Skocz do zawartości

LICZBY NIEZALEŻNOŚCI 4, 5, 6


Marika
 Share

Polecane posty

LICZBA NIEZALEŻNOŚCI 4

Mamy tu do czynienia z osobą, która od najmłodszych lat, przez całe życie odczuwa potrzebę opieki, zrozumienia, akceptacji, bycia kochaną i bezpieczną. W pewnym sensie pragnie schronić się pod cudzymi skrzydłami, jednak, jak mieliśmy okazje wielokrotnie się przekonać, nie należy dawać się zwieść pozorom, gdyż często ludzie ci skrywają przed nami zupełnie inne oblicze.

 

AUTONOMIA

Jednak prawdą jest, że osoby, których Liczba Niezależności posiada wibrację Czwórki, potrzebują do życia solidnych i głębokich korzeni, od których nigdy nie decydują się odejść. Wszystko, co przedsięwezmą, realizują, tworzą, budują w życiu, obraca się wokół niewzruszonej osi niezmiennych wartości, na których potrzebują się wesprzeć, podobnie jak zawsze potrzebują wesprzeć się na jakimś opiekunie czy opiekunce - na kimś. kogo uważają za silniejszego od siebie, nie zawsze słusznie aby działać. I co by się nie działo, czego by nie robiły, choćby w życiu ogromnie się rozwinęły duchowo. Czwórki zawsze będą przywiązane do wartości, w których wyrosły, a które są im niezbędne do szczęścia i właściwego funkcjonowania.

 

DUCH NIEZALEŻNOŚCI

Choć jednak wszystko to skłania, by sądzić, że Czwórka całkowicie zależna jest od rodziny i otoczenia, w którym wzrastała, z którym nigdy nie rozstaje się dobrowolnie, a które w razie konieczności usiłuje zrekonstruować w późniejszym życiu, nie sposób jej odmówić pewnej wyrafinowanej niezależności. Przejawia się ona w jej fanatycznej obowiązkowości, niezłomnym, przy tym wolnym od wszelkiej agresji, czy chęci rewindykacji pragnieniu podtrzymywania przy życiu wartości, którym Czwórka zawsze dochowuje wierności. W tej sferze jednak również potrzebuje wskazówek i poczucia bezpieczeństwa, a więc rozwoju i działania w wyraźnie wytyczonych granicach na rzecz wspólnoty. która darzy ją szacunkiem, miłością i wsparciem.

 

WOLNOŚĆ WEWNĘTRZNA

Wierna, lojalna, bardzo przywiązana do przeszłości, korzeni, rodziny, bliskich, grzeszy jednak pewnym egoizmem, nadmiernie zajmuje się sobą i własnym samopoczuciem. Niekiedy zachowuje się infantylnie lub nieodpowiedzialnie, co świadczy o braku wewnętrznej mocy i niezależności. Jednak właśnie przywiązanie do kochanych osób i wartości, stymulujące jej poczucie obowiązku

i odpowiedzialności, obdarza ją niespodziewaną siłą. Dlatego tu również należy wystrzegać się pozorów, gdyż Czwórka uzależniona, czy wręcz niedojrzała w życiu uczuciowym, w swej aktywności zewnętrznej przejawiać może odwagę, pracowitość, porządek, wytrwałość i niezależność.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA NIEZALEŻNOŚCI 5

Liczba ta cechuje jednostki, których naturalna błyskotliwość wiąże się ze swobodą i niewymuszonym zachowaniem. Wszystko wskazuje więc na to, że Piątki z natury obdarzone są niezależnością ducha. Jednak niekiedy skłonność do rządzenia i dominowania oraz egocentryzm mylą z osobistą autonomią.

 

AUTONOMIA

W młodości uważają za rzecz naturalną ściąganie na siebie uwagi otoczenia, rozkazywanie, decydowanie w każdej sprawie, przepychanie się łokciami, parcie do przodu i robienie, co im się podoba, bez zastanowienia nad sensem bądź odbiorem ich postępowania przez otoczenie. Nie znaczy to wcale, że Piątki są złe: przeciwnie, nieraz bywają bardzo szczodre. Brakuje im jednak taktu i wrażliwości, nie potrafią się poddać ani ustąpić innym. Są niezależne z natury, jednak ich styl bycia często bardzo poważnie ogranicza niezależność ich bliźnich. Nierzadko uchodzą za zbyt hałaśliwe, natrętne.

 

NIEZALEŻNOŚĆ MYŚLENIA

Kiedy Piątka zaczyna się orientować, jak jest postrzegana ogarnia ją zwątpienie. Orientuje się bowiem, że bardziej niż przypuszczała, potrzebuje bliźnich, ich fizycznej obecności, zaangażowania w jej sprawy, aprobaty czy wręcz podziwu. Mimo że z zapałem manifestuje swoją niezależność zewnętrzną, jest całkowicie pozbawiona autonomii wewnętrznej, gdyż dramatycznie pragnie uwagi i aprobaty. Nawet chwila samotności jest dla niej niewyobrażalna. Nie boi się być sama, ale głęboko w niej drzemie problem własnej tożsamości, który kompensuje przesadną pewnością siebie i brakiem zahamowań. Tak więc. w sensie intelektualnym i psychicznym, potrzebuje oparcia, choć potrafi działać samorzutnie, zdecydowanie, z rozmachem i odwagą. Zawsze jednak stara się narzucać swą obecność innym, a przynajmniej regularnie zapewniać sobie aplauz i pochwały.

 

WOLNOŚĆ WEWNĘTRZNA

Wolność wewnętrzna Piątki nie jest bynajmniej nabyta. Piątka, jak już wyjaśnialiśmy, potrzebuje bliźnich nie tyle do życia, ile dla potwierdzenia własnej tożsamości. Uzyskuje ją jednak dzięki swej szlachetności, odwadze i zdecydowaniu. Powinna po prostu lepiej uświadomić sobie swoje cechy, nie zaś udowadniać za wszelką cenę, że jest najlepsza, czy najpiękniejsza. Dopiero wtedy bowiem, gdy zdystansuje się od podziwu w oczach bliźnich, jej oddanie dla innych będzie równoznaczne z wolnością wewnętrzną.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA NIEZALEŻNOŚCI 6

Szóstka, w przeciwieństwie do Piątki, wydaje się całkowicie pozbawiona autonomii i ducha niezależności. Jak już jednak wielokrotnie zaznaczaliśmy na łamach naszego czasopisma, mężczyźni i kobiety, którzy na przestrzeni stuleci wypracowali i rozwinęli sztuki dywinacyjne, potrafili zaobserwować i przekazać z wielkim wyrafinowaniem sprzeczności właściwe naturze ludzkiej, które sprowadzić można do maksymy: pozory mylą.

 

AUTONOMIA

Szóstka to osoba, która przez całe życie zadręcza się pytaniem: kim jestem? Przypomnijmy, że Liczba 6, zwana Liczbą Pokory, często dotyczy osoby, która wątpi nie tyle w swoją tożsamość, ile w samą siebie, swoje możliwości, często ucieka się w zachowaniach do dystansu, wycofania, pruderii, pokory. Posiada wszelkie atrybuty dobrego, dyskretnego sługi. Możemy uznać. że mamy do czynienia z człowiekiem całkowicie pozbawionym autonomii. Niesłusznie. W rzeczywistości jakaś cząstka jej osoby jest zawsze niedostępna, zapewne również dla samej Szóstki, jednak ta cząstka właśnie chroni ją i zapewnia paradoksalnie autonomię.

 

NIEZALEŻNOŚĆ MYŚLENIA

Niezależność myślenia Szóstki objawia się głównie jej subtelnym i wnikliwym krytycyzmem, przed którym nic się nie uchowa. Można zaryzykować twierdzenie, że drugą naturą Szóstki jest wyszukiwanie braków, błędów, niekiedy dziury w całym. Zależnie od swojej osobowości, zdefiniowanej, naturalnie, pozostałymi Liczbami horoskopu numerologicznego, Szóstka przyjmuje postawę sceptyczną, wymagającą, krytykancką lub kpiącą, ironiczną, przesyconą czarnym humorem. Tak czy owak. Szóstka przejawia w ten sposób pewną niezależność intelektualną, gdyż ma własne przekonania, które są jej bliższe niż aksjomaty.

 

WOLNOŚĆ WEWNĘTRZNA

Natomiast o wiele trudniej jest jej uzyskać pełną wolność psychiczną, gdyż łatwo ulega zwątpieniu, które ją podkopuje od wewnątrz, niszczy, wywołuje skrywane niezadowolenie, złe samopoczucie, głęboko zakorzenioną niezgodę na istnienie. Musi więc uwierzyć nie w Boga, czy w konkretną

religię, lecz w siebie, co ściśle wiąże się z wiarą w życie. Jeśli więc Szóstce uda się pokonać własny sceptycyzm, jeśli zdobędzie się na wiarę, odnajdzie w swoim wnętrzu radość, która pozwoli jej wyzwolić się ze wszystkich zahamowań, przede wszystkim obowiązków, które sobie sama narzuciła i wysiłków, do których się zmusza, by udowodnić sobie, że jest użyteczna, że czemuś to służy, stanie się spokojniejsza i pewniejsza siebie.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

  • Dziękuję! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dobry temat jeśli mogę dodać coś od siebie to liczby niezależności np 5 z liczby 41 to jest zupełnie inna 5 niż np z liczby 32 w dodatku czytając charakterystykę mogę dodać. Że 5 z liczby 41 jest bardziej ułożona, nastawiona na trudy pracy, bardziej odpowiedzialna lecz zbliżona do 5 z liczby 23. Lub osoby która posiada ta liczbę np w dniu urodzenia. Łatwiejszy jest kontakt i zrozumienie tych dwóch 5. Natomiast piątka z liczby 32 jest jak biuro własnej reklamy przepraszam za porównanie. 32 to rodzynek który lub którego siła jest poprzez druga osobę, rodzinę liczba 3 jak artysta potrzebuje mecenasa Zadko zdarzyło mi się zaobserwować by 32osoba z tą liczbą niezależności sama poproszę potrafiła ujarzmiac swój temperament w młodym wieku, choć i myślę że osoby z tą liczba drogi życia i niezależności pozostają temperamentem o sedziwego wieku. A jeśli mogę porównać liczbę 23 z 32 to choć są podobne do siebie to priorytet niezależności przejawia się u jednej rodzinnie trochę rozwojowy na potrzeby innych, mowa o liczbie 23 a u 32 artyzm i inwencja twórcza zawsze są podświadomie na miejscu pierwszym. Ciekawy wpis Mariko

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...