Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mada

Zodiak Chiński - Zając

Polecane posty

Mada

Zając

29.01.1903 - 15.02.1904 Woda

14.02.1915 - 02.02.1916 Drzewo

02.02.1927 - 22.01.1928 Ogień

19.02.1939 - 07.02.1940 Ziemia

06.02.1951 - 26.01.1952 Metal

25.01.1963 - 12.02.1964 Woda

11.02.1975 - 30.01.1976 Drzewo

29.01.1987 - 16.02.1988 Ogień

16.02.1999 - 04.02.2000 Ziemia

03.02.2011 - 22.01.2012 Metal

 

W Chinach wierzy się, że ludzie urodzeni pod tym znakiem są w porównaniu z innymi przedstawicielami zodiaku największymi szczęściarzami. W mitologii Kraju Środka Zając symbolizuje długowieczność, którą czerpie z energii Księżyca. Można powiedzieć, że właśnie Księżyc określa osobowość Zająca. W jego świetle znak ten czuje się najlepiej.

 

Zwykle ludzie noszący na dnie serca Zająca są łaskawi, uprzejmi, posługują się dobrym słowem, a ich manierom niewiele można zarzucić. Uwielbiają piękno i nim się kierują. Łagodnie odnoszą się do innych, a ich zręczność, wykazywana także w najtrudniejszych sytuacjach, zapewnia sukces nawet na arenie politycznej i dyplomatycznej. Dla Zająca zwykle najbardziej liczy się spokojne życie upływające w przyjaznym otoczeniu. Ze swej natury Zające do wszystkiego odnoszą się z pewną rezerwą, chociaż okresowe uleganie nastrojom może czasowo uzależnić je od innych znaków.

 

Gdy Zając działa sam, zwykle odnosi niespodziewane wyniki praktyczne, choćby w transakcjach finansowych. Wie, kiedy wyjść z intratną propozycją, potrafi utrzymać spokój do końca nawet w najbardziej nerwowej sytuacji. Odpowiedni zaś dobór słów sprawia, że Zające mogą, jeśli tylko zechcą, prędko wspiąć się po szczeblach kariery. Niemal każdy Zając uwielbia okazywać swoją niezależność. Często bywają to czcze deklaracje, lecz nie powinno to nikomu przeszkadzać. Jakakolwiek krytyka postępowania Zająca zwykle powoduje jego wycofanie się, lecz jedynie po to, aby poczekać na bardziej sprzyjający moment. Dla niego najbardziej liczy się osiągnięcie celu, nie zaś natychmiastowe działanie czy ciągła ruchliwość. Uznaje, że cel uświęca środki, nie należy więc oczekiwać od niego działania według reguł fair play. Gdy jest przekonany o słuszności tej czy innej idei, wówczas we wcielaniu jej w życie potrafi być wręcz diabolicznie przebiegły. Cecha ta tłumaczy fakt, że jednocześnie potrafi być wspaniałomyślny dla jednych, a zwalczać drugich. W ogóle zwykle bywa nieustępliwym wrogiem wszelkiej opozycji. Nigdy też nie ukrywa, że własne sprawy lubi stawiać na pierwszym miejscu.

 

Zające są miłe, gdy żyją w samotności, nieuwikłane w sprawy innych znaków. To otoczenie sprawia, że muszą bronić swej niezależności i spokoju w sposób nawet niezgodny z ich naturą. Bronią się metodycznie i precyzyjnie, z pewną kulturą, co wzmacnia ich siłę ataku. Jeżeli do tego dodamy wręcz fanatyczną dbałość o własne bezpieczeństwo, będziemy mieli pełen obraz ich kontaktów z dalszym i bliższym otoczeniem.

 

Obserwatorowi z zewnątrz Zające wydają się powolne w postępowaniu. Jest to jednak powolność wypływająca z taktyki działania, ekonomiki życia, a nie z natury. Gdy lepszy rezultat mogą osiągnąć błyskawiczną akcją, działają natychmiast. Po co jednak zabijać się dla czegoś, co uzyskać można cierpliwością? Taka filozofia zaś pozwala im na znaczne wydłużenie okresu dysponowania pełnią sił żywotnych. W Chinach utarło się powiedzenie, że właśnie Zając wie, jak naprawdę żyć. To jego wola życia sprawia, iż się oszczędza i niesłychanie rzadko traci kontrolę nad sobą. Tak więc w swej najlepszej wersji Zające są uwielbiane za uprzejmość, inteligencję i dobrą radę. W najgorszej zaś mogą być oderwane od życia, nad wyraz wrażliwe i obojętne na sprawy innych ludzi. Zwykle cechy te występują obok siebie.

 

Metal daje Zającom większą niż zwykle nieugiętość. Bardziej wierzą we własne siły i nie uznają kompromisów. Z kolei ich ambicje określone są przez chłodną logikę. Woda obdarza je zwykle pamięcią i szczególnymi siłami psychicznymi umożliwiającymi przekazywanie myśli na odległość. Pod wpływem tego żywiołu ludzie Zające nieco częściej odwołują się do tradycji i utartych sposobów działania. Żywioł Drzewo sprawia, że Zające najlepiej, jak można, potrafią wykorzystać swe naturalne skłonności. W końcu jest to ich żywioł naturalny, a więc wzmacnia ich siłę. Zupełnie odwrotnie natomiast wpływa na nie Ogień. Zmniejsza kocie panowanie nad emocjami, każe preferować zabawę i uznanie w oczach innych oraz wzmaga samouwielbienie i poczucie wyższości. Ziemia nie pozwala Zającom na zbytnie oderwanie się od życia. Zające Ziemiste są solidniejsze i jeszcze lepiej potrafią kalkulować niemal każde działanie. Są jednak bardziej pasywne od swoich braci.

Zajęcze unikanie konfliktów i dbanie o własny rozwój zwykle zyskuje uznanie innych znaków. Jedynie krytykancki Kogut, dramatyczny Tygrys i zarozumiały Koń mogą sprawić, że Zające napotkają wiele problemów w wyznawaniu swoich wartości.

 

Cechy Zająca predysponują do określonych zawodów, szczególnie tych, w których w grę wchodzi dyplomacja, aktorstwo i ekonomika działania. Pod opieką Zająca pozostawali i pozostają politycy: Stalin, Trocki, Castro i królowa Wiktoria, artyści: Max Ernst, Paul Klee, Prokofiew, Pirandello, Orson Welles, Rafael, Stendhal, Toscanini, Schiller, Edith Piaf, Offenbach, a także: Maria Skłodowska-Curie, Agata Christie, Albert Einstein, Garibaldi, Ewa Peron, i najważniejsi przedstawiciele tego znaku: Konfucjusz i Luter.

 

źródło: wróżbyonline.pl

 

 

JAKI JESTEŚ?

 

Zając to urodzony domator, najlepiej się czuje w swoich czterech ścianach, zawsze urządzonych z wielkim gustem.

Jako esteta i najlepszy w chińskim zodiaku kucharz, słyniesz z niezapomnianych przyjęć - gościom nieba przychylisz, zabawisz interesującą rozmową i oczarujesz nienagannymi manierami. Znasz się na winach, perfumach, odpowiednich do sytuacji strojach - jednym słowem - nie nowobogacka kasa, ale prawdziwa klasa jest Twoim znakiem firmowym.

W dodatku często świetnie grasz w brydża, pokera i szachy. Sam chętnie udzielasz się towarzysko na przyjęciach i działasz w różnych stowarzyszeniach. Krąg Twoich znajomych jest szeroki, to osoby o różnorodnych profesjach i pochodzeniu.

Zając łagodzi obyczaje, brzydzi się plotką, jest dyskretnym i znakomitym słuchaczem cudzych zwierzeń. Kontakty z wpływowymi ludźmi, tajemny klucz do otwierania serc i zyskiwania w mig przychylności innych, są dla Ciebie najlepszą gwarancją sukcesu w życiu. Nie lubisz bowiem ryzyka, brak Ci często przebojowości, a ostrej konkurencji nie grającej fair po prostu się boisz.

 

Jednak niech nie zmyli otoczenia Twe mięciutkie futerko, wrodzony pacyfizm, melancholia i potoki łez, które wylewasz z byle powodu. Pod nimi kryje się osoba o silnej woli przypominającej najzimniejszą stal, przebiegły umysł, nie pozbawiony czasami wręcz diabelskiego sprytu, który przechytrzy znacznie silniejszego przeciwnika.

Starożytni Chińczycy, mówili wprost – Zając posiada największą zdolność przetrwania wśród całego zodiaku, nie warto więc go lekceważyć.

W miłości jesteś wierny do bólu i niepoprawnie romantyczny. Jednodniowe przygody, seks bez miłości, nawet jeśli w przystępie szaleństwa je głosisz, są niezgodne z Twoją naturą. Lekkie traktowanie uczuć narazi Cię bowiem zawsze na bolesne rany.

W ramionach partnera poszukujesz przede wszystkim spokojnego portu w wietrzne dni życia. Wykańczają Cię najmniejsze nieporozumienia, kłótnie w związku. Mimo, że bardzo kochasz partnera, często masz własne sekretne życie obok, czasami potrzebujesz samotności.

Kiedy uwodzisz, to bardzo jest ważna atmosfera i sceneria amorów. To cały spektakl, ze światłem świec, odpowiednią muzyką, satynową pościelą i kulinarnym poematem, aby dogodzić wszelkim zachciankom wybranka serca.

 

ŻYCIE ZAWODOWE I PORTFEL

 

Współczesny świat, który zaleca rozpychanie się łokciami wydaje się zupełnie obcy subtelnej naturze zająca. Dlaczego więc jednak pniesz się powoli, ale skutecznie po szczeblach kariery, a na starość masz znacznie większy majątek niż w młodości?

Po pierwsze - do wszystkiego podchodzisz z ostrożnością i rozwagą, nigdy nie pokazujesz emocji i potrafisz doskonale analizować charaktery i odgadywać intencje nawet obcych osób. Po drugie - potrafisz czekać cierpliwie na odpowiedni moment do skutecznego działania.

Ważne jest jednak, abyś wybierał odpowiednie zawody i stanowiska. Praca na świeczniku i w świetle jupiterów, przewodzenie innym w atmosferze ostrego wyścigu szczurów z pewnością nabawi Cię wrzodów żołądka, ale ani portfela nie napełni i satysfakcji zawodowej też nie da.

Opieraj się więc na talentach twórczych i manualnych, które pozwolą Ci pracować w spokoju i systematycznie, według własnego rytmu. Sprawdzasz się znakomicie w literaturze, rzemiośle, prawie i administracji.

Czasami też masz szczęście do dobrych spadków, bo leciwe ciotki chętnie Ci zapisują je w testamentach wierząc, że rozsądny Zając na głupotki je nie przehula i rzadko się mylą.

 

KOGO POKOCHAĆ, A KOGO UNIKAĆ

 

Do łoża małżeńskiego najlepiej powędrować z delikatną Kozą. Wspólne zamiłowanie do domatorstwa, wykwintnej kuchni i życia towarzyskiego uczyni z was zgrany tandem.

Rozrywkowa i prostoduszna Świnia w pełni doceni Twoje talenty strategiczne. Razem możecie zdobyć fortunę, bo ona jak magnes przyciąga pieniądze, a Ty w mig rozszyfrujesz krążące wokół niej sępy w owczej skórze.

Natomiast Pies, to znakomity materiał na wiernego druha do grobowej deski.

Natomiast radosny Kogut, a według Ciebie bezczelny tupeciarz, to najgorszy kandydat na towarzysza, przynosicie sobie nawzajem po prostu pecha.

Uważaj też na Tygrysa, jego talent do popadania w tarapaty oraz miłość do wszelkiego ryzyka i hazardu szybko przyprawi Cię o myśli samobójcze..

 

Szczęśliwy kolor

Zieleń - odpręża, ale i też pozwala szybciej zdobyć autorytet w oczach innych.

Szczęśliwy kamień

Malachit - zapewnia powodzenie w interesach i chroni przed stratami

Sławne Zające

Brad Pitt

Anna Dymna

Sting Kate Winslet

 

źródło wp.pl

  • Dziękuję! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oska

"Woda obdarza je zwykle pamięcią i szczególnymi siłami psychicznymi umożliwiającymi przekazywanie myśli na odległość. "

Jestem zajac ogień, ale zacytowałam tekst, od jakiegoś czasu się zastanawiam czy to rzeczywiście jest możliwe. I właśnie znalazłam potwierdzenie. Dzięki 😊


"Gdy czegoś gorąco pragniesz cały Wszechświat działa potajemnie by udało Ci się to osiągnąć"

P.C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...