Skocz do zawartości

Jak zaczynaliscie przygode z tarotem ? :D


marksa

Polecane posty

Witam. DOstalam wlasnie swoja pierwsza talie tarota i jestem ciekawa od czego by tu zaczac.

Z arkanami wielkimi nie mam az tak duzych problemow jak z malymi.

Ciekawi mnie od czego polecalybyscie zaczac ?

Jak same zaczynalyscie ? Czy czytac interpretacje kart zanim sie zacznie , czy moze droga praktyczna uzywac rozkladow i probowac jakos sobie na te pytania odpowiadac ?

Jak polecalybyscie zaczac ??:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marksa, pochwal się - jaka to talia ? :D

 

Napiszę tak, nie ma złotego środka na pracę z Tarotem, musisz sama odnaleźć lub opracować taki system, który będzie odpowiadał Tobie, bo priorytetem jest nawiązanie nici porozumienia z kartami.

Czytanie teorii tak naprawdę jest przydatne wówczas, gdy rozpoczęłaś praktykę (ćwiczenia, karty dnia, rozkłady na przeszłość).

I przede wszystkim - jeśli masz słabą pamięć :P to warto założyć sobie zeszyt, gdzie będziesz zapisywała rozkłady, znaczenie i to co faktycznie pokazały karty, jest to bardzo przydatne, tym bardziej, że tarota uczymy się przez całe życie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talia golden dawn :) ta ktora ma pięknie narysowane postacie :) myslle ze jestem w niej zakochana pochlania godziny mojego czasu i mimo ze duzo nie wiem to szybko przyswajam ta wiedze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna talia <zeby> Ja musze nowa kupić :D

 

Oczywiście, że można, dlatego jest tak ważna równowaga. Najczęściej od kart uzależniają się kobiety zranione, które są nieszczęśliwie zakochane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna talia! :)

Ja najpierw rozpoczęłam przygodę z klasycznymi, a dopiero później z Tarotem. Nie powiem, bo o ile z AW nie miałam problemu, tak z Arkanami Małymi już tak prosto nie było, ale nie poddałam się :) Zeszyt to świetna sprawa, ale ja także dużo ćwiczyłam, na sobie, na bliskich, więc praktycznie cały czas zdobywałam wiedzę i zaglądałam do zeszytu i notatek tam zgromadzonych. Skojarzenia, to także fajny pomysł na szybką naukę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja znowu sie gubie w tych wszystkich paziach :) Nie moge ich rozgryzc wszystkie sa dla mnie takie same :) i rycerze bardzo podobnie dopiero sie ich ucze chociaz zlewaja mi sie. Dzieki dziewczyny , ja ta talie kocham miloscia matczyna. Ale ostatnimi czasy moja kreatywnosc wyszybowala na wyzyny , swiece , kwiaty dekoracje w domu roznego rodzaju , kolory , wszystko do mnie mowi teraz i spiewa :) dlatego Golden dawn :)

Zeszycik mam :) ale wystrzegam sie opisow internetowych teraz jesli juz to po ogolne generalne znaczenie , bo porownuje polskie strony z angielskimi i czasami opisy sa tak diametralnie rozne ze mozna zglupiec :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpisz sobie Rycerzy i Paziów, przedstaw ich graficznie, może w ten sposób będziesz mieć łatwiej? W końcu, niektórzy, przede wszystkim wzrokowcy, za pośrednictwem rożnego rodzaju grafik uczą sie najszybciej :)

Tak naprawdę opisy różnią się tym, że do każdej talii są inne. Każda talia ma własną grafikę <bezradny>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie pazie wprowadzaja niepotrzebne zamieszanie . Nigdy nie wiem czy mam ich interpretowac jako inna kobiete czy po prostu jako poslanca. Zaczynam juz powoli z ich zywiolami dochodzic do jakiegos ladu ale ogolnie to mogliby dla mnie nie istniec ;) Chaotyczni sa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. DOstalam wlasnie swoja pierwsza talie tarota i jestem ciekawa od czego by tu zaczac.

Z arkanami wielkimi nie mam az tak duzych problemow jak z malymi.

Ciekawi mnie od czego polecalybyscie zaczac ?

Jak same zaczynalyscie ? Czy czytac interpretacje kart zanim sie zacznie , czy moze droga praktyczna uzywac rozkladow i probowac jakos sobie na te pytania odpowiadac ?

Jak polecalybyscie zaczac ??:D

Każdy ma własny sposób, jakby nie było, to trzeba stawić temu czoła, a często okazuje się, że bardziej jest pod górkę, niż z górki ;) Ale da się przez to przejść. Na pewno powinnaś sobie stworzyć lub ułożyć własny system uczenia się, tak jak Tobie najwygodniej. Na uczenie się kart nie ma gotowych recept, każdy robi to jak sam chce i czuje, że tak powinien, będzie to dla niego dobre. Ty również tak spróbuj, na pewno przyniesie Ci taka forma nauki więcej satysfakcji, niż powielanie i często na siłę dopasowanie form nauki, stosowanych przez inne osoby :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...