Skocz do zawartości

LICZBY RODZINY - opis wszystkich


Polecane posty

ZAMIESZCZONE OPISY DOTYCZĄ TEGO TEMATU viewtopic.php?f=97&t=2199

 

LICZBA RODZINY 1

Osoba ta bardzo wcześnie wyróżnia się i zdobywa pozycję w kręgu rodziny, pełniąc roić przywódczą, podejmując inicjatywy, narzucając swoją wolę, zachowując się odważnie i rezolutnie.

 

TŁO RODZINNE

Bez względu na to. czy jest jedynym dzieckiem, czy ma rodzeństwo, uważa się za jedynaka. Nie dlatego, że osoba ta jest samolubna czy nieczuła, lecz ponieważ tryska energią, entuzjazmem, silą życiową. Potrzebuje jednak wsparcia rodziców dla owej aktywności. Jeśli ktoś przeszkadza jej w ekspresji fizycznej albo umysłowej, to niecierpliwość, czy żywiołowość Jedynki mogą zamienić się w agresję.

Z drugiej strony, musi być również trzymana w ryzach, aby zastanowiła się przez chwilę i poczekała na właściwy moment, gdyż bywa niecierpliwa i działa pochopnie. Początkowo stosunki Jedynki z matką i ojcem, a następnie z siostrami lub braćmi, są bardzo serdeczne i spontaniczne. Jeśli ktoś odrzuci ją lub nie pozwoli, by dawała upust nagłym wybuchom emocji. Jedynka zareaguje rozgoryczeniem, gdyż jest bardzo wrażliwa. W idealnej sytuacji rodzice powinni rozbudzać energiczny aspekt osobowości Jedynki, jednocześnie narzucając jej ścisłe granice, które staną się dla niej punktami odniesienia.

 

WARTOŚCI RODZINNE

Właśnie owe punkty odniesienia utworzą kod moralny, który pozwoli Jedynce temperować jej ekscesy, entuzjastyczne i bezmyślne wybuchy, po których następują ataki rozpaczy. Po to jednak, by dać pełen wyraz odwadze, do której jest zdolna, nabrać pewności siebie, która ją czasem zawodzi, i w ten sposób dorosnąć do roli prawdziwej głowy rodziny, Jedynka potrzebuje reguł, które są inspirowane zasadami wpojonymi jej w dzieciństwie, gdyż powołaniem osób z Liczbą Rodziny 1 jest dawanie przykładu. W jakimś sensie w tym celują. Choć Jedynka do swojej rodziny żywi uczucia umiarkowane, nawet bywa oschła, jest bardzo przywiązana do swojego klanu. Odczuwa coś w rodzaju rodowej dumy, gdy rządzi rodziną, energetyzując ją swoimi licznymi inicjatywami. Jeżeli w młodości brakowało jej wspomnianych punktów odniesienia, tworzy własny kod moralny sztywny i surowy czy wręcz drakoński, który niekiedy pozwala jej odnaleźć siebie.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA RODZINY 2

Stosunki Dwójki z rodziną dyktuje miłość; ta miłość jest dla niej sine qua non, istotnym czynnikiem równowagi emocjonalnej i psychicznej.

 

TŁO RODZINNE

Zmysłowa i niezwykle uczuciowa z natury Dwójka utożsamia się ze swoim tłem rodzinnym, którego członkowie pełnią w jej oczach niewątpliwie istotną rolę. W jej przypadku w grę wchodzą dwa scenariusze, które przedstawimy jedynie w zarysie, ponieważ są o wiele bardziej złożone.

W pierwszym Dwójka postrzega swoje tło rodzinne jako azyl, w którym spędza komfortowo całe dzieciństwo, bez poważniejszych problemów finansowych czy innych. W tym kontekście jej emocjonalna natura wyraża się w pełni i w pełni rozkwita, a uczucia Dwójki są odwzajemnione. Choć bowiem widzi napięcia, czy nieporozumienia między członkami rodziny, nie cierpi zbytnio z ich powodu. W drugim scenariuszu, w pewnym sensie przeciwstawnym, dzieciństwo Dwójki upływało w głębokim stresie materialnym i/lub duchowym, a rodzice i rodzina nie były dla niej azylem, lecz kłębowiskiem gwałtownych uczuć, kryzysów i skrywanych lub jawnych konfliktów, głęboko destabilizujących. Dla skompensowania lęków, niepokojów i dyskomfortów, Dwójka rozwija upodobanie do pewnych wartości moralnych, dotyczących naturalnie rodziny.

 

WARTOŚCI RODZINNE

Jest, więc Dwójka raczej osobą konserwatywną, choć jej charakter może być nieznacznie modyfikowany pewnymi cechami innych Liczb w jej horoskopie numerologicznym. Bez względu na to, który scenariusz dotyczył dzieciństwa, z czasem nabiera ona konformizmu, a jej związki rodzinne stają się dla niej bardzo ważne. W jakimś sensie jej podstawowym celem życiowym będzie stworzenie trwałej, silnej rodziny w oparciu o pierwszy scenariusz, oraz przyswojone zasady - w przypadku drugim. Nie ma osoby bardziej oddanej rodzinie, niż Dwójka. Odczuwa potrzebę życia w spokoju i głębokim bezpieczeństwie, posiadania własnego terytorium i małego światka, pragnie osiąść raz na zawsze w jakimś miejscu i budować trwałą strukturę na mocnych i pewnych fundamentach.

W efekcie stosunki z partnerem i dziećmi staną się niewzruszoną podstawą jej istnienia, fundamentem, na którym będzie wspierać się, aby wyrażać inne cechy swojej osobowości i wypełnić swoje przeznaczenie.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA RODZINY 3

Trójka jest typem osoby, która zmierza ku temu, aby przejść przez życie bardziej we śnie, niż na jawie, wchodzi w związki bez zaangażowania, nic wiedząc, że warto próbować wszelkich doświadczeń, o ile są wzbogacające. Wykazuje bardzo liberalne podejście do swojej rodziny, jest zawsze dla wszystkich miła, ale bez żalu może się z nimi rozstać.

 

TŁO RODZINNE

Charakter Trójki pozwala jej przystosować się do najróżniejszych kręgów towarzyskich bez zatracania własnej indywidualności. Właśnie ta cecha wydaje się być szczególnym wyróżnikiem Trójki. Naturalnie, nabyła ją w otoczeniu rodziny, której zwyczaje, rytuały, praktyki i styl życia kopiuje nieraz bardzo dokładnie.

Trójka czasami bezwiednie ulega pewnej mimikrze, naśladuje zachowania i postawy ojca lub matki, zależnie od tego, czy jej charakter i osobowość bardziej pasują do jednego czy do drugiego rodzica. Nie wynika to z braku osobowości, lecz z pragnienia, zwykle podświadomego, aby wpisać się w łańcuch pokoleń, zyskać oparcie moralne w tradycji, a tym samym skompensować swoją nadmierną giętkość i pojawiającą się chwilami potrzebę prowadzenia łatwego życia, rozrywki, a także identyfikacji z kilkoma różnymi osobami naraz lub po kolei. w zależności od okoliczności życiowych i, naturalnie, rozwoju osobistego Trójki.

 

WARTOŚCI RODZINNE

Z powodu ogromnego upodobania do przyjemności, a także dlatego, że nie przywiązuje większej uwagi do swoich uczuć wobec innych, bliźnim Trójka wydaje się bardziej niezależna, kapryśna i beztroska, niż jest w rzeczywistości. Szczególnie lubi związki o posmaku braterskim lub przyjacielskim, pełne humoru, świeżości, fantazji. Ponieważ jednak, jak już wspominaliśmy. Trójka jest przywiązana do swoich zwyczajów, a także pewnych nawyków i postaw, które kopiuje nieświadomie, odczuwa potrzebę odtwarzania ich na co dzień, pragnie oparcia w wartościach, z którymi zawsze może się utożsamiać i które raczej nie zmieniają się w jej życiu. W oparciu o nie buduje swoje nowe życie, w którym daje pełen upust pomysłowości, twórczości i błyskotliwej fantazji.

Niektóre cechy, obecne w horoskopie numerologicznym Trójki, są w stanie zrównoważyć jej lekkomyślność, zaprawioną samolubnym zachowaniem. Jednak jej giętkość umysłu i zdolność przystosowania, wieczna młodzieńczość natury, połączona ze wspomnianym już przywiązaniem do pewnych metod postępowania, czynią z Trójki osobę atrakcyjną, bardziej odpowiedzialną, niż się wydaje.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LICZBA RODZINY 4

Mamy tutaj osobę w pełni zespoloną z otoczeniem, warunkami i okolicznościami życia rodziny, z której pochodzi i od której nigdy się w pełni nie uwolniła.

 

TŁO RODZINNE

Niezwykła wrażliwość jest wrodzoną cechą Czwórki, która jednak niekiedy jej doskwiera. Szczególnie wyczulona jest na okazywane uczucia - radości, czułości, sympatii i przywiązania, których doświadczała, zwłaszcza we wczesnym dzieciństwie, jeśli z tych lub innych powodów przeżyła frustrację w tej dziedzinie, jej serce, delikatne i wrażliwe, zaskorupia się, staje się nieczułe, niedostępne, charakter nabiera surowości, niekiedy fanatyzmu w postawach i przekonaniach. Jak się to często zdarza pośród ludzi wrażliwych i uczuciowych, spragnionych więzi i dobroci. Czwórka gotowa jest do największej ustępliwości, a zarazem skrajnej gwałtowności. Jednak rzadko zdarza się, by zmusiły ją do tego okoliczności, kontekst życiowy, czy też świadoma decyzja - przemoc i agresja nie leżą bowiem w naturze Czwórki. Przeciwnie, Czwórka ma skłonność do wtapiania się w tło rodzinne, utożsamiania się z nim, szukania w nim oparcia życiowego, intelektualnego, światopoglądowego; do końca życia chciałaby funkcjonować, myśleć i reagować tak jak w dzieciństwie.

 

WARTOŚCI RODZINNE

Można więc powiedzieć, że wartości, które reprezentuje Czwórka, są dobrze ugruntowane i stanowią jej drugą naturę, głęboko zakorzenioną potrzebę czy wręcz konieczność życiową. Czwórka musi być częścią klanu lub społeczności. w gruncie rzeczy nieważne jakiej. Zbiorowość rozbudza w niej entuzjazm. Stara się być uważna, wrażliwa na cudze potrzeby, bez wątpienia kochająca, uporządkowana, zorganizowana, metodyczna, niekiedy nadmiernie apodyktyczna. Ma też tendencję spychania swoich problemów i niepokojów na innych. Jej potrzeba porządku równoważy jej lęki, prawie zawsze nieuzasadnione, oraz zmiany, kryzysy i problemy życiowe, zwłaszcza dotyczące wirtualnego kokonu, który tka dzień po dniu, z wielką starannością, w trosce o trwałość i ciągłość.

Gdy już założy gniazdo rodzinne, odnosi się wrażenie, że pragnie zatrzymać czas. jak na fotografii. Jej przywiązanie i lojalność wobec najbliższych są niezłomne, a macierzyńskie lub ojcowskie walory niepodważalne. Jest jednak konserwatywna, przywiązana do zasad i tradycji, które na pewno dają poczucie bezpieczeństwa, ale bywają również postrzegane jako ciążące i hamujące. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób Czwórka zechce wcielać te wartości w życie.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA RODZINY 5

Piątka jest osobą, która wspiera się na rodzinie, aby osiągnąć swoje cele i w pełni stać się sobą. W najgorszym przypadku jej zachowanie zdradza oznaki samolubstwa lub przynajmniej sprawia takie wrażenie, jednak rzadko dochodzi do takiej sytuacji, chyba że inne cechy jej horoskopu numerologicznego wskazują na tendencję do głębokiego zaabsorbowania własną osobą i nie oglądania się na cudze potrzeby i pragnienia.

 

TŁO RODZINNE

Zazwyczaj najbardziej znaczącą cechą Piątki jest jej skłonność do dominowania członków rodziny, w której wyrosła. Od najwcześniejszych lat wymusza na nich realizację swoich pragnień, choćby swoją fizyczną obecnością. Piątka jest bowiem bystra i silna.

Jej błyskotliwość przejawia się w nieustannej potrzebie zwracania na siebie uwagi i udowadniania do czego jest zdolna - rodzicom, siostrom, braciom czy innym członkom rodziny. Okoliczności lub wartości wyniesione z domu popychają ją do kultu bohaterstwa. Tak czy owak, nosi w sobie duże poczucie wyższości, niekiedy z wdziękiem i czarem, kiedy indziej w sposób nadęty i wyniosły. Niezwykła osobowość Piątki przejawia się nie tyle w jej charakterze, czy zewnętrznym wyglądzie, ile w dążeniu do władzy, ambicji i zapale, z jakimi spełnia swoje pragnienia. Cechy te tkwią w Piątce, a życie pokaże, czy zostaną spożytkowane mądrze, czy przejdą niezauważone...

 

WARTOŚCI RODZINNE

Uczucia rodzinne Piątki prawie zawsze wiążą się z wysoko rozwiniętą potrzebą prestiżu. Piątka zabiega o to, by ludzie byli z niej dumni, jednocześnie chciałaby móc pogratulować sobie godnych siebie towarzyszy życia. Jej stosunki z rodziną oparte są nieodmiennie na wzajemnym szacunku graniczącym z uwielbieniem. Mężczyzna z Liczbą Rodziny Pięć często bywa władczy, dominujący. Jest jednak również hojny czy wręcz szczodry, i zawsze gra w otwarte karty. Nigdy nie prowadzi

podwójnych gierek. Można bezwzględnie mu zaufać i polegać na nim. Kobieta z tą Liczbą Rodziny jest macierzyńska i opiekuńcza. Odznacza się silnym terytorializmem i poczuciem własności, jest zaborcza. Jej władza rozciąga się nad każdym, kto znajdzie się w jej kręgu, i trudno jej umknąć.

Tak więc, bez względu na płeć, mamy do czynienia z osobą o wysokim standardzie potrzeb, która nie znosi rozczarowań lub zdrady do tego stopnia, że gotowa jest zrezygnować z wszelkich perspektyw posiadania domu i rodziny, niż zniżyć się do przebywania pośród rodziny, której członkowie nie spełniają jej wymagań.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA RODZINY 6

Szóstka, choć jest osobą bardzo skromną i dyskretną, jednak pragnie przyciągać uwagę swojej rodziny, odnaleźć z czasem własną tożsamość, nie tyle poprzez przyspieszanie biegu rzeczy, czy krytykowanie otoczenia, ile przez przemyślne dystansowanie się od niego.

 

TŁO RODZINNE

Początkowo z różnych powodów, Szóstka ma tendencję do niedoceniania swojej osoby, być może dlatego, że nie była dostatecznie zauważana w kręgu rodzinnym. Jednak w naturze Szóstki nie leży narzucanie swoich pragnień i życzeń, cech tych nie objawiała również w młodości ani w dzieciństwie. Szóstka potrzebuje czasu, by zrozumieć, kim jest i czego chce naprawdę. Dlatego woli w rodzinie trzymać się nieco z tylu za wszystkimi, przynajmniej na początku, będąc przy tym bardzo wrażliwa na najdrobniejsze sygnały, nieraz skrywane, w zachowaniach jej członków. Wcześnie rozwija krytycyzm i samokrytycyzm, dzięki czemu nie daje się zwieść słabościom cudzym ani własnym. Równocześnie przejawia wielką potrzebę ładu fizycznego i moralnego, który kompensowałby sprzeczne uczucia i sprzeczne sygnały, jakie odbiera od najbliższych. Jest lojalna i zawsze gotowa iść z pomocą, czym zyskuje sobie miłość najbliższych.

 

WARTOŚCI RODZINNE

W wieku dojrzałym trudno powiedzieć, by przejawiała szczególnie rozwinięte uczucia rodzinne. Co nie znaczy, że nie pragnie mieć rodziny, czy, ściślej mówiąc, być członkiem rodziny. Zazwyczaj, zwłaszcza jeśli jest mężczyzną, zakłada rodzinę dla czystej formalności lub dla konwenansu. Uważa małżeństwo po prostu za jeden z wielu stylów bycia. Mimo jednak, że Szóstka jest bardzo krytyczna, nie ma temperamentu reformatora. Kwestionowanie ustalonego porządku rzeczy nie do niej należy. Będzie więc poprawnie odgrywać swoją rolę głowy rodziny, ojca lub matki, wywiązując się z obowiązków i odpowiedzialności, jak zawsze, uporządkowana i uczciwa, swoje myśli zachowując dla siebie. W rolach rodzinnych Szóstka może wydawać się perfekcjonistką. bardzo wymagającą wobec siebie i bliskich, nawet jeśli swoje sądy krytyczne trzyma w tajemnicy. Często trudno odgadnąć, co myśli naprawdę. Jednak w głębi duszy jest kontynuatorem pewnej tradycji rodzinnej, w której szacunek i autentyczna moralność zajmują wysokie miejsce. Bywa, że poświęca się dla rodziny, co nie zawsze jest dobrze przyjmowane, gdyż bliscy sądzą, że Szóstka pragnie wymusić na nich wdzięczność.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LICZBA RODZINY 7

Człowiek ten przez całe życie okazuje głębokie przywiązanie do swej rodziny, nie będąc jednak od niej zależnym. Nie przejawia się ono w nakładaniu na siebie jakichś obowiązków, lecz po prostu w pielęgnowaniu miłych, zdrowych stosunków z bliskimi.

 

TŁ0 RODZINNE

Mimo braku zależności. Siódemki często nie tyle idealizują rodzinę, z której się wywodzą, ile traktują, tak jakby była ona wcieleniem doskonałości. Mają ku temu pewne powody, gdyż rzadko zdarza się, aby w dzieciństwie nie otrzymali całej potrzebnej im miłości, czy przezwali jakieś dramatyczne chwile, byli świadkami scen przemocy. Można więc powiedzieć, że Siódemka dziedziczy pewną rozwagę, wręcz mądrość, wywodząc się z rodziny, która choć bywa mniej lub bardziej harmonijna, ale zawsze jest spokojna i odpowiedzialna. Są to znakomite warunki, by wykształcić w sobie równowagę wewnętrzną, która sprzyja założeniu własnej rodziny. Jednak istnieją obawy, że człowiek wywodzący się z tak nieskazitelnej, doskonałej rodziny może obawiać się. że nie odnajdzie nigdy w sobie wytrwałości. która pozwoliłaby odtworzyć to szczęście w założonej przez siebie rodzinie.

 

WARTOŚCI RODZINNE

Ponieważ Siódemka wychowała się w rodzinie stabilnej i spokojnej, nie odczuwa palącej potrzeby ciepła rodzinnego ogniska. Najważniejsze dla niej. to przeżyć swoje życie, zachowując pewna autonomię - która będzie mniej lub bardziej zaakcentowana, zależnie od charakteru jej Liczby Niezależności - nie tracąc przy tym doskonałych stosunków z rodziną, szczególnie z ojcem i matką. W tej sferze udaje jej się zwykle dopiąć tego, by wilk był syty i owca cała - poświęca bardzo dużo uwagi swym bliskim, jednocześnie znajdując czas na własne przyjemności. Nie ma w nich zresztą żadnej prowokacji czy zdrady, gdyż Siódemki są z gruntu lojalne, wierne, uczciwe. Potrzebują jedynie przestrzeni, która daje Siódemce swobodnie odetchnąć. Jeśli więc Siódemka decyduje się założyć rodzinę, zawsze zachowuje jakiś margines swobody, której potrzebuje, by przejawiać właściwą sobie moc. która niczego nic narzuca siłą. a jednak jest nieodparta, gdy obcuje się osobiście z Siódemką.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA RODZINY 8

Liczba Rodziny 8 obdarza nonkonformizmem podniesionym do potęgi, duchem buntowniczym i niezłomnym, skłonnym do kwestionowania reguł i tradycji, na jakich opierają się struktury rodzinne.

 

TŁO RODZINNE

Warto wspomnieć, że odwrotnie, niż w przypadku poprzedniej Liczby Rodziny, odpowiadającej jednostkom, które przeważnie miały szansę wychować się w rodzinie w miarę spokojnej i zrównoważonej. Ósemki zwykle wywodzą się z zaburzonego tła rodzinnego. Często rodzice Ósemki rozstali się lub. mimo pozorów zgodnego życia rodzinnego, pod spodem wrzały konflikty i niesnaski, czy po prostu klimat skrywanych emocji. Jak łatwo się domyślić, tego rodzaju sytuacja wywoływała nieufność, defensywność niekiedy wręcz agresję. Ósemka od najmłodszych lat obdarzona jest wyostrzonym krytycyzmem, w związku z czym jest na bakier ze swoją rodziną, stara się od niej odróżnić, o ile nie wręcz oddalić bez uprzedzenia. Często opuszcza dom wcześnie, w sposób nieco gwałtowny, i nie wraca, gdyż nie ma w tej kwestii żadnych skrupułów ani nie żałuje tego kroku.

 

WARTOŚCI RODZINNE

Życie w niespokojnym środowisku domowym. czy postrzeganie rodziców innymi, niż chcieliby się prezentować, nie sprzyja chęci zakładania własnej rodziny. Nic więc dziwnego, że Ósemki przejawiają głęboki sceptycyzm w tej sferze, nie są zainteresowane zakładaniem rodziny w tradycyjnym tego

słowa rozumieniu. Wolą pielęgnować związki na bardzo zróżnicowanym podłożu, przeżywać wzbogacające doświadczenia i pielęgnować inspirujące kontakty. Czasem przeskakują ze środowiska do środowiska, aby skonfrontować się z rozmaitymi stylami życia, zachowując przy tym wierność własnemu sposobowi bycia. swoim wyborom, decyzjom, wyrażaniu pragnień i woli. aż do dnia. kiedy decydują się założyć ognisko domowe według tradycyjnych schematów, jednak ze szczyptą nonkonformizmu i oryginalności. Bez względu na okoliczności. Ósemka nigdy nie żyje jak reszta świata i trudno jest jej zakotwiczyć się w jednym miejscu, jednakowym sposobie czy stylu życia, bez zakwestionowania - prędzej czy później - jego zasad i założeń.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA RODZINY 9

Liczba ta cechuje osoby otwarte, nie pozbawione swobody i śmiałości, szlachetności, czy wręcz wielkoduszności; cechy te, które Dziewiątka wynosi ze swej rodziny, skłaniają ją do odtwarzania, czy kontynuacji pewnych tradycyjnych schematów, jednak w jej własnym stylu.

 

TŁO RODZINNE

Pierwsze lata życia Dziewiątki upływają w bardzo miłej atmosferze, opartej na wzajemnej szczerości, chociaż stosunki między członkami rodziny mogą wydawać się nieco uproszczone albo tak wyglądają w oczach Dziewiątki. Często ktoś z rodziny Dziewiątki: ojciec, matka, wuj, ciotka - rzadziej dziadek lub babcia - inteligencją, charyzmą, osobowością mocno wpłynął na jej rozwój. Dziewiątka modeluje więc swój charakter i osobowość na tym wzorze, ślepo i z entuzjazmem. Innymi słowy, słusznie lub niesłusznie. Dziewiątka jest przekonana, że wyrastała w rodzinie wyjątkowej, że otrzymała dobre wychowanie, że środowisko rodzinne zagwarantowało jej właściwy rozwój i dostarczyło wszystkiego, co niezbędne, by weszła swobodnie w dorosły świat.

 

WARTOŚCI RODZINNE

Dzięki temu uczucia rodzinne Dziewiątki rozciągają się w pewnym sensie na cały świat. Dziewiątka z natury szanuje wartości, wśród których wzrastała, wyrażając je w sposób indywidualny, oryginalny, zgodny z własnym światopoglądem. Dosyć wcześnie decyduje się na założenie własnej rodziny, opartej na modelu przypominającym wzorce wyniesione z dzieciństwa, jednak prędzej czy później, w sensie realnym czy w przenośni, coś ją zaczyna popychać do wyjazdu, podróży, emigracji, penetracji nowych obszarów, konfrontacji z nieznanym. Kieruje nią bowiem pragnienie posiadania wielkiej rodziny, odnajdywania w niej nowych światów, nowych horyzontów; czasem taka rodzina zastępuje Dziewiątce prawdziwą. Można powiedzieć, że Dziewiątka ma zapędy wodzowskie - pragnie dowodzić klanem. Dlatego właśnie aspekt moralny, czy religijny w rodzinie, czy w grupie o podobnych zadaniach, zainteresowaniach, wspólnocie żyjącej razem, zawsze odgrywa dużą rolę w życiu Dziewiątki, zwłaszcza w wieku dojrzałym. Dziewiątka próbuje dorównać wzorom, które poznała w młodości. Chce grać rolę doskonałej głowy rodziny, ekspansywnej, szczodrej, sprawiedliwej, nieco przy tym moralizatorskiej i skłonnej do udzielania dobrych rad, do których sama nie zawsze się stosuje. Jest to jedna z jej słabości, ale również jej uroków. Jednak o ile dobre intencje są u niej niepodważalne, ich efekty bywają już bardziej dyskusyjne.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LICZBA RODZINY 11

Mamy tu do czynienia z osobą, która z konieczności, czy też dlatego, że leży to w jej naturze, przejawia przedwczesną dojrzałość.

 

TŁO RODZINNE

Z najróżniejszych powodów, pod wpływem rozmaitych okoliczności uwarunkowań społecznych i kulturowych, w oczach Jedenastki jej rodzina ma za sobą ciężką przeszłość, czy też została w niecodzienny sposób doświadczona. Wzrasta, więc w oparach sceptycyzmu i pesymizmu, w których rozum i logika są naczelnymi kryteriami. Jedenastka bardzo wcześnie staje się istotą racjonalną, poważną, refleksyjną, zdyscyplinowaną wewnętrznie lub przez okoliczności, stosującą się do dawanych jej przykładów. Rodzina Jedenastki posiada bardzo mocne korzenie, które przez całe życie będą dla niej źródłem siły fizycznej i materialnej; w oczach Jedenastki wszystko w jej domu rodzinnym wspiera się na wielowiekowych, solidnych podstawach.

 

WARTOŚCI RODZINNE

Jedenastka wynosi z domu model rodziny tradycyjnej, poważnej i godnej zaufania, zarazem dosyć surowej. Sama również pragnie stworzyć solidne gniazdo, w którym wszystko jest jasno i precyzyjnie zorganizowane, ale nie ma w nim zbyt wiele miejsca na fantazję i spontaniczność. Można, więc liczyć na tę osobę i szukać u niej wsparcia, ufać jej uczciwości i zrównoważeniu, niezłomnej obowiązkowości i odpowiedzialności, wrodzonemu poczuciu godności, które zresztą czyni ją bardzo wymagającą wobec najbliższych. Niekiedy brak jej lekkości, wdzięku i zręczności, ale nigdy trzeźwości i skuteczności, pod warunkiem, że nie musi stawiać czoła sytuacjom nieprzewidywalnym. Zdarza się, w miarę przybywania lat, że Jedenastka zaczyna czasami przejawiać fantazję, inspirację, przenikliwość, czy pewną genialność. jednak tylko wtedy, gdy jej życie rodzinne układa się pomyślnie i cechy te ulegają wzmocnieniu przez inne liczby horoskopu numerologicznego.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA RODZINY 22

Dwudziestka Dwójka zwykle odebrała bardzo skomplikowane, nietypowe wychowanie. Jej dziedzictwo jest nieprzeciętne, osobliwe, niestety jednak, a będzie ją to gnębiło przez cale życie, popycha ją ono do sprzecznych zachowań.

 

TŁO RODZINNE

Tło rodzinne Dwudziestki Dwójki jest chwiejne, niepewne, zagrożone, wykorzenione, jej rodzice często zmieniali miejsce zamieszkania, okolicę, kraj lub też rodzina złożona była z barwnych indywidualności, z osób pochodzących z różnych środowisk, wreszcie - a to właśnie jest najczęstszy przypadek któreś z rodziców lub przodków było osobowością, która odcisnęła się na środowisku rodzinnym i, czy to z bliska, czy z daleka, wywierała zawsze silny wpływ na swoje otoczenie i potomków. Dlatego właśnie w młodości Dwudziestka Dwójka, w ten czy inny sposób, nie zawsze bezpośrednio, podlegała wpływom, naciskom, czy dominacji silnych indywidualności ze świata dorosłych, które stanowiły dla niej wzorzec, do którego naśladowania przymuszano ją lub któremu sama chciała sprostać. Wszystko to jednak odbywało się w klimacie dezorientującej swobody, w kręgu rodzinnym i towarzyskim nasączonym fantazją i niezdyscyplinowaniem, w którym nierzadko przyjaciele mogli uchodzić za pełnoprawnych członków rodziny.

 

WARTOŚCI RODZINNE

Zrozumiałe więc staje się. skąd Dwudziestka Dwójka czerpie swoje wzorce rodzinne - liberalnie nonkonformistyczne. Ona uważa za swą rodzinę również bardzo szeroki krąg przyjaciół i znajomych. Gdy sama zakłada dom, nie ogląda się na normy społeczne, kulturalne, czy religijne, lecz pragnie stworzyć pewien ośrodek, naturalnie z sobą w centralnej roli, wokół którego grawitować będą osoby, które darzy sympatią lub uwagą. Niekiedy Dwudziestka Dwójka dąży do wypracowania nowych wartości, nowych zasad dla życia rodzinnego i partnerskiego, które, naturalnie, cementują rodzinę. W pewnym sensie, świadomie lub nie. pragnie być wzorem, przekazywać wpływy, które odebrała w młodości, a przede wszystkim tworzyć korzenie, czyli własną, unikalną koncepcję rodziny, odbiegającą od powszechnie przyjętych modeli.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA RODZINY 33

Mamy do czynienia z osobą, której dziedzictwo rodzinne ma w sobie coś płynnego, nieokreślonego, czasem wręcz odpychającego lub niepokojącego.

 

TŁO RODZINNE

W większości przypadków osoba ta pochodzi z rodziny, która ja nadmiernie chroniła i rozpieszczała, lub, przeciwnie, pozostawiała swojemu losowi. Trzydziestka Trójka nie wyniosła z domu jasnych reguł. W pierwszym przypadku wszczepiony jej został pewien lęk przed światem zewnętrznym i życiem, typowy dla rodzin, które przesadnie zamykają się w swoim gronie. Zdarza się też. że rodzice Trzydziestki Trójki nie umieli walczyć o swoje prawa, potrzeby, ambicje, bronić swoich ideałów, dóbr. reputacji, poddawali się zniechęceniu i rezygnacji, nie dawali więc dobrego przykładu w tej sferze. W drugim przypadku Trzydziestka Trójka była pozostawiana samej sobie w gronie rodziny nieodpowiedzialnej, pozbawionej jasnych reguł moralnych. Jednak nawet jeśli słabość rządziła w domu jej dzieciństwa. Trzydziestka Trójka zawsze miała do czynienia z kimś o ogromnej dobroci, kto wywarł na nią wielki wpływ.

 

WARTOŚCI RODZINNE

Właśnie na bazie owej dobroci, która jest drugą naturą Trzydziestki Trójki, a z pewnością jej najbardziej podziwianą cechą, rozwija ona swoją wizę rodziny. Rodzina jest w jej oczach kruchą otoczką, która ją chroni, ale którą ona również powinna ochraniać na tyle. na ile pozwalają inne cechy jej horoskopu urodzeniowego. Trzydziestka Trójka jest niezmiernie wrażliwa na atmosferę panującą w rodzinie czy raczej na emocje, które sama buduje. W" tej kwestii człowiek ten jest wielkim perfekcjonistą i idealistą, wrażliwym na zranienie i zdradę. Odczuwa palące pragnienie owej jedności, której doświadczał lub której brakowało mu w dzieciństwie. Nie wyobraża sobie, by członkowie jego nowego gniazda mogli być sobie obojętni.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...