego kontrahenta, często oszusta. W takiej sytuacji nawet świecąca nad nami gwiazda powodzenia nie daje ostatecznych gwarancji, że uda nam się osiągnąć sukces.

Poza tym trzeba się bardzo pilnować, by nie zaprzepaścić szansy na materialny spokój, utratę dodatkowego dochodu, niechęć ze strony współpracowników i rodziny. Niejasna jest też sytuacja uczuciowa, warto się jej przyjrzeć. Nie ufajmy bezkrytycznie w solenne zapewnienia. Uważajmy też na towarzystwo, zwłaszcza że ktoś może sprowadzić na nas spore nieprzyjemności ze względu na swoje radykalne i ksenofobiczne poglądy oraz działania.
źródło: magia.onet.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

528c37c8d55c033dgen.png

 

Znaczenie karty 9 Denarów:

 

Karta symbolizująca bezpieczeństwo finansowe, okres zysków, zadowolenia, satysfakcja materialna, umiejętność polegania na sobie, prawidłowe zarządzanie posiadanymi zasobami, majątkiem, dobre nadzieje na przyszłość, wspaniałe perspektywy, samowystarczalność, własna działalność, determinacja w dążeniu do celu, posiadanie cennych dóbr, dyscyplina.

 

Źródło: Tarot - Arkana Małe

 

9 Denarów - doprowadzenie rozpoczętych przedsięwzięć do końca, zachęcające widoki pod każdym względem, mądra troska o własne zdrowie, stałe źródła dochodów.

 

9 Denarów (odwrócona) - bankructwo, utrata dochodów, utrata majątku, szybkie zniechęcanie się do własnych pomysłów, problemy ze zdrowiem, posłuch wymuszany siłą.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pieniądze pochodzące z nieoczekiwanych źródeł, raczej otrzymane niż zarobione - to wszystkie nagrody, prezenty, wygrane losowe, spadki, dobrze ulokowane akcje. Negocjacje handlowe na dużą skalę. Przyroda, ekologia, pozytywny stosunek do zwierząt. Życie zgodne z rytmem natury i kosmosu, przestrzeganie praw nimi rządzących. Domy pod miastem, dostatnie życie.

 

W negacji - rozpad firmy, spółki, nieuczciwie zdobyte pieniądze, kradzież, oszustwo, wszelkie utraty, niestałość, posłuch wymuszany siłą, wszystko na sprzedaż, włącznie z ciałem i uczuciem, tzw. prostytucja małżeńska, nowobogactwo.

Źródło: Joanna Stawińska Twój magiczny niezbędnik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...