Skocz do zawartości

Droga życia 9 - charakterystyka


Syrena

Polecane posty

DROGA ŻYCIA 9

 

Charakter - osobowość

Liczba ta, zamykająca Skalę Numerologiczną, mówi nam o dojrzałości duchowej, o osiągnięciu najwyższego etapu w rozwoju duchowym i o zrozumieniu, że jedynie miłość otwiera drzwi ku nowym wymiarom ludzkiej egzystencji.

Osoby o tej wibracji wyróżniają się niezwykłą wrażliwością na wszelkie bodźce zewnętrzne, a także zdolnością jasnowidzenia. W intuicyjny sposób przewidują to, co ma nastąpić, z łatwością też przenikają dusze, ukryte myśli innych osób. Owa intuicja i duchowe bogactwo stanowią dla nich nieustanną inspirację do dalszego rozwoju i pomagają w nawiązaniu kontaktu z Kosmiczną Esencją (Absolutem).

Mało jest osób równie szlachetnych, altruistycznych i pełnych poświęcenia, co Dziewiątki. Są one bowiem wyjątkowo wyczulone na potrzeby bliźnich, nigdy nie przechodzą obojętnie wobec bólu czy ludzkiej krzywdy.

Inteligentne, aktywne, o bogatej wyobraźni, osoby te cechuje lotność umysłu, pomysłowość i umiejętność znajdowania wyjścia z każdej sytuacji; odnoszą sukcesy tam, gdzie inni przegrywają.

Jedną z zasadniczych zalet Dziewiątek jest dar obserwacji. Posiadają przy tym umysł jasny, przenikliwy i bystry; nic nie ujdzie ich uwadze. Orientują się nie tylko w tych sprawach, które dotyczą ich samych, ale także wszystkiego, co dzieje się naokoło. Zdolne są wychwycić najsubtelniejsze nawet niuanse zachowania ludzkiego.

Dziewiątki są to osoby energiczne, aktywne, ceniące doskonałość i perfekcję we wszystkim. Należą do pracowników sumiennych i zdyscyplinowanych, zawsze wymagających od siebie maksimum oddania i wysiłku.

Osoby te mają skłonności do dominacji i najchętniej sprawowałyby pieczę nad sprawami swych bliskich i znajomych. Otoczenie często ma o to do nich słuszny żal, nikt bowiem nie lubi wtrącania się we własne sprawy, nawet jeśli jest to osoba tak kompetentna i życzliwa, jak Dziewiątka.

Osoby o tej wibracji mają często gwałtowne usposobienie, jak też skłonność do dramatyzowania i wyolbrzymiania nieistotnych spraw.

Bardzo często wykazują brak poczucia rzeczywistości, do czego niechętnie się przyznają.

Ponieważ Liczba 9 symbolizuje uniwersalną miłość, osoby o tej wibracji świetnie się nadają do kierowania instytucjami i organizacjami charytatywnymi, chętnie pomagają ludziom pokrzywdzonym przez los. Odważne i szlachetne, Dziewiątki są najlepszymi obrońcami praw człowieka i filantropami, posiadają bowiem rzadką zdolność wczuwania się w problemy bliźnich. Zapałowi, z jakim angażują się te osoby w dobroczynną działalność, nie jest w stanie dorównać przedstawiciel żadnej innej wibracji. Dziewiątki inspirują innych do działania, uszlachetniając i obdarzając miłością wszystko dookoła, a ci, z którymi mają do czynienia, czują się przy nich lepsi i mądrzejsi. Największym marzeniem i pragnieniem osób o tej wibracji jest sprawić, aby świat stał się lepszy i szczęśliwszy. Dziewiątka realizuje się zatem jedynie przez służbę dla innych, w intuicyjny sposób przeczuwając, że tym samym wzbogaca siebie samą i posuwa się naprzód na swej drodze duchowej.

Osoby urodzone pod wpływem tej wibracji na ogół wywierają miłe wrażenie i szybko zyskują sympatię i zaufanie. Są bowiem uprzejme, dyskretne i subtelne. Jednocześnie mogą wydawać się dziwne i ekstrawaganckie, gdyż nierzadko kierują się własnymi normami postępowania, niezrozumiałymi dla otoczenia. Dlatego też trudno je zrozumieć osobom mniej hojnie obdarzonym przez los, zarówno pod względem intelektualnym, jak i emocjonalnym.

Nadzwyczaj niezależne i dumne, nie znoszą żadnych więzów, wszelkich form przymusu czy poddaństwa. Dziewiątki potrzebują całkowitej wolności myśli i działania. Usychają i spalają się od środka w środowiskach zamkniętych i ograniczonych intelektualnie, rozkwitają natomiast w wielkich otwartych przestrzeniach zarówno w znaczeniu dosłownym, jak i w przenośni. Poczucie wolności, możliwość pójścia w dowolnym kierunku i robienia tego, na co się ma ochotę, są dla nich równie niezbędne do życia, jak powietrze. Dlatego też Dziewiątki uwielbiają podróże do egzotycznych, nie uczęszczanych miejsc. Nie potrzebują przy tym wielkich wygód; do szczęścia wystarczy im śpiwór, dużo wolnego czasu i szeroka droga...

Chociaż otoczenie odbiera je jako osoby wesołe, towarzyskie i komunikatywne, to jednak większość Dziewiątek lubi samotniczy tryb życia, a ich związki z ludźmi często są powierzchowne i nietrwałe. Zachowują zawsze pewien dystans, rezerwę i niezależność, co nie sprzyja nawiązywaniu głębszych przyjaźni. Charakter tych osób stanowi prawdziwą zagadkę, gdyż z jednej strony głęboko przeżywają wszystko, co dotyczy ich bliźnich, zwłaszcza będących w potrzebie, z drugiej zaś nigdy nie oddają się nikomu ani niczemu całkowicie i do końca. Sprawiają wrażenie, jakby duchem znajdowały się gdzieś bardzo daleko, w krainach, do których nikt poza nimi nie ma dostępu.

Osobowość Dziewiątek jest fascynująca. Osoby te odczuwają niezaspokojony głód wiedzy, ale mimo to ich zainteresowanie danym tematem nie jest zbyt trwałe. Ludzie ci pragną bowiem wszystko poznać i ogarnąć swym umysłem i z pewnością niewiele jest osób, które z taką pasją i zaangażowaniem oddają się interesującej je sprawie.

Dziewiątki miłują ład i porządek; walczą, aby na świecie zapanowała sprawiedliwość. W swym działaniu kierują się szczytnymi ideałami, jednak ich uczciwość i szlachetność mogą obrócić się przeciwko nim samym i zostać wykorzystane przez osoby sprytne i pozbawione zasad moralnych.

Otoczenie jest zafascynowane żywotnością, entuzjazmem i szlachetnością Dziewiątek. Jednak osoby, które je lepiej poznały, wiedzą, że posiadają one również "drugie oblicze"; potrafią być aroganckie, impulsywne i kłótliwe. Często sprawiają wrażenie, jakby specjalnie szukały powodów do swarów. Często też mówią to, co czują, nie przejmując się konsekwencjami, jakie mogą wyniknąć z takiego postępowania. Ich repliki są cięte i uszczypliwe, bardzo trudno jest wygrać słowną bitwę z Dziewiątką.

Osoby o tej wibracji często przejawiają rewolucyjne skłonności, nie boją się postępować wbrew powszechnie uznanym normom społecznym. Zawsze pragną być uczciwe wobec siebie i nie przejmują się, jeśli ich zasady nie odpowiadają większości. W swej walce o sprawiedliwość Dziewiątka gotowa jest ujawnić i przeciwstawić się każdej manipulacji lub nadużyciu. Niejedna Dziewiątka wykorzystuje swą elokwencję i przy pomocy płomiennych przemówień potrafi zachęcić i popchnąć uciśnionych do walki o swe prawa.

Idealizm, emocjonalność oraz "głód sprawiedliwości" i humanitaryzm czynią z Dziewiątek osoby zdolne do największych poświęceń w momencie, gdy poruszy je do głębi jakaś sprawa i uznają ją za godną walki. Są to Don Kichoci często żyjący we własnym wyimaginowanym świecie marzeń.

Wibracja, o której mowa, symbolizuje odnowę, odmłodzenie i ewolucję. Głęboka umysłowość i szerokie horyzonty osób urodzonych pod wpływem tej wibracji, czynią je wybitnie podatnymi na zdolności parapsychologiczne; nierzadko posiadają dar jasnowidzenia i przepowiadania przyszłości. Dziewiątka, podobnie jak Siódemka, wydaje się obcować z Absolutem, z "Istotą Wszechświata".

Osoby o tej wibracji kierują się raczej intuicją i emocjami niż intelektem czy tzw. zdrowym rozsądkiem. Nade wszystko pragną zgłębić mroki ludzkiej psychiki i przeniknąć to, co ukryte.

Osoby te w dość specyficzny sposób pojmują religię; nie oznacza ona dla nich podporządkowania się ściśle określonym normom czy doktrynom. Dziewiątki przypominają mistyków i filozofów, dążących do osiągnięcia wyższej świadomości psychicznej i obdarzonych ożywczą i inspirującą otoczenie energią.

Dziewiątki odznaczają się ponadto powagą i zdolnością do analizy własnych stanów wewnętrznych. Cechy te, jak i pozostałe, wykorzystują zawsze z pożytkiem dla innych, nigdy tylko dla siebie.

Naturalna elegancja, godność i wewnętrzne dostojeństwo przyczyniają się do ogólnego wrażenia równowagi i spokoju, jakimi emanują Dziewiątki. Wrażenie to jednak może okazać się mylne, gdyż w rzeczywistości osoby te są nerwowe i bardzo wrażliwe. Potrafią natomiast ukryć swe emocje i nie okazywać ich nikomu z wyjątkiem najbliższych im osób.

"Negatywne" Dziewiątki są kapryśne, egoistyczne i nadwrażliwe. Nie znoszą wszelkiego sprzeciwu, są przy tym gwałtowne, agresywne i wyniosłe. Mają skłonność do wyolbrzymiania cudzych błędów, do swoich zaś wad odnoszą się z pobłażaniem. Fatalistyczne, neurotyczne i nieufne, często obwiniają los i innych za swe nieszczęścia. Ta egoistyczna postawa powoduje, że osoby te żyją w nieustannym napięciu i czują się frustrowane i rozgoryczone. Niewątpliwie, walka Dziewiątek z własnymi wadami nie będzie łatwa. Powinny swym życiem dawać świadectwo, że człowiek jest czymś więcej, niż tylko materią. Ich życiowym powołaniem jest bycie dla innych "światłem", które rozjaśni, uszlachetni i ukaże prawdziwy sens życia tych wszystkich, których los z nimi zetknął. Tylko w ten sposób Dziewiątki odnajdą szczęście i pełnię swej egzystencji.

 

Powołanie - zawód

Żywa inteligencja, dar obserwacji, skuteczność w działaniu i zdolność rozwiązywania wszelkich problemów sprawiają, że Dziewiątki mogą osiągnąć sukces w każdej dziedzinie. Niemniej, najlepsze rezultaty uzyskają wykonując pracę zgodną z ich osobowością i charakterem.

Z powyższego jasno wynika, że Dziewiątki są szczególnie predysponowane do pracy na rzecz społeczeństwa i ludzkości. Osoby te, powtórzmy to jeszcze raz, mają wszelkie dane, aby realizować w swym życiu zawodowym najwspanialsze i najbardziej szczytne ideały.

Bezinteresowność i szlachetność duszy, cechy typowe dla Dziewiątek, sprawiają, że osoby załamane, przeżywające ciężkie chwile, szukają u nich pociechy i rady. Nic bowiem tak bardzo nie poruszy Dziewiątki, jak cudze nieszczęście i ból. Gotowe są na największe poświęcenie, jeśli mogą w ten sposób komuś pomóc.

A zatem osoby te będą doskonałymi psychiatrami, pediatrami czy psychologami, a także pielęgniarzami, misjonarzami i wszelkiego rodzaju opiekunami społecznymi. Na ogół Dziewiątki nie mają sobie równych jako doradcy i przewodnicy duchowi, a także wychowawcy i popularyzatorzy nowych metod nauczania i rehabilitacji.

Dziewiątki powinny wykorzystać swoje, zdolności parapsychologiczne, takie jak dar jasnowidzenia czy możliwość leczenia chorych. Jeśli poszerzą te naturalne umiejętności o odpowiednie studia, mogą stać się uznanymi ekspertami w dziedzinie "nauk tajemnych". Nie dziwi więc fakt, że mnóstwo osób o tej wibracji pracuje w charakterze hipnotyzerów, mediów, uzdrowicieli i przepowiadaczy przyszłości.

Dziewiątki wykazują również zainteresowanie sztuką i bardzo często obdarzone są talentem aktorskim. Nawet jeśli nie wykorzystują tych zdolności w celach zarobkowych, to nieświadomie przejawiają je w codziennym życiu.

Osoby o tej wibracji mają szansę na sukces także w innych dziedzinach sztuki jako muzycy, poeci, śpiewacy, malarze, a także projektanci wnętrz i szczególnie tancerze, ponieważ mają wrodzone poczucie rytmu.

Mimo że Dziewiątki nie należą do osób zbyt wylewnych, potrafią doskonale przemawiać. Robią to w sposób tak przekonujący, że zdolne są pociągnąć za sobą całe masy. Powinny jednak wykorzystać te dary dla dobra innych, walcząc o sprawy wielkie, szlachetne i rozwój duchowy ludzi. Nic dziwnego zatem, że wśród Dziewiątek znajdziemy wielu kaznodziei, sławnych mówców i polityków.

Jasny i bystry umysł, w połączeniu z bogatą wyobraźnią i dynamiczną osobowością czynią z Dziewiątek wybitnych ludzi pióra - pisarzy, dramaturgów, dziennikarzy, korespondentów i publicystów.

Natomiast połączenie takich cech, jak: komunikatywność, powaga i pragnienie pogłębiania wiedzy, predysponuje je do zawodów nauczycielskich (zwłaszcza w szkołach średnich i na wyższych uczelniach), a także do takich dziedzin wiedzy, jak teologia czy filozofia.

W dziedzinie prawa wybijają się jako sędziowie i adwokaci, najchętniej występujący w obronie praw człowieka i często pracujący bezinteresownie, jeśli ich klienci nie należą do osób, zamożnych. Nie ma natomiast takich pieniędzy ani osób zdolnych zmusić Dziewiątkę do występowania w obronie sprawy, do której nie ma przekonania.

Powszechnie szanowane lubiane i obdarzane sympatią. Dziewiątki z łatwością potrafią kształtować opinię otoczenia. Dlatego też świetnie sobie radzą w każdej dziedzinie związanej z handlem -jako sprzedawcy, akwizytorzy, komiwojażerowie, a także pośrednicy w handlu nieruchomościami, marszandzi oraz maklerzy giełdowi i bankierzy.

Osoby o tej wibracji - jak już mówiliśmy - są komunikatywne, bezpośrednie i pełne entuzjazmu. Cechy te niewątpliwe sprzyjają pracy na takich stanowiskach, jak dyrektor hotelu, ośrodka wczasowego, sanatorium, a także organizator wycieczek, zwłaszcza dla dzieci i osób w podeszłym wieku. Dziewiątki świetnie sobie radzą jako animatorzy i organizatorzy wielkich wydarzeń artystycznych i społecznych. Mogą być również doskonałymi mecenasami sztuki i promotorami młodych talentów.

Niewątpliwie bardzo im będzie odpowiadała wszelka działalność wymagająca częstych kontaktów z ludźmi. Odpowiadają im również zawody, w których liczy się rywalizacja i szybkie, skuteczne działanie.

Ponieważ Dziewiątki kochają wolność, przyrodę oraz wielkie przestrzenie, będą szczęśliwe, pracując jako rolnicy, pasterze, leśnicy, marynarze, piloci, geolodzy i geodeci.

Natomiast praca urzędnicza nie będzie im dostarczała zbyt wielu satysfakcji. Osoby o tej wibracji potrzebują bowiem silnych bodźców i emocji, a także możliwości wykazania się własnymi zdolnościami i inicjatywą. Dlatego też powinny zdecydowanie unikać stanowisk zmuszających je do pracy w zamkniętych przestrzeniach. Będą wówczas cierpiały na klaustrofobię i nie będą zdolne do efektywnej pracy.

Jako szefowie, Dziewiątki są uczciwe i sprawiedliwe, a jednocześnie wymagające rzetelnej pracy i zaangażowania. Warto w tym miejscu dodać, że nie lubią one rozkazywać i wydawać poleceń; wolą pracować z osobami, które znają swe obowiązki i nie trzeba im o nich przypominać. Z drugiej strony jednak, powinny uważać, aby ich podwładni nie nadużywali ich i nadmiernego zaufania do ludzi oraz niechęci do rozkazywania.

 

Sprawy materialne

Ani pieniądz, ani wygody, jakich on dostarcza, nie pociągają Dziewiątek. Życie spędzone jedynie na zdobywaniu dóbr materialnych czyni z nich osoby rozgoryczone i sfrustrowane.

Osoby o tej wibracji są powszechnie znane ze swej hojności. Uwielbiają urządzać przyjęcia i bale, przyjemność sprawia im też obdarowywanie swych bliskich i znajomych, a ich portfel zawsze jest otwarty dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Nierzadko ofiarowują swą pomoc, zanim zostaną o nią poproszone i na ogół nie upominają się o zwrot pożyczki, myśląc w swej naiwności, że jeśli dana osoba nie oddaje pieniędzy, to znaczy, że ich nie ma. Postawa taka, rzecz jasna, często bywa wykorzystywana przez wielu sprytnych "przyjaciół". Zdarza się nawet, że Dziewiątka sama zaciąga pożyczkę po to tylko, aby wspomóc potrzebującego przyjaciela, kierując się oryginalną zasadą finansową, według której pożyczka jest najlepszym sposobem inwestowania pieniędzy.

Jednocześnie, mimo swej hojności i wielkoduszności, Dziewiątki nie należą do osób, które łatwo oszukać w interesach. Wybitna inteligencja i ogromna intuicja czyni z nich często osoby nieufne i podejrzliwe.

Dziewiątki uważają, że pieniądze są po to, aby zaspokajać podstawowe potrzeby własne i cudze, a nie po to, aby je beztrosko trwonić lub, przeciwnie, oszczędzać i gromadzić na "czarną godzinę". Nie oznacza to, że Dziewiątki gardzą mamoną, nic bardziej mylnego. Nie traktują jej w sposób bałwochwalczy między innymi dlatego, że nie chcą być niewolnikami nikogo ani niczego.

Osoby o tej wibracji na ogół nie mają kłopotów finansowych, jednak rzadko dochodzą do wielkich fortun, chyba że współpracują z osobami o innych wibracjach. Nie radzimy też Dziewiątkom angażować się w wielkie lub ryzykowne interesy. Najrozsądniej zrobią, jeśli zarządzanie swymi pieniędzmi powierzą zaufanej osobie, bardziej praktycznej i zaradnej niż one.

Stabilizację finansową zawdzięczają Dziewiątki własnej pracy i rozsądnym inwestycjom. Skromne i umiarkowane, osoby te pragną życia zwyczajnego i prostego, ale zapewniającego im poczucie wolności. Jeśli natomiast w wyniku szczęśliwego zbiegu okoliczności lub dzięki spadkowi staną się posiadaczami znacznej fortuny, nie ma wówczas lepszych od nich filantropów i mecenasów sztuki.

 

Życie uczuciowe

Dziewiątki są sentymentalne, uczuciowe i czułe, ale na swój sposób. Jeżeli chodzi o okazywanie uczuć są powściągliwe, pełne rezerwy i nie lubią robić tego publicznie.

Są romantycznymi idealistami oraz marzycielami i bardzo często wydaje im się, że są zakochani.

Jeśli już jednak spotkają swą prawdziwą miłość, poświęcają się dla niej całym ciałem i duszą. Mimo że nie są tak wylewne, jak osoby o innych wibracjach, Dziewiątki należą do najbardziej lojalnych, wiernych i oddanych towarzyszy życia. Zalety te mogą docenić nie tylko osoby najbliższe sercu Dziewiątek, ale wszyscy ci, którzy mają z nimi do czynienia.

Dziewiątki zwykle nie mają zbyt wielu przyjaciół, ale ci, których darzą swą przyjaźnią, mogą być pewni, że posiadają bezcenny skarb, powinni go zatem strzec jak oka w głowie. Jak już wcześniej powiedzieliśmy, Dziewiątki bywają podejrzliwe i nieufne, ale nigdy w sprawach uczuć. Cechuje je często niepoprawny optymizm i prostoduszność; obca jest im myśl, że osoba, którą kochają, zdolna byłaby do zdrady czy kłamstwa.

Wielkie poświęcenie i oddanie Dziewiątek innym ludziom często zakłóca ich relacje intymne i rodzinne oraz prowadzi do zaniedbywania własnych związków i spraw. Najbliżsi zauważają wtedy, że Dziewiątki więcej czasu, energii i pracy poświęcają innym niż swojej rodzinie i domowi.

Ci wieczni marzyciele i romantycy, aby móc należeć całkowicie i bezwarunkowo do osoby ukochanej, muszą ją podziwiać i szanować. Jeśli jednak stracą swe złudzenia, wówczas zdolne są bez wahania zerwać dany związek, z zimną krwią wymazując swego partnera ze swego życia.

Małżeństwo traktują bardzo poważnie. Mamy tu do czynienia ze swego rodzaju dwoistością osobowości Dziewiątek; będąc bowiem istotami tak bardzo niezależnymi i miłującymi wolność, są jednocześnie zwolennikami ogniska domowego i tradycji, odczuwają ogromną potrzebę miłości i bezpieczeństwa.

Jeśli natomiast dadzą się zdominować negatywnemu aspektowi tej wibracji, dom ich stanie się istnym polem bitwy; będą wyolbrzymiały wszelkie problemy i wady swego partnera, czyniąc związek bardzo nieszczęśliwym.

Pełne temperamentu i kierujące się emocjami, Dziewiątki w swej ogromnej większości przejawiają tzw. trudny charakter. Powinny zatem być niezwykle ostrożne przy wyborze życiowego partnera. Niewątpliwie najlepszym kandydatem będzie ktoś, kto zapewni im poczucie bezpieczeństwa, stabilizację i wsparcie, niezbędne w realizacji ich głównego celu życiowego, jakim jest praca na rzecz bliźnich.

Najszczęśliwszy związek stworzy Dziewiątka z osobą o tej samej wibracji albo z Siódemką. Oba te Numery charakteryzuje potrzeba doskonalenia własnego wnętrza. Łączy je poza tym ten sam głód wiedzy i wrażliwość, oraz zdolności telepatyczne i jasnowidzenia. Osoby o tych wibracjach są tak samo poważne, głębokie i... dziwaczne (ekstrawaganckie). Dziewiątka jest przy tym o wiele bardziej żywotna i pełna optymizmu, którego na ogół brakuje Siódemkom. Dziewiątka może natomiast nieco męczyć lub onieśmielać Siódemkę swymi niespodziewanymi i gwałtownymi zmianami nastroju.

Dobrym partnerem życiowym dla Dziewiątki może być Czwórka, jako że jest to osoba zrównoważona i spokojna, zdolna hamować przesadne emocje, charakteryzujące Dziewiątkę. Poza tym Czwórka zapewni jej stabilizację i pomoże skupić energię na realizacji konkretnych celów i planów. Czwórka, podobnie jak Dziewiątka, pragnie sprawiedliwości i równości.

Dwójka i Dziewiątka przyciągają się wzajemnie, gdyż obie te Liczby są sentymentalne, romantyczne i pełne dobroci; jednak trudno im będzie stworzyć szczęśliwy związek, bowiem wrażliwe i delikatne Dwójki nie zaakceptują bezceremonialnego, a nierzadko wręcz agresywnego zachowania Dziewiątek.

Trójka podobna jest do Dziewiątki przez swą witalność, optymizm i entuzjazm, tak więc oba te Numery mogłyby być razem szczęśliwe, pod warunkiem jednak, że uda im się wprowadzić do swego życia trochę więcej porządku, dyscypliny i metodyczności. Dziewiątka charakteryzuje się bowiem brakiem wytrwałości w realizowaniu swych planów, Trójka natomiast jest zbyt lekkomyślna i zmienna, aby mogła skupić się przez dłuższy czas na jednej sprawie.

Dziewiątkę i Szóstkę połączy wspólny im humanitaryzm i pragnienie służenia bliźnim. Niestety, wielkoduszność Szóstek dotyczy głównie ich rodziny i najbliższych, toteż nie zaakceptują tego, że Dziewiątka nieustannie angażuje się w projekty nie mające nic wspólnego z jej własną rodziną. Wobec takiej postawy, niezależna Dziewiątka może czuć się sfrustrowana. Jeśli jednak jej partner okaże się wyrozumiały i tolerancyjny, ich związek może okazać się bardzo szczęśliwy.

Dziewiątkę i Ósemkę łączy podobny zapał w realizowaniu swych celów; niestety, w obu przypadkach cele te są różne. Obie są tak samo uczciwe i prawe, Ósemkę jednak cechuje ambicja, praktycyzm i chęć zdobywania dóbr materialnych. Nic dziwnego zatem, że nie będzie patrzyła łaskawym okiem, jak hojna i bezinteresowna Dziewiątka rozdaje swym bliźnim to, czego zdobycie tak wiele wysiłku ją kosztowało.

Dziewiątka natomiast nigdy nie zrozumie materialistycznych skłonności Ósemki, graniczących nieraz z chciwością.

Zdecydowanie antagonistycznymi Liczbami wobec Dziewiątki są Jedynka i Piątka. Ta pierwsza jest zbyt wielkim egoistą i egocentrykiem dla 9. Cięty język obojga szkodzi związkowi, ponieważ krytykowana Jedynka robi się zgryźliwa i złośliwa, a Dziewiątka wprawdzie nie żywi urazy, ale też nie zapomina krzywd. Mimo wielkiej inteligencji, talentów i mądrości ich związek nie będzie należał do spokojnych i szczęśliwych.

Prawie identyczna sytuacja występuje w przypadku związku Dziewiątki z Piątką, jako że obie te Liczby oznaczają nerwowość, a często nawet agresję. Osoby te niewątpliwie będą się wzajemnie przyciągały, gdyż obie cenią nade wszystko wolność i niezależność. Poza tym jednak, osoby te są tak od siebie różne, że porozumienie między nimi jest prawie niemożliwe.

 

Dziewiątki-dzieci są szlachetne, uczciwe i odpowiedzialne. Odznaczają się bujną wyobraźnią i na ogół żyją we własnym świecie marzeń. Pragną się podobać i sprawiać radość swym opiekunom, zawsze jednak buntują się przeciwko władzy arbitralnej ł wszelkiej niesprawiedliwości. Rodzice ich powinni okazywać im zaufanie, powierzając np. drobne zadania do wykonania, gdyż w ten sposób będą się czuły potrzebne, ważne i pożyteczne. Dziewiątka od małego wyróżnia się potrzebą niezależności. Zarówno dziecko, jak i dorosłego urodzonego pod wpływem tej wibracji trudno jest zamknąć w czterech ścianach. Przynajmniej raz dziennie musi wyjść z domu, nie tyle po to, aby się zabawić, ale po prostu dlatego, by "zaczerpnąć powietrza" i poczuć się wolnym. Potrzeba ta powinna być brana pod uwagę przez rodziców i wychowawców dzieci-Dziewiątek. W przeciwnym wypadku dziecko takie wyrośnie na zbuntowanego, niezdyscyplinowanego nastolatka, przysparzającego jedynie o ból głowy swoich rodziców, a w jego osobowości ujawnią się wszystkie negatywne cechy Liczby 9.

 

Jako rodzice, Dziewiątki są niezwykle liberalne i starają się wpoić swym dzieciom zasady altruizmu, umiłowania wolności i szacunku dla bliźnich. Osoby te są wiecznie młode duchem, prostoduszne i nieco naiwne, toteż z łatwością znajdują wspólny język ze swymi dziećmi, dostosowując się do ich poziomu, a tym samym sprawiają, że ich pociechy czują się swobodne i szczęśliwe. Dziewiątki, bawiąc się, uczestnicząc w życiu swych dzieci i nie ograniczając ich wolności, wymagają jednocześnie posłuszeństwa i szacunku.

 

Uwagi dodatkowe

Liczba 9 wyznacza osobom urodzonym pod jej wpływem określoną misję życiową. Polega ona na służeniu bliźnim, byciu dla nich oparciem i pociechą, a także pomocą w rozwiązywaniu ich problemów. Przeznaczeniem Dziewiątek jest ukazywanie innym tego, czym powinna być prawdziwa miłość i wielkoduszność. Zadanie to z pewnością nie należy do najłatwiejszych, jednak tylko podejmując wyzwanie, które przed nimi stoi, odnajdą szczęście i wewnętrzny spokój, a także duchową doskonałość, do której nieustannie dążą.

 

źródło: Gladys Lobos

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jestem dziewiątka.... Sporo się zgadza, żeby nie powiedzieć, iż wszystko. Zbyt dużo, niestety. I powiem wam, że 9-ka ma w życiu przechlapane. Bo nawet jak jest świadoma swych mankamentów, które przeszkadzają jej w normalnym życiu i osiągnięciu celów, to z uporem maniaka wali głowa w mur i powiela swoje błędy.

Wierze w numerologię, bo znacznie się bardziej sprawdza, niż np znaki zodiaków. Jedyny problem, jak z tym żyć?

Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jestem dziewiątka.... Sporo się zgadza, żeby nie powiedzieć, iż wszystko. Zbyt dużo, niestety. I powiem wam, że 9-ka ma w życiu przechlapane. Bo nawet jak jest świadoma swych mankamentów, które przeszkadzają jej w normalnym życiu i osiągnięciu celów, to z uporem maniaka wali głowa w mur i powiela swoje błędy.

Wierze w numerologię, bo znacznie się bardziej sprawdza, niż np znaki zodiaków. Jedyny problem, jak z tym żyć?

 

Też jestem 9tką. Powiem Ci, że nie uważam, że mamy przechlapane, choć łatwo nie mamy (inne liczby też mają trudności, więc i tu nie jesteśmy wyjątkami :D ). Jednak jak każda liczba - musimy się po prostu w trakcie życia nauczyć pewnych spraw.

Z mojego punktu widzenia, wygląda to tak, że muszę nauczyć się z jednej strony zdrowego egoizmu, wyodrębnienia uczuć własnych i potrzeb od potrzeb całego świata, otoczenia, osób bliskich, ukochanych. Mam za dużą potrzebę poświęcania się i sprawiania, żeby każdy czuł się dobrze itp. łatwo w tym można stracić siebie i swoje głębokie, indywidualne przekonania, uczucia, a nawet szacunek do własnych granic.

Z drugiej jednak strony, muszę nauczyć się chowania dumy, która nie pozwala mi np. poprosić o pomoc, kiedy już sama sobie z czymś nie daję rady. Jeśli czujesz, że walisz głową w mur, to postaraj się porozmawiać z kimś o tym. Naprawdę, spojrzenie drugiej osoby pomaga. Czasem za dużo wyolbrzymiamy we własnej głowie i zamykamy sobie drogi wyjścia.

No i jeszcze 9-tki, moim zdaniem, powinny się nauczyć inteligencji emocjonalnej. Tzn. mądrego dysponowania emocjami, popędami... bo czasem za dużo tracą energii na walkę o coś, o kogoś - kto być może sobie nawet tego nie życzy, albo kto sam nie chce zmian. Bo 9-tkom się wydaje, że jak dla nich coś jest dobre, to dla kogoś innego też - a tak niekoniecznie jest :)

No i ten idealizm w związkach, w życiu, też nie zawsze popłaca :)

Ciężko nam się kończy zaczęte sprawy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziewiątka.... Sporo się zgadza, żeby nie powiedzieć, iż wszystko. Zbyt dużo, niestety. I powiem wam, że 9-ka ma w życiu przechlapane. Bo nawet jak jest świadoma swych mankamentów, które przeszkadzają jej w normalnym życiu i osiągnięciu celów, to z uporem maniaka wali głowa w mur i powiela swoje błędy.

Wierze w numerologię, bo znacznie się bardziej sprawdza, niż np znaki zodiaków. Jedyny problem, jak z tym żyć?

 

Też jestem 9tką. Powiem Ci, że nie uważam, że mamy przechlapane, choć łatwo nie mamy (inne liczby też mają trudności, więc i tu nie jesteśmy wyjątkami :D ). Jednak jak każda liczba - musimy się po prostu w trakcie życia nauczyć pewnych spraw.

Z mojego punktu widzenia, wygląda to tak, że muszę nauczyć się z jednej strony zdrowego egoizmu, wyodrębnienia uczuć własnych i potrzeb od potrzeb całego świata, otoczenia, osób bliskich, ukochanych. Mam za dużą potrzebę poświęcania się i sprawiania, żeby każdy czuł się dobrze itp. łatwo w tym można stracić siebie i swoje głębokie, indywidualne przekonania, uczucia, a nawet szacunek do własnych granic.

Z drugiej jednak strony, muszę nauczyć się chowania dumy, która nie pozwala mi np. poprosić o pomoc, kiedy już sama sobie z czymś nie daję rady. Jeśli czujesz, że walisz głową w mur, to postaraj się porozmawiać z kimś o tym. Naprawdę, spojrzenie drugiej osoby pomaga. Czasem za dużo wyolbrzymiamy we własnej głowie i zamykamy sobie drogi wyjścia.

No i jeszcze 9-tki, moim zdaniem, powinny się nauczyć inteligencji emocjonalnej. Tzn. mądrego dysponowania emocjami, popędami... bo czasem za dużo tracą energii na walkę o coś, o kogoś - kto być może sobie nawet tego nie życzy, albo kto sam nie chce zmian. Bo 9-tkom się wydaje, że jak dla nich coś jest dobre, to dla kogoś innego też - a tak niekoniecznie jest :)

No i ten idealizm w związkach, w życiu, też nie zawsze popłaca :)

Ciężko nam się kończy zaczęte sprawy...

 

Essa, czemu ty musisz uderzac w najczulsze punkty? :D zgadza sie, zagadza, zgadza....

Pomaganie całemu światu nawet kosztem siebie, uszczęśliwianie innych na siłę, nieumiejetność proszenia o pomoc i chowanie problemów w sobie nim sie człowiek sam z nimi nie upora, darcie szat, wola uzdrawiania swiata i zmieniania swiata. Walcze z tym, walczę. A wale głową w mur, bo ciężko mi być własnie umiarkowaną 9... ;-)

Człowiek naprawdę posiada tylko to, co jest w nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam :P

Wiesz... grunt to zdawać sobie sprawę z mocnych i słabszych stron, znać ograniczenia, zaakceptować je, by na spokojnie sobie nad nimi pracować. Zaprząc własne cechy osobowości, charakteru tak, by działały na naszą korzyść i na korzyść innych :)

9-tki są uparte - jak czegoś chcą, to w końcu im się uda! O! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

DROGA ŻYCIA No. 9

MISJONARZ

Talent, ideał, otwartość, uniwersalność, rozmach, służenie innym

 

Droga misjonarzy, tych, którzy podróżują, by wzbogacić innych swoją wiedzą. To bilans z poprzednich

wcieleń, ewolucja i penetracja nowych obszarów życia.

Jesteś humanistą, idealistą, osobą światłą i wykształconą. Pociągają cię poszukiwania intelektualne, metafizyka i okultyzm. Chcesz zbudować nowy, lepszy świat, w którym wszyscy będą żyć szczęśliwie. Pracujesz na niego bezinteresownie, wiedząc, że wszystko, co czynisz dla ludzkości, stanowi źródło twojego bogactwa wewnętrznego. Jesteś osobą pełną współczucia dla innych, posiadasz dużą intuicję, która sprawia, że ludzie chętnie powierzają ci swoje tajemnice. Niekiedy całkowicie oddajesz się problemom innych nie umiejąc odróżnić, komu można pomóc, a komu nie. Masz tendencję do przyjmowania na swe barki problemów całego świata, identyfikacji z cierpieniami całej ludzkości. Może to prowadzić do zanegowania samego siebie i w efekcie do frustracji i dyskomfortu wewnętrznego spowodowanego świadomością, że ani nie przeżywasz własnego życia, ani nie pomagasz wszystkim, którzy tego potrzebują. Jest to jedna z lekcji „dziewiątki" — nauczyć się żyć ze swą potrzebą niesienia pomocy tak, by nie zapomnieć o sobie, albowiem rezygnując z własnego rozwoju, nie mamy czym dzielić się z innymi.

 

Dziewięć to liczba próby — im wyżej wchodzimy, tym więcej trudności napotykamy. Równocześnie zapewnia ona subtelne zdolności psychiczne, szczodrość, dobroć, tolerancję, uwaga i altruizm.

Osoba wibrująca negatywnie staje się natomiast egoistyczna i uparta. Niecierpliwi się, gdy jej polecenia nie są wykonywane natychmiast i z najwyższą dokładnością. Zamiast zajmować się innymi — myśli tylko o sobie i w efekcie traci wiarę. Ulega wpływom, jest pasywna i kłamliwa. Staje się nieśmiała, lękliwa. Zarówno wibrując pozytywnie, jak i negatywnie, „dziewiątki" są wystawione na swej drodze na ekstremalne emocje. To wewnętrzne napięcie może doprowadzić do zaburzeń na tle nerwowym. Sukces osiągnięty poprzez postawę negatywną oznacza spełnienie materialne, lecz życie będzie krótkie i ubogie duchowo, gdyż „dziewiątki" przychodzą na ten świat, by służyć ludzkości. Celem twoim jest przenikanie tajemnic natury ludzkiej i zgłębianie wiedzy niedostępnej percepcji zmysłowej. Wyzbycie się potrzeb materialnych jako niepotrzebnego bagażu często bywa konsekwencją zdobytej przez ciebie mądrości.

 

Jako pozytywnie wibrująca „dziewiątka" jesteś dobrym, czułym i uważnym partnerem. Negatywne cechy tej liczby czynią cię osobą niewierną, niemoralną, dążącą do dominacji i wykorzystywania partnera. W każdym przypadku masz neurotyczną potrzebę nieustannego potwierdzania, że jesteś kochany.

 

Słabe punkty, jeśli chodzi o ciało, to: nerki, wewnętrzne narządy płciowe, układ krążenia i gardło.

 

„Dziewiątki" są wspaniałymi artystami, ich dziedziny to muzyka, teatr, kino, taniec, malarstwo. I jeśli nie

przedkładają przyjemności życia nad obowiązki sukces zawodowy przychodzi wcześnie. Umiejętność oceny i obserwacji, otwartość, równowaga i dociekliwość powodują, że „dziewiątki" odnoszą

sukces w najróżniejszych dziedzinach nauk humanistycznych, m. in. psychologii i filozofii. Są znakomitymi adwokatami, lekarzami (często uciekającymi się do niekonwencjonalnych technik terapeutycznych), chirurgami, dyrektorami przedsiębiorstw finansowych, a także... kompozytorami muzyki sakralnej.

 

Wśród „dziewiątek" można spotkać także hipnotyzerów, magów, media i słynnych okultystów.

 

Źródło: Natasza Czarmińska"Liczby losu"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Droga życia a słabe punkty

 

Droga życia 9

Humanista, wędrowiec, otwartość, misja, podróże

9 to ludzie społeczni, mają dużą intuicję, mają tendencję do przyjmowania problemów na swoje barki innych ludzi. Pociągają ich poszukiwania intelektualne metafizyczne i okultystyczne.

Negatywnie wibrując 9 staje się egoistyczna, uparta, niecierpliwa, ulega wpływom, pasywna, są wystawiane na ekstremalne emocje.

 

Słabe punkty

nerki, wewnętrzne narządy płciowe, układ krążenia, gardło.

Aby zachować równowagę potrzeba kontaktu z natura, medytacje, modlitwy.

 

W miłości, małżeństwo traktuje bardzo poważnie. Pomimo ogromnej wewnętrznej niezależności i potrzeby wolności poszukują ogniska domowego, tradycji, miłości i bezpieczeństwa.

 

Dzieci 9 są uczciwe, odpowiedzialne, szlachetne, odznaczają się bujną wyobraźnią.

W dzieciństwie często czują się pominięte dlatego ,że nauczyły się pomniejszać własne podstawowe potrzeby.

 

Jako rodzic 9 są liberalne i starają się wpoić dzieciom szacunek dla bliźnich , altruizm i umiłowanie wolności. Są osobami wiecznie młodym duchem, prostodusznymi i nieco naiwnymi.

 

źródło: wiedza własna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracja liczby 9

 

W cyklu liczb prostych jest to ostatnia liczba. Oznacza spełnienie, zakończenie, bilans. Rozstanie i zamknięcie akt. Wyciszenie ruchu. Dotarcie do zamierzonego celu. Sublimacja pragnień. Punkt, w którym jedno koło się zamyka i wznosimy się na następne ogniwo spirali. Nasze pole widzenia poszerza się, przekraczamy granice czasu i przestrzeni.

A przede wszystkim dostrzegamy innych.

Po „trójce” — trójkącie stworzenia, po „szóstce” — przeniknięciu się dwóch trójkątów — wartości materialnych i duchowych, dziewięć jest przygotowaniem do odrodzenia poprzez integrację wszystkich wartości, osiągnięcie pełni. Żywiołem liczby dziewięć jest Ogień.

Liczba ta wyraża przeczucie całości, wtopienie się indywidualności w ocean bytu.

Symbolizuje porządkowanie relacji międzyludzkich i umiejętność przewidywania skutków w momencie powstania zamysłu. Przypomina, że sprawiedliwość jest sprawiedliwa bez wyjątków, bez miłosierdzia i wybaczenia.

 

W sensie pozytywnym: talent, idealizm, spełnienie. Łatwość izolowania się. Koncentracja, medytacja, uważność, głębia, ostrożność, mistycyzm. Oszczędność, skromność, uznanie, rozgłos i sława. Życie publiczne. Podróże i kontakty zagraniczne. Służenie innym, wcielanie w życie ideałów wznoszących ludzkość na wyższy poziom rozwoju. Miłość bez granic. Regeneracja. Wolność. Marzenie. Intensywność. Determinacja. Bezinteresowność, mediacja. Twórcza intuicja. Refleksja. Zdolności profetyczne, jasnowidzenie. Tolerancja i cierpliwość.

 

W sensie negatywnym: impulsywność, upór, skrytość. Cierpienie, samotność, podejrzliwość, nietowarzyskość, skąpstwo. Smutek, lęk, ograniczenie, rezygnacja. Straty, kłótnie, emocje, złość, strach, bałagan. Samochwalstwo. Prowokowanie sytuacji ekstremalnych. Wysługiwanie się innymi.

 

Jej lekcja: otworzyć się na innych, poznać drugiego człowieka i nauczyć się kochać bezwarunkowo.

 

źródło: Natasza Czarmińska – Liczby losu a wolność wewnętrzna

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

PROMETEUSZ I HERETYCY (9)

Spotkanie twarzą w twarz z przeznaczeniem zazwyczaj wyobrażamy sobie w niecodziennych okolicznościach, niby jakąś wielką uroczystość. Wielkie religie uczą, że szykujemy się na spotkanie z Bogiem, że wobec tego spotkania blednie odrażająca nieraz brzydota starości; czynimy z przemijania i odchodzenia najważniejszy ceremoniał ludzkiego życia, potężny w swej metafizycznej grozie i dostojności. Liczymy, że nim ostatecznie odejdziemy w Nieznane, dowiemy się najgłębszej prawdy o swoich myślach i uczynkach. Taka wiedza właśnie jest losem i treścią życia ostatniej, zamykającej cykl Dziewiątki. Jedyna to w ciągu podstawowym liczba nieparzysta i złożona, więc niematerialna i ludzka zarazem. Jako taka - symbolizuje człowieka, który nie tylko, jak Siódemka, wszedł w królestwo bogów; jest liczbą kogoś, kto sporo już w tym królestwie przebywał i dlatego niektóre przynajmniej tajemnice bogów poznał i umie sam praktycznie zastosować. Takie też jest przeznaczenie i przesłanie Dziewiątki: nosi ona Wiedzę, która ma służyć ludzkości. Reprezentuje Dziewiątka przedziwny stan umysłu, gdy rzeczywistość zewnętrzna dociera do człowieka coraz słabiej. Za to coraz potężniej orientujemy się w wewnętrznych, ukrytych do tej pory przed nami, myślach i wizjach. Zaglądając coraz głębiej w ludzkie wnętrze, coraz bardziej izolując się od świata -otwieramy się na uwalniającą od ziemskich zaślepień i namiętności Wiedzę, która jest i zawsze była w nas ukryta, lecz przytłoczeni dziesiątkami mniej i bardziej ważnych spraw, nie mieliśmy dotąd czasu ani warunków, by ją poznać. Oczywiście nie jest to wiedza rzemieślnika oswajającego świat swymi narzędziami; to raczej owa Wiedza pisana z dużej litery, ta, z której nie będą mieli pożytku goniący za groszem, rozgłosem i sławą. To Wiedza Ultymatywna, która ostatecznie godzi nas z losem, Bogiem i Wszechświatem. Jej treścią nie są czyjekolwiek losy indywidualne, lecz uniwersalne i ponad jednostkowe Prawa Kosmiczne. Te, których nie podważymy ani im nie zaprzeczymy, choćbyśmy nie wiadomo jakie rozwinęli technologie i nie wiadomo jak mnożyli siły umysłu. Poznawszy te prawa, doświadczymy mądrej i życzliwie się do nas uśmiechającej potęgi, która jest kresem i celem naszej ziemskiej wędrówki. Dziewiątka wiedzę czuje instynktownie, jakby odtwarzała zachowania i poglądy kiedyś, dawno temu przyswojone i zintegrowane, a teraz niby deja vu w gotowej postaci powracające. Pod oślepiającym i oświecającym blaskiem Wiedzy ostatecznie obojętnieją człowiekowi ziemskie marności i gasną wszystkie pożądania. Wszystkie -oprócz jednego: by Wiedzę przekazać z nadzieją, że wnuki będą wolne od losu dziadów. Toteż Dziewiątka żyje Wiedzą i dla Wiedzy. Nie znalazłaby wprawdzie z tą wiedzą zatrudnienia na jakiejkolwiek uczelni (tam uczą raczej społecznej mimikry niż dostojności Istnienia) , bo też wiedza Dziewiątki jest od akademickiej skostniałości i "naukowości" o wiele większa i ważniejsza. Można Dziewiątce zabrać wszystko (nb. ta liczba właśnie często produkuje tzw. życiowych abnegatów) , lecz wiedzy i uporu w jej poszerzaniu nie zniszczymy. Albowiem liczba Dziewięć symbolizuje w swej najgłębszej głębi przesłanie Wszechświata skierowane do człowieka. Ma Dziewiątka coś z proroka, coś z mistyka i coś z natchnionego wieszcza. Jest kimś, kto sam niewiele już od świata potrzebując, może wskazać ludzkości, co jest naprawdę ważne. Może to dlatego, że w ludzkiej drodze na Ziemi Dziewiątka rządzi ostatnim etapem tej drogi, starością? Gdy jedynym Śladem życia jest pamięć, a jedyną pewnością czasu -pytanie, czy to wszystko naprawdę się wydarzyło? Jako liczba wieńcząca, jest Dziewiątka syntezą dwu liczb poprzedzających ją na numerologicznej osi czasu: Siódemki i Ósemki. Z tej pierwszej przejmuje wiarę i pełne ufności poddanie, z drugiej - Świadomość własnej potęgi sprawczej. W odróżnieniu od obu swych duchowych poprzedników, Dziewiątka dokładnie wie, jakie są granice, jej wolności twórczej. Dlatego przyrodzona jej potrzeba TWÓRCZOŚCI daje dzieła o boskiej zaiste harmonii i potędze, do których już nic nie dodamy. Dlatego to Dziewiątka przeważnie nie tworzy szkoły ani nie ma zbyt wielu naśladowców. Po jej dokonaniach można już tylko tworzyć coś nowego i od fundamentów. Potrafi mądra Dziewiątka z tej wolności z godnością korzystać, cały czas pamiętając, że jest tylko człowiekiem. Umie więc po prometejsku zbuntować się przeciw bogom w imię Człowieka, bo zna prawa wspólne i bogom, i ludziom. Wie, że za wykroczenie przeciw kaprysom bogów czeka ją, niczym Prometeusza, dotkliwa kara, lecz zna wybornie mitologię i wie, że w końcu znajdzie się jakiś Herakles, który z woli tychże samych bogów uwolni ją od cierpień: Godzi się na pocałunek Judasza, bo wie, że czeka ją Zmartwychwstanie. Nie ma nasz natchniony starzec nic do stracenia, gdyż dawno już wyjaśnił sobie sprawy egzystencjalne. Dawno już przestał wierzyć w piekło i raj. Wie, że i bogowie, i ludzie tego samego Kosmosu są cząstkami i takie same mają do niego prawa. Siłę niezbędną do wyegzekwowania tego prawa czerpie Dziewiątka ze swej lustrzanej Czwórki. A sił potrzeba dużo, bo Dziewiątka wie, że świat jest prosty tylko dla tych, co go bezmyślnie używają. Dla tych zaś, którzy chcieliby go tworzyć, stanowi wcale solidną łamigłówkę. Wymaga wielkiej wytrzymałości i mądrości zarazem. Tak wielkiej, że nie może ona być niczyją oddzielną własnością, bowiem powierzono ją nie jednostce ludzkiej, ale Człowiekowi jako całości. I ma Dziewiątka coś z archetypowego mędrca, wiedzącego, że to nie on tę Mądrość stworzył, że jest mu tylko powierzona. Jako taka- stanowi Dziewiątka wraz ze swą wiedzą własność całej ludzkości. Nieraz poświęca życie prywatne i szczęście osobiste dla służby innym. Wiedza wylewa się z niej i powoduje potrzebę przekazu. Dziewiątka wie, że prawda jest tuż-tuż, na wyciągnięcie ręki i że jej przyjęcie uczyniłoby nas lepszymi i szczęśliwszymi. Często kojarzy się tę liczbę z Prometeuszem i... Szatanem. Tak, tak, bo i Prometeusz, i Szatan ten sam mają rodowód. Obaj podsuwają człowiekowi Wiedzę zakazaną przez zawistnego Demiurga. Wiedza bowiem ma w sobie coś lucyferycznego (nb. imię Lucyfer pochodzi od łacińskiego lux ferre, niosący światło; napotkanie Lucyfera oznacza sytuację, gdy nie jesteśmy przygotowani na przyjęcie Wiedzy, a jej niespodziewany blask oślepia nas i napełnia przerażeniem) .Wiedza duchowa skłania do samodzielności i niszczy posłuszeństwo. Pod jej działaniem nigdy już nie będziemy posłusznymi poddanymi jakiegokolwiek Kościoła czy sekty; nigdy już nie damy się religijnie zniewolić ani wydrzeć sobie radości obcowania bez lęku sam na sam z Najwyższym. W świecie Dziewiątki nie byłby potrzebami Szatan, ani Bóg, gdyż w nim rzeczywiście wyznawano by Jedność. Jeśli człowiek Wiedzą obdarowany dorasta do wymogów Dziewiątki Prometejskiej -bogom staje się równy, a puszka Pandory, zapomniana i odtrącona, wala się po najgłębszych przepaściach, starannie zabezpieczona przed otwarciem. Niestety, współczesna ludzkość znacznie częściej doświadcza lucyferycznej aniżeli prometejskiej wersji Dziewiątki - porażona i oślepiona światłem Wiedzy, miast cieszyć się Dobrą Nowiną, bełkocze coś o świętości mafijnych z ducha swego instytucji kościelnych i zaprzedaje im swą wolność. Wobec takiej wiedzy -bogowie, tak samo jak i my, śmiertelni, utkani z materii Absolutu, i tak samo jak my podlegli woli Przeznaczenia- są częstokroć bezsilni. Dlatego to rozwiniętej Dziewiątki nie .zobaczymy mruczącej cuchnące strachem pacierze; nie zobaczymy jej idącej z prądem aktualnie modnych trendów i doktryn. Jest Dziewiątka urodzonym heretykiem, gdyż broni swobody kontaktu człowieka z Absolutem i nic nie jest jej bardziej wstrętne niż ludzie zawłaszczający Absolut dla swych nieczystych celów. Brzydzi się Dziewiątka "reglamentacją Boga", jaką uprawiają zorganizowane religie; protestuje przeciw upokarzającym nierzadko hołdom posłuszeństwa, jakich kapłani tych religii wymagają od wiernych w zamian za łaskawą a mglistą obietnicę kontaktu z Bogiem. Broniąc swobody tego związku Dziewiątka jest niezwyciężona. To właśnie pod wpływem Dziewiątki biblijny Jezus wygania przekupniów ze świątyni. Jej przesłaniem gnany, grzmi przeciw faryzejskiej obłudzie. Niestety, nader rzadko zdarza się Dziewiątce oglądać pełne zwycięstwo Wiedzy nad lękiem i dogmatem. Znacznie częściej staje się ona osobliwą ofiarą: z jej autentycznej radości i wielkości robi się jakieś "jedynie słuszne" wyznanie wiary, w którym wprawdzie jest świętość misji kapłana, jest potęga tradycji, jest frapująca wieloznaczność pism świętych, ale Boga jak na lekarstwo. Może to i dobrze, że prorocy tak szybko umierają? Dzięki temu nie muszą oglądać beznadziejnych pokoleń swych wyznawców... W spojrzeniu Dziewiątki na świat i ludzi jest coś z głębokiej za- dumy filozofa i mistyka zarazem. Każda rzecz ma dla niej jakieś ukryte znaczenia i w każdej rzeczy Dziewiątka dopatruje się zatajonych sensów. Jej umysł bez wysiłku ogarnia "nauki tajemne", takie jak magia, astrologia, tarot czy Księga przemian. Dziewiątka jednak brzydzi się wykorzystaniem tej wiedzy dla omotania i zniewolenia człowieka ( co bardzo imponuje żądnej potęgi Ósemce) ; dla niej wspomniana wiedza jest studium piękna świata. Tworzy Dziewiątka osobliwe braterstwo ludzi. Dziewiątki bez względu na wiek i pochodzenie umieją się porozumieć i odnaleźć radość wspólnego bytowania. To właśnie one jak nikt inny rozumieją, że "miłość to nie zapatrzenie w siebie, to wspólne patrzenie w jednym kierunku". Jest Dziewiątka wybaczająca i łagodna, lecz potrafi użyć nader groźnych mocy, jeśli broni kogoś, kogo jej zdaniem skrzywdzono; wtedy jest niepokonana i biada nieszczęśnikowi, który na gniew Dziewiątki się naraził! Niestety, obok Dziewiątki Natchnionej, trafia się, i to nierzadko, gorsze wydanie tej liczby, charakterystyczne dla kogoś, kto nic ze swego życia nie zrozumiał: mętnawy "filozof", pseudo mistyk, zwodziciel polityczny i religijny. Równie odrażającym wydaniem negatywnej Dziewiątki jest oszołom- neofita, z dnia na dzień zapominający, kim był przez całe życie. Łatwo go poznać: to wokół niego gromadzą się frustraci życiowi, dla których nic, prócz przyjemnych a zwodniczych i iluzji, nie ma już wżyciu istotnego. Tacy wraz ze swym przywódcą doświadczają prawdy o własnym szaleństwie: trwa ono krótko, wypala się szybko, a smakuje gorzko. Spustoszenia, jakie w wyniku tego szaleństwa pozostają w umysłach tych, co negatywnej Dziewiątce zawierzyli, trudne są do naprawienia. Ostatnim zadaniem Dziewiątki jest zrealizowanie TRANSFORMACJI. I jest to transformacja ostateczna, bo w Dziewiątce dopełnia się człowieczy los. Na chwilę przed odejściem ze świata żywych jesteśmy Oświeceni i błyszczymy jak nowo narodzona gwiazda. Krótko trwa ten oślepiający, wypalający iluzje istnienia blask. Albowiem strudzona drogą życia Dziewiątka szykuje się do odlotu ku innym niż ziemskie krainom. Wróci do nas jej mądrość i potężna opieka -ale już winnej cielesnej powłoce, w innym czasie i miejscu. Powróci człowiek do miejsc, które ukochał - lecz jako Jedynka, z nowym zapasem sił do odprawienia na nowo misterium Miłości, które dopiero co sobie uświadomił.

 

Włodzimierz Zybertal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...

Liczba 9

Liczba 9 to MISJONARZ, METAFIZYK, OSADNIK, MEDIATOR, WSZECHSTRONNY UCZESTNIK.

Jej słowami-kluczami są: talent, ideał, otwartość, uniwersalność, rozmach, służenie innym, liberalizacja, wolność.

 

Dziewiątka to potrójna Trójka, liczba całkowitości i wspaniałych osiągnięć (ostatnia z liczb serii i najwyższa). Wynika z sumowania liczby stopni okręgu (3 + 6 + 0 = 9). W związku z jakąkolwiek inną liczbą zawsze reprodukuje siebie: 3x9 = 27, 2 + 7 = 9, itd. (wyjaśnia to jej egotyzm i upór). Jest liczbą wtajemniczenia. Mówi o dojrzałości duchowej i o zrozumieniu, że jedynie miłość otwiera drzwi ku nowym wymiarom ludzkiej egzystencji. Wskazuje na harmonię świata wynikającą z rządzącego nim prawa kosmicznego. Symbolizuje mądrość, wiedzę, zakończenie, uniwersalność, idealizm, altruizm. Jest liczbą Hermesa Trismegistosa, przekazującego ludziom tajemnice Wszechświata. Daje zdolność rozumienia archetypowych symboli, intuicję poznawcza, inspirację. W dobrej wersji kreuje człowieka na nauczyciela i mistrza duchowego ludzkości, filozofa-kapłana, proroka, wizjonera społecznego i politycznego; w zlej -na mętnego teoretyka, zwodzącego słuchaczy pomysłami nierealnymi i marnującego ludzką energię.

Niektóre cechy Dziewiątki - jak strach przed ciemnością, potrzeba miłości, buntowniczość, popędliwy temperament - mają swoje źródło w charakterze i za chowaniu małych dzieci. Inne - jak służenie ludzkości, współczucie, przywiązanie - wywodzą się od kochających matek.

Liczba ta kończy (bilansuje) cykl karmiczny. Człowiek kończy rozpoczęte sprawy (z poprzednich wcieleń), ewoluuje i wchodzi w nowe obszary życia. Tabela przeciwieństw przypisuje Dziewiątce osiągnięcia umysłowe i duchowe.

Ludzie zdominowani przez liczbę Dziewięć dążą do mistrzostwa, wykraczania poza ograniczenia i do wielkich dokonań - w świecie ducha i materii. Są idealistami i romantykami, lecz spotykają się z oddźwiękiem innych ludzi. Swoich celów nie pojmują egoistycznie. Są hojni, życzliwi i uważają, że dóbr nie zdobywają tylko dla siebie. Dlatego pragną służyć innym. Mają w sobie nadmiar energii i cechę, która każe im dzielić się z innymi. Często są znanymi naukowcami, nauczycielami, artystami i prawodawcami. Stają na czele buntów, lecz są niepraktyczni. Czują się obywatelami świata i nie ograniczają pola swojego działania do rodziny i kraju.

Jeśli liczba Dziewięć jest liczbą dominującą w twoim portrecie numerologicznym i/lub jest Liczbą Duchową, Liczbą Imienną lub Liczbą Drogi Życia, to jesteś humanistą, idealistą, osobą światłą i wykształconą. Pociągają cię poszukiwania intelektualne, metafizyka i okultyzm.

Chcesz zbudować nowy, lepszy świat, w którym wszyscy będą szczęśliwi. Pracujesz na niego bezinteresownie, wiedząc, że wszystko, co czynisz dla ludzkości, stanowi źródło twojego bogactwa wewnętrznego. Masz w sobie wiele współczucia dla innych i intuicję, która sprawia, że ludzie chętnie powierzają ci swoje tajemnice. Ujawniasz tendencję do przyjmowania na swoje barki problemów całego świata; identyfikujesz się z cierpieniami całej ludzkości. Może to prowadzić do zanegowania samego siebie i dyskomfortu wewnętrznego, spowodowanego świadomością, że ani nie przeżywasz własnego życia, ani nie pomagasz wszystkim, którzy lego potrzebują. Jest to jedna z lekcji Dziewiątki, która mówi, że osoba z nią związana musi nauczyć się żyć ze swą potrzebą niesienia pomocy tak, by nie zapomnieć o sobie, albowiem rezygnując z własnego rozwoju, nie będzie miała czym dzielić się z innymi.

Dziewiątka to liczba próby; im wyżej wyjdziesz, tym więcej napotkasz prze szkód. Musisz dzielić się swym wewnętrznym bogactwem, nieść pomoc potrzebują cym, robić wszystko bezinteresownie, identyfikować się z cierpieniami i kłopotami każdego człowieka. Obdarzony jesteś żądzą wiedzy; uczysz się dużo i chętnie, by uzupełnić swą mądrość, Jesteś otwarty i dociekliwy; masz wyjątkowy zmysł obserwacji i nie małą intuicję. Możesz być dobrym psychologiem. Posiadasz różne talenty. Chętnie zajmujesz się muzyką, tańcem i dramatem.

Możesz interesować się metafizyką, okultyzmem i niekonwencjonalnymi metodami uzdrawiania. Z pasją zgłębiasz wszelką wiedzę niedostępną zwykłej percepcji. Dzięki wytrwałym praktykom i medytacji możesz osiągnąć punkt, w którym całkowicie wyzbędziesz się potrzeb materialnych. Jesteś wrażliwy, a miłość odgrywa w twoim życiu ogromną rolę. Musisz kochać i być kochany. Wtedy jesteś czuły i wierny.

Trudność sprawia ci nadgorliwość wniesieniu pomocy innym, najczęściej kosztem własnym i najbliższych. Nie jest ci lekko dźwigać „śmietnik" Judzkich problemów. Przeszkadza ci nieśmiałość, niepewność, lękliwość i ekstremalne emocje.

Masz magnetyczną osobowość. Jeśli zdołasz urzeczywistnić swoje wielkie idee, twój sukces będzie bezgraniczny. Musisz rozpoznać jednak własne zdolności i pragnienia i stosownie do nich wyznaczać swoje cele. Będąc pod wpływem Marsa, jesteś czynnym bojownikiem, zdecydowanym na wszystko. Staraj się nic być kłótliwym. Eksponuj męstwo i braterstwo najwyższej jakości,

Sens twojego życia określają zaszczytne cele i ideały. Zawsze pragniesz uchylić rąbka jakiejś tajemnicy. Masz silną żądzę wiedzy duchowej i tajemnej; psychicznych i parapsychicznych fenomenów. Życie masz wszechstronne, pełne doświadczeń, momentami nudne. Akceptujesz je takim, jakie jest, zamiast wymagać od niego zbyt wicie (jak najczęściej czynią ludzie). Miłość przenosisz nie tylko na rodzinę, ale także na obcych, z którymi umiesz dojść do porozumienia. Twoje cele są dokładnie i perfekcyjnie wyznaczone. Poszukiwania prowadzisz w ramach religii, mistyki i wiedzy tajemnej. Doskonale rozumiesz, że aby zgłębiać te obszary, niezbędne są okresy „ciszy", przemyśleń i medytacji.

Twój taki rodzi się pod wpływem atmosfery otoczenia, nastroju, kolorów i brzmienia muzyki. Nastrój waha się od „radości niebiańskich" do „zasmucania się śmiercią". Im głębiej poznajesz religię, filozofię i okultyzm, tym częściej oddajesz się rozmyślaniom. Dążysz do liberalizacji i wolności. Poszukujesz metody, która umożliwi ci bez przeszkód przez nic przejść. Wiesz, że można odbyć tę podróż tylko z lekkim bagażem. Jeśli nie jesteś jeszcze przygotowany na to, dźwigać będziesz na swych barkach ciężary innych. Sukces możesz osiągnąć działając w społeczności otwartej. We wspólnocie możesz wystąpić w roli wykładowcy lub artysty.

Odznaczasz się niezwykłą wrażliwością na wszelkie bodźce zewnętrzne i zdolnością jasnowidzenia. W intuicyjny sposób potrafisz przewidzieć to, co ma nastąpić, z łatwością przenikasz ludzkie dusze, skrywane myśli innych osób. Owa intuicja i duchowe bogactwo stanowią dla ciebie nieustanną inspirację do dalszego rozwoju i pomagają w nawiązaniu kontaktu z Bogiem. Jesteś szlachetnym altruistą, pełnym poświęcenia, inteligentnym, aktywnym, pomysłowym, za radnym. Masz bogatą wyobraźnię, lotny, jasny i przenikliwy umysł, dar obserwacji. Jesteś wyczulony na potrzeby bliźnich; nigdy nic przechodzisz obojętnie wobec bólu czy ludzkiej krzywdy. Potrafisz wychwycić najsubtelniejsze niuanse ludzkiego zachowania.

Z natury jesteś energiczny i aktywny. Cenisz sobie doskonałość i perfekcję we wszystkim. Należysz do pracowników sumiennych i zdyscyplinowanych, za wsze wymagających od siebie maksimum oddania i wysiłku.

Masz skłonność do dominacji i sprawowania pieczy nad sprawami bliźnich, Ludzie mogą mieć o to do ciebie żal, gdyż nikt nie lubi wtrącania się we własne sprawy, nawet, jeśli czyni to osoba tak życzliwa i kompetentna jak ty, zwłaszcza, że masz dość gwałtowne usposobienie i skłonność do dramatyzowania i wyolbrzymiania nieistotnych spraw. Wykazujesz przy tym brak poczucia rzeczywistości.

Nadajesz się do kierowania instytucjami i organizacjami charytatywnymi; chętnie pomagasz pokrzywdzonym przez Los. Odważny i szlachetny, jesteś najlepszym obrońcom praw ludzkich i filantropem, posiadasz zdolność wczuwania się w problemy bliźnich. Nikt z takim zapałem jak ty nie angażuje się w działalność dobroczynną. Inspirujesz tym innych do działania, uszlachetniając i obdarzając miłością wszystko dookoła. Każdy przy tobie czuje się lepszy i mądrzejszy.

Pragniesz, by świat stał się lepszy i szczęśliwszy. Realizujesz się poprzez służbę dla innych, w intuicyjny sposób przeczuwając, że tym samym wzbogacasz samego siebie i posuwasz się naprzód na drodze duchowej. Wywierasz miłe wrażenie na ludziach i szybko zyskujesz ich sympatię i zaufanie. Jesteś uprzejmy, dyskretny i subtelny. Wydajesz się jednak dziwny i ekstrawagancki, gdyż kierujesz się własnymi normami postępowania, niezrozumiałymi dla otoczenia. Niezależny i dumny, nie znosisz żadnych więzów i form przymusu czy poddaństwa. Potrzebujesz całkowitej wolności myśli i działania. Usychasz w środowisku zamkniętym i ograniczonym intelektualnie. Rozkwitasz w otwartych przestrzeniach. Poczucie wolności, możliwość pójścia w dowolnym kierunku i robienia tego, na co się ma ochotę, jest dla ciebie równie niezbędne do życia, jak powietrze. Dlatego lubisz podróże do egzotycznych, nieuczęszczanych krajów. Nie potrzebujesz przy tym wielkich wygód i luksusów. Do szczęścia wy starczy ci śpiwór, dużo wolnego czasu i szeroka droga.

Chociaż otoczenie odbiera cię jako osobę wesołą, towarzyską i komunikatywną, to bliższe ci jest samotnicze życie, a twe związki z ludźmi są powierzchowne i nietrwałe. Zachowujesz dystans z otoczeniem, rezerwę i niezależność, co nie sprzyja zawiązywaniu trwałych przyjaźni. Twój charakter stanowi praw dziwą zagadkę, gdyż z jednej strony głęboko przeżywasz wszystko, co dotyczy twoich bliźnich, zwłaszcza będących w potrzebie, z drugiej zaś nigdy nie odda jesz się nikomu ani niczemu bez reszty i do końca. Sprawiasz wrażenie, jakbyś duchem był gdzieś daleko.

Twoja osobowość jest fascynująca. Odczuwasz niezaspokojony głód wiedzy, choć danym tematem nie interesujesz się w sposób trwały. Pragniesz wszystko poznać i ogarnąć umysłem. Miłujesz ład i porządek, i walczysz, by na świecie zapanowała sprawiedliwość.

W swoim działaniu kierujesz się szczytnymi ideałami, jednak twoja uczciwość może obrócić się przeciwko tobie i zostać wykorzystana przez osoby sprytne i pozbawione zasad moralnych.

Choć otoczenie jest zafascynowane twoją żywotnością, entuzjazmem i szlachetnością, osoby, które lepiej cię poznały wiedzą, że posiadasz „dwa oblicza". Potrafisz być arogancki, impulsywny i kłótliwy. Możesz sprawiać wrażenie, jak byś specjalnie szukał powodów do swarów. Często mówisz, co czujesz, nic przejmując się konsekwencjami. Twoje repliki są uszczypliwe. Przejawiasz rewolucyjne cechy i skłonności; nic boisz się postępować wbrew powszechnie uznanym normom społecznym. Zawsze pragniesz być uczciwy wobec siebie i nie przejmujesz się, jeśli twoje zasady nie odpowiadają większości. W swej walce o wzniosłe ideały gotowy jesteś ujawnić i przeciwstawić się każdej manipulacji i nadużyciu. Masz duszę Don Kichota, żyjącego w swym własnym wyimaginowanym świecie marzeń.

W życiu kierujesz się bardziej intuicją i emocjami niż intelektem czy tzw. zdrowym rozsądkiem. Pragniesz przeniknąć mroki ludzkiej psychiki i tego, co ukryte. W dość specyficzny sposób pojmujesz religię; nie oznacza ona dla ciebie podporządkowania się ściśle określonym normom czy doktrynom; dążysz do osiągnięcia wyższej świadomości psychicznej.

Odznaczasz się powagą i zdolnością do analizy własnych stanów wewnętrznych. Wszystkie cechy wykorzystujesz z pożytkiem dla innych; nigdy dla same go siebie. Elegancja, godność i wewnętrzne dostojeństwo przyczyniają się do ogólnego wrażenia równowagi i spokoju. Wrażenie to jest jednak mylne, gdyż jesteś człowiekiem nerwowym i wrażliwym. Potrafisz ukryć swe emocje i nie pokazywać ich nikomu z wyjątkiem najbliższych ci osób.

Przy negatywnych wpływach jesteś kapryśny, egoistyczny i nadwrażliwy. Nie znosisz wszelkiego sprzeciwu i samowoli. Jesteś bardzo gwałtowny, agresywny i wyniosły. Masz skłonność do wyolbrzymiania cudzych błędów; do swoich zaś odnosisz się z pobłażaniem. Fatalistyczny, neurotyczny, nieufny, możesz obwiniać Los i innych ludzi za swe nieszczęścia. Ta egoistyczna postawa powoduje, że żyjesz w ciągłym napięciu i czujesz się sfrustrowany i rozgoryczony. Walka z własnymi wadami może być dla ciebie trudna, jako że stworzony jesteś do (ego, by dawać świadectwo, że człowiek jest czymś więcej niż materią. Twoim życiowym powołaniem jest bycie dla innych „światłem", które rozjaśni, uszlachetni i ukaże prawdziwy sens życia tych wszystkich, których Los z tobą ze tknął. Tylko w ten sposób odnajdziesz swe duchowe szczęście i pełnię swej egzystencji.

Żywa inteligencja, dar obserwacji, skuteczność w działaniu i zdolność rozwiązywania wszelkich problemów sprawiają, że możesz osiągnąć sukces w każ dej dziedzinie. Największy w pracy zgodnej z twoją osobowością i charakterem. Szczególnie predestynowany jesteś do pracy na rzecz społeczeństwa i ludzkości. Masz wszelkie dane, by realizować w swym życiu zawodowym najwspanialsze i najbardziej szczytne ideały. Bezinteresowność i szlachetność duszy sprawiają, że osoby załamane, przeżywające ciężkie chwile, szukają u ciebie pociechy i rady.

Możesz być doskonałym psychiatrą, pediatrą, psychologiem, pielęgniarzem, opiekunem społecznym, misjonarzem. Rola doradcy i przewodnika duchowego jest najlepsza. Dobrym będziesz także wychowawcą i popularyzatorem nowych metod nauczania rehabilitacji.

Wykorzystuj i rozwijaj swoje zdolności parapsychologiczne: dar jasnowidzenia, możliwość leczenia chorych. W nauczaniu przyda ci się talent aktorski i artystyczny. Posiadasz też zdolności muzyczne, poetyckie, literackie, dziennikarskie, wokalne, malarskie, taneczne i w zakresie projektowania wnętrz. Dobry może być z ciebie nauczyciel, szczególnie teologii i filozofii, prawnik (sędzia, adwokat), handlowiec

(szczególnie nieruchomościami), sprzedawca, akwizytor, komiwojażer, dyrektor hotelu (ośrodka wczasowego), organizator wycie czek, animator i organizator wielkich wydarzeń artystycznych i społecznych, mecenas sztuki, promotor młodych talentów, rolnik, pasterz, sługa.

Jako że z łatwością potrafisz kształtować opinię społeczną, kochasz wolność, przyrodę i wielkie przestrzenie, odpowiada ci działalność wymagająca kontaktów z ludźmi, podróży, ruchu i konwersacji.

Jako szef jesteś uczciwy i sprawiedliwy, a jednocześnie wymagający rzetelnej pracy i zaangażowania. Nie lubisz rozkazywać i wydawać poleceń; wolisz pracować z osobami, które znają swoje obowiązki i nic trzeba im ich przypominać. Powinieneś jednak uważać, by twoi podwładni nic nadużywali twojego zaufania do ludzi i niechęci do rozkazywania.

Pieniądze i wygody, jakich dostarczają, nie pociągają cię, lubisz jednak przy jęcia i festiwale; pragniesz obdarowywać bliskich i znajomych. Niektórzy sprytni tzw. przyjaciele chętnie to wykorzystują. Nie dajesz się oszukać, tylko w interesach jesteś nieufny i podejrzliwy. Nie traktujesz mamony w sposób bałwochwalczy, gdyż nic chcesz być niczyim niewolnikiem. Nie powinieneś się angażować w wielkie interesy i inwestycje. Potrzebny ci jest rozsądny „skarbnik".

jesteś sentymentalny, uczuciowy, czuły; lecz odmiennie, na swój własny sposób. W okazywaniu uczuć jesteś powściągliwy, pełen rezerwy i nie lubisz robić tego publicznie. Będąc romantycznym idealistą i marzycielem, może ci się wy dawać, że jesteś zakochany. Nic zawsze jednak tak jest, choć... może się zdarzyć. Gdy się zdarzy, zaangażujesz się całym sercem i duszą i pozostaniesz lojalnym, wiernym i oddanym towarzyszem życia, Możesz być wiernym przyjacielem, choć przyjaciół masz niewielu. W sprawach uczuciowych jesteś niepoprawnym optymistą. Relacje intymne i rodzinne oraz własne sprawy zakłócane będą przez twoją działalność społeczną i nadmierne poświęcenie i oddanie. Jeśli nie będziesz podatny na „miłosne" złudzenia lub je stracisz, skończysz z tym w jednej chwili i wymażesz wszystko z pamięci, mimo iż jesteś zwolennikiem ogniska domowego i tradycji, odczuwasz potrzebę miłości i bezpieczeństwa, a małżeństwo traktujesz poważnie. Przy negatywnych aspektach dom może siać się dla ciebie polem bitwy. Wyolbrzymiać możesz wszelkie problemy i wady swojej partnerki i okazywać trudny charakter i wojownicze nastawienie (musisz bardzo uważać przy wyborze partnerki).

Najszczęśliwszy związek stworzysz z inną „Dziewiątką" lub z „Siódemką". Dobra będzie także „Czwórka" i „Dwójka", a od biedy także „Trójka" i „Szóstka". Dla tej ostatniej zainteresowanie działalnością społeczną może być jednak dość trudne do przyjęcia (jeśli będzie tolerancyjna, wszystko będzie OK). „Ósemki" mogą być zbyt ambitne i materialistyczne, a „Jedynki" i „Piątki" - antagonistyczne.

Jako rodzic jesteś liberalny. Starasz się wpoić swoim dzieciom zasady altruizmu, umiłowania wolności i szacunku dla bliźnich. Poczucie młodości, prosto-duszność i naiwność umożliwiają ci to znakomicie.

Podążasz DROGĄ wielkich misjonarzy - co podróżują, by wzbogacić innych swoją wiedzą. To bilans z poprzednich wcieleń, ewolucja i penetracja nowych obszarów życia. Wystawiany jesteś na ekstremalne emocje. Wewnętrzne napięcie może do prowadzić do zaburzeń na tle nerwowym. Sukces osiągnięty poprzez postawę negatywną oznaczać będzie spełnienie materialne. Życie będzie jednak krótkie i ubogie duchowo. Twoim powołaniem jest bowiem służba ludzkości, przenika nie tajemnic ludzkiej natury i zgłębianie ukrytej wiedzy (niedostępnej percepcji zmysłowej). Wyzbycie się potrzeb materialnych jako niepotrzebnego bagażu może być konsekwencją zdobytej przez ciebie mądrości.

Słabe punkty w twoim ciele to: nerki, wewnętrzne narządy płciowe, układ krążenia i gardło.

Tracisz kontakt ze swymi pragnieniami stapiając się z pragnieniami innych, poświęcając się zadaniom ubocznym, uciekając w oglądanie telewizji, czynności rutynowe, przejadanie się itp. Skłonny jesteś podporządkowywać się planom innych ludzi. Przekonany jesteś, że twoje własne dążenia zostaną zlekceważone. Chcąc pozostawać w kontakcie z innymi, skłonny jesteś utożsamiać się z entuzjastycznymi dążeniami innych. Płyniesz na fali cudzego zapału i euforii. Gdy się obudzisz, będziesz się zastanawiał, jak się to wszystko zaczęło i dlaczego nie umiałeś odmówić. Twoja trudność w podejmowaniu decyzji, wyrażaniu złości i ustalaniu własnego stanowiska wynika z faktu, że pomijasz siebie, „mianując" innych czynnikami sprawczymi własnego życia.

 

WIDZENIE ŚWIATA.

Tłumisz swoją energię wewnętrzną, by utrzymać harmonijne relacje ze światem. Świat ten stale zmusza cię do działania, do przyjęcia określonego stanowiska. Odczuwasz to jako zagrożenie dla swego spokoju i bronisz się przed tym przybierając maskę człowieka zgodnego i łatwego we współżyciu. Możliwość konfliktu napełnia cię przerażeniem. Wypaczona motywacja każe ci skupiać cały swój wysiłek na walce o zachowanie wewnętrznego spokoju. Podstawowym problemem jest dla ciebie wydatkowanie energii, a głównym uzależnieniem — lenistwo, zwłaszcza w sferze kontaktów międzyludzkich.

 

DZIAŁANIE W ŚWIECIE.

Jesteś kompetentny w swojej dziedzinie. Świat postrzegasz w kategoriach konfliktu. Kompulsywnie tłumisz swą spontaniczność i energię, co odsuwa cię od życia, udaremnia twórcze zmaganie z nim. Jesteś mocarzem nieświadomym swej siły. Wydajesz się słaby i bezbronny. Spędzasz życie ignorując problemy, chowając się przed rzeczywistością. Jesteś przekonany, że twoje

sprawy nikogo nie obchodzą i tak naprawdę ludzie tylko wykorzystują twój czas i energię. Nie odpowiadasz na większość oczekiwań otoczenia - na to, czego wymaga życie, traktując to wszystko jako nieważne i po zostawiając sprawy ich własnemu biegowi. Tłumiąc energię, wystrzegasz się żywej ekspresji uczuć i emocjonalnego zaangażowania. Cenisz sobie pozycję nie zaangażowanego obserwatora, w stanie rezygnacji i apatii. Gdy się zdenerwujesz, wyrażasz swoje niezadowolenie w formie biernej agresji. Mocno stoisz na ziemi i jesteś osobą praktyczną, samodzielną i pomysłową. Lubisz zajmować się konkretnymi zawiłościami problemów i praktycznymi ich rozwiązaniami. Często jednak tłumisz te upodobania, grzęznąc w bezproduktywnym lenistwie. Odnosisz się do życia z rezerwą, a deprecjonując znaczenie problemów, negujesz własne znaczenie i wartość.

Nic potrafisz się wyzwolić z grzebania w przeszłości. Ciągle rozważasz pewne zdarzenia i dręczysz się nie mogąc sobie darować, że kiedyś postąpiłeś tak a nie inaczej. Powoduje to konflikt między emocjami a zdrowym rozsądkiem. Kompulsywne samo-umniejszanie nie pozwala ci rozwinąć wrodzonych zdolności służenia ludziom.

Ponieważ lekceważysz wartość osobistego życia, kładziesz niewspółmiernie duży nacisk na to, jak odbiera cię otoczenie. Przy niskiej samoocenie dobra reputacja jest sprawą zasadniczą dla twojego samopoczucia. Unikasz własnych problemów i z radością zajmujesz się cudzymi.

Lubisz rutynowe zajęcia i wąskie grono przyjaciół, z którymi się spotykasz, jesteś nazbyt dumny, by pokazać po sobie, że cię coś niepokoi. Dyscyplina i ter miny napawają cię odrazą. Jeśli się z kimś nie zgadzasz, rzadko kiedy wyrażasz swój sprzeciw. Średni szczebel zaspokaja twoją potrzebę prestiżu i daje ci po czucie bezpieczeństwa. Cieszysz się sympatią znajomych i kolegów z pracy. Powinieneś uczyć się uczciwości i otwartości.

 

ŻYCIE W RODZINIE I WŚRÓD PRZYJACIÓŁ.

Nie wykazujesz zbytniego entuzjazmu dla związków, nawet tych najważniejszych. Jednak w grupie jesteś sympatyczny i miły. Nie ujawniasz swoich uczuć i przeżyć. Masz samotnicze usposobienie i dziwną naturę. Sprawiasz wrażenie łagodnego olbrzyma, który nic jest zdolny nikogo skrzywdzić. Izolujesz się emocjonalnie, omijając uczuciowe wzloty i upadki, które są udziałem innych. Odbierany jesteś jako człowiek o niskich wymaganiach w stosunku do siebie i innych. Notorycznie zapominasz o umówionych spotkaniach i jesteś tak roztargniony, że czasami w drodze musisz sobie przypominać, dokąd i w jakim celu idziesz. Możesz zapominać o terminach spotkań poświęconych ważnym planom i usta leniom. Rozmowa o własnym cierpieniu budzi twój niepokój. Nie umiesz okazywać uczuć i: ani dawać, ani uzyskiwać przebaczenia.

Gdy dojrzejesz, ujawnisz następujące dobre cechy: bezinteresowne miłosierdzie i miłość, filozoficzne usposobienie, miłość do wszystkiego, postawę służebną, zrównoważenie, skromność, łatwość współżycia, arbitralność, siłę wewnętrzną, umiejętność kontaktowania się z trudnymi ludźmi, wyobraźnię, miłość do przyrody, zdolność uzdrawiania, zdolność osiągania pokoju i harmonii w najbliższym otoczeniu.

Prawdopodobnie w dzieciństwie czułeś się pominięty, w związku z czym na uczyłeś się pomniejszać własne podstawowe potrzeby. Złapany jesteś w konflikt między pragnieniem aprobaty a pragnieniem nieposłuszeństwa. Potrafisz zapomnieć o tym, co jest dla ciebie w życiu najcenniejsze, jeżeli twój byt określony jest przez jakiś nawyk, tak silny, że nie potrafisz myśleć o niczym innym.

Twoją misją życiową jest służenie bliźnim, bycie dla nich oparciem, pociechą i pomocą w rozwiązywaniu ich problemów.

Twoim Przeznaczeniem jest ukazywanie innym tego, czym powinna być praw dziwa miłość i wielkoduszność. Choć zadanie to nie należy do najłatwiejszych, podejmując go odnajdziesz szczęście, wewnętrzny spokój i duchową doskonałość, do której nieustannie dążysz.

źródło:Henryk Rekus "Numerologia-Portret numerologiczny"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zazwyczaj jak kogoś znaczącego poznaję, albo nawet widzę na ekranie - to potem go podliczam numerologicznie. Kiedy wychodzi mi 9tka, to uśmiecham się sama do siebie :)

Myślę, że 9tki nie mają łatwo. Sama jestem 9tką. Przekichane miałam zwłaszcza we wczesnych latach życia, kiedy nie potrafiłam się odnaleźć w grupach społecznych, w szkole. Miałam nieliczne grono przyjaciół - na dobre i na złe. Odżyłam tak naprawdę dopiero po 30tce i teraz jestem szczęśliwsza niż kiedykolwiek. Myślę, że 9tek nie da się włożyć w szablon oraz że są trudne we współżyciu, łatwo się nudzą, odcinają, ale jak kochają - to umierają z miłości i świata na oczy nie widzą. Kochają dziwacznie i bywają dziwaczne. Jeśli trafi 9tka na 9tkę to myślę, że pojawia się nietypowe porozumienie, między dwojgiem poszukiwaczy czegoś nienamacalnego. W środowisku mogą uchodzić za gburów, zarozumialców czy co tam jeszcze. W środku zazwyczaj czują się samotni, bądź szukają wolności. Czasem relacje im bardzo ciążą, jakby hamowały ich w poszukiwaniu czegoś. Trudno to wytłumaczyć, bo bardzo tęsknią za relacjami opartymi na miłości i prawdziwym zrozumieniu/porozumieniu dusz. Czy jest im to pisane? oby :) Pozdrawiam 9tki :)

Ponoć jest różnica między 9tkami z podliczby 36 i 27 - czytając na innych forach faktycznie różnice są widoczne.

  • Lubię! 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do rozmowy

Możesz zacząć pisać teraz i zarejestrować się później. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...