Skocz do zawartości
Wróżby i tarot - kartylosu.pl

LICZBY NIEZALEŻNOŚCI 1, 2, 3


Polecane posty

LICZBA NIEZALEŻNOŚCI 1

Człowiek zdecydowany i aktywny. Postrzegany jest często jako bardzo niezależny, gdyż odważnie sięga po swoje prawa, zajmuje własne stanowisko, przechodzi bez wahań od idei do czynu.

 

AUTONOMIA

Mimo instynktownych zachowań nacechowanych niezależnością. Jedynka nie jest aż tak autonomiczna. jakby się mogło wydawać. Stale potrzebuje pochwał, zachęty czy wręcz gratulacji za swoje dokonania, odwagę i śmiałość, których jej nie brakuje. Dręczy ją chroniczny niepokój, zmuszający do wtrącania się we wszystko, co się wokół niej dzieje, lub robienia tego, co inni zrobiliby lepiej od niej - wszystko to dowodzi braku autonomii. Często, jakby wbrew sobie, bywa samotna. Nieustająca potrzeba bycia wszędzie pierwszą przed innymi, głód czynu, powodują, że wpada w swoje sidła, wynajdując dla siebie obowiązki i przeszkody, które utrudniają jej kroczenie własną ścieżką, wskutek czego cofa się, zamiast postępować do przodu.

 

DUCH ZALEŻNOŚCI

Jedynym sposobem zdobycia prawdziwej niezależności jest dla jedynki dominacja, osiągnięta w walce, w zmaganiach, w rywalizacji fizycznej bądź intelektualnej. Trudno Jedynkę nazwać prawdziwie wolną, choć nie sposób jej odmówić samodzielności, którą odznacza się od wczesnej młodości. Zresztą Jedynka rozwija się bardzo szybko, można nawet powiedzieć - zbyt szybko, gdyż nie ma dosyć czasu, by zorientować się we własnym typie niezależności. Odczuwa silną potrzebę autoafirmacji i na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie mocnej osobowości. Prędko jednak wychodzi na jaw, że tak nie jest. zwłaszcza wtedy, kiedy Jedynka nie pozwoli sobie na pełne wyrażanie się i rozwój, jeśli zbyt wcześnie wkroczy na utarte koleiny społeczne lub zatraci się w osiąganiu korzyści materialnych i finansowych. W tego rodzaju sytuacjach ewolucja Jedynki ulega zahamowaniu, czy wręcz przechodzi w regres.

 

WOLNOŚĆ WEWNĘTRZNA

To narzucanie swojej obecności bliźnim i światu sprawia niekiedy wrażenie ucieczki od samej siebie, od refleksji i zrozumienia własnych wewnętrznych procesów i potrzeb. Jedynka jest optymistyczna, ciepła, ujmująca, pomysłowa i energiczna, brak jej jednak głębi, stabilności wewnętrznej, dlatego nie potrafi znaleźć oparcia w sobie, ochrony przed wpływami zewnętrznymi. Posiada jednak jedyny w swoim rodzaju ogień, którym oświetla bliźnich, o ile powściągnie nieustanną potrzebę działania, którym chce udowodnić światu, a więc sobie, na co ją stać.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA NIEZALEŻNOŚCI 2

Dwójka jest typem osoby, po której można spodziewać się - choć w numerologii, podobnie jak w astrologii powinniśmy wystrzegać się nadmiernych uogólnień i schematów - silnej potrzeby zależności.

 

AUTONOMIA

Z natury uczuciowa. zmysłowa i wrażliwa, ulega swej głębokiej potrzebie posiadania, którą manifestuje jako skrajne oddanie lub poddanie się kochanym osobom, dominowanie swojego otoczenia, rodziny, środowiska. Dwójka jest bez wątpienia bardzo czuła i kochająca, stwarza poczucie bezpieczeństwa z powodu zdrowego rozsądku i dobrego zakorzenienia w świecie materii. Jednak jej przywiązanie do dóbr tego świata oraz uczuć innych ludzi wobec niej, drastycznie pozbawiają ją autonomii.

 

DUCH NIEZALEŻNOŚCI

Mimo to przejawia pewną dozę niezależności, co prawda nie w sferze idei, ponieważ jest konformistką i tradycjonalistką, lecz w sposobie ich realizacji; Dwójki niekiedy wcielają w czyn to. co było dotąd tylko możliwe teoretycznie. Dwójka jest bowiem konstruktywną realistką, która stąpa mocno po ziemi, a głowę ma na karku, wie o co jej chodzi i dokąd zmierza. Tutaj właśnie przejawia się duch niezależności Dwójki, która krok po kroku zdobywa panowanie nad swoim terytorium, pozostawia na nim swój odcisk i tym właśnie wyróżnia się spośród swego otoczenia. Co więcej, głęboka potrzeba bezpieczeństwa sprawia, że nigdy nie angażuje się w ryzykowne przedsięwzięcia. Wszystko, do czego przykłada rękę, jest solidne i trwałe.

 

WOLNOŚĆ WEWNĘTRZNA

Nie popadając w uproszczone klasyfikacje, trzeba jednak powiedzieć, że Dwójka, w większym stopniu niż wszystkie pozostałe Liczby Niezależności, przeżywa trudności z osiągnięciem prawdziwej wewnętrznej wolności. Mimo to udaje się jej tworzyć dzieła oryginalne i trwałe. Instynktownie przywiązana jest do świata materii, zmysłowych przyjemności, dóbr tego świata, wszystkiego, co syci jej żądzę posiadania. Bardzo trudno przychodzi jej dystansowanie się wobec uciech doczesnych, o ile kiedykolwiek przeżywa tego rodzaju pragnienie. Dla Dwójki czymś najbardziej naturalnym i normalnym jest całkowite utożsamienie się z tym, co posiada i z tymi, których kocha. Paradoksalnie, zdarza się. że właśnie jej bezgraniczne, szczere oddanie dla ukochanych osób gwarantuje jej odrobinę wolności wewnętrznej, tak jakby ucieleśniała ich w sobie, traktowała ich jak część własnej osoby i własnego życia, jakby nie było między nią a nimi żadnych barier, granic, różnic fizycznych, czy umysłowych.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA NIEZALEŻNOŚCI 3

Liczba ta przypisywana jest pomysłowym ekscentrykom. Już w bardzo młodym wieku styl bycia Trójek wyróżnia je z grona rówieśników.

 

AUTONOMIA

Aby zostać zauważoną, Trójka nie musi niczego kontestować, buntować się . przeciwko niczemu. Ludzie interesują ją z natury, chętnie więc nawiązuje z nimi kontakty które zresztą pomagają jej lepiej poznać siebie. W jej przypadku autonomia często mylnie brana jest za towarzyskość. Trójka ochoczo poznaje nowych ludzi i umie pozyskać ich sympatię, właśnie w ten sposób przejawiając swoją niezależność. Nie da się ukryć, że robi wokół siebie wiele zamieszania, nie z powodu nieszczerości. lecz za sprawą frywolności i niestałości. Paradoksalnie, właśnie owa niewierność, lekkie traktowanie znajomości i wynikająca z nich chwiejność często są dowodem na brak autonomii i zasadnicze trudności z rzeczywistą oceną własnej osoby.

 

DUCH NIEZALEŻNOŚCI

Może nic jest przesadnie zakochana w sobie, jednak głęboko pochłania ją kwestia kim jest naprawdę. Duch Trójki jest duchem niezmiernie elastycznym; Trójki potrafią przystosować się do każdej sytuacji, przejmują cudze idee, czy nawet obyczaje, aż po imitację. Chętnie wypróbowują inną perspektywę i styl życia, aby sprawdzić, czy ewentualnie byłyby odpowiednie dla nich. Tego rodzaju gra ma jednak własną cenę: Trójka chwilami nie wie kim właściwie jest. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że Trójki są niewolnikami tego, co może się wydawać ich duchem niezależności, a co w rzeczywistości jest charakterem podatnym na wpływy i chwiejnym, towarzyskim, miłym, sympatycznym. a jednak pozbawionym stałości i osobowości.

 

WOLNOŚĆ WEWNĘTRZNA

Trójkę ratuje jednak umysł o szerokich horyzontach, otwarty na poglądy i idee czasami całkowicie sprzeczne, które gorliwie penetruje z jednakim zainteresowaniem, gdyż posiada unikalny dar syntezy. Niekiedy jednak Trójki padają ofiarą cudzych poglądów i gubią się w chaosie intelektualnym i uczuciowym. Właśnie dzięki inteligencji Trójka może odnaleźć prawdziwą wewnętrzną wolność, przejść dogłębną ewolucję, wyróżnić się pośród innych i przejawić oryginalność w podejściu do życia, w przeżywaniu siebie. Posługując się inteligencją jak precyzyjnym narzędziem, Trójka ma szansę na wolność i autentyczność.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

  • Lubię! 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...