Skocz do zawartości

LICZBY KARMICZNE - opis wszystkich


Marika
 Share

Polecane posty

ZAMIESZCZONE OPISY DOTYCZĄ TEGO TEMATU viewtopic.php?f=97&t=2201

 

LICZBA KARMICZNA 1

Liczba ta charakteryzuje osoby o niespokojnym charakterze, niezwykle aktywne, które muszą wtrącać się we wszystko, co się wokół nich dzieje i zawsze są skłócone same ze sobą.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Bez względu na zasób sił fizycznych. Jedynka zawsze gotowa jest do działania, pragnie znajdować się w świetle jupiterów, robić to, co tylko ona potrafi robić. Nie żeby miała poczucie wyższości czy czulą się bardziej od innych inteligentna. po prostu ciągle towarzyszy jej pośpiech; staje się ofiarą własnej niecierpliwości.

Jest spontaniczna, entuzjastyczna, impulsywna. Często ulega nagłym, nieprzepartym zachciankom; aspiracje, inspiracje, intuicje natychmiast przekuwa w czyn. Jednak jej działaniom brak konsekwencji i choć potrafi być bardzo skuteczna i szybka, łatwo zniechęca się każdą przeszkodą albo w połowic działań zmienia obiekt swoich zainteresowań. Dla skompensowania braku konsekwencji, czy stabilności ustanawia sztywne reguły, których mają się trzymać wszyscy oprócz niej. Choć brak jej stałości. jest odważna, śmiała, do tego nie brak jej szczęścia - zwykle jej przedsięwzięcia kończą się sukcesem i Jedynka wychodzi z nich z podniesioną głową, zwłaszcza jeśli przyjmuje pozycję lidera czy przynajmniej ma wolną rękę w działaniach i stoi w centrum wydarzeń.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Jak się zapewne łatwo domyślacie, mamy do czynienia ze skrajną indywidualistką, za kogoś takiego w każdym razie jedynka się uważa. Zawsze jest przekonana, że postępuje właściwie i nikt nie potrafi nic zrobić tak dobrze jak ona. Ważne, by nauczyła się ufać innym, przekazywać część zadań i obowiązków osobom, które uporają się z nimi nie gorzej. Powinna się rozluźnić, zrelaksować, w przeciwnym razie pakować się będzie

w sytuacje bez wyjścia - przez własną popędliwość i impulsywność Musi się uspokoić, pozwolić wydarzeniom toczyć się własnym biegiem. Jedynka jest znakomitym inicjatorem. Potrafi wyczuć stosowną chwilę, by działać. Jednak bardziej powinna zaufać naturalnemu biegowi spraw, przedwcześnie nie interweniować, gdyż wtedy właśnie popełnia błędy.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA KARMICZNA 2

0 ile poważną słabością Liczby Karmicznej 1 jest zaślepienie, spowodowane niecierpliwością, wadą Dwójki jest jej upór, mylnie brany za odwagę.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Tym. co wyróżnia Dwójkę i rzuca się w oczy, jest jej wielka kultura, dyplomacja, lojalność. Dwójka łagodzi ostre kanty. Dlatego ludzie wiedzą, że mogą w każdej sytuacji na nią liczyć. Niekiedy nadużywają i wykorzystują jej uprzejmość, obarczając ją własnymi obowiązkami. Częściowo dzieje się tak dlatego, że Dwójka nie myśli o własnych sprawach,

nie zabiega o własne interesy. Boi się uchodzić za egoistkę, którą jest w głębi duszy. Posiada wiele zdrowego rozsądku, lecz brak jej dystansu i obiektywizmu wobec własnej osoby. Jest zbyt zaborcza, zbyt przywiązana do dóbr tego świata i spraw materialnych, by zachować trzeźwą perspektywę. Jej głębokie oddanie tym, których kocha, zwłaszcza najbliższych, jest parawanem dla wielkiej potrzeby posiadania, kontrolowania tych. których uważa za swoją własność. Wnikając w najgłębsze motywacje Dwójki widzimy, że najbardziej w świecie pragnie świętego spokoju, bezpieczeństwa, braku jakichkolwiek presji, czy napięć wokół siebie. Dlatego trzyma się konserwatywnych metod wydeptanych ścieżek, umacnia się w swych postawach, toku myślenia i sytuacjach, uporczywie odrzucając wszelkie propozycje zmian.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Jeżeli Dwójka chce się rozwijać, musi rozluźnić uchwyt. Jednak z doświadczeń wynika, ze Karmiczne Dwójki często mają trudności ze zmianą postaw i zachowań. Ich sposób funkcjonowania i nawyki są w nich tak głęboko zakorzenione, że nie wydaje się możliwe, by mogły działać i reagować w inny sposób. Tym bardziej, że Dwójka jest produktywną realistką i nie widzi powodu, by cokolwiek zmieniać. Jest z natury lojalna, szczera, wierna, stała w uczuciach, oddana temu, co robi. Jednak dopiero wtedy, kiedy jej poświęcenie stanie się bezinteresowne i odnajdzie spokój w sobie, zamiast próbować go za wszelką cenę zaprowadzić wokół siebie, pogodzi się z przemijalnością dóbr doczesnych, będzie wstanie dać z siebie to. co najlepsze i spełnić się całkowicie. Często jednak zmiana taka dokonuje się w Dwójce dopiero w podeszłym wieku, po przeżyciu sytuacji kryzysowych czy szoków, które wstrząsną jej niewzruszonym światopoglądem.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA KARMICZNA 3

Trójka ma prawdziwy talent do zawierania licznych znajomości. Często kontakty te owocują jakąś niezwykłą szansą, czy propozycją lub też korzystnym zbiegiem okoliczności.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Trójce brak zdecydowania, tak w życiu społecznym, jak w związkach z bliskimi. Ta chwiejność jest dla niej zgubna, a zarazem zbawienna. Zgubna - gdyż Trójka nie może się nigdzie zakorzenić mimo posiadanych zdolności czy wręcz talentów, których nie wykorzystuje, nie uświadamia sobie lub je lekceważy. Pozwala, by jej działaniami sterowały zmienne nastroje, fluktuujące pod dyktando okoliczności lub też dostraja się do zastanych warunków. Zbawienna - gdyż nie pozwala zmieniać wyborów i decyzji, które nie są jej wyborami, lecz efektem wydarzeń, do których Trójka tak dobrze potrafiła się przystosować, wyzwalać się w porę spod wpływu osób. z którymi jest w związkach i do których życzeń i wyobrażeń o sobie mimowolnie się nagina. Bez względu na to. czy niestabilność służy Trójce, czy nie. generalnie ma ona trudności z byciem po prosi u sobą, jasnym sygnalizowaniem swoich intencji, poglądów, przekonań. Jej największą wadą jest to. że nigdy do końca nie wiemy, z kim mamy do czynienia. to znaczy, czy Trójka jest szczera i autentyczna.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Z pewnością nic brak jej uroku, spontaniczności; jest sympatyczna, miła. atrakcyjna i tak tolerancyjna, przynajmniej z pozoru, że odnosimy wrażenie, iż spotkaliśmy idealnego rozmówcę i partnera. Rzeczywiście. Trójka nim jest, lecz z każdym inaczej, Zza maski miłej, układnej osoby wyziera duch krytycyzmu, niekiedy cierpkiego i nonkonformistycznego, który przydałoby się wzmocnić, aby uwolnić relacje Trojki od nieporozumień i niejasności wynikających z niechęci do odsłaniania prawdziwego oblicza. Fakt. że stale, niemal na przekór sobie, usiłuje dostosować się do oczekiwań otoczenia świadczy, że Trójka nie wie. kim jest naprawdę, nie wie, czego chce, jest nieświadoma swoich możliwości. Wiecznie towarzyszy jej lęk przed byciem pomijaną, marginalną. Jeśli nawet bywa to zgodne z prawdą, dopiero gdy Trójka zaakceptuje ten fakt, zacznie być ceniona za lo. kim jest, gdyż jej wyjątkowość, oryginalność, zdolności i talenty, z chwilą gdy je ujawni, zyskają z pewnością podziw otoczenia.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LICZBA KARMICZNA 4

Osoba ta jest święcie przekonana, że w życiu nie wolno siedzieć z założonymi rękami, że trzeba nieźle się na-tyrać, by zarobić na życic, zapewnić sobie byt, dostać to, na czym każdemu człowiekowi zależy.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Czwórka nie jest pesymistką ani osobą zrezygnowana, jednak jest głęboko przeświadczona, że w życiu nie ma nic za darmo, że trzeba walczyć, pracować, nie oszczędzać się. aby zapewnić sobie dostatek i wygodę. Jednak, podobnie jak karmiecznej Dwójce, zdarza jej się mylić odwagę z uporem, z klapkami na oczach dążyć za wytyczonym celem, nie tyle tkwić w sztywnych zachowaniach, co grzęznąć w rutynie, która w głębi duszy bynajmniej Czwórce nie odpowiada. Dlatego właśnie, jeśli nie wszystko idzie po myśli Czwórki, reaguje gwałtownie, wybucha gniewem. Podobnie, jeśli ktoś z jej otoczenia zawiedzie ją, zdradzi czy nie spełni jej życzeń i oczekiwań, Czwórka potrafi żywić głęboki żal i urazę. Stany te prędzej czy później owocują zachwianiem równowagi psychofizycznej i chorobą. Czwórka sądzi, że najlepszym lekiem na wszelkie bolączki jest dyscyplina i dobra organizacja.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Czwórka żywi głęboki kult autorytetu, choć jego nasilenie waha się. zależnie od innych cech. W jej oczach hierarchia ma sens i chętnie się jej podporządkowuje, jednak owa ślepa, konformistyczna uległość zasadom i konwenansom, paradoksalnie, popycha niekiedy Czwórkę do prowokowania silnych wstrząsów życiowych. Jak wiemy. Czwórka potrafi być pracowita, zajadła, zdeterminowana, dzielna i uczciwa. Jeśli z tych lub innych powodów uzna. że jej wartość nie jest dostatecznie doceniana. że nie otrzymuje zapłaty za swe wysiłki, jej bunt może wyrażać się również uporem. Czwórka powinna lepiej zdawać sobie sprawę z wagi. jaką mają dla niej uczucia, intensywnie przeżywane emocje, a także takie wartości jak sprawiedliwość, moralność, szacunek dla pracy własnej i cudzej. Wówczas przestanie ją pochłaniać rutyna, zacznie przytomnie reagować na to, co się wokół niej dzieje, zrezygnuje z pracy wyłącznie dla zaspokojenia potrzeb własnych.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA KARMICZNA 5

Mamy tu do czynienia z osobą, która robi wrażenie, jakby jednego życia było jej mało. by zrobić wszystko, co jest dla niej ważne, jest niezwykle dociekliwa i niezależna.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Już będąc osobą bardzo młodą rzuca się w wir przygód i rozmaitych doświadczeń - wszystkiego musi spróbować, potrzebuje licznych kontaktów, ruchu, nowych znajomości. Pożywką dla niej są ludzie i sytuacje. Zdaje się być w nieustającej pogoni za podnietą. Pozbawiona ciągłych nowości nudzi się, uważa, że marnuje czas, traci chęć życia. Często gubi się lub przynajmniej rozprasza w daremnych przedsięwzięciach, których nigdy nie doprowadza do końca. Jej wyczerpanie bywa nie tylko psychiczne, ale również fizyczne, gdyż doświadczenia, jakim się poddaje, są trudne, wręcz niebezpieczne dla zdrowia i równowagi życiowej, co jednak wcale nie jest dla niej przeszkodą. To, przed czym ucieka, to przede wszystkim więzy i ograniczenia, które ją hamują, wywierają presję, blokują, zamykają ją w kręgu rutyny, nudy. bezczynności i powtarzalności, ale jednocześnie rozmija się z tym, co dla niej najistotniejsze, a jest to twórczość, innowacja, ulepszanie, dynamika, zaraźliwy entuzjazm, ciekawość i radość życia, których często brakuje innym, a które są wrodzonym darem Piątki.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Jest chodzącym paradoksem, z czego nie zawsze zdaje sobie sprawę, a co powinna sobie uświadomić. Z pewnością nie jest stworzona do konwenansów; przekracza wszystkie reguły, aby sprawdzić, czy stoi za nimi jakaś racja. Jednak skłonność Piątki do nieustannego poszukiwania nowych bodźców i zainteresowań, nowych motywacji sprawia, że z truciem przychodzi jej zdecydować się na coś raz na zawsze, działać w zdefiniowanym terytorium, które mogłaby poszerzać stopniowo, by w pełni wykorzystać swoje kwalifikacje, kompetencje, talenty. Szansa może się zdarzyć w każdej chwili, gdyż Piątka ma szczególny dar znajdowania się w stosownym miejscu w stosownej chwili, dar, który nie wszystkim jest pisany. Jednak wiadomo, że prawdziwa szansa w życiu się nie powtarza, jeśli więc Piątce nic uda się jej wykorzystać, będzie wieść dosyć chaotyczną egzystencję, pełną wzlotów i upadków, na łasce okoliczności, będąc, w swoim mniemaniu, wolna, a w rzeczywistości szalenie uzależniona od okoliczności i oczekiwań tych. którzy ją otaczają. Jednak może też zostać kimś w rodzaju przewodnika, czy wzoru dla innych.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA KARMICZNA 6

Jest to Liczba osób, które nie mogą znieść myśli, że mogłyby nie służąc niczemu ani nikomu zostać pozbawione racji istnienia, i które w związku z tym żywią skrywane poczucie wyższości.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Osoba ta sprawia jednak z pozoru całkiem odmienne wrażenie. Zwykle zachowanie Szóstki cechuje pewna rezerwa, czy wręcz zahamowania, dręczące poczucie winy - męczące i wyczerpujące, które rzutuje na jej stosunek do świata. Szóstka nie tylko z zapałem służy bliźnim, jest lojalna i niezawodna, ale jeszcze wymaga od siebie doskonałości i nienaganności. Właśnie te cechy zdradzają skrywaną dumę czy wysokie mniemanie, jakie ma o sobie, gdyż w głębi duszy nic dopuszcza myśli o własnej omylności. Służąc innym i poświęcając im cały swój czas. Szóstka czyni altruizm swą racją istnienia i grzęźnie w obowiązkach, które jej nie interesują lub są zbyt ciężkie, jak również zaniedbuje swoich najbliższych i siebie, własne, prawdziwe motywacje, rozwój osobisty. W efekcie trawią ją gorycz, pretensje, żale, gdyż rzadko bywa wynagradzana za swoje starania i czuje, że jej wartość w jej własnych oczach bezcenna jest niedoceniana. Zaczyna zamykać się w sobie, podczas gdy w rzeczywistości potrzeba jej prawdziwej więzi z kimś wyjątkowym, komu naturalnie będzie służyć, kto doceni ją w pełni i obdarzy taką dawką uczucia, jaka jest jej potrzebna do życia.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

W głębi duszy Szóstka jest bardzo sentymentalna. Jeśli sobie to wszystko uświadomi, będzie uratowana. Przedtem jednak musi pogodzić się z tym. że nikt nie jest doskonały, nawet ona sama. i że nie sposób kochać wszystkich i być przez wszystkich kochaną.

Służenie innym, tu pozwolimy sobie na grę słów. nie bardzo jej służy. Musi odnaleźć w sobie wiarę w siebie. Właśnie brak tej pewności zmusza ją do stwarzania pozorów własnej ważności. W rzeczywistości Szóstka się nie docenia. Powinna uwierzyć we własne siły i pokochać siebie, aby właściwie korzystać z życia, godzić swoje wewnętrzne sprzeczności, być wierną wobec własnych uczuć i robić dla siebie to wszystko, co jej się należy. Dopiero wtedy będzie w stanie pomagać bliźnim, czy wręcz osiągnąć swoją upragnioną doskonałość.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LICZBA KARMICZNA 7

Karmiczna Siódemka wyróżnia się stałością i niezłomnością przekonań i ideałów; nie zdaje sobie sprawy, że w rzeczywistości stanowią one swoistą tarczę, pancerz, zaporę, które odcinają ją od świata.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Siódemka odczuwa wręcz fizyczną potrzebę, aby nadać wszystkiemu sens. Dlatego ma skłonność do wynajdowania uzasadnień, przyczyn skrywanych lub jawnych, wszystkiego, co się wokół niej dzieje. Można bez przesady powiedzieć, że jest z gruntu religijna, co nie znaczy, że identyfikuje się z jakimś obrządkiem czy wyznaniem. Po prostu potrzebuje odkrywać lub poznawać związki pomiędzy tym, co ją otacza, nie wykluczając istot ludzkich. Naturalnie, jeżeli wzrastała pośród wyznawców pewnej religii, zapewne będzie się jej trzymać. W przypadku, gdy nie wyniosła religijności z domu, zadba o to, by wkroczyć w życie uzbrojona w solidne poglądy i przekonania, nie afiszując się zbytnio ze swym pragnieniem zrozumienia, dlaczego ludzie są tacy jacy są, jakie są ich prawdziwe motywacje; Siódemka nie lubi jednak przesadnie brać pod lupę zachowań swoich bliskich. Odnosi się wrażenie, że znajomość dążeń i reakcji ludzkich pozwala jej osiągać własne cele. Tak jednak nie jest. Najgłębszą, prawdziwą naturą Siódemki jest wielka uczuciowość, żywiołowość i, prędzej czy później,w najbardziej nieoczekiwanych chwilach, ku zaskoczeniu wszystkich z Siódemką włącznie, to one biorą w niej górę.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Siódemka musi odnaleźć właściwe środowisko, równowagę, harmonię między swą aktywnością umysłową, bardzo rozbudowaną, a wrażliwością uczuciową, która obdarza ją intuicją, żywiołowością, pewną prostotą, ale w szlachetnym tego słowa znaczeniu. Kiedy jednak stawia na pierwszym planie swoje ideały lub skrywa się za zasłoną poglądów filozoficznych, religijnych czy ideologicznych, pozbawia się prawdziwego, spontanicznego kontaktu z otoczeniem. Brakuje jej przyjaciół, kolegów, partnerów, którzy dzieliliby jej uczucia i wielką wrażliwość, gdyż, choć może to zakrawać na paradoks, sprawy, które wzbudzają jej największe emocje, często odbiera w sposób mentalny. Jej głowa otwiera serce i kieruje nim, a jej serce otwiera umysł i poszerza horyzonty. Żeby do tego doszło. Siódemka powinna odnaleźć w sobie ową dziecięcą beztroskę, której zbyt mało zakosztowała, a bez której nie potrafi dać należnego upustu swym uczuciom, emocjom i magicznej intuicji.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA KARMICZNA 8

Ósemka ma bardzo wysokie mniemanie o sobie, jej duma czy wręcz pycha czynią ją bardzo ambitną i napawają przeświadczeniem, że jest kimś niecodziennym, kto odgrywa ważną rolę na forum publicznym.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Karmiczna Ósemka często miała trudne dzieciństwo lub bardzo wcześnie zerknęła się z trudami życia, w związku z czym nabrała przekonania, że nie ma dla niej przeszkód, że umie rozwiązać każdy problem i pokonać każdą trudność. Nie lęka się ryzyka i potrafi działać, nie bacząc na uczucia i sentymenty. To jednak jest tylko pół prawdy. Ósemka sprawia wrażenie twardej, chłodnej, wolnej od sentymentalizmu, zadufanej w sobie, po to, by lepiej zamaskować głęboki wewnętrzny niepokój i niezdecydowanie. W rzeczywistości jest pełna zwątpienia, obawia się. że nie sprosta wymaganym zadaniom. Dlatego jej relacje z osobami i instytucjami reprezentującymi władzę są zawsze trudne - Ósemka nie znosi podporządkowania. Co jednak nie znaczy, że jest niezdyscyplinowana. Przeciwnie. Nikt nie jest bardziej surowy i wymagający wobec siebie niż ona. Nie ufa innym do tego stopnia, że niekiedy podejrzliwość staje się jej drugą naturą, sposobem bycia, co, oczywiście, nie ułatwia jej relacji z ludźmi ani nie jest szczególnie konstruktywne.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

A jednak, mimo pozorów samowystarczalności, jeśli jest ktoś. kto potrzebuje miłości i zaufania - to właśnie Ósemka. Musi przejść daleką drogę i zdobyć się na tolerancję, by dostrzec, że jej sztywne zasady moralne i przesadna duma są jedynie fasadą, podobnie jak brawura i skłonność do rywalizacji. W młodości ma wyraźne inklinacje do brania udziału w rywalizacji, na przykład sportowej, intelektualnej. Jest to sposób, dzięki któremu Ósemka wchodzi w związki z ludźmi, zwraca na siebie uwagę, może porównać się z innymi, zdominować ich. Ale prawdziwą motywacją tych działań jest głód zrozumienia, aprobaty, wsparcia, do którego, naturalnie, nigdy się wprost nie przyznaje, gdyż ma trudności z mówieniem o swoich uczuciach, pragnieniach, emocjach, słabościach. Jednak dopóki nie spojrzy prosto w oczy własnym ograniczeniom, nigdy nie będzie w stanie sprostać swoim ambicjom.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA KARMICZNA 9

Karmiczna Dziewiątka bardzo potrzebuje poczucia bezpieczeństwa, życia w przyjemnych i stabilnych warunkach, ochrony, opieki, nie lubi stawiać czoła wyzwaniom losu.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Lubi wesprzeć się na czyimś silnym ramieniu, schronić się w cieniu kogoś, kto sprawia wrażenie silniejszego od niej, bardziej aktywnego, lepiej przygotowanego, by stawić czoło życiu. Często w tej dziedzinie ulega iluzjom lub obdarza zaufaniem kogoś, kto w kontakcie z Dziewiątką sam staje się słaby i prędzej czy później ją zdradzi. Kiedy indziej wiąże się z kimś, kto jest od niej zdecydowanie silniejszy i ma wyraźniej zaznaczony charakter, lecz czyja obecność przytłacza Dziewiątkę, utrudnia jej rozwój osobisty. W każdym przypadku brak wiary we własne siły popycha Dziewiątkę do ustępstw, czyni ją ofiarą cudzych błędów. Silna potrzeba posiadania więzi Dziewiątkę w ograniczających, przypadkowych związkach, które, choć wnoszą element zabezpieczenia, nie dają pola do ekspansji i rozwoju ani tym bardziej szczęścia. Jednak Dziewiątkę myśl o samotności, czy byciu zostawionej samej sobie przeraża i usuwa jej grunt spod nóg. Dlaczego tak bardzo boi się stawiać czoło światu? Ponieważ uważa się za delikatną, bezbronną, wrażliwą i podatną na kryzysy emocjonalne, nad którymi nie ma kontroli, którym poddaje się i które czynią ją bezradną,

prowadząc w efekcie do utraty środków do życia.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

A jednak właśnie dzięki swojej głębokiej wrażliwości i nadmiernej emocjonalności Dziewiątka daje z siebie co najlepsze, gdyż. choć trudno w to uwierzyć, nie zależy jej na podporządkowaniu się panującym normom; trudno znaleźć większego oryginała, nonkonformistę, futurystę niż ona.

Jeśli uda jej się wyzwolić od pewnej zachłanności, potrzeby posiadania oraz ślepego przywiązana do tych, których kocha, Dziewiątka staje się bardzo lojalna, bezinteresowna. Jej idealizm nie ma w sobie nic utopijnego, a jeśli znajdzie w sobie dość siły, by bronić własnych poglądów, zaczyna je wcielać w czyn. Interesują, wręcz pasjonują ją zagadnienia społeczne i moralne. Jeśli wkroczy na drogę aktywności, w pierwszych latach będzie jej trudno zdystansować się wobec własnych uczuć, ale również uczuć, myśli i reakcji otoczenia. Jeśli przełamie się, czeka ją wielka przyszłość.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LICZBA KARMICZNA 10

Dziesiątka karmiczna jest stale rozdarta między wielką ambicją, do której ma słuszne prawo z racji niezaprzeczalnych zdolności i osiągnięć w uprawianej dziedzinie, a dręczącym lękiem przed niepowodzeniem.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Aby uwolnić się od obsesyjnego lęku przed porażką, Dziesiątka ma dwa wyjścia: przejawia przesadną asertywność za wszelką cenę, gwałtowny, niekiedy agresywny egoizm i całkowite nieliczenie się z potrzebami i problemami bliźnich. Jest to postawa arywisty, człowieka, dla którego liczy się wyłącznie cel i jego osiągnięcie, bez względu na koszty i środki. Może również rzucić się w wir zajęć i projektów, które jednak wskutek braku organizacji i konsekwencji, a przede wszystkim wiary w siebie spełzają na niczym. W drugim podejściu skrywa się chorobliwy perfekcjonizm, który z góry skazuje każdy wysiłek na niepowodzenie. Dziesiątka podświadomie nie pozwala sobie na sukces, przyjęcie odpowiedzialności, władzy, na doprowadzenie własnych planów do końca, gdyż lęka się, że nie stanie na wysokości zadania albo ostateczny wynik ją rozczaruje.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Obie postawy są, naturalnie, destruktywne i nieuchronnie prowadzą do porażki; w pierwszym przypadku z powodu nadużycia władzy i nieliczenia się z otoczeniem, w drugim z powodu rozproszenia i niekonsekwencji w kroczeniu wytyczoną drogą. Słabym punktem Dziesiątki jest jej kompleks porażki, któremu Dziesiątka musi spojrzeć w oczy. aby się od niego uwolnić. Jeśli ma jakiś talent lub powołanie, będzie jej łatwiej, gdyż zawsze może odnaleźć przyjemność w pracy i wypełnianych, dzień po dniu, obowiązkach. W nich właśnie pozna swoją prawdziwą wartość. Jak wspominaliśmy na wstępie, Dziesiątce nie brak pozytywnych cech, jednak musi naci nimi pracować niestrudzenie. Wtedy może liczyć na zasłużony sukces.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA KARMICZNA 11

Karmiczna Jedenastka posiada zdolności parapsychiczne, ponadto szczególny magnetyzm, który czyni ją bardzo atrakcyjną i wpływową.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Rzecz w tym jednak, w jakim celu Jedenastka użyje swoich zdolności par a psychicznych, które niewątpliwie są ponadprzeciętne. Posiada ona umiejętność mistrzowskiego wyczuwania stanów duszy i intencji otoczenia. Bez trudu leż przewiduje jego reakcje. Stąd tylko jeden krok do wykorzystywania swego daru, aby inni pracowali na korzyść Dziesiątki za sprawą subtelnych, hipnotycznych manipulacji, daru perswazji, krok, który jedenastka czyni bez skrupułów. Rządzi, pociągając z łatwością za niewidzialne nici. Jednak skupiając się na instynktach, refleksach, Jedenastka nie rozwija swojej osobowości ani duchowości. Aby osiągnąć swoje cele i trzymać otoczenie pod kontrolą, działa i reaguje niezmiennie, stale w ten sam sposób. A przecież bogate zasoby intuicji i natchnienia pozwoliłyby jej wyrwać się z dawnych nawyków, eksperymentować z innymi sposobami myślenia, odmiennym stylem działania i reagowania, z większym rozmachem, otwartością, elastycznością, przed którymi się wzbrania z powodu uwięzienia w niezmiennych wzorcach funkcjonowania wżyciu.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Duszę Jedenastki trawi płomienna namiętność lub płomień idealizmu - taka jest jej prawdziwa natura, jednak by wreszcie doszła ona do głosu. Jedenastka musi uwolnić się od swych rutynowych zachowań, które hamują ją w rozwoju, podobnie jak głodu posiadania, który podświadomie każe jej przyciągać innych do siebie, po to. by myśleli jak ona, wyznawali to, co ona, byli tym, czym ona zechce, by byli. W głębi duszy Jedenastka straszliwie potrzebuje, by wszyscy dzielili z nią poglądy, entuzjazm, zapał. Chce być kochana i rozumiana bezwarunkowo, co ją powstrzymuje od wykorzystywania swych zdolności psychologicznych i parapsychicznych, aby pomagać, wysłuchiwać, nieść ulgę, czy wręcz leczyć. Nie potrafi przyznawać się do błędów, spojrzeć wstecz, zrewidować swoich działań, wyciągnąć wniosków. Utyka w nawykach, które blokują jej postęp. Jeśli jednak uwolni się do skrywanych napięć emocjonalnych i odkryje w sobie siłę, której nie podejrzewała, pozwoli jej to zbliżyć się wreszcie do ideału życia, do którego dążyła od najmłodszych lat.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA KARMICZNA 12

Żyje w nieustannym lęku przed zdradą ze strony najbliższych, ma również skłonność do dramatyzowania swojej sytuacji.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Życie Dwunastki najeżone jest licznymi trudnościami, które zmuszają ją do zrezygnowania z obranej drogi, aby podjąć obowiązki, które nie powinny do niej należeć. Ma więc Dwunastka prawo sądzić, że ciąży nad nią jakieś fatum. Z pewnością tak nie jest. ponieważ jednak łatwo ulega ona sugestiom i impulsom, ponadto w głębi serca jest bardzo usłużna i pełna dobrych intencji, uważa, że jest wykorzystywana lub los sobie z niej drwi. W rzeczywistości sytuacje te wypływają z faktu, że znane są jej uprzejmość i serdeczność, a także nieumiejętność odmowy. I Dwunastka zgadza się, przynajmniej przez większość swojego życia, robić różne rzeczy za innych, spychając własne cele na plan dalszy po to tylko, aby oddać przysługę, być w harmonii z otoczeniem. Do dnia, w którym granica zostanie przekroczona i najbłahszy drobiazg doprowadzi Dwunastkę do łez rozpaczy.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Dobrze więc Dwunastce zrobi, jeżeli miarka się przebierze i podejmie ona zbawienną, przełomową, może nieco brutalną decyzję, by nie angażować się w nic, co nie jest związane z realizacją jej ambicji osobistych. Posiada ogromną łatwość komunikowania się. przekazywania doświadczeń,

pod warunkiem, że ma swobodę działania, że przestanie być zależna od innych i nie pozwoli się osaczyć cudzymi problemami. Wtedy Dwunastka nierzadko zaczyna grać pierwsze skrzypce w swym otoczeniu lub wybranej dziedzinie. Odkąd przestanie być ofiarą okoliczności i osób, jej życie zmieni się nie do poznania: podniesie się standard życia, może ją równieź spotkać uznanie z powodu zasług publicznych lub zawodowych. Zdarza się. że sukces Dwunastki przechodzi jej najśmielsze oczekiwania.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LICZBA KARMICZNA 13

Karmiczna Trzynastka łatwo poddaje się zniechęceniu. Brak jej entuzjazmu, motywacji oraz konsekwencji w działaniu, co spowalnia jej rozwój osobisty.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Nie może narzekać na brak zdolności, charakteru i szans, lecz nie wykorzystuje ich jak trzeba, brakuje jej dyscypliny i stanowczości, nie umie chwytać okazji. Ma skłonności do umniejszania swoich umiejętności, polegania wyłącznie na sobie, rezygnowania nawet z prób przystąpienia do wspólnego działania. Jednak w Trzynastce tkwi pewien obronny egoizm. Ironia i sceptycyzm, bliskie jej sercu, którymi posługuje się często, pozwalają jej nie angażować się zbytnio w to, co się wokół niej dzieje, zachowywać w każdych okolicznościach niezależne stanowisko, ale jednocześnie wpędzają w cynizm i pesymizm. Trzynastka lubi stać z boku. Obserwuje, ale nie angażuje się. Stara się realizować swoje potrzeby najmniejszym wysiłkiem. Nie ma żadnych ambicji społecznych, zawodowych, a nawet osobistych. Robi najlepiej jak potrafi, to co do niej należy, więcej wymaga od siebie niż od innych, i to wszystko. Brak jej po prostu tego płomyka, bez którego życie dla wielu z nas byłoby mało warte. Jednak Trzynastce skaza ta nie wydaje się doskwierać w jakikolwiek sposób.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Z życiowego odrętwienia Trzynastkę mogą przebudzić rozczarowania w stosunkach uczuciowych, tak miłosnych, jak przyjacielskich. Dystans Trzynastki wobec spraw tego świata nie wyklucza bowiem wielkiej wrażliwości, nawet przeczulenia. To jest jej piętą Achillesa, tu właśnie może dojść do dramatycznej zmiany podejścia do życia, wyłamania ze sztywności, rutyny, ślepego przywiązania do utartych ścieżek. Trzynastka co pewien czas potrzebuje jakiejś dawki cierpienia, które sprawi, że przestanie kontrolować siebie i swoje uczucia, gdyż od najmłodszych lat potężna tama odgradza ją od własnych emocji. Dopiero w chwili rozterki, namiętności czy cierpienia Trzynastka daje się ponieść, zatraca się całkowicie w swych przeżyciach i emocjach. Taka chwila, będąca czymś niezwykłym w życiu Trzynastki, może stać się zaczynem głębokiej przemiany.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA KARMICZNA 14

Karmiczna Czternastka wyznaje całkowitą wolność, nieustannie poszukuje przygód i ekscytacji, będąc przy tym przywiązana do konwenansów, zasad i reguł, którym podporządkowuje swoje życie i stosunki towarzyskie.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Dlatego wydaje się być stale rozdarta między tymi dwiema tendencjami, co trudno przyjąć do wiadomości jej otoczeniu. Obcując z Czternastką nie wiemy, na czym stoimy. Z jednej strony sprawia wrażenie dziwaczki i nonkonformistki, z drugiej potrafi być surowa, rygorystyczna, sztywna, formalistyczna. Obie te postawy współwystępują, czasem harmonijnie, kiedy indziej rodząc napięcia i sprzeczności, które ją rozsadzają i nad którymi nie panuje, popadając w zachowania skrajne i nieprzewidywalne. Nagromadzone stresy mogą u Czternastki wywołać problemy zdrowotne mniej lub bardziej poważne, zależnie od witalności. a przede wszystkim zdolności jej organizmu do regeneracji. Jednak te same sytuacje nigdy nie stają na drodze jej rozwoju zawodowego i osobistego, W sferze tej Czternastka porusza się z wielką łatwością. Jest ambitna, odnosi sukcesy. Choć ma poczucie zagrożenia, gdyż stale boi się utraty swoich osiągnięć, tego rodzaju niepokoje stanowią bodziec, który popycha ją do sukcesów w każdej dziedzinie, głównie, rzecz jasna, finansowej.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Źródłem problemów Czternastki nie są więc pieniądze ani sytuacja zawodowa, lecz ona sama. Ponieważ jest dynamiczna, przedsiębiorcza, zawsze gotowa kroczyć do przodu, starając się. naturalnie, przy okazji zapewnić sobie maksimum stymulacji, wikła się w wir najróżniejszych spraw i rozmaitych relacji, w których zatraca się lub gubi. Rozrywki i przyjemności

mogą się dla niej okazać zgubne. Dopóki nie zrozumie, że steruje nią pogoń za iluzją, która nigdy jej nie nasyci - napięcie wewnętrzne nie ustąpi i zawsze będzie czuła się ograniczana, blokowana. Jednak tak naprawdę sama siebie hamuje, a jej przejawy buntu kierują się przeciw niej samej. W dniu, w którym sobie to uświadomi, stanie się wolna w najgłębszym tego słowa znaczeniu. Jednak w tym celu powinna przestać uganiać się za abstrakcyjną wolnością i zrozumieć, że to. czego poszukuje, tkwi w niej samej.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA KARMICZNA 15

Karmiczna Piętnastka mocno stoi nogami na ziemi. Obdarzona silnym charakterem, ma skłonność angażować się we wszystko, co dzieje się wokół niej i w życiu bliźnich.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Jej duma i ambicja nie znają granic. Jednak wydarzenia, okoliczności i ludzie zmuszają Piętnastkę do uprzytomnienia sobie konsekwencji własnych działań. Innymi słowy, jej pewność siebie, przeświadczenie o nieomylności, o posiadaniu recept na wszystko często rozbija się o sprzeciw, wywołuje kataklizmy, których intensywność jest wprost proporcjonalna do pragnienia Piętnastki, by narzucać innym swe życzenia i wybory. Nie znaczy to. że Piętnastką kierują złe intencje. Po prostu jest przeświadczona o własnej racji. Trudno jej jednak uświadomić sobie, że fakt, iż ma rację albo sądzi, że ją ma automatycznie sprawia, że inni się mylą. To, co jest dla niej prawdą, niekoniecznie musi być nią dla innych. Aż do dnia, gdy przysłowiowa kosa trafi na kamień. Ponieważ Piętnastka ma skłonność do przypisywania wielkiej wagi wydarzeniom, które innym wydają się błahe i bez znaczenia, sprzeciw, czy jakiekolwiek przeszkody na drodze do jej dążeń wydają się być końcem świata. Gotowość do stawiania czoła tego rodzaju sytuacjom dodatkowo umniejsza to, że Piętnastka, jak już wspominaliśmy, jest szczera, szczodra, lojalna, pełna dobrej woli.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Nie toleruje sprzeciwu, ale również niezgody. Powinna jednak przyjąć do wiadomości, że w życiu relacje z ludźmi nie są jednostronne, że nie można zrobić dla kogoś tego, czego nie potrafi się zrobić dla samego siebie. Wywieranie presji na innych często oznacza po prostu trwonienie energii, próżny wydatek sił. Nawet jeśli za tego rodzaju próbami stoją dobre intencje, są one sprzeczne z naturą stosunków międzyludzkich, które zawsze polegają na wzajemnej wymianie. Postępowanie Piętnastki nie prowadzi do tworzenia i pielęgnowania trwałych, wzbogacających związków. Piętnastka musi nauczyć się miarkować swoje wymagania, swoją nieposkromioną ambicję i nabrać dystansu do poglądu, że zna się na wszystkim lepiej niż inni i nikt nie jest w stanic rozwiązywać problemów tak jak ona; zmieni się wtedy jej życie. Co więcej, przestanie się uginać pod ciężarem cudzych spraw i wreszcie poświęci się własnym ambicjom.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LICZBA KARMICZNA 16

Karmiczna Szesnastka żyje w wiecznym lęku o przyszłość, w oczekiwaniu nieszczęścia lub katastrofy; zamiast kroczyć pewnie wytyczoną drogą, stale ogląda się za siebie i rozprasza w detalach.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Szesnastka jest ofiarą nieustannych perturbacji emocjonalnych i gonitwy myśli. Co prawda, nie brak jej zdolności intelektualnych, które czynią z niej pierwszorzędnego rozmówcę, zawsze gotowego do dialogu, dyskusji o wszystkim i niczym, rozmów o naprawie świata, ale niepokój, leki i zwątpienie często uniemożliwiają jej ukończenie studiów i zdobycie upragnionej wiedzy czy umiejętności. Bywa samoukiem, trudno jej jednak sprecyzować obszar zainteresowań, a następnie skoncentrować się na nim. Przeszkadzają jej w tym żywe emocje, wielka podatność na myśli i uczucia innych, potrzeba miłości, podziwu, towarzystwa, gdyż Szesnastka niezwykle pragnie miłości i wsparcia. Owa potrzeba często uniemożliwia jej sukces publiczny. Szesnastka jest bardzo dobrym pracownikiem, choć nie wykorzystuje tego i nie wyciąga odpowiednich wniosków. Tak bardzo boi się utracić to, czego się dorobiła i lęka się odrzucenia przez otoczenie, że woli siedzieć w kącie: powściągając swoje ambicje i zadowalać się tym. co ma.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Aby odnaleźć w sobie spokój i przywrócić sprawom właściwe proporcje. Szesnastka musi uporać się z dwiema słabościami. Po pierwsze, nic powinna analizować, racjonalizować, rozwiązywać wszystkich problemów życiowych wyłącznie mentalnie, intelektualizować własnych pragnień i uczuć, gdyż utrudnia jej to pełne przeżywanie świata w praktyce, nie zaś w teorii. Jeżeli sobie na to pozwoli, czekają ją ważne doznania, jednak będzie musiała skonfrontować się ze swą drugą słabością: nadmierną emocjonalnością. Nigdy nie powinna z nią walczyć ani się jej opierać, gdyż właśnie silne emocje leczą obawy i niepokoje Szesnastki. A niepokoje owe wypływają z lęku, który jest jeszcze głębiej zakorzeniony w Szesnastce: lęku przed własną słabością, brakiem opanowania, które mogą pchnąć ją do nieobliczalnych postępków. Niewątpliwie grożą one Szesnastce na pewnym etapie jej życia, jest to jednak jedynie zwiastun głębokiej przemiany. która dokona się w niej i pozwoli uwolnić od irracjonalnych obaw.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA KARMICZNA 17

Liczba ta odnosi się do osób, które z niepojętych powodów stale czują się nieszczęśliwe, niezadowolone, sfrustrowane, a życie wydaje im się pasmem udręki.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Mimo to Siedemnastka jest dynamiczna, przedsiębiorcza, energiczna i wykazuje wielki hart ducha. Jednak lekceważy swoje zalety - nie z poczucia własnej małej wartości, lecz dlatego, że nie widzi dla nich żadnego zastosowania. A przecież okazji nie brak. Siedemnastka byłaby o wiele szczęśliwsza, gdyby zamiast uporu i biernego oporu zaczęła wykorzystywać swoje cechy i zrezygnowała z defensywnej postawy, nie lękając się, że utraci przy tym poczucie tożsamości. Powinna zaufać własnym atutom, przede wszystkim zdrowemu rozsądkowi, dalekowzroczności. które, w połączeniu z talentami organizacyjnymi, czynią cuda. Jednak są okresy, kiedy Siedemnastka odmawia ujawniania swych talentów, czym umniejsza swą wartość w oczach bliźnich. Zachowuje się tak, ponieważ jest na bakier z autorytetami. Sama jest dosyć dominującą osobą, dlatego nic lubi podlegać cudzej władzy ani tłumaczyć się nikomu z własnych decyzji. Walka o władzę i autorytet trwa w życiu Siedemnastki tak długo, dopóki nie zorientuje się, że sama jest jej sprawcą.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Choć uzyskanie właściwego spojrzenia na siebie może zająć Siedemnastce wiele lat, fakt len ma kluczowe znaczenie dla jej rozwoju; Siedemnastka często osiąga władzę, niekiedy wysokie stanowiska, ale najpierw musi uznać się za godną swych zadań. Zanim zacznie działać, powinna zasięgnąć opinii rzeczoznawców, zdać sobie również sprawę z tego, że spontaniczny dystans, jaki przejawia w relacjach z innymi, odbierany jest mylnie jako brak potrzeby przyjaźni. Jeśli zmieni swoje zachowanie, okaże się, że ma wielu sojuszników gotowych pomóc jej w zrealizowaniu społecznych i politycznych ambicji, charakterystycznych dla Siedemnastki. W tym celu jednak musi zrezygnować z nadużywania władzy, pozycji czy siły.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA KARMICZNA 18

Osiemnastka ma skłonność patrzeć na świat przez różowe okulary. Uważa, że wszystko toczy się najlepiej jak może na tym najlepszym ze światów, a ludzkie starania zawsze zostają wynagrodzone.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST I NAPRAWDĘ

O takich jak ona mówi się, że urodzeni są w czepku albo pod szczęśliwą gwiazdą, trudno jednak powiedzieć, czy jest to zaleta, czy wada. W przypadku Osiemnastki, niestety, często bywa wadą, gdyż nie dostrzega ona zła, ludzkich błędów i słabości. „Ślepota" ta jest absolutnie szczera, nie symulowana. Osiemnastka jest towarzyska, nieskomplikowana, naturalna, szczodra, ale te zalety obracają się przeciwko niej. Jej uproszczony sposób widzenia świata, bezgraniczna tolerancja i wyrozumiałość, wybujały idealizm, naiwność i łatwowierność, są sposobami chronienia siebie.

Trudno jej spojrzeć na siebie obiektywnie, gdyż boi się, że jej świat mógłby się rozpaść, lęka się goryczy i rozczarowania na myśl o tym, że wszystko, czemu ufała, było jedynie wytworem jej wyobraźni, a natura ludzka jest zwodnicza i bardziej złożona niż skłonna była wcześniej sądzić.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Koniec końców rzeczywistość dociera do Osiemnastki, która przeżywa wtedy szok. Prędzej czy później musi jednak zrzucić klapki z oczu, choćby przebudzenie miało okazać się dla niej bardzo bolesne. Dopiero kiedy przestanie się oszukiwać, a tym samym oszukiwać innych, będzie mogła wykorzystać w pełni swój potencjał i rozwinąć własną inicjatywę. Osiemnastka bez wahania włącza się w działania na rzecz bliźnich, jednak powinna pozostać wolna od złudzeń na temat ludzi, którym pomaga, i okoliczności, nieraz bardzo trudnych. w jakich żyją. Z chwilą gdy spojrzy obiektywnie na rzeczywistość, jej życie ulegnie zmianie. Osiemnastce zdarza się popełniać błędy, ponieważ niesłusznie uznaje, że pewne dziedziny wiedzy i nauki ją przerastają, są zbyt trudne, skomplikowane. Rezygnuje więc z poczuciem winy. Jeśli jednak uda jej się przełamać owo tabu, będące wyłącznie wytworem jej wyobraźni, wszystko znów stanie się dla niej możliwe. Zrozumie, że przy dobrej woli, dostatecznej motywacji, odwadze, wytężonej pracy - osiągnie to. co chce. Owo istotne odkrycie może okazać się w jej życiu punktem zwrotnym.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LICZBA KARMICZNA 19

Dziewiętnastka nieustannie boryka się z problemem władzy i samokontroli, przeświadczona, że coś stoi na przeszkodzie jej swobodnemu wyrażaniu się.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Często w młodości miała ona rodzica, czasem innego członka rodziny, który odnosił się do niej szczególne surowo i władczo. Pozostawiło to w jej psychice bardzo głęboki ślad. który daje o sobie znać w wieku dorosłym. Dziewiętnastka albo staje się agresywna i impulsywna, może wręcz posuwać się do aktów przemocy - zależeć to będzie od pozostałych elementów jej horoskopu numerologicznego - lub przeciwnie, popada w pasywność, podporządkowuje się i jest posłuszna. Niekiedy te dwa rodzaje zachowań współwystępują, prowokując ogromne napięcia. Dziewiętnastka bywa na przykład wzorową matką lub ojcem. wyrozumiałą, troskliwą, uległą wobec współmałżonka i rodziny, a jednocześnie twardą, bezkompromisową i nieustępliwą w sprawach społecznych i zawodowych. Zdarza się jej zajmować niejednoznaczne stanowisko. Nie znaczy to, że jest hipokratyczna, nieuczciwa czy makiaweliczna. Po prostu nieświadomie przerzuca się z jednej osobowości w drugą, zwykle zresztą prywatne życie od publicznego jest u niej bardzo starannie oddzielone, tak że niewiele osób z otoczenia orientuje się w jej dwoistej naturze.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Nie znaczy to, naturalnie, że brak jej wewnętrznego spokoju, czy harmonii. Prawdziwym problemem Dziewiętnastki są trudności z wyrażaniem pragnień w sposób spontaniczny i naturalny. Przyjmuje dwie różne postawy życiowe, ponieważ nie umie wyrazić tego, o co jej naprawdę chodzi, bez względu na to, czy dotyczy to pewnych sytuacji, okoliczności, czy ludzi. Harmonia wewnętrzna jest więc niezmiernie ważna dla Dziewiętnastki, gdyż

może ona działać tylko wtedy, jeśli nauczy się szanować pragnienia bliźnich, nie dopatrując się w nich demonstracji wrogiej siły.

Dziewiętnastka musi odrzucić uproszczone sposoby myślenia, zogniskowane wokół dominacji i podporządkowania, nauczyć się respektować cudze potrzeby, kultywować głębokie, uczciwe związki z ludźmi, którzy z kolei gotowi będą współdziałać z nią i wspierać jej przedsięwzięcia. Prawdę mówiąc, w chwili gdy osiągnie spokój wewnętrzny, jej stosunki z otoczeniem ulegną gruntownej przemianie i będzie mogła wiele osiągnąć w życiu.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA KARMICZNA 20

Dwudziestka ma niefortunna skłonność do nadużywania siły, władzy i swoich uprawnień. To nie zyskuje jej ludzkiej sympatii. A przecież, w głębi serca, nie brak jej wrażliwości.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Mowa o jednostce nadwrażliwej i niezwykle uczuciowej, której panowanie nad emocjami przychodzi z wielką trudnością. Ów brak kontroli osłabia ją wewnętrznie, przepełnia przeświadczeniem, że nie jest w stanie sprostać swoim ambicjom zawodowym, czy publicznym. Wielka wrażliwość Dwudziestki nie przeszkadza jej mieć wysokiego mniemania o sobie, splatającego się zresztą ze specyficznym zażenowaniem z powodu słabości, których nie maskuje, lecz przeciwnie, wyolbrzymia. Zachowanie Dwudziestki, jej sposób bycia nacechowane są więc pewną skromnością, a nawet pokorą. Towarzyszą temu niewzruszone, fanatycznie sztywne kryteria, które Dwudziestka chętniej przykłada do innych, niż do siebie. Nieustanna potrzeba usprawiedliwiania się sprawia, że Dwudziestka wynajduje zawsze uzasadnienia dla swoich zachowań, tworząc własny kodeks moralny, gdyż uczucie, że może się mylić lub przeżywać konflikt wewnętrzny, jest dla niej nie do zniesienia.

Naprawdę jednak doskwiera jej nerwowość, niecierpliwość, chroniczny niepokój. Tak bardzo boi się pomylić, dać się zaskoczyć, a w rezultacie nie osiągnąć celu, że często przyśpiesza bieg rzeczy, żyje w stałym stresie i pod ciśnieniem, choć sprawia pozory osoby mało ambitnej i nieśmiałej.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Jak wielokrotnie wspominaliśmy, astrolodzy i wróżbici rozszyfrowali zagadki i sprzeczności ludzkiej duszy na długo, nim „dobrali się" do niej psycholodzy i psychoanalitycy. Dwudziestka jest przykładem na prawdziwość pierwszego z aksjomatów natury ludzkiej i życia społecznego: nie należy ufać pozorom. Innymi słowy - ludzie rzadko są tymi, na jakich wyglądają na pierwszy rzut oka. Karmiczne Dwudziestki są uosobieniem tej prawidłowości. Z pozoru nic nie wskazuje na ich głęboką wrażliwość, uczuciowość, czy receptywność. Przeciwnie, sprawiają raczej wrażenie gruboskórnych i zablokowanych. Prawdziwa osobowość Dwudziestki ujawnia się dopiero w życiu prywatnym, miłosnym. Jeśli spotka na swojej drodze ludzi, którzy zachęcają, by poddała się .swoim uczuciom, będzie potrafiła panować nad emocjami. Zacznie wówczas przejawiać dowcip i niezwykłą inteligencję, cechy, których nikt nie podejrzewał, zdystansuje się wobec siebie, rozluźni i wyleczy z dręczącego ją niepokoju.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA KARMICZNA 21

Człowiek obdarzony tą liczbą ma bardzo szeroki wachlarz możliwości działania. Często jednak wybiera nie te słowa i czyny, które są dla niego najkorzystniejsze.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Osoba z Liczbą Karmiczną 21 sprawia wrażenie niecierpliwej, gotowej w każdej chwili rzucić się w wir inicjatyw i przedsięwzięć, jednak ma skłonność odwoływać się przy tym do reguł i praw, w które w głębi ducha nie wierzy, niezgodnych z jej naturą, zamiast zaufać sobie i spontanicznie opierać się na własnych talentach i przekonaniach. Choć więc nie brak jej inteligencji, wiedzy i umiejętności, nie potrafi eksperymentować na własną rękę. Człowiek, którego Liczbą Karmiczną jest 21, bywa ofiarą nadwrażliwości, która stanowi źródło sprzecznych uczuć, wewnętrznego chaosu, wreszcie - paraliżu, gdy przychodzi mu działać samodzielnie, podejmować ważne decyzje, ponosić odpowiedzialność, angażować się. Sytuacje takie budzą w nim niejasne poczucie winy, że coś przeszkadzaniu uczestniczyć w nich, choć czuje instynktownie, że powinien. Dlatego często nie wie, w jakim kierunku ma działać. Jak już wspominaliśmy, osoba z tą Liczbą Karmiczną dysponuje bogatą paletą uzdolnień. Trudno jej jednak zdecydować się na jakąś drogę i w pierwszej połowie życia często zmienia pracę lub zawód.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Po to, by obrać swoją drogę i trzymać się jej, nie rezygnując, musi najpierw zdecydować się. o co jej chodzi. W jej przypadku nie jest to łatwe zadanie, jednak nieodzowne dla rozwoju osobistego i spełnienia. Choć trudno jej przyznać się do tego przed sobą, kierują nią głębokie dążenia duchowe. Niewątpliwie pragnie żyć i działać w sprzyjających warunkach, by jednak doprowadzić do takiej sytuacji, musi najpierw, jak się to mówi, wyłożyć karty na stół, wyartykułować jasno swoje pragnienia, zainteresowania i nurtujące problemy. Na przykład bardzo pociągają ją kręgi artystyczne, czy intelektualne, nie ma jednak odwagi, by osobiście zaprzyjaźnić się z ich przedstawicielami. W sferze twórczości, komunikacji, a także edukacji osoba ta bez wątpienia może odnaleźć się i zaprząc swe liczne uzdolnienia do wybranych zadań. Odnajdzie tym samym psychiczną równowagę, której potrzebuje, by poczuć się sobą, a także harmonię, której brak powodował wewnętrzny chaos.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LICZBA KARMICZNA 22

Dwudziestce Dwójce dokucza lekki kompleks niższości, brak wiary w siebie, który niszczy ją i sabotuje rozwój osobowości, jednak, mimo tych przeszkód, rozwój ten bywa spektakularny.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

W przeciwieństwie do Osiemnastki, skłonnej do unikania za wszelką cenę komplikacji. Dwudziestka Dwójka raczej szuka problemów i trudności. Sprawia wrażenie, jakby życie jawiło jej się jako tor przeszkód. Nic dla niej nic jest łatwe, ani proste i, być może za sprawą podświadomych oczekiwań, Dwudziestka Dwójka nieustannie ładuje się w sytuacje trudne, skomplikowane, bez wyjścia, które dodają jej ostrogi, zmuszają do podejmowania trudnych wyzwań i którym jest w stanie sprostać dzięki giętkości, maskującej sztywny, niewzruszony rdzeń jej osobowości - nieustępliwej i bezkompromisowej. Dwudziestka Dwójka kieruje się bowiem żelaznymi zasadami i choć potrafi przystosować się do zmiennych okoliczności, w głębi duszy pozostaje zawsze taka sama - pełna niezłomnej wiary w spełnienie swoich ambicji, osiągnięcie celów, pragnień i marzeń. W tym właśnie jest jej siła. W ostatecznym rozrachunku brak wiary w siebie okazuje się motorem napędowym jej sukcesu. Aby sprawdzić się, zobaczyć na co ją stać, gotowa jest pójść na każde ryzyko. Tego rodzaju zachowanie czyni z niej niebezpiecznego przeciwnika, zaprawionego w bojach, którego przeciwności, przeszkody i potyczki hartują, przy okazji wydobywając najlepsze cechy.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Naturalnie, jak każdy. Dwudziestka Dwójka ma swoje ograniczenia. Często zapędza się zbytnio w różnych działaniach i potem musi się wycofać do punktu wyjścia, jednak ów upadek, ruinę ściąga sama na siebie. możliwe, że podświadomie, gdyż doświadczenie owo okazuje się niekiedy korzystne, a nawet zbawienne. Pod maską ryzykanta, straceńca, która robi wrażenie na obserwatorach, choć utrudnia spełnienie, kryją się głębokie potrzeby duchowe, wielka szczodrość i bezgranicznie dobre serce. O Dwudziestce Dwójce można powiedzieć, że albo jest kimś wybitnym, albo nikim; albo utyka w realiach świata materii, w monotonnym wirze nieustających walk i problemów, które ją stymulują, ale również wyczerpują jej siły, albo sercem i duszą poświęci się wybranej sprawie, idei, pasji ma wówczas szansę zostać wybitną osobą.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

 

 

LICZBA KARMICZNA 33

Trzydziestka Trójka nigdy nie pozostaje obojętna na cierpienia bliźnich. Pragnie przebudowy świata, gotowa jest do poświęceń i wyrzeczeń na rzecz wspólnego dobra, chętnie uczestniczy w humanitarnych akcjach.

 

SKĄD PRZYCHODZI I KIM JEST NAPRAWDĘ

Wypływa to z jej zdolności do subtelnych odczuć, niezaprzeczalnej czystości intencji, idealistycznych poglądów i uczciwości. Cierpienia bliźnich Trzydziestka Trójka odczuwa niezwykle dotkliwie. W efekcie jej uwaga jest stale pochłonięta bolączkami tego świata, identyfikuje się ona z dramatami i katastrofami, które, niestety, są udziałem ziemskich istot, a których jest coraz więcej wraz z rosnącą liczbą mieszkańców Ziemi. Trzydziestka Trójka patrzy na świat pesymistycznie i fatalistycznie, snuje ponure wizje, troszczy się o innych, wypełniając obowiązki i ponosząc ciężary, które nie do niej należą; choć spełnia je z poświęceniem i dobrą wolą, zaniedbuje w ten sposób własne sprawy. Co więcej, często działa nieproszona lub wbrew cudzym życzeniom, pakując się w sytuacje, w których jej rola okazuje się być trudna. Marzy o doskonałym świecie, w którym ludzie byliby szczęśliwi, a sprawiedliwość obowiązywała jednako wszystkich. Wyczerpuje się, usiłując zaprowadzić ład. Ludzie wykorzystują Trzydziestkę Trójkę, gdyż bije od niej naiwność, skłonność do iluzji i brak realizmu.

 

DOKĄD ZMIERZA I DOKĄD POWINNA DĄŻYĆ

Trzydziestka Trójka z wiekiem uczy się patrzyć trzeźwo, krytycznie, nie daje się zdominować chaosowi sprzecznych ludzkich emocji, cudzym słabościom, nie traci ducha z powodu niedoskonałości świata, nie trzyma się kurczowo swoich idealistycznych wizji. Często dopiero na skutek emocjonalnego lub psychicznego wstrząsu bądź też poważnej choroby Trzydziestka Trójka zaczyna myśleć rozsądnie. Sprawia wrażenie, jakby otrząsnęła się z głębokiego snu. Potrafi zmienić się całkowicie i stać zupełnie inną osobą. Tam, gdzie poprzednio oszukiwała się, teraz wykazuje niezwykłą jasność umysłu i spostrzegawczość. Wciąż absorbują ją kwestie moralne - sprawiedliwość, równość, jednak nic poddaje się łatwo zmiennym nastrojom, nie pozwala, by kierowały nią emocje, wśród nich źle pojmowana chęć zbawienia świata. Nie ulega ślepej potrzebie działania, lecz kieruje się pewną wizją, dzięki czemu jest bardziej skuteczna. Nie wyczerpuje sił, usiłując przekonać innych, że jej obecność jest im niezbędna, że jest ich zbawicielem, czy dobrym samarytaninem. Wkracza do akcji tylko wtedy, gdy się ją o to poprosi i jeśli jest pewna, że rzeczywiście może być pomocna.

 

źródło: karty numerologiczne: "sztuka przewidywania przyszłości"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

 Share

×
×
  • Utwórz nowe...